Çocuklar için aynı evde kalmak ?

mafas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
154
58
33
7 yıllık evliyim 6 ve 1 yaşlarında iki çocuğum var.eşimle son yıllarda tartışmalarımız sonucu kendi haksız da olsa eşyalarını topla seni götüreceğim derdi.ben toplamazdım gitmezdim bi kaç gün sonra düzelirdi.sakin bi zamanında da ben sinirle öyle söylüyorum dedi.eşim sorumluluk sahibi bir insan değil hem ev için hem iş için.ailesinin durumu iyi o yüzden sabit işi maaşı da var.ev araba var maddi yönden sıkıntı yok şükür ailesi benim ve çocukların her masrafını karşılıyor.eşim doyumsuz araba alsa bi üstünü ister şımarık yetişmiş maalesef.bi konuda tartıştık ve küstü bana.1 ay devam etti.evin içinde o baba ben anne o kadar.konuşuyoruz ama mecburiyetten.ben bir adım attım ve beni karşısına alıp ayrılmak istediğini söyledi çocukları alıp git dedi veya böyle karı koca gibi olmadan otur dedi.siz olsanız ne yapardınız ?

7 yıllık evliyim 6 ve 1 yaşlarında iki çocuğum var.eşimle son yıllarda tartışmalarımız sonucu kendi haksız da olsa eşyalarını topla seni götüreceğim derdi.ben toplamazdım gitmezdim bi kaç gün sonra düzelirdi.sakin bi zamanında da ben sinirle öyle söylüyorum dedi.eşim sorumluluk sahibi bir insan değil hem ev için hem iş için.ailesinin durumu iyi o yüzden sabit işi maaşı da var.ev araba var maddi yönden sıkıntı yok şükür ailesi benim ve çocukların her masrafını karşılıyor.eşim doyumsuz araba alsa bi üstünü ister şımarık yetişmiş maalesef.bi konuda tartıştık ve küstü bana.1 ay devam etti.evin içinde o baba ben anne o kadar.konuşuyoruz ama mecburiyetten.ben bir adım attım ve beni karşısına alıp ayrılmak istediğini söyledi çocukları alıp git dedi veya böyle karı koca gibi olmadan otur dedi.siz olsanız ne yapardınız ?

Neden sizi çocuklarla göndermeye çalışıyor sürekli anlamadım. Kendi toplasın valizini gitsin anasının evine zaten onlar bakıyormuş hala koca adama.
Ama ben sinirle bile söylense o lafı kaldıramazdım. Alışmışsınız artık. Ayrılmak isteyen adam çeker gider çocuklu kadını evden göndermeye çalışmakla da karakterini belli etmiş. Ben gitmezdim evimden.

Beğenmeyen çeker gider oturun evinizde sizi haksız duruma düşürmeye çalışıyor iki çocukla nereye gideceksiniz düşünmüş mü ?

Neden sizi çocuklarla göndermeye çalışıyor sürekli anlamadım. Kendi toplasın valizini gitsin anasının evine zaten onlar bakıyormuş hala koca adama.
Ama ben sinirle bile söylense o lafı kaldıramazdım. Alışmışsınız artık. Ayrılmak isteyen adam çeker gider çocuklu kadını evden göndermeye çalışmakla da karakterini belli etmiş. Ben gitmezdim evimden.
Ev annesinin evi ben sen git dediğimde kimin evinden kimi kovuyorsun oldu

Beğenmeyen çeker gider oturun evinizde sizi haksız duruma düşürmeye çalışıyor iki çocukla nereye gideceksiniz düşünmüş mü ?
Ben sana da çocuklara da bakarım diyor.sen kararını ver bana söyle dedi ben de gittim ailesine aileme söyledim.onlarda fevri karar verme biraz kal burda o da yalnız kalsın aklı başına gelir dediler.bekliyorum işte keşke dememek için

Aklı başına gelir ne demek ya. Boşanmak istediğini söylemiş ara arada git diyormuş zaten. Neyi bekliyorsunuz? Aldatılmayı veya kapının önüne konmayı mi? Evi siz birlikte almadıysanız orada kalmaninda bir mantığı yok. Ailenizin yanına gitseniz iyi olacak gibi.

Aklı başına gelir ne demek ya. Boşanmak istediğini söylemiş ara arada git diyormuş zaten. Neyi bekliyorsunuz? Aldatılmayı veya kapının önüne konmayı mi? Evi siz birlikte almadıysanız orada kalmaninda bir mantığı yok. Ailenizin yanına gitseniz iyi olacak gibi.
O kadar haklısınız ki ben de diyorum kendime sindiremiyorum ama şunu itiraf etmeliyim ki korku var galiba içimde iki çocuğum var yapabilir miyim diyorum zor olacak biliyorum ama belki daha iyi olacak.aileme bunu anlatamıyorum

O kadar haklısınız ki ben de diyorum kendime sindiremiyorum ama şunu itiraf etmeliyim ki korku var galiba içimde iki çocuğum var yapabilir miyim diyorum zor olacak biliyorum ama belki daha iyi olacak.aileme bunu anlatamıyor
Aileniz bu adamdan daha iyidir orasi kesin. 2 cocuguyla karisini kovan adamla oturmaktansa ailemin kahrini cekerim ben olsam.
Öğretmenim KPSS hazırlanıyordum bunu da biliyordu 3 ay kala bunu yaptı.ben de diyorum ailemin yanında olsam daha rahat çalışırım inşallah atanırım da.diyeceksin ki neden duruyorsun ben de bilmiyorum iyice psikolojim bozuldu ben her şeyi yaptım denedim diyebilmek için belki de vicdanım rahat devam edebilmek için

O kadar haklısınız ki ben de diyorum kendime sindiremiyorum ama şunu itiraf etmeliyim ki korku var galiba içimde iki çocuğum var yapabilir miyim diyorum zor olacak biliyorum ama belki daha iyi olacak.aileme bunu anlatamıyorum
Zorluk çekilir elbet ama hepsi geçici emin olun. Düşünsenize ömrünuzun sonuna kadar eşiniz sizi istemedigini söylüyor, sizde her tartismada yarın affeder diye bekliyorsunuz. Böyle bir hayatmı yaşamak istiyorsunuz gercekten.
Meslek varmı? Bir sure ailenizin yaninda calisip maddi birikim yaparsınız anneniz çocuklara bakar kendinizi toparlarsiniz. Eşinizde anladigim kadarıyla size maddi yönden destek olacak, çok rahat kendinize ev tutar çocuklarıızla yaşarsınız. Sadece kendinize güvenin

Evden gitmeyin o çocukları sokaktan alıp getirmediniz. Öncelikle ayrılmak istiyor ise kendisi alsın eşyalarını gitsin. O evin yarısı da size ve çocuklarınıza ait. O yüzden ev benim değil diye düşünmeyin.

Umarım atanırsınız ama kadın evi terk edince boşanma gibi durumda haksız konuma düşünüyordu sanırım. Bunu bir araştırın emin olun öyle hareket edin bence. Ben tam emin değilim ama böyle bir şey duymuştum.

Ne değişmiş hayatta da bu teklifle gelmiş

Yani kavgada kovması vs ayrı konu onlar da çirkin de o kavga anı

Evde bir ay küs oturup sonra da bu konuşmaya onu iten ne

Yani boşanırım deseniz de kabul evde kalırız deseniz de kabul eşiniz bunu derken sen evde çocuk büyüt teklifinde o ne yapacak

Çocuklar küçük olabilir ama salak değiller bunu hissetmeyecekler mi yani sınav senesi bu sene idare edelim ayrı, hep böyle yaşayalım ayrı bir teklif

Bir de ailesi bakıyor derken eşiniz hiç mi çalışmıyor o aile işine de mi gidip gelmiyor

Aile iki çocuklu bir başka aileye bakacak geliri ediniyor ise oğullarını da çalıştırmayı bilmeli

Ben mi fazla ütopik düşündüm de gerekirse atarım bir masa orada oturtur o parayı onun karşılığında veririm ki kendisine ihtiyaç olduğu hissi olsun

Bence eşiniz ve aileniz arasında bağ kopmuş yani ana babası siz ve çocuklara kısaca eve bakacak, siz çocuklara fiili olarak bakacaksınız eşiniz de evin oğlu modunda takılacak, sorumluluk vs almayacak, hatta gününü gün edecek

Neden ailenizin evine gidiyorsunuz ? Madem durumu iyi alsın size bir ev ödesin çatır çatır nafakanızı.. Siz de sakin kafayla ders çalışın.

Bu adamın hayatında başka biri var sanırım. Yoksa insan kolay kolay çocuklarından vazgeçmez.

X