Çocuklar için aynı evde kalmak ?

7 yıllık evliyim 6 ve 1 yaşlarında iki çocuğum var.eşimle son yıllarda tartışmalarımız sonucu kendi haksız da olsa eşyalarını topla seni götüreceğim derdi.ben toplamazdım gitmezdim bi kaç gün sonra düzelirdi.sakin bi zamanında da ben sinirle öyle söylüyorum dedi.eşim sorumluluk sahibi bir insan değil hem ev için hem iş için.ailesinin durumu iyi o yüzden sabit işi maaşı da var.ev araba var maddi yönden sıkıntı yok şükür ailesi benim ve çocukların her masrafını karşılıyor.eşim doyumsuz araba alsa bi üstünü ister şımarık yetişmiş maalesef.bi konuda tartıştık ve küstü bana.1 ay devam etti.evin içinde o baba ben anne o kadar.konuşuyoruz ama mecburiyetten.ben bir adım attım ve beni karşısına alıp ayrılmak istediğini söyledi çocukları alıp git dedi veya böyle karı koca gibi olmadan otur dedi.siz olsanız ne yapardınız ?
Giderim hiç mi gurur yok bu nedir istemiyor işte

Evet eşim 7-8 ay peşimde koştu yani öyle derdi hep ben başta istemedim bile ama sevgisine inandırdı ben de sevdim.çok sevdim ama bitirdin sen diyo şimdi
Ne yapmışsınız? Buna bir cevabı var mı?

Aynı evde sadece anne baba olmak demek ben dışarda istediğimi yapayım sana karşı bir sorumluluğum olmasın ve sana hesap vermem demek..Ya aklında biri var yada böyle şeyler yapmayı düşünüyor.
Siz belki evde olayım en azından maddi olarak rahat ederim.Kendi evimde daha rahat olurum diye düşünürsünüz ama inanın onun dışarda bir hayatı olduğunu bilmek çok acıtır canınızı..
Eve geç geldiğinde siz yokmuşsunuz gibi davrandığın da ,aklı tamamen dışarda davrandığın da bunları görerek dayanmak çok zor olur.
Zamanla psikolojiniz iyice bozulur.Bu çocuklarada yansır.
Siz evde ortak çocuklar için çabalarken o hayatını yaşayacak..
Inanın buna dayanmak yanlız çocuk buyutmeye çalışmaktan çok daha zor..
Size bir ev alsın ve belli bir nafaka ödesin .Sizde yolunuza bakın bencede.
O mutsuz sa siz mutlumusunuz.Onun yaşayacak bir hayatı var da sizin yok mu..Topla eşyalarını git diyecek bir lüksü yok.O çocukların sorumluluğunu almak zorunda..Şartlı anlaşmalı boşanmayı teklif edin..
Siz gitmiyorsunuz diye iyice egosu buyumuş kendini vazgeçilmez sanıyor..Yada dışarda egosunu büyüten vazgeçilmez hissettiren birisi var..Böyle adamları duymaktan tiksinti geldi artık..İnşAllah hakkettikleri gibi kişilerle karşılaşırlar
Her kelimesini hissediyorum kendi kendime sürekli söylüyorum biliyorum düzelmeyecek de ben kaç yıldır bunu yaşıyorum daha 30 yaşındayım diyorum ki ben de sevilmeyi hakediyorum.Aynen dediğiniz gibi ben istediğimi yaparım sen karışamazsın bunu dile getiriyor zaten.

Ne yapmışsınız? Buna bir cevabı var mı?
Soruyorum çenen yüzünden diyor oysa ben ona çok karışmam bile öyle kıskançlıklarım yoktur.arkadaşlarına benim karım bana karışmaz beni bunaltmaz da diyormuş kabul ediyor ana takdir etmiyor

Soruyorum çenen yüzünden diyor oysa ben ona çok karışmam bile öyle kıskançlıklarım yoktur.arkadaşlarına benim karım bana karışmaz beni bunaltmaz da diyormuş kabul ediyor ana takdir etmiyor
Eşinizin ailesi ile aranız nasıl?

Mesajların hepsine dönemesem de okudum biliyorum bitecek zaten o değişmediği sürece devam etse de bi kaç ay daha devam edecek sonra yine bu noktaya geleceğiz.evden gitsem terk sayılır mı bilmiyorum bu saatten sonra geleceğimi riske atacak birşey yapmak istemiyorum.en mantıklısı anlaşmalı boşanmak çok zor olacak belki ama bu halimizden daha mutlu oluruz çocuklarla galiba

Kendisi resit bir adam gibi davranmadigi icin annesini ve babasini arayin. Ayrilmak istediginizi söyleyin ve simarik cocuklarini almalarini söyleyin. Adam öküz diye neden cocuklarin düzeni bozulsun. Dik durun biraz

Mesajların hepsine dönemesem de okudum biliyorum bitecek zaten o değişmediği sürece devam etse de bi kaç ay daha devam edecek sonra yine bu noktaya geleceğiz.evden gitsem terk sayılır mı bilmiyorum bu saatten sonra geleceğimi riske atacak birşey yapmak istemiyorum.en mantıklısı anlaşmalı boşanmak çok zor olacak belki ama bu halimizden daha mutlu oluruz çocuklarla galiba
Üçüncü bir şahıs ortaya çıkmadan ya da çocuklarınızın babasının hayatına girmeden çocukların haklarını kesinlikle güvence altına alın. Gerisi hallolur.

Her kelimesini hissediyorum kendi kendime sürekli söylüyorum biliyorum düzelmeyecek de ben kaç yıldır bunu yaşıyorum daha 30 yaşındayım diyorum ki ben de sevilmeyi hakediyorum.Aynen dediğiniz gibi ben istediğimi yaparım sen karışamazsın bunu dile getiriyor zaten.
Kusur arayana gözünün ustünde kaş yeter, sevmek isteyene dudağın üstünde ben yeter, derdi babaannem..Siz azda konuşsanız o hiç konuşmamanızı istediği için çok gelir..
O kadar gençsiniz ki daha hayatınızın en mutlu olunması gereken sevmek sevilmek için en güzel yaş..
O akıllansın değerimi anlasın diye brkleyerek çürütmeyin gençliğinizi.Onun gibiler birgün kendi gibisine rast geliyor anlıyorlar o zaman ama derdimiz o değil ..
En büyük servetiniz geçliğiniz değerini bilin.Isteyince yapamayacağınız birşey yok.
İnşAllah çoook mutlu olursunuz..Tüm kalbimle dilerim.

7 yıllık evliyim 6 ve 1 yaşlarında iki çocuğum var.eşimle son yıllarda tartışmalarımız sonucu kendi haksız da olsa eşyalarını topla seni götüreceğim derdi.ben toplamazdım gitmezdim bi kaç gün sonra düzelirdi.sakin bi zamanında da ben sinirle öyle söylüyorum dedi.eşim sorumluluk sahibi bir insan değil hem ev için hem iş için.ailesinin durumu iyi o yüzden sabit işi maaşı da var.ev araba var maddi yönden sıkıntı yok şükür ailesi benim ve çocukların her masrafını karşılıyor.eşim doyumsuz araba alsa bi üstünü ister şımarık yetişmiş maalesef.bi konuda tartıştık ve küstü bana.1 ay devam etti.evin içinde o baba ben anne o kadar.konuşuyoruz ama mecburiyetten.ben bir adım attım ve beni karşısına alıp ayrılmak istediğini söyledi çocukları alıp git dedi veya böyle karı koca gibi olmadan otur dedi.siz olsanız ne yapardınız ?
Bunca sebep varken ne yapardiniz diye sormazdim bosardim yahu?🤷‍♀️

Aklı başına gelir ne demek ya. Boşanmak istediğini söylemiş ara arada git diyormuş zaten. Neyi bekliyorsunuz? Aldatılmayı veya kapının önüne konmayı mi? Evi siz birlikte almadıysanız orada kalmaninda bir mantığı yok. Ailenizin yanına gitseniz iyi olacak gibi.
+1

Gayet iyi hiç problem yok hatta duyduklarında herkes sen haklısın biz senin yanındayız seni göndermeyiz kalmak istersen bakarız ama kararına saygı duyarız dediler.sadece acele etme bi konuşalım belki düzelir dediler
Başka biri olduğu konusunda diğer üyeler ile hemfikirim. Yoksa da olacak, bunun yolunu yapıyor. Bir gün ortaya çıktığında hesap verecek kimsesi olmasın diye sizi bastırıyor. Ailesine de çok güvenmeyin, bugün has gelin olursunuz, yarın o diğer kadını çiçek çikolata ile istemeye giderler. Gözlerimin önünde yaşandı.

Başka biri olduğu konusunda diğer üyeler ile hemfikirim. Yoksa da olacak, bunun yolunu yapıyor. Bir gün ortaya çıktığında hesap verecek kimsesi olmasın diye sizi bastırıyor. Ailesine de çok güvenmeyin, bugün has gelin olursunuz, yarın o diğer kadını çiçek çikolata ile istemeye giderler. Gözlerimin önünde yaşandı.
Aynen benim de ki bunu eşime demiştim bi zaman.ben o hatayı bi defa yaptım bi daha yapmam dedi bana dedim gidersiniz cümbür cemaat istemeye.onların evladı beni tutacak değiller bunun farkındayım

Aynen benim de ki bunu eşime demiştim bi zaman.ben o hatayı bi defa yaptım bi daha yapmam dedi bana dedim gidersiniz cümbür cemaat istemeye.onların evladı beni tutacak değiller bunun farkındayım
Erkekler boşta kalmaya müsait canlılar değil, en azından kocanız gibi paşa modeller. O hatayı bir daha yapmayacak adam bütün haklarınızı verir boşardı. Bak bişey anlatayım mı, benim gördüğüm örnekte adam karısını beğenmemeye başlamıştı, esmer diye. Bunlar 5 sene sevgili olmuştu, 5 sene sevgili iken 5 sene de evli iken hatta çocuk yapar iken kadının ten rengi sorun değildi.

Olay senle ilgili değil ki aldigin nefes bile batar o adama. Bugün ayrılmazsan bir ay sonra küfürle hakaretle kovar. Biran önce ayrıl. Pislik herifler ne kolay ya canin isteyince kadını al evlen istemeyince kov. Gel de güven erkek milletine

X