Çocuklara test yapımı?..

Mervenur12345

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2021
35
-10
Kızım 3 . sınıf öğrencisi öğretmenimizin testi pozitif çıktı sınıfta bir öğrenci daha pozitif çıkmış.İki gündür rahatsız ilk gün ateş öksürük akıntı vardı doktora götrdk hem çocuk doktarna hem de kulak Burun Boğaz doktoruna sinüzit olmuş akıntı boğazına kaçtği için öksürük yapıyormuş doktor çinko 2 antibiyotik boğaz ve burun spreyi verdi.Test için siz bilirsinz dedi zaten test yapılsa bile Corona olan çocuklara vitamin takviyesi veriliyormuş.Teste göndermedi.Ama tedirginim hem kendimin bağışıklıgim zayıf çok çabuk hastalanan biriyim hem 1.5 yaşında bebeğim var tedirginim.Eşim daha önce test yaptırmıştı sonuç negatif 2 mizde aşı olduk fakat o burundan sokulan çubuk onu çok rahatsız etmiş 2 gün beynim zonkladi baş ağrısı çektim diyor.Sınif kantinaya alındı uzaktan canlı ders yapıcaklar ayın 30 una kadar.Evde kızıma maske taktıriyorum ortak kullanım alanlarıni dezenfekte ediyorum odasında yiyor yemeklerini bebeği elimizde geldiğince ondan uzak tutuyorum çok zor bı durum bu belirsizlik belki sonuç negatif boşuna bu eziyeti çekiyoruz evin içinde.lütfen yardım edin aranızda çocuklarına test yaptıranlar deneyimlerini paylaşabilirmi?..

Kızım 3 . sınıf öğrencisi öğretmenimizin testi pozitif çıktı sınıfta bir öğrenci daha pozitif çıkmış.İki gündür rahatsız ilk gün ateş öksürük akıntı vardı doktora götrdk hem çocuk doktarna hem de kulak Burun Boğaz doktoruna sinüzit olmuş akıntı boğazına kaçtği için öksürük yapıyormuş doktor çinko 2 antibiyotik boğaz ve burun spreyi verdi.Test için siz bilirsinz dedi zaten test yapılsa bile Corona olan çocuklara vitamin takviyesi veriliyormuş.Teste göndermedi.Ama tedirginim hem kendimin bağışıklıgim zayıf çok çabuk hastalanan biriyim hem 1.5 yaşında bebeğim var tedirginim.Eşim daha önce test yaptırmıştı sonuç negatif 2 mizde aşı olduk fakat o burundan sokulan çubuk onu çok rahatsız etmiş 2 gün beynim zonkladi baş ağrısı çektim diyor.Sınif kantinaya alındı uzaktan canlı ders yapıcaklar ayın 30 una kadar.Evde kızıma maske taktıriyorum ortak kullanım alanlarıni dezenfekte ediyorum odasında yiyor yemeklerini bebeği elimizde geldiğince ondan uzak tutuyorum çok zor bı durum bu belirsizlik belki sonuç negatif boşuna bu eziyeti çekiyoruz evin içinde.lütfen yardım edin aranızda çocuklarına test yaptıranlar deneyimlerini paylaşabilirmi?..
Ben olsam yaptırmam ama içiniz rahat edecekse test yaptırın ama burundan yaptırmayın. Sadece ağız içinden test ya da kan testi isteyin. Tabi çocuğunuza durumu anlatıp önden hazırlayin.

Testte beyin zonklatip, baş agrisi yapacak bir sey yok, gayet basit birsey. Eşim haftada 2 defa cubukla test oluyor devamli olarak.
Ben de test oldum cubuk girerken hafif kasinti gibi bir his yapiyor 2 dakika sonra geciyor baska da bie sey yok.

Eşinizin baska birseyden başi agrimiştir testten oldugunu sanmam. Cocuga test yaptirmak o acidan eziyet olmaz yani.

Eşiniz abartmış, öyle günlerce baş ağrısı çekecek kadar rahatsız edici değil test. 10 saniyelik bir şey zaten. Onun başının ağrıyası varmış.

Valla ben yaptırdım anaokul çocuğuna hemde 🤷‍♀️
Ne yapacaksınız böyle belirsizlikle ha dersiniz ailecek evden çıkmayacağız 14 gün o zaman yaptırmayın ama içinizden birisi ağırlaşırsa ne olacak

eşinizin başının ağrıyası varmış kazık kadar adam amma abartmış
Evet yaa sormayın eşim hiç hastalanan biri değil hatta hastalıkla dalga geçer sanırırm o yüzden abarttı.Kizımi teste götürdüm sadece burnunu gıdıkladığnı söyledi hatta bidaha yaptrmak istiyorum diyor.yapan sağlık çalışanı da çok anlayışlydi şakalar yaptı kızımla konuştu çubuk hediye etti çok nazik davrandı.boşuna telaş etmişim milletin abarttıği kadar 10 çubuk burna girmiyor 2-3 cm anca değiyor.Sonuç malesf pozitif çıktı.Dua edin çok dikkat ediyoruz ama inşallah bize geçmez.

X