çocuklarimiz ve eş aileleri:(

Kadına bak ya ! oğlum gelinimi de al gel hep bir elden bakarız demiyor
Ona anası baksın torunumla siz buraya gelin diyor!Nefret geldi ya !!Cidden geriliyorum.
Eşiniz bunu inşallah kabul etmez yani doğal olarak ameliyatlı birinin eşinin desteğine ihtiyacı vardır daha bir duygusal hal alır insan yani.

sizin çok fena psikolojiniz bozulmuş. yazınızdan çok belli oluyor.
belki de size öyle geliyordur. her nene-dede torununu sever yani. annemde, kayınvalidem de oğluma bizde kalıcan mı falan diye sorarlar. bence bu takıntınızdan kurtulun. yazık olan o masum yavruya olacak.
bir de eşiniz de garip gelip annesinin anlattıklarını harfi harfine anlatıyor. üstelik takıntılı olduğunuzu da biliyordur. orda annesine deseymiş ya , karım ameliyattayken benim burda ne işim. biz hastalıkta, sağlıkta dedik anne. bir daha böyle bir söz duymak istemiyorum. dese olay bitmişti. koşa koşa gelip size anlatana kadar. çok ilginç çok.

Önce sinir olduğunuzu kv belli etmeyin
Oraya gitmeden önce kızınıza eve dönünce cazip bişeyler söyleyin
3 yaşunda çocuk orda kalınca sizinde kalacağınızı düşünür
Vurgulayın ama ben seni çok özlerim vs vs diye

Ay iyice sacmalamis töbe töbe. Bu kaynanalar çocuk olunca kafayı yiyor resmen eee yıllarca çocuk dışında bir uğraşlarıni yok çocuk büyüyüp eklenince elleri ayakları kesiliyor beyin yanıyor anlaşılan. Izin vermeseydin gerçi sert cikmissindir diye düşünüyorum.

Ben daha bisey diyemeden kaynım duruma müdahale etti sagolsun

yalnız değilsiniz.
bebeğim 9 aylık ,çalışıyorum ve onu çok özlüyorum. bazen
''kışın bizde yatar götürmezsiniz, siz gidersiniz'' diyor. ve bebeğim de emiyor. gece uykumdan kalkıp emziriyorum.
gündüz yanında değilim diye.
bana bırakın tatile gidin diyor. duymazdan geliyorum.
dışlar gibi sizi, ne o öyle o. adam artık sizin kocanız, ki siz hasta olduğunuzda kocanız çocuğunuz yanınızda olmayacaksa, aile olmanın ne önemi var afedersiniz.
nedir bu bşyleri kanıtlama çabası anlamıyorum.
herkesin sevgisi yeri ayrı..
kv.ler gelinlerle yarışmasa olmuyor mu..

benım kızımıda kv bakmadı ama 9 yıldır her gıttıgımızde gitmemize yakın yada ayağa kalkmışız kapıya dogru giderken

burda kal bizde yat senı kucagumda yatırırır diyor

o an kızım bana bakıyor bende kızıma ,

bakma annene bakma ne bakıyon sen kalmak istiyorsan kalırsın diyor ,

ne kızımdan ne kocamdan nede benden ses çıkıyor

öyle güzel cevap oluyor ortam buz gibi hadi iyi akşamalar deyip kapıdan çıkıyoruz.

burdaki kk üyelri hanımlar kusura bakmasın ama ben bunun olmayacagını asla ve asla babannesinde kalamıyacagını anlayacagı yaştan beri söylüyorum zaten ordan her çıkışta arabada kavga kopuyor tabii çocuk şahit oluyor , oda bunun imkansız oldugunu biliyor ,

senın dogurdugun çocuk beni ilgilendirmez kim bakarsa baksın diyebiliyorsa çocugum asla onların evinde kalamaz,

benım kızımıda kv bakmadı ama 9 yıldır her gıttıgımızde gitmemize yakın yada ayağa kalkmışız kapıya dogru giderken

öyle güzel cevap oluyor ortam buz gibi hadi iyi akşamalar deyip kapıdan çıkıyoruz.

burdaki kk üyelri hanımlar kusura bakmasın ama ben bunun olmayacagını asla ve asla babannesinde kalamıyacagını anlayacagı yaştan beri söylüyorum zaten ordan her çıkışta arabada kavga kopuyor tabii çocuk şahit oluyor , oda bunun imkansız oldugunu biliyor ,

senın dogurdugun çocuk beni ilgilendirmez kim bakarsa baksın diyebiliyorsa çocugum asla onların evinde kalamaz,
Çocuğa bakalım deselerde bırakmam ben. Çocuğun annesi benim. Ben doğurdum ben bakarım ben büyütürüm.Bensiz çocuk o evde bir gece dahi yatamaz. Onlardan ne çektiğimi çok iyi bilirim.Anne bir evde çocuk bir evde olmaz, kaynana melekte olsa olmaz. Bu benim fikrim.

Senin tek çocuğun var galiba. Böyle giderse benim de oğlum tek çocuk olarak kalacak, sırf bu kaynana kayınbaba görümce milletinin oğlumu benden kıskanmalarından dolayı. Çok doluyum bu konuda.

Of of dertlendim iyice. Hep oğlumu benden alacak diye içimde bi korku var. Benim oglumda rahat bi çocuk ben boş biraksam gider kalır valla. Şimdi kardeşin hevesinden çok ayrı olmak istemiyo ama yine türlü türlü seylerle aklını karıştırmaya başladı. Resmen benimle yarışıyo annesi gibi davraniyo. Oğluma sürekli sen olmazsan ben üzülürüm diyorum amakküçük çocuk parkla, abur cuburla, oyuncakla kandiriliyo

Çok abartmışsın. Özellikle yalandan falan yazmana takıldım. Sana yalandan gelebilir ama onun torunu o.

Sonuçta kal demiş kalmamış. Bu yani özet. Ama 10 kere yazmışsın.

Misafirlige gittiginizde istedigi kadar diretsinler kabul etmeyin. aglasin zirlasin ama izin vermeyin. evine alismasi lazim bensiz hic biryerde kalamaz diye. esinede ameliyat oldunda yaninizda kalmasi gerektigini cocugunuzunda orda kalmamasi gerektigine ikna edin.

ne düşüncesiz insanlar var 3 yaşındaki çocuğu kandırmaya çalışıyor aklınca annesi olarak buna müsade etmeyin

ayayayyy şöyle koca koca kadînlarîn gelinleriyle ugrasma cabasi dustukleri durum dram vs. sen de bi dik dur. evlat senin evladın sabahtan aksama kdr arasın aklı ermesine az kalmiş idrak eder o da bu gunler de mazi olur. hahay de gul geç zügürt tesellisi kayınvaldenin ki

Haklisiniz, zor bir durum. Ama sizde ayni sekilde tepki verin o halde. Kizimin evi var yatagi var duzeni var degilmi kizim deyin. O kahkaha attiginda sinirlenmeyin bosyere sizde onun tum cabalarina ragmen duzeninizi kurdugunuz icin zaferin sizde oldugunu hatirlayin haline gulun aciyin bosverin. Zaten kiziniz da bir kac zaman sonra fark edecektir sacmaligi. Boyle seyler icin sikmayin caninizi, inanin hayat hic degmiyor....

Senin tek çocuğun var galiba. Böyle giderse benim de oğlum tek çocuk olarak kalacak, sırf bu kaynana kayınbaba görümce milletinin oğlumu benden kıskanmalarından dolayı. Çok doluyum bu konuda.
evet canım tek çocuk şimdi kızım istiyor diye deniyoruz olmuyor tüp bebek yaptıracaz yas 41

sen boşver gene yap bir kardes ben hayatta pişmam olmam diyordum ben olduysam sende olursun

Daha be gidiyorsun ki o kv nin evine?Bosanmadan dönmüşsün evini ayirmissin gitme görüşme.Ararsa acma ben telefonlarina bile cikmam ama yüzsüzlük yapip geliyor yine cocugu ozledim diye.O da ozluyorsa gelsin senin evindw gorsun yuzune bile bakma

Ben size bir yol önereyim.
Oraya gitmeden öncr kızınızla bir zaman çizelgesi çizin. Ama renkli ve eğlenceli bir şey olsun
Oraya bir hedef koyun
Atıyorum saat 9-10 arası babaanne evi. Ama 10 da dönünce seninle boyama yapacağız ya da parkta oynayacağız film izlemek gibi eğlenceli şeyler. Ama bunu sadece kendi evimiDe yapabiliriz diyin.

Dönmek ister eve

X