çocuklarınızın geleceği için neler yapıyorsunuz,yurt dışında eğitim

Undergrad icin burs bulmak, master ve phd'ye gore daha zor olabiliyor ama boyle ozel yetenekli ogrenciler icin vardir belki arastirin muhakkak. Ogrenci icin ekonomiklik anlaminda Avrupa (ozellikle Almanya) uygun ama basari bursu (academic, sanatsal, spor vs) Abd de oldukca destekleyici burslara sahip.
Yavrularimiz icin en hayirlisi olsun.

her annenin en büyük derdi sanırım çocuklarının geleceğidir
şimdi artık daha da önemli
tek bir çocuğum var ve benden sonra kimseye muhtaç olmasın istiyorum
elbette ki sokakta kalmaz ,arkasında koca bir aile var ama kimse benim gibi de olmaz sanırım
zaten lisanstan sonra yurtdışına göndermeyi istiyordum ancak şimdi o kadar mutsuz ki okullar isteyen gelsin demesine rağmen okula bile gönderemiyorum
ya deprem bölgesinde bir okula başvuracağım evden ayrılmayacağım ya da yurtdışına gideceğim diyor
demem o ki özellikle avrupada yaşayan üyeler ülkelerindeki lisans eğitimi için bilgileri varsa paylaşabilir mi
sınav-giriş sistemi,ücret,masraflar,imkanlar,burslar,özellikle sanat okulları,dijital vatandaşlık gibi her yerden yapılabilecek işler için bilgi verebilecek olan var mı
orda yaşamazken direk burdan nasıl gidip başlanabilir
netten bakıyorum ama o kadar çok bilgi var ki ne doğru ne yanlış anlamıyorum

bir diğer konu çocuklarınız geleceği için eğitimden başka neler yapıyorsunuz
benim bir ölürsem alacağı emekli maaşım
yine ölürsem alacağı hayat sigortam
daha benim bile olmayan babamdan ona kalacak bir daire veya parası
20 dönümlük bir fındık arazisi var
ne yapsam yetmeyecek gibi geliyor
hayat o kadar zor ki onlar için neler yapabiliriz

ekleme:şimdi şöyle ki kızım resim okuyor,dünyanın her yerinde diploma/dil olmadan da yapabilir ,satabilir,para kazanabilir,benim derdim prestijli bir okula nispeten uygun şekilde gidebilir mi
çalışma programları var biliyorum ama zaten resimden kazanabilecekken neden bunlarla uğraşsın
on yaşından beri sipariş almasına rağmen neden satmadığına gelirsek kendisi okul hayatında çok fazla sorun yaşadığından dolayı çok tepkili,sayfalarca eski konularımda konuştuk bu konuları tekrar açmak istemiyorum ama resim yapıyor diye öğretmeni tarafından parmakları bantlandı bu çocuğun,kıyafet çiziyor diye kıyafet açıkmış diye din öğretmeni bile olmayan matematik öğretmeninden dinsiz damgası yedi,o yüzden asla resim satmıyor yarışmalara girmiyor sergi açmıyor,resim değer görmüyor burda diye,yurt dışında yapacakmış onları planı hep o
kendisi resimde zaten başarılı,gitmek isteyen de o araştırma da yapıyor ama benim kızım tanılı olarak disleksi,üstün zekalı ,dikkat eksikliği ve hiperaktiviten müzdarip günde 4 ilaç kullanan bir çocuk,ona arka arkaya üç cümle kuramazsınız takip edemez ve karıştırır,dolayısıyla ben müdahil olmak zorundayım
burda üniversite birinci sınıfta,üç tane bursu var biri mercedesten ,açıkçası imkanlarını kaybetsin de istemiyorum,son günlerde kaygıları bu ülke için arttığından dolayı evden ayrılmak istemiyor uzaktan eğitim istemesinin sebebi o ,okulun zorluğundan değil yani
gittikten sonra orda kalması ,para kazanmasını vs çok da sıkıntı görmüyorum illa ki sanatın bir yerinden tutunur diyorum,belki oraları bilmediğim için saçmalıyorum ama burdan gördüğüm o en azından

göz atmak isterseniz yaptıklarından bazıları burda,yasak mı bilmiyorum yasaksa müne kaldırır sanırım Sıla Kahveci (@silaskhvc) • Instagram photos and videos
ben elbette objektif değilim ,siz de fikrinizi belirtirseniz sevinirim özellikle yurtdışındaki arkadaşlar,sizce oralarda kıymet görür mü
Tamamını okumadım ama resimleri çok güzel. İnşallah gönlünüze göre olsun 🙏

tam da merak ettiğim şeyler teşekkür ederim
keşke her ülkede yaşayan böyle aydınlatsa bizi
siz nerdesiniz
Rica ederim:)
Bu arada, sabah annemle konuşuyordum, bi uzak akrabanın kızı İtalyaya okumaya gidecekmiş, okuldan kabul almış ve 1700eur burs kazanmış (annem yanlış anlamadıysa tabi 🤪 bana biraz fazla geldi, ülkede asgari ücret bile 800eur civarı, enteresan.. neyse) arayacaklarmışta bir iki bişeyler soracaklarmış bana.
Yani iyi araştırın çok iyi burslar var bi yerlerde ama ıncık cıncık araştırmak gerekiyor internette. O danışmanlık şirketleride hiçbir işe yaramıyor söylüyüm. Sadece sizin çabanız.
Ben İspanyadayım.

Dante, yukarıda yazdığım gibi İtalya devleti fakir ülkelerden gelen öğrencilere burs veriyor (tabiki Türkler dahil). Önce okula karar verip, başvuru yapıp, kayıt oluyorsunuz. Okul kayıt evrağı, aile gelirlerini beyan edebilecek evraklar (tapu, maaş bordrosu ect.), bide bi kaç basit evrak daha (pasaport ect. gibi). Başvuru %100 kabul ediliyor. Sanırım burs miktarıda ülkenin fakirlik derecesine ve ailenin gelir durumuna göre ayarlanıyor. Arkadaşım aylık 600 eur + bedava yurt odası + günlük 5 eur yemek ticket ı almıştı. Ayriyetten okul, yada şirketlerden ek burs bulursanızda bal dök yala. Zaten toplam 900-1000 eur ile gayet keyiflice normal bir öğrenci hayat yaşar.

bu durum lisans için mi yüksek lisans için mi geçerli
Fransizcasi var mı? Resimleri muhteşem. Bi araştırsaniz Fransayi? Sanki doğru yer burası gibi

yok maalesef fransızca
Rica ederim:)
Bu arada, sabah annemle konuşuyordum, bi uzak akrabanın kızı İtalyaya okumaya gidecekmiş, okuldan kabul almış ve 1700eur burs kazanmış (annem yanlış anlamadıysa tabi 🤪 bana biraz fazla geldi, ülkede asgari ücret bile 800eur civarı, enteresan.. neyse) arayacaklarmışta bir iki bişeyler soracaklarmış bana.
Yani iyi araştırın çok iyi burslar var bi yerlerde ama ıncık cıncık araştırmak gerekiyor internette. O danışmanlık şirketleride hiçbir işe yaramıyor söylüyüm. Sadece sizin çabanız.
Ben İspanyadayım.

ben de italya istiyorum yaa

Karadağ'i tercih edebilirsin. Hem harika bir ülke, hem yüksek ihtimalle kısa süre sonra AB'ye girecek, hem de arkadaşım ev bile değil, sera aldı oradan, hemen verdiler uzun süreli oturumunu.
Merhaba orda iş imkanı nasıl dil şartı var mı ben burda kadrolu öğretmenim ama gitmek istiyorum bir bebeğim var

X