Cocuklusun...

Posta treni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2016
1.396
931
Slm arkadaşlar bugünlerde canımı sıkan bir durum var.benim biri büyük birde beş yaşında ikizlerim var.ikizlerim olmadan önce tek cicukluyken evim dolar tasardi kahvaltıya gelenler yemeğe gelenler yatıya gelenler bile.sonra ikizlerim oldu.sansima yine aynı.esim çok eli açıktır.tamam helal hoş olsun elimle yaptığımı kiskanmiyorumda.insanlarin davranışlarından bazen patlama noktasına geliyorum.esime sariyorum bazen.mesala biri size gelicez dediğinde eşim hemen yemekli davet eder.guzel bı bahçemiz var barbekulu.hemen misafire mangallar yanar eder.abartisiz yemeksiz gelen misafirim yoktur.neyse onuda geçtim.ama ben malesef hickimseye gitmiyorum.hemen sen cicuklusun zahmet olmasın biz gelelim edelim.guya beni düşünüyorlar.e iyi güzel beni düşünüyorsunuz ben üç cocukla pişir yedir topla.hicmi benim hakkım yok değişik biyere gitmeye bı kafa dağıtmaya.cocuklarimda zararsızdır.gittigim yerde yanımda oturup oynarlar.hos gittiğimde zaten belirli yerlerde anane babane.onun dışında herkes bize gelir biz gitmeyiz.artik insanlar okadar alıştılar ki.mesela bir arkadaşlarımız var hemen mangal yapalım edelim.hani giderken denirya bizede buyrun gelin diye.esim hem der siz bize bakmayın biz cocukluyuz.yillardir hep böle.artik resti çektim ben kimsenin evine gitmiyorum çocuklarım var bundan sonra bende kabul etmiyorum.hep tek taraflı.hep bana gelinsin ben gitmeyim.bolede olmuyoki.bu sefer eşim bana sürat aşıyor.bende biyere gitmek istiyorum diyorum.esim diyorki sen karşılık bekliyorsun ozaman.karsilik değil ben karşıdan bana yemekler hazırlasın diye beklemiyorum bir kahveye gitsem o bile yetecek.ama anlatamıyorum.ben insanların çocuklarınida çekiyorum hizmetinizde yapıyorum.kaldiki virüs var bize gelen oldumu diyoruz biz kimseye gidip gelmiyoruz diye insanlar yinede kendi hoş vakit geçirmek derdine insanı bile riske atıyorlar eşime resti çektim.bundan sonra ben kimseye gitmiyorum vede misafir kabul etmiyorum.madem tek ben yoruluyorum bu işte.esimde böyle dediğim için tepki gösteriyor haksizmiyim sizce

çok haklısınız
eşiniz paşa madem çok seviyor misafiri kendi pişirsin taşırsın
ve karşılık bekliyorsun dediğinde "tabiki bekliyorum ben enayi miyim? Hiç kimse bana hizmet etmesin ben çocuklarımı
perişan edeyim" diyin
bozmayın tavrınızı

birde çok şaşırdım insanlar nasıl kendilerine davet etmeden hep gelme yüzünü buluyorlar
ben hayatta rahat edemem

Siz haklısınız. Eşiniz gelen misafire hizmet ediyor mu merak ettim. Ya da misafir gittikten sonra kalan pisliği temizliyor mu?
İşte mangalı takiyo ediyo.sonra milletin arkasından dökülen saçılan külleri topla dur.ve insanlar hep bize gelme derdinde hani sende buyur gel diyen bile yok

Ben tek çocukla kimseyi ağırlayamıyorum hatta ağırlamayı bırakın yemek yapamıyorum. Sizi tebrik ettim. Korona varken zaten kimseye de git gel yapmıyorum. Bence gelmelerini de bunun için bile kesebilirsiniz. Eşinize toplatın sofrayı. Her şeyi ona yaptırın. Bakalım bir daha isteyecek mi ?

Benim de doğurmama az kaldı, görümcem sağolsun çok düşünceli bana misafirliğe gelecekmiş ben hamile halimle gitmeyim😂
Şimdi aylardır güç bulamadığım için yapamadığım temizliği haldır haldır yapmaya çalışıyorum hazırlık falan uğraşıp duruyorum.
Gerçekten böylelerini hayatımızdan çıkarmak lazım
Çok haklısınız

çok haklısınız
eşiniz paşa madem çok seviyor misafiri kendi pişirsin taşırsın
ve karşılık bekliyorsun dediğinde "tabiki bekliyorum ben enayi miyim? Hiç kimse bana hizmet etmesin ben çocuklarımı
perişan edeyim" diyin
bozmayın tavrınızı

birde çok şaşırdım insanlar nasıl kendilerine davet etmeden hep gelme yüzünü buluyorlar
ben hayatta rahat edemem
İşte tamda anlatmak istediğim bu ama esimm karşılık bekliyorsun diyor

Ay valla çekilmez bir durum.zaten misafirde sevmem. hele devamlı olsa bide sadece bana devamlı gelinse kriz geçiririm vallahi.iyi dayanmışsın sen .iyi yapmışsın tepki vererek.

Benim de doğurmama az kaldı, görümcem sağolsun çok düşünceli bana misafirliğe gelecekmiş ben hamile halimle gitmeyim😂
Şimdi aylardır güç bulamadığım için yapamadığım temizliği haldır haldır yapmaya çalışıyorum hazırlık falan uğraşıp duruyorum.
Gerçekten böylelerini hayatımızdan çıkarmak lazım
Çok haklısınız
Sanki ben makineyim.surekli pişir yedir yıka topla.ama benim hicbiyere gitme şansım yok

X