ÇOK ACI ÇEKİYORUM :(((

ya bence sizin cidden bir psikolog ile görüşmeniz lazım.
insanların evlatları ölüyor gencecik yaşta sizin kadar bitip tükenmiyorlar, onların bile hayata devam etme ümitleri oluyor.
acılarını atlatıyorlar, tutunuyorlar.
tuhaf bir takıntı haliniz var. dönüp dönüp aynı şeyleri yazıyorsunuz.
yok adının harfini yazınca instagramda fotoları çıkıyormuş, bilmem ne..
ee engelleyin, zor değil. tek tuşla oluyor. ama siz bakıp bakıp ağlamayı sonra da kendi kendinize acımayı seçiyorsunuz.
burada bile bütün kadınlar yıldı resmen, artık kimse sakin ve sevecen cevap yazmıyor farkında mısınız ?
sürekli başkalarını kötülüyorsunuz.
yok aileniz, yok akrabalarınız kötü, yok bu adam kazık attı. bence siz herşeyi kendi kendinizi acındırıp ilgi çekmek için egzajere ediyorsunuz.
allah aşkına bayram sonrası gidip bir terapiye başlayın. biraz normalleşin yahu.

Eh keyfiniz bilir tabii, siz gözyaşları elem keder burda iç dökerken diğer taraf gününü gün eder. İnsanlar kendi sonlarını biraz da kendileri yazıyor. Geçmiş konuşlarınıza baktım ilk günlerden beri adam sinyalini vermiş defalarca konu açmışsınız. Kapalıyken açığım demişsiniz, yaşınızı saklamışsınız. İttire kaktıra devam ettirmişsiniz. Adam nişanlanacağını dahi söylememiş instagramdan görmüşsünüz o kadar umursamamış değer vermemiş. Hep sizin zorunuzla sizin acındırmalarınızla uzatmışsınız. Şimdi de aylarca kendi kendinize uzatacaksını belli. Siz sızlanmaktan ağlamaktan keyif alıyorsanız devam edin tabii. Zaten sekiz sene olmayacağı belli şeyi ittir kaktır devam etmeniz bile aslında gerçeklerden saklanıp bir olmayacak bir hayale sığınmak. Hayattan kaçmak için yeni bir gerekçe bulmuşsunuz ne güzel. Bol bol ağlamaya yeni bir bahaneniz var

ay ben bile buraların en sabırlı açıklamalar yapan üyelerinden biri olarak bezdim. bu kadar ajitasyon çok fena artık.
yok adının harfini yazınca fotoları çıkıyormuş, ay engelle gitsin.
drama drama drama.
buradak kadınlar bile bezdi.

ay ben bile buraların en sabırlı açıklamalar yapan üyelerinden biri olarak bezdim. bu kadar ajitasyon çok fena artık.
yok adının harfini yazınca fotoları çıkıyormuş, ay engelle gitsin.
drama drama drama.
buradak kadınlar bile bezdi.
Arkadaşım yok diyor ya olmaz tabii astra kim çeker böyle enerjisiz muhabbeti. Yok ölürüm ah naparım bilmem ne. Sürekli bir acı acındırma. Bitmeyen sünmüş acıklı diziler gibi. Kim çeker ya. Taş olsa çatlar.

Arkadaşım yok diyor ya olmaz tabii astra kim çeker böyle enerjisiz muhabbeti. Yok ölürüm ah naparım bilmem ne. Sürekli bir acı acındırma. Bitmeyen sünmüş acıklı diziler gibi. Kim çeker ya. Taş olsa çatlar.

valla 8 sene her akşam güya telefonda konuşmuşlar. bu adamın hiç mi akşam işi, gezmesi olmadı yahu. konuşmaların çoğu eminim 5 dakikalık falandır.
arkadaşta saplantı hali var. bu adama o kadar takmış ki kafayı tabi arkadaşı olmaz. anlattıysa insanlar inanmamış bile olabilirler çünkü çok anormal bir durum.
burada 2 günde tanımayan etmeyen üyeler bile çatladı cidden.
umarım terapi almaya başlar ve toparlanır. yoksa bence sonu hiç iyi değil.

valla 8 sene her akşam güya telefonda konuşmuşlar. bu adamın hiç mi akşam işi, gezmesi olmadı yahu. konuşmaların çoğu eminim 5 dakikalık falandır.
arkadaşta saplantı hali var. bu adama o kadar takmış ki kafayı tabi arkadaşı olmaz. anlattıysa insanlar inanmamış bile olabilirler çünkü çok anormal bir durum.
Sekiz sene sanal sanal konuşmayı ilişki sanmasıma şaşırdım ben. 25 yaş üstünde bir insan böyle bir şeyi ilişki sanıp kabul eder mi ya? Benim 16 yaşındaki ergen yeğenim bile uzak mesafe istemem yaz aşkı fln saçma diyor düşünün yani. Bir de adama kızıyor bu düzende devam etmedi diye. Normal sağlıklı hangi insan uzaktan telefonla yaşanan şeyle mutlu olur, buna ilişki der. Baştan aşağı saplantılı anormal bir durum. Konu sahibinin bu kadar mıymıymıy aşk aşk demesi bile çok tuhaf

Sekiz sene sanal sanal konuşmayı ilişki sanmasıma şaşırdım ben. 25 yaş üstünde bir insan böyle bir şeyi ilişki sanıp kabul eder mi ya? Benim 16 yaşındaki ergen yeğenim bile uzak mesafe istemem yaz aşkı fln saçma diyor düşünün yani. Bir de adama kızıyor bu düzende devam etmedi diye. Normal sağlıklı hangi insan uzaktan telefonla yaşanan şeyle mutlu olur, buna ilişki der. Baştan aşağı saplantılı anormal bir durum. Konu sahibinin bu kadar mıymıymıy aşk aşk demesi bile çok tuhaf
Alinmiyorum cevaplara.. hatta beni kendime getiriyo. Daha iyiyim

yani 15. yüzyılda yaşıyor olsak mektup aşkı olurmuş şartlardan dolayı da o zaman bile insanlar gizli saklı yolunu buluyormuş.
her ne problemi var ise adına aşk dediği bu durum ile onun üstünü örtmüş bence.
yoksa akıllı mantıklı insan işi değil. adama takılıp kafasında bir dünya yaratmış. ki adam sevgili yerine koysa illa ki bunca zaman daha fazlasını yapardı. adam da ayrı bir sorunlu, herhalde ego tatmini için ses çıkarmamış.

yani 15. yüzyılda yaşıyor olsak mektup aşkı olurmuş şartlardan dolayı da o zaman bile insanlar gizli saklı yolunu buluyormuş.
her ne problemi var ise adına aşk dediği bu durum ile onun üstünü örtmüş bence.
yoksa akıllı mantıklı insan işi değil. adama takılıp kafasında bir dünya yaratmış. ki adam sevgili yerine koysa illa ki bunca zaman daha fazlasını yapardı. adam da ayrı bir sorunlu, herhalde ego tatmini için ses çıkarmamış.
Mektuplarla aşk yaşanan dönemde dahi sekiz sene bekleyip de mektuplaşan bir kadın olmaz bence. Bir sene bilemedin iki sene mektuplaşır olmazsa da kendi yoluna bakarlardı. Sekiz sene uzaktan uzaktan canım cicimle ilişkim var sanılıp devam edilmez bence. Gerçekten absürt düşündükçe hayret ediyorum. Sekiz sene. Sadece geceleri yazışma konuşma ve bu sonsuza kadar gitse sevinecek. Neden benle evlenmedin diye de kIzmıyor çünkü. Neden normal bir ilişkiyi seçtin benle yazışmaya devam edemiyorsun diye kızıyor.

Mektuplarla aşk yaşanan dönemde dahi sekiz sene bekleyip de mektuplaşan bir kadın olmaz bence. Bir sene bilemedin iki sene mektuplaşır olmazsa da kendi yoluna bakarlardı. Sekiz sene uzaktan uzaktan canım cicimle ilişkim var sanılıp devam edilmez bence. Gerçekten absürt düşündükçe hayret ediyorum. Sekiz sene. Sadece geceleri yazışma konuşma ve bu sonsuza kadar gitse sevinecek. Neden benle evlenmedin diye de kIzmıyor çünkü. Neden normal bir ilişkiyi seçtin benle yazışmaya devam edemiyorsun diye kızıyor.

işte artık özgüven sorunu var, görüşmemek işine mi gelmiyor. yoksa somutlaşırsa konu sorumluluk almaktan mı korkuyor. bilemiyorum.
ama nereden bakılsa tuhaf. yani kimse ilişki yaşıyorum diyip bu şekilde yaşamaz. aksine her gün göresin gelir. cinsellik kişiden kişiye değişir ama bir elini tutmak istersin.
belli bir yaşta olup sağlıklı olup bunlar olmadan ilişki yürütüyorum demek gerçekçi değil.
temelde sıkıntısı neyse bulup çözmesi lazım.

işte artık özgüven sorunu var, görüşmemek işine mi gelmiyor. yoksa somutlaşırsa konu sorumluluk almaktan mı korkuyor. bilemiyorum.
ama nereden bakılsa tuhaf. yani kimse ilişki yaşıyorum diyip bu şekilde yaşamaz. aksine her gün göresin gelir. cinsellik kişiden kişiye değişir ama bir elini tutmak istersin.
belli bir yaşta olup sağlıklı olup bunlar olmadan ilişki yürütüyorum demek gerçekçi değil.
temelde sıkıntısı neyse bulup çözmesi lazım.
Özgüven sorunu eski konularında da mevcut. Adamın ailesi açık diye ailesini saklayıp kapalı bir insanken açık gitmiş görüşmeye mesela. Önce yaşını saklayıp sonra itiraf edip ayrılıp barışmalar olmuş. Bir iki kere ayrıldıklarında çok yalvar yakar yapıp gurursuz durduğu için pişman olduğunu yazmış mesela. Adamı zaten aşırı yakışıklı bulup kendine de yakıştıramıyor. Adamı saplantı yapmış, gözünde iyice büyütmüş. Bir adam için her şeyinden ödün verecek kıvamda. Ama bir yandan da adamın çizdiği sınırı aşmaya da korkuyor tabii ondan asla evlenme isteğini söylememiş. Aslında abi olayına inandığını da sanmıyorum. Sırf adam bu saçma yazışmalara son verir korkusundan adamın verdiğine razı oturmuş senelerce. O kadar müptela olmuş ki adamla konuşmaya yeter ki gitmesin ben 60-70 yaşında bile böyle yazışayım yeter aman gitmesin diye susup devam etmiş.

Özgüven sorunu eski konularında da mevcut. Adamın ailesi açık diye ailesini saklayıp kapalı bir insanken açık gitmiş görüşmeye mesela. Önce yaşını saklayıp sonra itiraf edip ayrılıp barışmalar olmuş. Bir iki kere ayrıldıklarında çok yalvar yakar yapıp gurursuz durduğu için pişman olduğunu yazmış mesela. Adamı zaten aşırı yakışıklı bulup kendine de yakıştıramıyor. Adamı saplantı yapmış, gözünde iyice büyütmüş. Bir adam için her şeyinden ödün verecek kıvamda. Ama bir yandan da adamın çizdiği sınırı aşmaya da korkuyor tabii ondan asla evlenme isteğini söylememiş. Aslında abi olayına inandığını da sanmıyorum. Sırf adam bu saçma yazışmalara son verir korkusundan adamın verdiğine razı oturmuş senelerce. O kadar müptela olmuş ki adamla konuşmaya yeter ki gitmesin ben 60-70 yaşında bile böyle yazışayım yeter aman gitmesin diye susup devam etmiş.

evet olay tamamen buna dayanıyor. bir süre sonra sorgulamamış bile. olduğu gibi kabullenmiş sırf kaybetme korkusundan. söylediği gibi hayatındaki diğer kişilerle gerçekten sorun yaşıyor olabilir ama bu da sağlıklı bir ilişki olmamış ki.
belki sevgi görmek için, belki ilgi için, belki kendine bir hayal dünyası yaratmak için kafasında birşeyler kurup inanmayı seçmiş.
ama çözüm gene kendinde. ya oturup ağlamaya devam eder yada çıkar bir hayata bakar.

Belki girerde ben cok yorgunum 8 seneden sonra.. yas 35.. bilemiyorum . Bu yastan onca yildan sonra nasil olacak. Ne yaptim kendime böyle.
Benim lisedeki sınıf arkadaşım can dostum diyebileceğim bir kız .. aslında çok aklı başında bir kızdır ,sorumluluk sahibidir ama dışarıdan uçarı birisi gibi gözükür. 36 yaşına kadar yuva kuracağı bir adamla tanışmadı,kıymetini bilmeyen kişilere boşa vakit harcadı ..37 yaşında evlendi ikizleri oldu.Şimdi çocuk peşine koştururken bekarlık günlerini bile özlüyor😊

Benim görüşüm; kesinlikle uzak durman.Sağ gösterip sol vurmak inan hayatinda bundan daha tehlikelisi olamaz 8 sene duygularinla oynamis ortada kalan üzülen acı çeken kim dön bir bak! Sakın bu kadar akillisin biliyorum aşkta çaresizsin ama geçiyor eminim herkes bu aşamalardan geçmistir ama diyorsun 30 yasinda yada ustundeyim öyle davran ve sakın arkana bakma, kolay değil ama bu kolayı sen ona sundun ve gerçekten sevene ihtiyacin var, sana ne yapacan malesef imtihanina razi olup acini cekeceksin sen degil o seni kaybetti ..belkide sende onu sevmiyorsun alıştın sadece onu sevecek kadar neyi önemli bu kadar uzaksin milyonlarca insan eminim seni mutlu edecek biri cikar bence 8 yillik emegi uzaktaki birine vermemeliydi 8 yil nasil uzak kalinir ya sacmalik.Adam vakit gecirmis **s

Aslında siz bu adamı hobi haline getirmişsiniz, başkası olmadığı ve sizi iyi hissettiren bir şey olmadığı için. Yani 8 senenizi vermediniz o olmasa da yalnız olacaktınız muhtemelen. Başkası olsa zaten kapılmayacaktınız.
Hayatınızı adadığınız bir ideal, bir hobi bulmak zorundasınız. Yardım kuruluşları, dernekler, aktivistlik, spor, el işleri her şey olur. İkili ilişkiler bel bağlamak için çok yanlış. Kendinizle ilgilenin. Gelişin. Hiçbir şey yapmıyorsanız nette sosyalleşin ama yine her defasında bu hale geleceksiniz. En azından bu aşırı duyarlılığınız nette de olsa bir çok erkek tanıyıp, masal diyarından çıkmanıza belki yardımcı olur. Hayat böyle bir şey değil.

Sonuçta 30 yaş da sayı. Tecrübe yoksa, izoleysen ne farkeder. Olgunlaşmıyorsun ki. Yaşayın. Konfor alanınızdan çıkın.

Cnsellk olsa arada hic fark ve bi ilerleme olur mu idi sizce hani kimi erkek cnsellikte konuşup yine de bırakabiliyor vs. Gerçi karakter lazımda:/

tabiki yine de bırakabilir ama iki yetişkin insanın ilişki yaşayıp cinselliği konuşmaması çok anormal bir durum. Bir süre sonra arkadaşlık olur onun adı

I

Yo tabi isteyerek sürdürdüm… oda isteyerek sürdürdü. Sadeec benim niyetim iyi onunki kötüymüs.. bana yaptigini ben ona yapmazdim.. yoluma devam edicem ama bundan sonraki hayatimin pek mutlu gececegini sanmiyorum.!
Adam size ne yaptı ki? Ekonomik veya fiziksel olarak kullanmamış, evlilik vaadetmemis, ilişkiniz olmamış, sadece telefonla konusmussunuz. Ben de 10 yıldır düzenli olarak telefonda muhasebecimle konuşuyorum , evlenirken benden izin mi alacak? Ne alaka? Ha size umut verdiyse, tutkunuzu hissetmesine rağmen devam ettiyse 8 yıl boyunca sadece egosunu tatmin etmiş ama hata sizde, izin vermemeliydiniz

X