Çok ağrıma gitti

Datça belediyesi herkesi tatile çağırıyor arkadaşlar. Datçada turizmle geçinen halk ile dayanışın, tatil yapın ve reklam yapın. Ben demiyorum Datça belediyesi diyor

Eklentiler

• 4512CF8E-0BE4-4D06-93E0-E8102AC1BD65.jpeg
    4512CF8E-0BE4-4D06-93E0-E8102AC1BD65.jpeg
    16,4 KB · Görüntüleme: 30
Hanımlar,
birkaç haftadır ülkemizde üst üste felaketler yaşanıyor, bir yerde seller, bir yanda yangınlar, bu afetler olurken Ege denizinde devamlı depremlerin olması derken hepimizin sinirleri yıprandı.

Birimiz a dese sülaleme sövüyor demeye başladık, lütfen ama lütfen tartışmayalım rica ediyorum.

Yani böyleleri içtiği çayı dahi paylaşırken adam tatile çıkmış paylaşmasın mı paylaşır tabiki
Genellikle herşeylerini insanların gözüne gözüne gözüne sokup Özellikle görselliğe önem verdikleri için böyle mutlular
Heleki gençlikteki durum çok vahim 😔

Konu sahibesi arkadaşım haklısın. Ben tatile gidemedim, kimsede gidemesin konusu gibi algılayanlar olmuş sanırım ama mesele tatil, eğlence vs. değil. İsteyen herkes tatiline gider, eğlenir ama bunu kendi aranda yap be kardeşim, bu cenaze evinde yemeğin tuzu az olmuş, tuz verin demek gibi bence.

Kaldı ki konu da bahsi geçen kişi, konu sahibesinin arkadaşıymış. Bilmiyorum hiç kendisiyle irtibata geçti mi ama benim arkadaşım yaşadığım yere tatile gelse ve bu felaketler yaşansa, arkadaşım hiç oralı olmasa ben çok kırılırdım, üzülürdüm. Tahminimce konu sahibesi de buna kırılıp, üzülmüştür. Sakın kimse bana aramak zorunda mı ? demesin. Arkadaşımsa evet aramak zorunda. Her şeyden öte insan olmak bunu gerektirdiği için aramak zorunda.

Ciğerlerimiz yanıyor, arkamızdan gelecek nesile bırakacak bir oksijen, su, canlı hiçbir şey bırakmadan defolup gidicez bu lanet olası dünyadan.

Bizden önce bize bu kaynakları sağlayanlara nasıl minnet duyup, dua ettiysek, maalesef bizden sonra gelecek olan nesil arkamızdan bizi nefretle, küfürle anacaklar. Ha ama pardon unuttum story paylaşmazsa ölecek hastalığına tutulanlar vardı değil mi ? Aman onların storylerine zeval gelmesin ! Yoksa ağaç yanmış, hayvanlar yanmış, insanların evleri yanmış, ölenler olmuş kimin umurunda değil mi ? İşte böyle böyle kaybettik vicdanımızı, insanlığımızı.

Eh yeteri kadar duyar ! kastığıma göre bende çekilebilirim artık konudan.

Çok ama çok geçmiş olsun yangın bölgesinde bulunan herkese. Başka ne denir bilemedim.

X