Çok ağrıma gitti

Benimde derdim var suan . Inanin evde gram huzur yok kavga gurultu girla baska ozel problemlerimde var zaten derdim olmasa forumda isim ne :) 5 dk keyif aldigim anlari sosyal medyadan paylasiyorum . Bazen manzara bazen cicek bocek bazende muzik eglence .sevdigim insanlarla bu goruntuleri paylasmaktam cekinmiyorum .hem etkilesim oluyor 2 sohbet ediyoruz arkadaslarla kafam dagiliyor.hemde guzel fotograf cekerim. estetik fotograglarimin hafiften sanatsal yani var
Bence şu görüşlerinle buraya yazarak ağrıyan basını dahada ağrıtma derim.
Daha cok strese girersin. Üyeliğinde yeniymiş zaten yazık olmasın

Benimde derdim var suan . Inanin evde gram huzur yok kavga gurultu girla baska ozel problemlerimde var zaten derdim olmasa forumda isim ne :) 5 dk keyif aldigim anlari sosyal medyadan paylasiyorum . Bazen manzara bazen cicek bocek bazende muzik eglence .sevdigim insanlarla bu goruntuleri paylasmaktam cekinmiyorum .hem etkilesim oluyor 2 sohbet ediyoruz arkadaslarla kafam dagiliyor.hemde guzel fotograf cekerim. estetik fotograglarimin hafiften sanatsal yani var
Aslında sizin paylaştığınizi yakınlarınız görüyor sadece haber izleyen varsa çok talihsiz durumlar, açıklamalar var onun için kişilere,paylaşımlara çok takılmamak lazım diye düşünmeye başladım. Ağrına gidecek nice şey varken arkadaşın eğlencesine takılmak mantıksız gibi geldi bana da. Onu istemiyorsan arkadaşlıktan çıkarırsın, görüşmezsin nerde, ne yapıyor haberin olmaz. Ama bazı şeyler öyle olmuyor gündem sonuçta görüyorsun, duyuyorsun. Sizin sözlerinizden bağımsız bir şey diyorum.

Üffff..
Ne motivasyonu. Şuan motivasyona ihtiyacı olanları gormek istiyorsanız açın canla basla suan yangını söndürmek isteyenlere bi bakın.
Evini hayvanlarını kaybetmiş gecımını bunla sağlayan ama 1 yangınla Herseyini kaybetmiş ınsanların motivasyona ihtiyacı var şuan!
Banane tatıldekı adamın motivasyonundan
Tatile gıderek motive oluyordur zaten o storyde atmayı versın
Ben oluyorum isi basindan askin yardim eden insan gelip burda laf yetisti
neyi kanitlamak istiyorsunuz? kimse tatil storysi atanlar vatan hainidir falan demedi ki. uye ustune basa basa insanlara bir sey deme hakki olmadigini soyluyor, siz de zaten yok diyorsunuz. ZATEN SOYLEMEMIS KI.
niye mevzuyu icsellestiriyorsunuz? ben bugun story attim mesela italyadan arkadasim geldi onunla story attim reunion yazip. eglendik de. benim vicdanim rahat cunku elimden geleni yaptim gerekirse yine yapacagim. siz bence story atmanizin icten ice yanlis oldugunu dusunuyorsunuz su an burada bosuna insanlara satasiyorsunuz. cok sacma. ve evet hayatinizda baska sorunlar oldugu belli cunku kimse boyle bir muhabbete girmez normal olarak.
neyi kanitlamak istiyorsunuz? kimse tatil storysi atanlar vatan hainidir falan demedi ki. uye ustune basa basa insanlara bir sey deme hakki olmadigini soyluyor, siz de zaten yok diyorsunuz. ZATEN SOYLEMEMIS KI.

niye mevzuyu icsellestiriyorsunuz? ben bugun story attim mesela italyadan arkadasim geldi onunla story attim reunion yazip. eglendik de. benim vicdanim rahat cunku elimden geleni yaptim gerekirse yine yapacagim. siz bence story atmanizin icten ice yanlis oldugunu dusunuyorsunuz su an burada bosuna insanlara satasiyorsunuz. cok sacma. ve evet hayatinizda baska sorunlar oldugu belli cunku kimse boyle bir muhabbete girmez normal olarak.

Acikca hain diyemiyorlar ama ona getirmeye calisiyorlar. Konu sahibi sadeve kendi cevresindeki yangin icin tepkili baska felaketlere duyarsiz . Baska insanlarin eglencesinden acikca rahatsiz .
Dunya konu sahibinin etrafinda dinmuyor . Adam tum yil calismis para biriktirmis tatile gitmis bunuda paylasti diye ooo duyarsiz bilmemne ilan ediliyor , bu mantikli mi ? Isterseniz herkesin tatilini iptal edip sosyal medyayi kisitlayalim . Aman dikkat edin evdede gizli gizli gulup eglenmesinler.

Acikca hain diyemiyorlar ama ona getirmeye calisiyorlar. Konu sahibi sadeve kendi cevresindeki yangin icin tepkili baska felaketlere duyarsiz . Baska insanlarin eglencesinden acikca rahatsiz .
Dunya konu sahibinin etrafinda dinmuyor . Adam tum yil calismis para biriktirmis tatile gitmis bunuda paylasti diye ooo duyarsiz bilmemne ilan ediliyor , bu mantikli mi ? Isterseniz herkesin tatilini iptal edip sosyal medyayi kisitlayalim . Aman dikkat edin evdede gizli gizli gulup eglenmesinler.
Tanımadığınız bir insana iki yorum okuyup duyarsız diyerek kendi duyarsızlığınızı perdelemeye çalışıyorsunuz ama olmuyor. Yazdıkça batıyorsunuz. Yapmayın, gidin uyuyun.

uye 3 paragraflik yazisinda en az 5 kez kizmaya hakkim yok demis ve kizmamis zaten. kendisi o bolgeye yakin oldugu icin etkilenip yazmis. bunu anlamak bu kadar zor mu?

ayrica ben sizin yapmaya calistiginiz seyi anladim, konu siyasete kaymasin diye uzerinize gelmiyorum. burada felaket yaristirmayin. bence gidin uyuyun, sakin kafayla yazilanlari bir daha okursaniz anlarsiniz sabah olunca.

Duyarsız olarak ilan edilmek neden sizi bu kadar irite etti ki?
Çok mu önemli?

ben halimden memnunsam rahatsız olmazdım hatta buraya da yazmazdım

ben de oksijen maskesi emojisi istiyorum gelirse sevinirim....

Biz bunu defalarca anlattıkkk. Aklıma Şevket hoca geldı gece gece 😅

Aslında sizin paylaştığınizi yakınlarınız görüyor sadece haber izleyen varsa çok talihsiz durumlar, açıklamalar var onun için kişilere,paylaşımlara çok takılmamak lazım diye düşünmeye başladım. Ağrına gidecek nice şey varken arkadaşın eğlencesine takılmak mantıksız gibi geldi bana da. Onu istemiyorsan arkadaşlıktan çıkarırsın, görüşmezsin nerde, ne yapıyor haberin olmaz. Ama bazı şeyler öyle olmuyor gündem sonuçta görüyorsun, duyuyorsun. Sizin sözlerinizden bağımsız bir şey diyorum.
uye 3 paragraflik yazisinda en az 5 kez kizmaya hakkim yok demis ve kizmamis zaten. kendisi o bolgeye yakin oldugu icin etkilenip yazmis. bunu anlamak bu kadar zor mu?

ayrica ben sizin yapmaya calistiginiz seyi anladim, konu siyasete kaymasin diye uzerinize gelmiyorum. burada felaket yaristirmayin. bence gidin uyuyun, sakin kafayla yazilanlari bir daha okursaniz anlarsiniz sabah olunca.
Bende onu diyorum konu sahibi etkilenmis olabilir ama oraya 3 gunlugune tatile giden insan bukadar etkilenip tatili eglenceyi birakmak zorunda degil. Buna ornek olarakta vandaki olayi verdim .kendisi yangin olmasaydi vandaki olaydan bukadar etkilenip sosyal medya paylasimlarinida kisitlayacakmiydi diyorum .

Duyarsız olarak ilan edilmek neden sizi bu kadar irite etti ki?
Çok mu önemli?

ben halimden memnunsam rahatsız olmazdım hatta buraya da yazmazdım

ben de oksijen maskesi emojisi istiyorum gelirse sevinirim....
Ustume alinmadim konu sahibinin arkadasina bilenmesi gereksiz onu anlatmaya calisiyorum :)

şahane fikir.
ben zaten fazla özgür olduğumuzu falan düşünüyorum.
Gerek yok sosyal medya diye bir şeyin varlığına.

gerçekten her toplum hak ettiği gibi yönetiliyor…
Ülkemin yarısı yanarken story paylaşmanın derdine düşenler, kafasına çay paketi atılmasını hak ediyor.

Bende onu diyorum konu sahibi etkilenmis olabilir ama oraya 3 gunlugune tatile giden insan bukadar etkilenip tatili eglenceyi birakmak zorunda degil. Buna ornek olarakta vandaki olayi verdim .kendisi yangin olmasaydi vandaki olaydan bukadar etkilenip sosyal medya paylasimlarinida kisitlayacakmiydi diyorum)
Beni bu kadar iyi tanıdığınızı dusundugunuze gore kayip kardesim falansiniz.
Cok sukur ülkedeki hicbir felakette vur patlasin cal oynasin story gonderecek kadar etkilesim ihtiyaci icinde olmadım.

Ustume alinmadim konu sahibinin arkadasina bilenmesi gereksiz onu anlatmaya calisiyorum :)
Tamam da kadın zaten başta aslında buna takılmaması gerektiğini ama kendisini engelleyemediğini iç dökme şeklinde yazmış

bilinen şeyi sizin anlatmaya çalışmanıza gerek yok
Bir de yani hangimiz yerinde gördük de olayı ya da yardım ettik de neyşn gereksiz olduğunu anlatacak kadar bildiğimizi,anladığımızı düşünüyoruz

Tamam da kadın zaten başta aslında buna takılmaması gerektiğini ama kendisini engelleyemediğini iç dökme şeklinde yazmış

bilinen şeyi sizin anlatmaya çalışmanıza gerek yok
Bir de yani hangimiz yerinde gördük de olayı ya da yardım ettik de neyşn gereksiz olduğunu anlatacak kadar bildiğimizi,anladığımızı düşünüyoruz
Bosver kuzum. Arkadas instagramda yeterli layk alamadi herhalde, sıkıntısını burada gidermeye calisiyor. Yazik o da insan sonucta, bosver eglensin gitsin napayim.

Ya anlamak bu kadar zor mu gerçekten? Ben zaten siliyor ve görmüyorum. Ama mesele zihniyette.
Bu duyarsız insanla hala aynı toplumda yaşıyorum.
bu sosyal medyanın kölesi olup, her acıyı görmezden gelme bencilliği ile gurur duyan insanlar cocuk yetiştiriyor.
bu sadece maddeden ibaret, dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneden insancıklar, ellerindeki ufak şeylerle tatmin oldukları için, biz hak ettiğimiz şekilde, insan gibi yaşayamıyoruz.
daha da nasıl anlatayım bilemedim…
Mesele görmemek, paylaşmak paylaşmamak degil. Mesele değer kaybetmek.
Ya iyi de benim hesabımda 10 tane duyarlı paylaşım yapan insan varsa 1 tane duyarsız var ki gayet normal bir istatistik herkes iyi ve vicdanlı olamaz bu her devirde böyleydi yani o 10 kişiyi görmektense 1 kişiye içerlemek yersiz aslında ben bunu söylemeye çalışıyorum. Birkaç tane her yaptığını paylaşan var diye üzülmeye gerek yok. Mühim olan yaptırım uygulayabilecek kişilere tepki göstermek. Biz ülkecek birbirimizi yemekten asıl sorunlara odaklanamıyoruz.

Ulkemizde ilk defa boyle bi durum yasiyoruz, yasadigimiz her saat basi olay oluyor cevremizde fakat ulkenin yanmadik yeri kalmadi ki onlara da insanlar bireysel olarak uzuluyor. Digerlerine bukadar duyar kasmadiniz buna kasiyorsunuz demek cok yanlis, hepsi icin insanlar uzuluyor surada su olmustu keske o zamanda boyle davransaydiniz deyip acilari yaristirmayalim. Tabi ki insanlar hakli olarak birlik bekliyor, haklilar.

X