Çok ağrıma gitti

Lyanna Mormont

Halaybaşı
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2018
11.289
40.580
34
Biraz iç dökmek gibi olacak, uzun olursa şimdiden özür. Bir de iş siyasete dönmezse sevinirim.

Biz yanıyoruz. Günlerdir yanıyoruz. Evet yangın evimizin dibimize kadar gelmedi ama etrafımızda. Balkonumdan baktığımda dumanı önümde, yanık kokusu zaman zaman bize geliyor, günümüz itfaiye sirenleriyle geçiyor. Elektriklerimiz kesiliyor, yangın bölgesine vermek için suyumuz kesiliyor. Ben elimden geldiğinde kriz merkezindeyim.

Evet bizim hayatımız durdu ama bizim dışımızda herkes için hayat devam ediyor, etmeli de zaten. Etkilenen bölgeler dışında kimsenin günlük hayatına etki etmesini beklemiyorum. Sosyal medyaya baktığımda gençlerin "yetişemiyoruz, on gönüllü lazım" çağrısıyla yangın alanına gittiği gün "şahane haftasonu" diye storyler atılmasına üzülüyorum ama kimseye bir şey demek haddime değil. Kendi hesabı, kendi paylaşımı. Ne diyeyim.

Ama bu akşam çok ağrıma gitti. Yeni bir köy boşaltıldı. Hiç gitmediğim bir köydeki hiç tanımadığım insanların büyükbaş hayvanlarının tahliyesi için ağlaya ağlaya kamyon ayarlamaya çalışırken yaşadığım yere tatile gelen bir arkadaşımın deniz kıyısında içkili danslı storysi çok ağrıma gitti. Evet yardımcı olmak zorunda değil, tatilini zaten iptal etmesin gelsin eğlensin, ama günlerdir cayır cayır yanarken, burada anlatamayacağım kadar çok şey yaşanırken aynı ilçe sınırlarındaki bu paylaşıma gerçekten içerledim. Hakkım yok ama ne bileyim.

Sinirlerim gerçekten bozuk artık. Ki ben aktif yangın alanına gitmiyorum. Arkada elimden geleni yapıyorum ama benim yirmi mislim uğraşan insanlar var.

Şu konuyu yazarken yeni bir yerde daha yangın çıktı. Ben artık inanamıyorum, bilmiyorum nasıl bitecek bunlar. Nereye yetişecekler, nasıl yetişecekler?

Biraz iç dökmek gibi olacak, uzun olursa şimdiden özür. Bir de iş siyasete dönmezse sevinirim.

Biz yanıyoruz. Günlerdir yanıyoruz. Evet yangın evimizin dibimize kadar gelmedi ama etrafımızda. Balkonumdan baktığımda dumanı önümde, yanık kokusu zaman zaman bize geliyor, günümüz itfaiye sirenleriyle geçiyor. Elektriklerimiz kesiliyor, yangın bölgesine vermek için suyumuz kesiliyor. Ben elimden geldiğinde kriz merkezindeyim.

Evet bizim hayatımız durdu ama bizim dışımızda herkes için hayat devam ediyor, etmeli de zaten. Etkilenen bölgeler dışında kimsenin günlük hayatına etki etmesini beklemiyorum. Sosyal medyaya baktığımda gençlerin "yetişemiyoruz, on gönüllü lazım" çağrısıyla yangın alanına gittiği gün "şahane haftasonu" diye storyler atılmasına üzülüyorum ama kimseye bir şey demek haddime değil. Kendi hesabı, kendi paylaşımı. Ne diyeyim.

Ama bu akşam çok ağrıma gitti. Yeni bir köy boşaltıldı. Hiç gitmediğim bir köydeki hiç tanımadığım insanların büyükbaş hayvanlarının tahliyesi için ağlaya ağlaya kamyon ayarlamaya çalışırken yaşadığım yere tatile gelen bir arkadaşımın deniz kıyısında içkili danslı storysi çok ağrıma gitti. Evet yardımcı olmak zorunda değil, tatilini zaten iptal etmesin gelsin eğlensin, ama günlerdir cayır cayır yanarken, burada anlatamayacağım kadar çok şey yaşanırken aynı ilçe sınırlarındaki bu paylaşıma gerçekten içerledim. Hakkım yok ama ne bileyim.

Sinirlerim gerçekten bozuk artık. Ki ben aktif yangın alanına gitmiyorum. Arkada elimden geleni yapıyorum ama benim yirmi mislim uğraşan insanlar var.

Şu konuyu yazarken yeni bir yerde daha yangın çıktı. Ben artık inanamıyorum, bilmiyorum nasıl bitecek bunlar. Nereye yetişecekler, nasıl yetişecekler?
Yangınlar başladığında tatildeyim ve story atıyordum bol bol. Sosyal medyadan gördüm yangınları ve o günden beri paylaşımlarımı durdurdum. Çok zor olmamalı duyarlı olmak.
İçim yanıyor oraları gördükçe. Ben nasıl keyifli olabilir ki? Bu kadar mı duyarsızlaşık :KK43:

Ne yalan söyleyeyim benimde çok ağrıma gidiyor. Tabi ki hayat devam ediyor kimsenin me paylaşacağına karışmak haddim değildir ama bende çoğu arkadaşımın tatillerde çalgılı çengili göbek atmalarını izlemek kanıma dokunuyor. İnsanlar acı çekiyor hayvanların ağaçların acı çığlıkları insanların ne halde olduğunu herkes görüyor. Yani tamam at ama 500 tane eğlenmenin atmazsın sürekli ne biliyim ya valla diyecek söz bulamıyorum

Dünyada sürekli kötü olaylar oluyor. Hepsini kafamıza aşırı derecede takıp sosyal hayatımızdan kendimizi alıkoyarsak mental sağlığımızı kaybederiz ama bunları sosyal medyada sergilemek zorunda da değil kimse. Matem tutulan bir eve güle oynaya girip dans edilmez. Şu anda ülke matem evi gibi bu yüzden bu tarz hareketler rahatsız edici geliyor. Bu tür kişilere sosyal medya arsızı deniyor. Ülkenin yangın yeri olması falan etkilemiyor sosyal medya arsızlarını.

Sonuna kadar haklısınız ben de buraya müzik atıyorum ama inanın biraz moral olsun keyiflenmeye çalışıp hayatımıza adapte olabilmek adına dinliyorum paylaşıyorum. Bugün Marmaris Örendeki yangını gördüm sosyal medyada yanardağ gibiydi resmen ağlayacağım geldi insanları artık anlayamıyorum duyarsız bir millet olduk sanki

Kimse ustune alinmasin ama yaptigi her seyi, yediğine, içtiğine kadar sosyal medyada paylasan insanlarin bir tur rahatsizligi var bence. Psikolojide bir karsiligi var mi bilmiyorum ama her seye duyarsizlasip ben herkesten daha cok egleniyorum, en mutlu benim temalı paylasimlar yapmak hic saglikli gelmiyor bana. Memleket gercek anlamda yangın yeriyken dusunmemiz gereken tek sey ben ne yapabilirim olmaliydi. Malesef ki yazdiklarinizda cok haklisiniz ve malesef ki sizi hakli cikaran insanlar gun gectikce artiyor.

Şu eğlencesini paylasanlari hic bir zaman anlamadım anlamak da istemiyorum zaten gosteris budalası yaratıklar eğleniyorsan kendine eglen herkes seni görmek zorunda mı gerçekten atınca ne hissediyorlar?
Hadi onu da geçtim madem sevdiklerine akrabaya göstereceksin göster sadece onlara göster herkes seni görmek zorunda mı?
Ayy ben de ne dolmussam artık 🙈

çok üzülüyorum, çok ağrıma gidiyor.üzüntüden uyuyamıyorum geceleri. sabah da uykusuz işe gidiyorum. arkadaşımın ailesi marmariste evlerini boşalttılar sahile indiler , musluklarını açmışlar bir umut belki bize gelmez diye. ama gün gün gözlerinin önünde yaklaştı ve evleri işleri cayır cayır yandı en sonunda. nereye kadar yanacak böyle çöle dönene kadar mı? nerde ne zaman duracak? psikolojim gerçekten etkilendi.

Paylaşmazsa ölecek hastalığına tutulmuş insanlardan farklı davranışlar beklemiyorum artık ben de. Paylaşmak için yaşıyor çoğu çünkü o mutluluğu.

Kimseden günlük hayatını durdurmasını isteyecek değiliz. Aylar önce planlanan düğünler elbet olacak, rezervasyon yaptırılan tatillere tabi ki gidilecek. Belki biraz buruk olacak ama olacak. Yine de anlamıyorum. Göze sokmasalar ölecekler mi gerçekten? Empati yapmak bu kadar zor olmamalı.

Ben 2018de marmariste hayatimda unutamayacagim bir tatil yaptim.. herkese anlattim hep tavsiye ettim.
bu yilda istiyordum.. ama bir his vardi..

17 agustosu yasadim ben.. o aksam deprem olmasaydi 11 yasinda aylarca bekledigim tatile gidemedim arkadasimi kaybettim.. 3 cumle ile ozet bu. su an ayni o hisleri yasiyorum.. gunduz yumruk bogazimda. Aksamlari agla agla mahvoluyorum sonra birseyler buluyorum...

Manavgat ah.. yörükleri cok severim.. ah manavgat...

Gozum twitterda kemer ve fethiyeden korkuyorum.. camyuva, beldibi, kelebekler vadisi...

Tatil konusunda bsy diyemiyorum belki normal hissetmek istemistir, esnafin hali, tum kis evde kalmamiz, oraya balayina gidenler, calisanlarin hayalleri iptal etseler para iade alinmali benim mantigim yetmiyor...

Bu arada yanlış anlaşılmasın, sosyal medyayı ben de aktif kullanırım, paylaşım yaparım. Kimseye niye hayatına devam ediyorsun, tatile gidiyorsun, eğleniyorsun da demiyorum. Herkesin kendine göre planı var, beklediği tatili var. Gitsin yapsın. Niye paylaşıyorsun paylaşma demek de hakkım değil. Çok rahatsız oluyorsam bakmam storylerine. Nitekim sessize aldığım birkaç kişi oldu.

Ama bu akşam sanırım yangınların olduğu yerde yapılan canlı müzik paylaşımını görünce doldum biraz.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, sosyal medyayı ben de aktif kullanırım, paylaşım yaparım. Kimseye niye hayatına devam ediyorsun, tatile gidiyorsun, eğleniyorsun da demiyorum. Herkesin kendine göre planı var, beklediği tatili var. Gitsin yapsın. Niye paylaşıyorsun paylaşma demek de hakkım değil. Çok rahatsız oluyorsam bakmam storylerine. Nitekim sessize aldığım birkaç kişi oldu.

Ama bu akşam sanırım yangınların olduğu yerde yapılan canlı müzik paylaşımını görünce doldum biraz.

Ters psikoloji diyip teselli bulalim birde bunlara uzulmeyin nolur... degilse bile inanalim..

Ters psikoloji diyip teselli bulalim birde bunlara uzulmeyin nolur... degilse bile inanalim..

Aynı karede arka tepelerde yangın varken sahil kenarında rakı balık yapanlar vardı.
Tamam tatilde insanlar bütün yıl bekliyorlar da kör gözüne parmağa gerek yok bence de.
O fotoğrafa kızanları anlamıyorum ben. Otelin yemek alanı orası. İnsanlar belki bir sene önceden parasını ödeyip satın aldığı tatillerindeler ve akşam yemeği yiyorlar. Haberleri olmadan fotoğrafları çekiliyor ve bütün türkiye ağza alınmayacak şeyler söylüyor, beddualar ediyor o insanlara. Bunu anlamıyorum ben.

Lyanın paylaştığı olay ise bambaşka. Hiç bir şey umurunda olmayan bir insan tatilde eğleniyor ve bunu bile isteye hiç utanmadan paylaşıyor. İkisi arasında dağlar kadar fark var.

Canım söylediklerinde yanlıs anlaşılacak birsey yok. Cümlelerinde yanlıs anlasılmasın diyorsun ama
Bir yerde tabiat, hayvanlar, ınsanlar. Evler, ciğerler yanıyorsa
Başka bır yerde birileri hıc bi sorun yokmus gibi, habire story atıyorsa kusura bakmasınlar herkes buna tepki gösterir.
Herseyin bir usulu uslubu vardır. Yasıyorsan onu ılla şu zamanda dalga gecer gibi milletin gozune sokmana gerek yok. Herkes yeterınce üzgün.
Bi taraf yas tutarken
Diğer taraf vur patlasın çal oynasın!
Benımde vardı hikayede sessıze aldım.
Ben böyle ınsanlara saygı duymuyorum kusura bakmasınlar.

O fotoğrafa kızanları anlamıyorum ben. Otelin yemek alanı orası. İnsanlar belki bir sene önceden parasını ödeyip satın aldığı tatillerindeler ve akşam yemeği yiyorlar. Haberleri olmadan fotoğrafları çekiliyor ve bütün türkiye ağza alınmayacak şeyler söylüyor, beddualar ediyor o insanlara. Bunu anlamıyorum ben.

Lyanın paylaştığı olay ise bambaşka. Hiç bir şey umurunda olmayan bir insan tatilde eğleniyor ve bunu bile isteye hiç utanmadan paylaşıyor. İkisi arasında dağlar kadar fark var.

Bütün türkiyenin söylediklerinden haberim yok. Bilmiyorum tepemde öyle bir yangın varken tatilde bile olsam birşey yapabilirmiyimin peşine düşerdim.
Kör göze parmak derken lyn nın söylediklerini kastetmiştim zaten.

X