Çok bunaldım artık..

Yazinizi duzenleyin sevgili arkası sağlam ogretmenim;

- Iki nokta diye bir isaret yoktur, o 3 noktadir.

- Ama ve lakin diye bir baglac yoktur, o olsa olsa amma velakin'dir.

- Baglac ile cumle baslamaz.

- Paragraf ayrimlariniz yanlis, cümle bitimleri ve baslangiclari konudan ve cumle butunlemesinden uzak.

Dilerim müdürünüz gec kalmaniza degil, bir ogretmen olarak ana dilinizi yazamamaniza takilir da biraz olsun duzeltebilirsiniz. (Misal ben halen -de konusunda sorun yasarim ama ben ogretmen degilim.)

Konunuza gelecek olursak, arkaniz saglam olduguna gore torpil kullanarak mi atandiginizi merak ettim ama muhtemelen cevap alamam, o sebeple kendi icinizde yanitlayin, arkaniz saglam diye alttan alttan tehdit ettiginiz (sozde kendileri ogrenmis) insanlar karsisinda adaletsizlikten bahsetmeniz oldukca ilginc. Tabi siz hic "arkanizi" kullanmayan duzgun biri de olabilirsiniz ama sanmiyorum ki duzgun biri "tabi benim de arkam saglam" diye alttan alttan ayari vermezdi.

Umarim adapte olmayi ogrenirsiniz.
Eleştirileriniz için teşekkür ederim,telefondan yazıyorum ve telefonum küçük.

Eşim özel sektörde, kuzenim adliyede… oralarda da çok işler dönüyor. Boşuna öğretmenler karalanmasın. Herkes sütten çıkmış ak kaşık mı ya yukardaki basit yorumlara çok güldüm. İnsanın olduğu her yerde bunlar yaşanır. Ha keşke yaşanmasa. kendini gerçekleştirebilmiş, belli ahlak seviyesine çıkabilmiş, etik bilen kişilere denk gelsek. Herkes muhteşem olabilseydi “Allah iyilerle karşılaştırsın” denmezdi
Eğitim-öğretim olarak bir sıkıntımız yok zaten,hatta bir yarış var.Yüz öğretmenli ve iki devreli bir okulda gruplaşma olur.Burda ben amirimle yaşadığım sorunumu anlatmak istedim.

Ara ara geç kalıyorum derken ne kadar ara ara....iki örnek vermişsiniz o zaman niye ara ara yazdınız....Niye sizinle ugrassinlar kendiniz demişsiniz bu ara depresyondayım belkide ben üstüme aliniyorum diye ...Benimde arkam sağlam derken torpilim var anlamındaki....bunu her yerde söylemeyin bence .Uslubunuzu ve üsten bakan tavrinizi begenmedim okuldads bu şekilde davranıyorsaniz idare haklı diye düşündüm.

Yazinizi duzenleyin sevgili arkası sağlam ogretmenim;

- Iki nokta diye bir isaret yoktur, o 3 noktadir.

- Ama ve lakin diye bir baglac yoktur, o olsa olsa amma velakin'dir.

- Baglac ile cumle baslamaz.

- Paragraf ayrimlariniz yanlis, cümle bitimleri ve baslangiclari konudan ve cumle butunlemesinden uzak.

Dilerim müdürünüz gec kalmaniza degil, bir ogretmen olarak ana dilinizi yazamamaniza takilir da biraz olsun duzeltebilirsiniz. (Misal ben halen -de konusunda sorun yasarim ama ben ogretmen degilim.)

Konunuza gelecek olursak, arkaniz saglam olduguna gore torpil kullanarak mi atandiginizi merak ettim ama muhtemelen cevap alamam, o sebeple kendi icinizde yanitlayin, arkaniz saglam diye alttan alttan tehdit ettiginiz (sozde kendileri ogrenmis) insanlar karsisinda adaletsizlikten bahsetmeniz oldukca ilginc. Tabi siz hic "arkanizi" kullanmayan duzgun biri de olabilirsiniz ama sanmiyorum ki duzgun biri "tabi benim de arkam saglam" diye alttan alttan ayari vermezdi.

Umarim adapte olmayi ogrenirsiniz.
Birde torpilim var diyene kızan kadinlar kulübünde harbi üyeler bazıları buna hicbirsey dememis ya hayretim şaştı .....Sonrada normallestirmeyin diyorlar birde.... bildiğin arkam var bu sayede burdayım idare de olsan görürsün gibi bişey .....İnşallah bu ülkede torpilin t si kalmaz böylece liyakat saglamlaşır

Ara ara geç kalıyorum derken ne kadar ara ara....iki örnek vermişsiniz o zaman niye ara ara yazdınız....Niye sizinle ugrassinlar kendiniz demişsiniz bu ara depresyondayım belkide ben üstüme aliniyorum diye ...Benimde arkam sağlam derken torpilim var anlamındaki....bunu her yerde söylemeyin bence .Uslubunuzu ve üsten bakan tavrinizi begenmedim okuldads bu şekilde davranıyorsaniz idare haklı diye düşündüm.
Sonuçta sizler benim ekip arkadaşlarım değilsiniz ,ben burda derdimi anlattım.
Gidip de arkadaşlarıma anlatmıyorum Sonuçta.
Torpil filan kullandığım yok.
Ama eğitim de dahil olmak üzere her camiada bu olaylar dönüyor,pek çok kişi arkasına birini alarak bir şeyler yapıyor,bu durum da beni rahatsız ediyor.
Haksızlığa uğradığımı düşündüm.

Sonuçta sizler benim ekip arkadaşlarım değilsiniz ,ben burda derdimi anlattım.
Gidip de arkadaşlarıma anlatmıyorum Sonuçta.
Torpil filan kullandığım yok.
Ama eğitim de dahil olmak üzere her camiada bu olaylar dönüyor,pek çok kişi arkasına birini alarak bir şeyler yapıyor,bu durum da beni rahatsız ediyor.
Haksızlığa uğradığımı düşündüm.
Zaten ekip arkadaşlarımızdan memnun değilsiniz yazınızda bundan da dert yandınız ara ara geç kalındığı zaman sadece bir iki kez olarak yapılması dışında uyarilmak doğru degilmidir idare herşeye göz yummak durumunda olsa idare diye birşey olmaz ve keşke dönmese bu torpil işleri boylece hak eden hakettiği yerde olabilse konu hak olayına girerse hak olmayan birsryin elbet birtakım sonuçları olur bı yerden alan bı yerden verir .....Neyse hayırlı geceler size sonuçta konu hakkındaki görüşüm bu benim

Ay ne bu benim arkam saglam onun arkasi sağlam saçmalığı ya valla biktik

Hepiniz aynisiniz gibi.

Turkiyede hiçbir sey mi olmasi gerektigi gibi değil anlamadim ki

Okullardaki duruma bak, müdürlere/ogretmenlere bak.

Turkceniz benden berbat, imlâ meselesi falan degil ( cok bilmem Türk imla seylerini) cumleleriniz acayip kötü, simdi ogretmen diye hatasiz yazmasi mi gerekir diyenler olur, bence hatasiz yazmali evet. 🤨

Zaten ekip arkadaşlarımızdan memnun değilsiniz yazınızda bundan da dert yandınız ara ara geç kalındığı zaman sadece bir iki kez olarak yapılması dışında uyarilmak doğru degilmidir idare herşeye göz yummak durumunda olsa idare diye birşey olmaz ve keşke dönmese bu torpil işleri boylece hak eden hakettiği yerde olabilse konu hak olayına girerse hak olmayan birsryin elbet birtakım sonuçları olur bı yerden alan bı yerden verir .....Neyse hayırlı geceler size sonuçta konu hakkındaki görüşüm bu benim
Benim uyarılmaya itirazım yok,düzgün bir şekilde uyarılmak isterim ve doğru olanın herkes için de geçerli olmasını ,insan ayırt edilmemesini isterim.

Ay ne bu benim arkam saglam onun arkasi sağlam saçmalığı ya valla biktik

Hepiniz aynisiniz gibi.

Turkiyede hiçbir sey mi olmasi gerektigi gibi değil anlamadim ki

Okullardaki duruma bak, müdürlere/ogretmenlere bak.

Turkceniz benden berbat, imlâ meselesi falan degil ( cok bilmem Türk imla seylerini) cumleleriniz acayip kötü, simdi ogretmen diye hatasiz yazmasi mi gerekir diyenler olur, bence hatasiz yazmali evet. 🤨
Telefondan yazıyorum,imlaya odaklanınca ne yazacağımı unutuyorum.
Yine de zahmet edip okuduğunuz için teşekkürler.

Telefondan yazıyorum,imlaya odaklanınca ne yazacağımı unutuyorum.
Yine de zahmet edip okuduğunuz için teşekkürler.
Imlâ demedim ki?
Okudugunuzu da anlamamissiniz.

Ayy neyse, ben sizi de az bulmadim yani.
Ara ara gec kalıyorum demek, birden fazla devamli tekrarlanmasi demek, buna da dikkat edin.

Benim uyarılmaya itirazım yok,düzgün bir şekilde uyarılmak isterim ve doğru olanın herkes için de geçerli olmasını ,insan ayırt edilmemesini isterim.
Yerinize ara ara bakan sevmediğiniz ekip arkadaşlarımızdan biri bu duruma ara ara sinir olmuştur İdareci bu sık tekrarlanan ve ona sirayet eden bir durum olmasa o cümleyi kurmaz...Arkaniz sağlam torpiliniz var ama kullanmıyorsunuz diye onlarda belki bunu biliyor diye sizi sertçe uyarmamis işte ....Sizle başkası konuşsun diye topu atmış.... Bu ülkede insanlar o yüzden çok mağdur torpili olan olmayanı ezdigi için benim lafım da ortaya sadece bu konuya değil zaten size de değil ......

Merhaba ,devlet okulunda öğretmenim,
Okulumuz çok kalabalık,yüzden fazla öğretmenimiz var.
Bu yüzden çok gruplaşmalar oluyor.En yeni benim.kendi halinde takılır,herkesle iyi geçinmeye çalışırım.Fakat oluşmuş olan köklü gruplara idarecilerin de dahil olduğunu düşünüyorum.Özellikle yeni kayıtlarda öğrenci seçimleri,belediyenin sınırlı sayıdaki gezilerine belli başlı öğretmenlerin katılması vs.Gibi durumlar bana bunu hissettirdi.
Bu sene gelen müdür biraz aksi,arkası da sağlam.Öğretmene atarlanabilen birisi.
Ben işimi düzenli yaptığımı düşünsem de ara ara geç kaldığım oluyor .Arabamın lstği patlamıştı,bir de aküm bitmişti.İdareyi arayıp haber vermiştim ve bir ders sınıfıma başka öğretmen girmişti.
İnsanlık hali,elimde olmayan şeyler.
Ama ve lakin müdür bana haber göndermiş,Mutluyu uyarım ben uyarırsam sert konuşurum diye.
Ben kendimden mesulüm ama ve lakin müdür yardımcısının o kadar sorumsuz insan içinden beni seçmesi ve müdürün de beni bunu söylemesi çok incitti ki beni ispiyonlayan müdür yardımcısının tayfalarını da ben biliyorum.
Bir günah keçisi seçiliyor o da benmişim gibi geliyor.Sinirlendim açıkçası.Bu aralar depresyondayım ve herkes her şey üstüme geliyor sanki..Bu sebepten de biraz fazla taktım.
Ama bir şeyler yapmak istiyorum.
Bu arada benim de arkam sağlam ama kullanmadım kullanmam da. hatta idare de yeni öğrendi ki ben bahsetmediğim halde. Ve arkadaşın bana söylediğine göre müdür bu yüzden beni yüzyüze uyarmamış,umrumda değil ama kırmızı kart göstermesi bu uslüpla konuşmasından daha iyi olurdu.

Bu arada kayıtlarda da büyük haksızlıklar oldu ki ben yeni sayılırım bana gelen öğrencilerin yarıdan fazlası travmatik ve yetişemiyorım hepsine.Üstüme gelinmesi ,ben işimi yaparken en ufak bir hatam da bu tavırlar zoruma gidiyor.
Bu gruplaşmalar,haksızlıklar,adaletsizlikler içinde ne yapıcam bilmiyorum..

Arabamın lstği patlamıştı, bir de aküm bitmişti.İdareyi arayıp haber vermiştim ve bir ders sınıfıma başka öğretmen girmişti.

müdür bana haber göndermiş,Mutluyu uyarım ben uyarırsam sert konuşurum diye.

M Mutlu2890 siz İstanbul'da değil miydiniz ? Arabanızın lastiğinin patlaması elinizde olmayan bir durum olarak değerlendirilebilir. Akü bitmesi ise sizin ihmaliniz olarak görülebilir. Aküler ömürleri bitmeden tekler ve durumu belli ederler çünkü.

2 kez özel aracınızda yaşanan sorunları mazeret olarak sununca, müdür de görevinin gereğini yapmış. Burada kişisel garez vb yok ki.

Son düzenleme:
Eşim özel sektörde, kuzenim adliyede… oralarda da çok işler dönüyor. Boşuna öğretmenler karalanmasın. Herkes sütten çıkmış ak kaşık mı ya yukardaki basit yorumlara çok güldüm. İnsanın olduğu her yerde bunlar yaşanır. Ha keşke yaşanmasa. kendini gerçekleştirebilmiş, belli ahlak seviyesine çıkabilmiş, etik bilen kişilere denk gelsek. Herkes muhteşem olabilseydi “Allah iyilerle karşılaştırsın” denmezdi
Diğer kişilere çocuk emanet etmiyoruz.Örnek olma gibi bir misyonları da yok .

Diğer kişilere çocuk emanet etmiyoruz.Örnek olma gibi bir misyonları da yok .
Öğretmenlerin bu misyonu da bir yere kadar. İşini yapıyorsa sınıfta dersini anlatıyorsa amiriyle isterse takışır, arkadaşıyla isterse gruplaşır paşa gönlü bilir

Öğretmenlerin bu misyonu da bir yere kadar. İşini yapıyorsa sınıfta dersini anlatıyorsa amiriyle isterse takışır, arkadaşıyla isterse gruplaşır paşa gönlü bilir
Bu nasıl bir mantık 🙄 bir yere kadar olacak misyon değil .. yapmayın lütfen savunduğunuz şeye bakın. Paşa gönlü okul dışında yapacak onu . Yok öyle eğer uygun değilse başka meslek seçecek . Mümkünse tabi toplum sağlığı için de kendini geliştirmesini tercih ederiz 🌸

Bu nasıl bir mantık 🙄 bir yere kadar olacak misyon değil .. yapmayın lütfen savunduğunuz şeye bakın. Paşa gönlü okul dışında yapacak onu . Yok öyle eğer uygun değilse başka meslek seçecek . Mümkünse tabi toplum sağlığı için de kendini geliştirmesini tercih ederiz 🌸
İnsanların karakterlerine karışmak kimsenin haddine düşmedi. Kimse mükemmel değil ve olamaz. Neden kimse hasta olan doktorlara topluma böyle mi örnek oluyorsunuz demiyor? Çatır çatır sigara içiyorlar ve spor yapmıyorlar… fantastik fikirlerinizle hayatta başarılar

Merhaba ,devlet okulunda öğretmenim,
Okulumuz çok kalabalık,yüzden fazla öğretmenimiz var.
Bu yüzden çok gruplaşmalar oluyor.En yeni benim.kendi halinde takılır,herkesle iyi geçinmeye çalışırım.Fakat oluşmuş olan köklü gruplara idarecilerin de dahil olduğunu düşünüyorum.Özellikle yeni kayıtlarda öğrenci seçimleri,belediyenin sınırlı sayıdaki gezilerine belli başlı öğretmenlerin katılması vs.Gibi durumlar bana bunu hissettirdi.
Bu sene gelen müdür biraz aksi,arkası da sağlam.Öğretmene atarlanabilen birisi.
Ben işimi düzenli yaptığımı düşünsem de ara ara geç kaldığım oluyor .Arabamın lstği patlamıştı,bir de aküm bitmişti.İdareyi arayıp haber vermiştim ve bir ders sınıfıma başka öğretmen girmişti.
İnsanlık hali,elimde olmayan şeyler.
Ama ve lakin müdür bana haber göndermiş,Mutluyu uyarım ben uyarırsam sert konuşurum diye.
Ben kendimden mesulüm ama ve lakin müdür yardımcısının o kadar sorumsuz insan içinden beni seçmesi ve müdürün de beni bunu söylemesi çok incitti ki beni ispiyonlayan müdür yardımcısının tayfalarını da ben biliyorum.
Bir günah keçisi seçiliyor o da benmişim gibi geliyor.Sinirlendim açıkçası.Bu aralar depresyondayım ve herkes her şey üstüme geliyor sanki..Bu sebepten de biraz fazla taktım.
Ama bir şeyler yapmak istiyorum.
Bu arada benim de arkam sağlam ama kullanmadım kullanmam da. hatta idare de yeni öğrendi ki ben bahsetmediğim halde. Ve arkadaşın bana söylediğine göre müdür bu yüzden beni yüzyüze uyarmamış,umrumda değil ama kırmızı kart göstermesi bu uslüpla konuşmasından daha iyi olurdu.

Bu arada kayıtlarda da büyük haksızlıklar oldu ki ben yeni sayılırım bana gelen öğrencilerin yarıdan fazlası travmatik ve yetişemiyorım hepsine.Üstüme gelinmesi ,ben işimi yaparken en ufak bir hatam da bu tavırlar zoruma gidiyor.
Bu gruplaşmalar,haksızlıklar,adaletsizlikler içinde ne yapıcam bilmiyorum..
Beni yanlış anlamayın asla öğretmen düşmanı değilim size de üzüldüm fakat devlet öğretmenligi pek çok yerden ve alandan çok daha kolay. Bir kere memursunuz müdür sizi kovamaz edemez azarlar tarzda konuşursa da uyarın hatta. Gruplaşma vs gerçekten çok çirkin haklısınız işinize işimi yapayım paramı alayım perspektifinden bakıp evinize dönün duygusallık katmayın.

X