Çok bunaldım artık..

M Mutlu2890 siz İstanbul'da değil miydiniz ? Arabanızın lastiğinin patlaması elinizde olmayan bir durum olarak değerlendirilebilir. Akü bitmesi ise sizin ihmaliniz olarak görülebilir. Aküler ömürleri bitmeden tekler ve durumu belli ederler çünkü.

2 kez özel aracınızda yaşanan sorunları mazeret olarak sununca, müdür de görevinin gereğini yapmış. Burada kişisel garez vb yok ki.
Ya yazmayım dedim ama 😅 günde zaten 3-4 saat çalışıyor konu sahibi onda da geç kalmış sürekli

İnsanların karakterlerine karışmak kimsenin haddine düşmedi. Kimse mükemmel değil ve olamaz. Neden kimse hasta olan doktorlara topluma böyle mi örnek oluyorsunuz demiyor? Çatır çatır sigara içiyorlar ve spor yapmıyorlar… fantastik fikirlerinizle hayatta başarılar
Karakter mi ? Bir insanın dedikodu yapması, gruplaşması , laf taşıması , birilerini dışlaması vs karakter özelliği denilip eleştirilemeyecek mi? Siz çok yanlış anlamışsınız . Mükemmel olmasını beklesek eleştirecek çok şey var biz olması gereken temel şeyleri talep ediyoruz. Kusura bakmayın şunu savunuyorsanız kendinizi bir daha değerlendirin. Verdiğiniz örnek o kadar saçma ki nesini anlatayım size . Buna eş göstereceğiniz meslek doktor değil ama madem verdiniz örneği açıklayayım. Bir ÇOCUK DOKTORU tutup çocuk hastasının yanında sigara içip sigarayı överse onu da eleştiririm. Fantastik fikir dediğiniz insan olmanın temel özellikleri. Şurada dedikodu mobbing laf taşıma falan da savunuldu ya pes

Karakter mi ? Bir insanın dedikodu yapması, gruplaşması , laf taşıması , birilerini dışlaması vs karakter özelliği denilip eleştirilemeyecek mi? Siz çok yanlış anlamışsınız . Mükemmel olmasını beklesek eleştirecek çok şey var biz olması gereken temel şeyleri talep ediyoruz. Kusura bakmayın şunu savunuyorsanız kendinizi bir daha değerlendirin. Verdiğiniz örnek o kadar saçma ki nesini anlatayım size . Buna eş göstereceğiniz meslek doktor değil ama madem verdiniz örneği açıklayayım. Bir ÇOCUK DOKTORU tutup çocuk hastasının yanında sigara içip sigarayı överse onu da eleştiririm. Fantastik fikir dediğiniz insan olmanın temel özellikleri. Şurada dedikodu mobbing laf taşıma falan da savunuldu ya pes
İnsanlar melaike mi olacak öğretmen diye? “Çocuum dedikodu çok iyidir, evde annen de eminim yapıyordur anlat bana ne konuşuyor “ demedikçe kötü huyları insanın kendisini bağlar. Tapudaki memur laf taşısa karaktersiz der geçersin doğru olan budur. öğretmenlik diplomasıyla beraber evliyalık sertifikası sunulmuyor

İnsanlar melaike mi olacak öğretmen diye? “Çocuum dedikodu çok iyidir, evde annen de eminim yapıyordur anlat bana ne konuşuyor “ demedikçe kötü huyları insanın kendisini bağlar.
Nesini anlamıyorsunuz o kötü huyları okul ortamında olmayacak . Nesini tartışıyoruz ? İnsan dedikodu yapmadı diye melaike olmaz bu zaten olması gereken temel bir özellik. Sizin standartlar garip garip. Çocuğa hadi dedikodu yapalım demeyecek evet ama yanında YAPMAYACAK DA. Kendisini bağlar demişsiniz ya bir de 🤦 okulda yapıyorsa kusura bakmayın herkesi bağlar. Başka meslek seçsin

Ben her konuda olduğu gibi yine nenelere dedelere bağlayacağım sanırım 😂nerde o eski öğretmenler,nerde o eski okul ortamları. Son 20-25 yılda mı çıktı bunlar,hiç ailemden duymadığım şeyler. Bizim zamanımızda hiç böyle şeyler yoktu,olsa zaten ailemden duyardım. O zamanki zıtlaşmaların bile bir kalitesi vardı. Rahmetli babamın tuvalette sigara içen öğrenciyi uyarmak için tuvalete Türk kahvesi yaptırıp yollaması daha dün gibi aklımda 😂o günden sonra kimse cesaret edip sigara içemedi. Ya da Denizlispora yenilen Fenerbahçe sebebiyle Fenerbahçeli öğretmenlerle dalga geçmek için Galatasarayı tutan bir öğretmenimin okula Denizli horozu getirmesi 😂 horozun bütün gün okulda avaz avaz ötmesi,öğrencilerin bütün gün gülmesi 😁ya bunlar kaliteydi işte,ince esprilerdi. Ne zaman yok olduk anlayamıyorum ben.

Öğretmen değilim,ama eğer olsaydım sadece başarılı bir öğretmen olur herkesi ezerdim başarımla. Sadece işime odaklanırdım. Okulun bir numaralı adamı ben olurdum. Size tavsiyem sadece işinizi yapın. Gerisini takmayın.
Gerçekten bir saygı vardı, öğretmenin kırmasına azarlamasina bile gerek yoktu. Öğretmen deyince bir ağırlık vardı ne ara değişti böyle...

Nesini anlamıyorsunuz o kötü huyları okul ortamında olmayacak . Nesini tartışıyoruz ? İnsan dedikodu yapmadı diye melaike olmaz bu zaten olması gereken temel bir özellik. Sizin standartlar garip garip. Çocuğa hadi dedikodu yapalım demeyecek evet ama yanında YAPMAYACAK DA. Kendisini bağlar demişsiniz ya bir de 🤦 okulda yapıyorsa kusura bakmayın herkesi bağlar. Başka meslek seçsin
Okulda öğrencilerle yapmıyorsa sorun yok diyorum neyi anlamıyorsunuz. Doktor hastanın yanında sigara içemez demediniz mi… ben de diyorum ki öğrenciyle karşılıklı dedikodu yapmadıkça sorun yok. Çocukla dedikodu yapıldığı nerde yazılmış, insanlar bunu kendi arasında yapabilir. Benim standartlar akıl dolu , sizin gibi hayal aleminde yaşamıyorum. Konuyu şahsıma çekmeyin de mantıklı düşünün

Okulda öğrencilerle yapmıyorsa sorun yok diyorum neyi anlamıyorsunuz. Doktor hastanın yanında sigara içemez demediniz mi… ben de diyorum ki öğrenciyle karşılıklı dedikodu yapmadıkça sorun yok. Çocukla dedikodu yapıldığı nerde yazılmış, insanlar bunu kendi arasında yapabilir. Benim standartlar akıl dolu , sizin gibi hayal aleminde yaşamıyorum. Konuyu şahsıma çekmeyin de mantıklı düşünün
Hayal alemi mi ? Ben nerede okudum acaba ? Görmedim mi öğretmenleri ? Onlarca öğretmenim oldu 1-2 si hariç ne rezilliklere şahit olduk. Utanç duyuyorum . Kendi aralarında dedikoduları öğrencilere yansıtmıyorlar mı ? Siz nerde yaşıyorsunuz pardon? Şu yorumları okuyanlar kendi öğrenciliklerini hatırlasınlar bakalım . Hangi öğretmen kiminle grup diğerleriyle ne olmuş çoğu öğrenci bilirdi . Sebebi de öğretmenlerdi. Doktor örneği o kadar saçma bir örnek ki öğretmen için vereceğiniz örnek değil ona rağmen açıklayıcı şekilde yazdım hala ısrar ediyorsunuz. Kalpten diliyorum umarım öğretmen değilsinizdir .
Bu konuda yorumları okuyan herkes illaki ilkokul ortaokul lise döneminde o sıralardan geçti gördü ortamı. Hala objektif olamayışınız niye ? Ben mi mantıklı düşüneceğim siz mi ?
Başta yazdığınız yoruma ithafen söyleyeyim. Kimsenin paşa gönlünün yeri değil okullarımız. Gelişmemiş karakterler o okullarda durmayacak başka meslek seçecekler ve bu kötü huylarını diğer nesillere taşımayacaklar. Bu kadar basit

Öğrenci öğretmenini kopyalar, örnek alır bir otorite figürü sonuçta... öğrencileri okul ortamında bir araya toplamanın tek amacı teorik bilgi değil ki...aile ortamında ahlaki eğitimi alamıyor birçok çocuk

Eski insanların kalitesi vardı,düzgün toplum düzgün öğretmen,düzgün veli düzgün öğrenci. Şimdi hepsi bozuk
Çocuğumu ahlaki egitim konusunda ileride zorlamali miyim, ezilir mi böyle bir ortamda gerçekten bende bile bir endişe oluştu... ahlaklı ol, hak yeme, kibar ol dedikçe kendini savunamayacak diye korkuyor insan. İşin bir de böyle bir boyutu var

Çocuğumu ahlaki egitim konusunda ileride zorlamali miyim, ezilir mi böyle bir ortamda gerçekten bende bile bir endişe oluştu... ahlaklı ol, hak yeme, kibar ol dedikçe kendini savunamayacak diye korkuyor insan. İşin bir de böyle bir boyutu var
Tabii,sonuçta arsızların yüzsüzlerin devri. Biz çocuğa sıra beklemeyi öğretirken en arkadan arsızın biri gelip en öne geçiyor. Biz çocuğa aman oğlum vurma kimseye derken gelip sebepsiz yere suratına yapıştırıyorlar. El hareketi yapma aman sakın evladım diyoruz,elalemin yüzsüz veledi gelip orta parmak çıkarıyor bizimkine. Anlamını bile bilmiyor benim oğlum. En sonunda aldım karşıma anlattım. Bak çocuğum bunlar bu anlama geliyor ama sakın sen yapma. Kötü söz kötü hareket sahibine aittir dedim. Sana vurana Allah yarattı deme sen de tekme tokat giriş dedim artık. Napayım? Terbiyeli çocuk yetiştirelim derken ezik ve kendini savunamayan embesil yetiştirmek de istemiyorum yani bu topluma.

Tabii,sonuçta arsızların yüzsüzlerin devri. Biz çocuğa sıra beklemeyi öğretirken en arkadan arsızın biri gelip en öne geçiyor. Biz çocuğa aman oğlum vurma kimseye derken gelip sebepsiz yere suratına yapıştırıyorlar. El hareketi yapma aman sakın evladım diyoruz,elalemin yüzsüz veledi gelip orta parmak çıkarıyor bizimkine. Anlamını bile bilmiyor benim oğlum. En sonunda aldım karşıma anlattım. Bak çocuğum bunlar bu anlama geliyor ama sakın sen yapma. Kötü söz kötü hareket sahibine aittir dedim. Sana vurana Allah yarattı deme sen de tekme tokat giriş dedim artık. Napayım? Terbiyeli çocuk yetiştirelim derken ezik ve kendini savunamayan embesil yetiştirmek de istemiyorum yani bu topluma.
O kadar haklısınız ki... kibar ahlaklı olmak ile enayi pısırık olmanın birbirine karistirildigi bir toplum oluştu iyice 🙁

Öğretmen olduğunuz için sizin derse geç kalmanız sadece girmiş olduğunuz sınıfı değil tüm okulu etkiliyor. O yüzden size tavsiyem arabanızın bakımlarını hafta sonu yaptırın "Ara ara" geç kalmamaya çalışın

Öğretmen olduğunuz için sizin derse geç kalmanız sadece girmiş olduğunuz sınıfı değil tüm okulu etkiliyor. O yüzden size tavsiyem arabanızın bakımlarını hafta sonu yaptırın "Ara ara" geç kalmamaya çalışın
Ben burda şunu anladım,burdaki hiç bir arkadaş işine geç kalmıyor,herkes dakik.
Ara ara kelimesini cımbızla çekip almışsınız.
Sadece iki kere geç kaldım ve keyfi değildi.
Herkesin yaşayabileceği bir durum.Gayet de olası.
Yazdığım metnin ana hattı doğru olanın sadece belli kişilere uygulanması.Herkese değil.
Yine de zahmet edip okumuşsunuz,teşekkürler.

X