Çok bunalmaya başladım.. kendime bir uğraş bulmam gerek

Nişanı atıp yurtdışına geri dönün. Şu durumda en mantıklı karar bu. Okumayı sevemiyorum diyorsunuz, eyvallah. E o zaman meslek sahibi olmayı deneyin. Bir moda evinde, kuaförde mesela. Çalışmayı da mı sevmiyorsunuz? Evlenince şu andan farklı olarak bir pipili olacak hayatınızda. Bonus olarak da elti, görümce, kaynana. Değişen bir şey olmayacak. Arkadaşınız olsa ne olacak şu durumda? Ne konuşacaksınız mesela tüm gün? Ortada bir hayat yoksa, paylaşılacak bir şey de olmaz. Dolayısıyla arkadaşın yokluğu da fark etmez. Hayatsız olmayı siz seçmişsiniz bir pipili için. Hiç söylenmeyin o yüzden.

Ne güzel lisede okulu bırakmak neymiş okumak ona göre değilmiş daha yaşı kaç yahu biz üniversite için cirpinalim kazanalım ne yapacağız diye ugrasalim sen kalk okulu bırak yurt dışında Türkiye'ye gel nisanlan yok artık daha neler
Biri de çıkıp dememiş ki burda kafe yok mağaza yok 😖

biri örgün biri açıköğretim 2 üniversite diplomamla 1 haftalık aktivitemi yazayım evli bir kadın olarak.bolca nane dereotu kuruttum bolca biber domates doğradım dolaba koymaya bolca patlıcan doğradım kurutmalık bolca kapya biber ve patlıcan közledim konservelik kışlık .bolca temizlik yaptım bolca yorgan yastık yıkadım makinede ama kurutması zor oldu :kızgın: bolca arabama atlayıp markete gittim gezme sanılmasın.bolca da 4.sınıfa giden kızıma mecburi öğretmenlik yaptım pandemiden dolayı.muhtişimmmm değil mi hayatım.geceleri de yorgunluktan ayağım sızlayarak netflix izledim tek lüksüm olaraktannnnn.bu arada Ankara gibi avm si cafesi gani gani olan bir şehirdeyim kayınvalidem de yokkk.konu sahibi senin durumun daha beter kaç kurtar kendini derim ha ha ha

öyle demeee ülkemizde egenomiiii çokkk eyiiiiiii :KK53:
Almanya çok zor yiğenim hayat çok pahalı... Türkiye'ye dönücez ama cocuklar okuyor.
Yurtdışında olduğunuz o kadar belliki Türkiye'de istisnalar haric kimse okumak bana göre değil deyip okumayı bırakmaz.

Almanya çok zor yiğenim hayat çok pahalı... Türkiye'ye dönücez ama cocuklar okuyor.
Yurtdışında olduğunuz o kadar belliki Türkiye'de istisnalar haric kimse okumak bana göre değil deyip okumayı bırakmaz.
:KK70: banlıydım ama konunu okudum yeni işin hayırlı olsun güzel bir başlangıç olsun kariyerin için taze öğretmenim

Bu kafada olduğunuz sürece evlenince kurtulamayacağınıza yemin edebilirim fakat ispatlayamam.
Önce şu anki kafadan çıkın. Evlenme planı yerine bu hayatta ne yapacaksınız, hangi meslek ile uğraşacaksınız, ne ile iştigal edeceksiniz, insanlar sizi neyiniz ile tanımlayacaklar? Bunları düşünün ve cevaplayın bence 20 yaşınızda bunları düşünmek için geç kalmışsınız.
Tamam okumamayı seçtiniz, fakat yerine ne koyacağınızı düşündünüz mü? Evlilik demeyin evlenseniz bile kişisel hayat planınızı oluşturmanız gerekiyor çünkü siz bireysiniz.

Sevdiğinle evlenince sosyal çevren mi olacak? Yapacaksın bir çocuk evde oturacaksın yine. Yine ağlayacaksın böyle sıkıldım diye. Bu yüzyılda çok şaşırıyorum böyle şeyler okuduğumda.
param var çok şükür e arabam da var etrafımda cafe avm de var arkadaş da bol.ama evlilikte öyleee canım sıkıldı her gün avm cafe gezeyim olmuyor.ev çocuk sorumluluğu var pendemi olmadığı zaman bile.herşey çocuğa göre planlanıyor okulu kursu sporu çocuk parkı vs.haftada bir avm cafe var o da çocukla birlikte .gezerim tozarım sanma konu sahibi yakma kendiniii.napacaksın küçücük ilçede körelir gidersin zamanla

Şimdi siz yurtdışında iken sevgiliniz Türkiye de idi abinizle kalabilecekken sevgiliniz için kalkıp geldiniz Turkiye ye nişanlandınız ama geldiğiniz şehirde yaşamıyor nişanlınız çok fazla göremiyorsunuz. Yurtdışında iken nasıl buldunuz bu kişiyi sevgililik döneminiz de uzak mesafe ilişkisi şeklindeydi sanırım. Yeterince tanidiginizi düşünüyor musunuz bu kişiyi?

okumak gibisi var mı ya keşke yine öğrenci olabilsem.Burda bile hemen anlaşılıyor dünya görüşünden hayatı anlama biçiminden verdiği öğütlerden diğer üyelere .ben şahsen böyle üyelerle güzel sohbete de kavga yada bayılıyorum.çok şey katıyor bana çünkü .iyi ki varlar eğitimli kadınlarımız

X