cok bunalttilar

huzunce

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2014
63
3
Arkadaslar aranizda cok yeniyim ama bunaldim artik bazi seyleri icimde tutmaktan bu forumu gordum ve bnde drdimi paylasmaliyim dedim..konuya geleyim 11 aylik evliyim ve 4 aylikta hamileym ama ne evliligimi nede hamileligimi yasayabiliyorum..esim ve ailesi baslardan cok istemislerdi beni kac araci gondrdiklerini hatirlamiyorum ve bi sekilde nisanlandik kv isterken aman herseyi biz yapariz siz cocuk okutuyorsunuz fln dedi bnde sıkntıya sokmak istemedimden fuzuli hicbisey istemedim ama evlndikten snra gordumki kvnin biz yapatiz yaptik dedigi ne varsa krediyle esim cekmis ve evlendikten sonra odedik bu borclari..yine gorumcem var baska sehirde tek yasiyor nisan tebrigine gelicekti aman bana neler neler almis ne marka kiyafetler getircekmis fln esim ve kvde oyle bi anlatiyolardiki..getire getire bana bir liralik bileklik ve eski kullanmis oldugu kiyafetleri getirmis:)bunlari yeni zannedicek kadar saf gorduler sanirim beni yeniymis gibi verdiler..kimsenin getircegi kiyafete kalmadimda neden yapamiycagin seylerin sozunu vriyosun yada kendin bn ikinci el giymem diyorsunda bana niye kizinin eskilerini getiriyorsun (simdi bebek icin pazardan bisey almayin biz aliriz gorumcem yine kiyafetler getircekmis kaliteli..gelde sinir olma)..esime konusu acilip bunu soyledigimde yalan soylediklerinden utanacagina annm sana carsiya in bgendigini al diyordu sen almadin. kardesim onlari bikere giyip atiyo nevar vermisse diyor..her firsatta ailesinin yaninda olmasindan biktim.annesinin kiraya verdikleri evi var duzgun kiraci girmiyo diye sikayet ediyorlar bnde soyledim o ev artik eskimis dokuluyo hr tarafi ayrica ara sokakta araba girmez vs. Kv dediki o ev kizimin evi kimseye laf soylemek dusmez diye sasirdim fikir vermistim sadece. bnm annemlerde gorduler evi. satin orayi para etmez oralar masraf dokmeye degmez fln dediler esime ,oda niye karisiyolar kimse akil vermesin para versinler madem siz satsaniz ya evinizi diyo..ya biz oturdugumuz evi niye satalim ve bzm ev tepede onu deniz arkasi orman senin evle birmi diyorum iyice sinirleniyo..simdi bide kahvalti hazirladigim halde begenmiyor kahvaltiyi annesine gidiyo khvltiya..gec kaldimi annesi ariyo hemen gelmiyomusun diye.bazen uyuyo gibi yapiyorum bakalm khvalti hazirla beraber khvalti edelim drmi diye yokk sessizce cekip gidiyo her sabah boyle olunca aksamlarida annemlere gidelim diyemiyo tabi sonrada gelin gelmiyor oluyo...boyle konular ve kavgalar kopuyo evlendigimzden beri her kavgamizdada annelerine gidiyo onlara anlatiyor..bn okadar kacmak istedigim halde hakarete ugradigim halde annemin kapisini calmadim ona anlatmadim hicbiseyi evin tek kiziydim prenses derdi babam bilse hergun bu kizi neler cekiyo..artik konusmuyorumda dert anlaticak halim yok karsimdakide beni anlamiyo hep o ve ailesi hakli..ne yapmaliyim gitgide kopuyorum ondan sevgi fln kalmadi sanirim icimde..arkadaslar fkir vrin bu evlilik kurtarilabilirmi?

Arkadaslar aranizda cok yeniyim ama bunaldim artik bazi seyleri icimde tutmaktan bu forumu gordum ve bnde drdimi paylasmaliyim dedim..konuya geleyim 11 aylik evliyim ve 4 aylikta hamileym ama ne evliligimi nede hamileligimi yasayabiliyorum..esim ve ailesi baslardan cok istemislerdi beni kac araci gondrdiklerini hatirlamiyorum ve bi sekilde nisanlandik kv isterken aman herseyi biz yapariz siz cocuk okutuyorsunuz fln dedi bnde sıkntıya sokmak istemedimden fuzuli hicbisey istemedim ama evlndikten snra gordumki kvnin biz yapatiz yaptik dedigi ne varsa krediyle esim cekmis ve evlendikten sonra odedik bu borclari..yine gorumcem var baska sehirde tek yasiyor nisan tebrigine gelicekti aman bana neler neler almis ne marka kiyafetler getircekmis fln esim ve kvde oyle bi anlatiyolardiki..getire getire bana bir liralik bileklik ve eski kullanmis oldugu kiyafetleri getirmis:)bunlari yeni zannedicek kadar saf gorduler sanirim beni yeniymis gibi verdiler..kimsenin getircegi kiyafete kalmadimda neden yapamiycagin seylerin sozunu vriyosun yada kendin bn ikinci el giymem diyorsunda bana niye kizinin eskilerini getiriyorsun (simdi bebek icin pazardan bisey almayin biz aliriz gorumcem yine kiyafetler getircekmis kaliteli..gelde sinir olma)..esime konusu acilip bunu soyledigimde yalan soylediklerinden utanacagina annm sana carsiya in bgendigini al diyordu sen almadin. kardesim onlari bikere giyip atiyo nevar vermisse diyor..her firsatta ailesinin yaninda olmasindan biktim.annesinin kiraya verdikleri evi var duzgun kiraci girmiyo diye sikayet ediyorlar bnde soyledim o ev artik eskimis dokuluyo hr tarafi ayrica ara sokakta araba girmez vs. Kv dediki o ev kizimin evi kimseye laf soylemek dusmez diye sasirdim fikir vermistim sadece. bnm annemlerde gorduler evi. satin orayi para etmez oralar masraf dokmeye degmez fln dediler esime ,oda niye karisiyolar kimse akil vermesin para versinler madem siz satsaniz ya evinizi diyo..ya biz oturdugumuz evi niye satalim ve bzm ev tepede onu deniz arkasi orman senin evle birmi diyorum iyice sinirleniyo..simdi bide kahvalti hazirladigim halde begenmiyor kahvaltiyi annesine gidiyo khvltiya..gec kaldimi annesi ariyo hemen gelmiyomusun diye.bazen uyuyo gibi yapiyorum bakalm khvalti hazirla beraber khvalti edelim drmi diye yokk sessizce cekip gidiyo her sabah boyle olunca aksamlarida annemlere gidelim diyemiyo tabi sonrada gelin gelmiyor oluyo...boyle konular ve kavgalar kopuyo evlendigimzden beri her kavgamizdada annelerine gidiyo onlara anlatiyor..bn okadar kacmak istedigim halde hakarete ugradigim halde annemin kapisini calmadim ona anlatmadim hicbiseyi evin tek kiziydim prenses derdi babam bilse hergun bu kizi neler cekiyo..artik konusmuyorumda dert anlaticak halim yok karsimdakide beni anlamiyo hep o ve ailesi hakli..ne yapmaliyim gitgide kopuyorum ondan sevgi fln kalmadi sanirim icimde..arkadaslar fkir vrin bu evlilik kurtarilabilirmi?

canım durumun cok vahım allah sabr versın ...bıkere sız yenı evlı sayılırsınız daha cıcım aylarınız bıtmemelı eger sımdıden bole ıse ılerde dusunemıyorum buseferde cocuk uzerınden sorunlarınız baslayacak.cocuk tercıhını cok erken yapmıssınız

Çok çabuk pes etmişsin,daha yeni evli sayılırsınız.Bazen herşey üstüste gelir,karamsar bakılır,herhalde öyle bir anında yazdın konuyu.
Erkekler ne olursa olsun ailelerini savunuyorlar.O yüzden eşine ne kadar az yansıtırsan o kadar iyi olur.Sana hakvermesini beklersen hep üzülürsün.

Sadece ev konusundaki tutumunu yanlış buldum.Ailen de keşke evi küçümsemeseymiş.
Bir de kahvaltı konusundaki fikrini anlayamadım.Gitmesini mi gitmemesini mi istiyorsun ?
Giderse akşam senin gitmen gerekmediği için gözyumuyorsun sanırım.Hiç tavsiye etmem.
Sen kalk güzelce kahvaltını hazırla,kayınvalidene giderseniz beraber gidin.

Kimseden maddi beklentiniz olmasin. Koskoca insanlarsiniz. Dugun dernegi kiyafetleri tabi kendiniz halledeceksiniz. Ayrica onlarin evinin satilmasi su bu ne sizi ne ailenizi ilgilendirir gercekten size vazife degil. Bence siz sorun ariyorsunuz kendinize

İnsanların evlendikten sonra bu kadar değişmelerine sinir oluyor.
En kötü şey kandırılmak ve siz kandırılmışsınız.
Şımarıklık ne yazık ki eşinizde de ailesinde de had safhada.
Ne demek görümceniz hakkında söylenenler.
Bir kere giyermiş atarmış.
Ne varmış siz giyseniz.
Madem kadın bir kere giyiyor atıyor o zaman hayır kurumlarına bağşlasınlar da sizi mecbur etmesinler o kıyafetleri almaya.
Ve de minnet etmeniz gerektiğine..
Eşinizde bitiyor ne yazık ki iş.
O aileye bu kadar haddini aştıran eşiniz.
Bence olabildiğince iyi olun.
Onlarla gereksiz tartışmalar girmeyin çünkü siz ne derseniz deyin haklı olmayacaksınız.
Görmemeye çalışmak en iyisi.
En azından o zaman sizinle uğraşamayacaklar.
Kendi söyledikleri değil de sizin söyledikleriniz konuşuluyor şu anda.
Onlara prim vermeyin.
İnşallah eşiniz de sizin bu pozitifliğinizin farkına varır.

Sonucta esiniz her ne kadar ailesinin yaninda olsada sizde bir ailesiniz ve hamilesiniz bu durumda daha cok ilgilenmeli yalniz birakmamali eger onun ailesini sevmiyorsaniz soylediklerini umursamamaya calisin yapi olarak oyleler demek ki siz takmadikca bi ise yaramadigini gorucekler zaten siz kendinize ve bebeginize dikkat edin..

Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene.

İlk soru yaşlarınız kaç?

İkincisi de eşiniz ve siz ne iş yapıyorsunuz; bu arad hep marka giyip tek seferde de atan görümcenizde bu para bolluğu nereden geliyor?

Eve niye karıştın demiş arkadaşlar ama sohbet esnasında söylemiş gibi geldi bana.

Evde kiracı durumuyor derlerse ben de ev artık köhne; hem de ara sokak kimse tutmak istemiyor tabii; satıp başka yerden alsanız daha rahat kiracı gelir derim yani.

Bundan da alınmasınlar bir zahmet :)
Kahvaltıya gelince ben çok da pozitif olamayacağım; eşinin de eli ayağı var çok şükür.

Hem hazırladığın kahvaltıyı beğenmesin; hem annesine gitsin. Olmaz öyle şey; ya hazırladığını yer, ya da kendisi hazırlar ama evli bri adam hergün anasıonda kahvaltı etmez.

Evliliği öğrenmesi lazım biraz; ama bu değil ki al başını annenin evine git.

eşini yavaş yavaş alıştır; ayrıca hamilesin seninle ilgilensin.

Erkeklerin de elinden her şey gelir; 9 aylık hamilelik döneminde eşim dolma yapmayı bile öğrendi. İçinden gelince her türlü işi de yaparlar; önemli olan istemesini sağlamak.

Eşine yavaş yavaş çocuğunuz olacağını ve sorumluluklarını tatlı tatlı anlat; eşini yanında olmasını istediğini; çocuğunun her anını onunla paylaşmak istediğini vurgula. Örneğin sen annende kahvaltıdayken tekme attı keşke sen de olsaydın gibi

Canını da fazla sıkma

Cnm benim seni cok iyi anliyorum bende 3yillik evliyim senin yasadigin sorunlari bende yasadim esim calismiyordu o zmn polis okulundaydi masraf olmasin die dügünümü cok basit bir yerde yapildi.onlara sorsan cok güzel oldu benim icime hic sinmedi.ilk zamanlar dile getirdigimde tartisiyorduk zamanla oda anladi simdi derim annen böyle dedi söyle yapti die bosver takma askim sen bakma onlara dio oncefen savunurdu laf söyletmezdi zamanla düzelio cocuk olunca daha düzene girer sen kiymetli olursun takma hamileligin tadini cikar..

Son düzenleme:

Valla ben anlattıklarının içinde ciddi anlamda dert göremedim.Eşin ve ailesi seni çok istediği,çok aracı gönderdiği için mi evlendin,kendi kafana yattığı,evlenmeye değer gördüğün beğendiğin için mi evlendin.Eşin evlenmeye niyetlendiyse,kendini hazır hissediyorsa tabii o ödüyecek düğün masraflarını.Anne babanın öyle bir mecburiyeti yok.Mecbur bırakırsan,sana her sözü söyleme haklarını da bulurlar.
Görümcen sana hediye gönlünden koparsa alır,kopmazsa almaz.Hee hediyeyi aldığında,ben 2.el kıyafet giymiyorum dersin olur biter.Ya almayacaksın,ya alıpta sonradan kocana lafını etmeyeceksin.Şimdi kırık dökük olmayan,çıkmaz sokakta olmayan evlere kötü kiracı geliyor,diğerlerine iyi mi.O oooo ne evler var.Sırf mevki yüzünden dünya para olan.Kiracı işi biraz kısmettir.Ailenin karışmasını istemiyorsa karışmasınlar.Herkes kendi işini kendi bilir.Sana mantıklı gelen,bir başkasına gelmeyebilir.Kiracı evi tutup,içinde masraf yapıp kiradan da karşılayabilir.
Benim kahvaltımı beğenmiyor olayı sorun aslında.Bunu onunla konuşman lazım.Uyuyor numarası yapıyorum,bakalım kalk hazırla beraber yiyelimmi diyecek mi diye bekliyorsun.Yani sen kendince bir şey kafanda kuruyor,karşındaki yapmayınca suçlu oluyor.Uyuyan insanı niye uyandırsın kahvaltı hazırla diye.Sen kalk,ben senle birlikte kahvaltı yapmak istiyorum de.
Bence daha ciddi problemleriniz yoksa bunlar aşılacak şeyler.

eşini hırpalayasım geldi vallaha
eşine bir sor madem anasını bu kadar seviyor
onun hazırladıgı kahvaltıyı yapmadan doymuyor seninle neden evlenmiş

Kimseden maddi beklentiniz olmasin. Koskoca insanlarsiniz. Dugun dernegi kiyafetleri tabi kendiniz halledeceksiniz. Ayrica onlarin evinin satilmasi su bu ne sizi ne ailenizi ilgilendirir gercekten size vazife degil. Bence siz sorun ariyorsunuz kendinize
Kimseden tabiki bir beklentim yok ve kimseye minnet borcumda olsun istemem..bnm problemim yapamayacagin seyleri niye soylrsin oglumun isi gucu var zamnla yaparlar herseylerini de kendi havani atma caban olmasin..ev meselesine gelince bni kizlari gibi gorduklerini soylerler ee madem oyle sohbeti geciyo bende fikrimi soylerim istedigini yap yine sen.. ev kizimin evi kimse karismasin deyip ortami germeye ne gerek var

Kimseden tabiki bir beklentim yok ve kimseye minnet borcumda olsun istemem..bnm problemim yapamayacagin seyleri niye soylrsin oglumun isi gucu var zamnla yaparlar herseylerini de kendi havani atma caban olmasin..ev meselesine gelince bni kizlari gibi gorduklerini soylerler ee madem oyle sohbeti geciyo bende fikrimi soylerim istedigini yap yine sen.. ev kizimin evi kimse karismasin deyip ortami germeye ne gerek var

Yalniz sen degil senin ailen de dahil olmus olaya, milletin evi hakkinda ahkam kesiyosunuz, size laf dusmez cidden

İlk soru yaşlarınız kaç?

İkincisi de eşiniz ve siz ne iş yapıyorsunuz; bu arad hep marka giyip tek seferde de atan görümcenizde bu para bolluğu nereden geliyor?

Eve niye karıştın demiş arkadaşlar ama sohbet esnasında söylemiş gibi geldi bana.

Evde kiracı durumuyor derlerse ben de ev artık köhne; hem de ara sokak kimse tutmak istemiyor tabii; satıp başka yerden alsanız daha rahat kiracı gelir derim yani.

Bundan da alınmasınlar bir zahmet :)
Kahvaltıya gelince ben çok da pozitif olamayacağım; eşinin de eli ayağı var çok şükür.

Hem hazırladığın kahvaltıyı beğenmesin; hem annesine gitsin. Olmaz öyle şey; ya hazırladığını yer, ya da kendisi hazırlar ama evli bri adam hergün anasıonda kahvaltı etmez.

Evliliği öğrenmesi lazım biraz; ama bu değil ki al başını annenin evine git.

eşini yavaş yavaş alıştır; ayrıca hamilesin seninle ilgilensin.

Erkeklerin de elinden her şey gelir; 9 aylık hamilelik döneminde eşim dolma yapmayı bile öğrendi. İçinden gelince her türlü işi de yaparlar; önemli olan istemesini sağlamak.

Eşine yavaş yavaş çocuğunuz olacağını ve sorumluluklarını tatlı tatlı anlat; eşini yanında olmasını istediğini; çocuğunun her anını onunla paylaşmak istediğini vurgula. Örneğin sen annende kahvaltıdayken tekme attı keşke sen de olsaydın gibi

Canını da fazla sıkma
Esimle 10 yas var aramda..gorumcem evli deil ve alti milyar gibi guzel bir maasi var banada ikinci el kiyafetlerini verip ne kadar deger verdiginide gosterdi..esm fabrikada calisiyo bnse suan calismiyorum o yuzden ondan bana sofra kurmasini fln beklemiyorum ama en azindan bnmle bir kahvalti yapabilir annesi nasil sofralar kuruyor buna anlamiyorum yani bilmiyorum bn sadece yatak odasinda gosterilen bi sevgi ilgi istemiyorum benmi biyerlerde yanlis yapiyorum onuda bilmiyorum

Cnm benim seni cok iyi anliyorum bende 3yillik evliyim senin yasadigin sorunlari bende yasadim esim calismiyordu o zmn polis okulundaydi masraf olmasin die dügünümü cok basit bir yerde yapildi.onlara sorsan cok güzel oldu benim icime hic sinmedi.ilk zamanlar dile getirdigimde tartisiyorduk zamanla oda anladi simdi derim annen böyle dedi söyle yapti die bosver takma askim sen bakma onlara dio oncefen savunurdu laf söyletmezdi zamanla düzelio cocuk olunca daha düzene girer sen kiymetli olursun takma hamileligin tadini cikar..

Duzelirmi dersin..su evliligimi rayina oturtmak istiyorum artik

Duzelirmi dersin..su evliligimi rayina oturtmak istiyorum artik

Düzelir cnm evlendigim ilk sene ailesinin yüzünden cok tartistik cok agladim cok üzüldüm cocuk olunca aile oldugumuzu anladik ilk zamanlar kv herseye cok karisirdi simdi artik haftada bir ararim niye aramion derse cocuk durmuyo dis cikario hasta diyorum bisey diyemiyo zamanla oturuyo ewlilik ..

X