Çok dertliyim:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayinvalide ile değil eşinizle ortak çözebileceğiniz bir konu bu. Eşiniz sıcak bakacak bu konuya ve annesini ikna edecek ev tutmaya. Daha ilerisini siz yaparsanız eşinizle yine kötü olursunuz ki bunu istemiyorsunuz zaten.
Eşimin değil kayınvalidenin ikna edilmesi lazım. Eşim zaten benim haberim yokken sana ev alalım demiş, eşime küsmüş. Bundan sonra kaynananın bana ev tutun demesi lazım.

Kv 80 yaş üstü mü?
Yatalak mı?
Kendi kendinin işini görebiliyor mu wc gibi?
sokağa mı attınız?
neyin vicdanı?
tamam vicdan ve merhamet güzel şeyler ama artık şikayet ediyorsanız elinizden geleni yapmışınızdır ve bu merhametiniz size zarar vermeye başlamıştır.
Aynen öyle.

Galiba akrabaları “oğlanları bıraktı gitti diyecek diye çok çekiniyor. Millete de oğlanlarım bana bakar diyor. Aslında gelinler tarafından sevilmiyor, kaynım da kadınlardan kurtulmuşken kendini strese sokmuyor. Eşim de benim halimden anlamıyor.
Ben kayınvalide psikolojik buhranda diye düşünmüştüm açıkçası, millete oğlanlar bakıyor demek için insanların huzurunu kaçırmanın ne alemi var 😒
Allah kimseyi düşürmesin ama hastalık vs durumunda zaten gerekli bakımları yapılır 🤷🏼‍♀️

Gelin, torun, ses vs. Çok üzücü durum, yerinde olmak istemezdim ama konu sahibi de çok haklı 🙁 Kızına kızıyorum ben asıl 😒
Kaynanam kızına 100 cumhuriyet altını verdi, ev ve araba alması için. Kızının ikinci evliliği, ikinci evliliğinde de çok sorun yaşadığı için kaynanam hiç yaklaşamıyor oraya. Bütün birikimini verdiği için de maddi yönden hiç rahat hareket edemiyor.

K
Geçen sene kendi kardeşi kendine ev al, rezil olursun demiş umursamadı, evler çok pahalı bu arada. Nasıl alınacak o da var.
Kendi evini kiraya verip kiraya çıkacak Arada siz dedestek olursunuz.Diger çocukları ilgilenmiyor diye eşiniz de annesini atamaz.o onların problemi.Bir evlat olarak o elinden geleni yapacaktır.Esinizle annesi yüzünden asla tartışmayın.Bu evinizin huzurunu bozar.Ama aile büyüklerinden yardım alın onlar orta yolu bulsunlar Bakın sizin de erkek evladınız var Hayatın ne getireceği belli olmaz.Hic ben gitmem çocuğumu rahatsız etmem diye büyük laflar etmeyin.Ama şu da sizin hakkınız evinizde rahatca yaşamak.Orta yol ev alamiyorsa yakın bir kiraya çıkmak sizin arada ihtiyacı olduğunda ilgilenmeni en güzel olanidir

Kendi evini kiraya verip kiraya çıkacak Arada siz dedestek olursunuz.Diger çocukları ilgilenmiyor diye eşiniz de annesini atamaz.o onların problemi.Bir evlat olarak o elinden geleni yapacaktır.Esinizle annesi yüzünden asla tartışmayın.Bu evinizin huzurunu bozar.Ama aile büyüklerinden yardım alın onlar orta yolu bulsunlar Bakın sizin de erkek evladınız var Hayatın ne getireceği belli olmaz.Hic ben gitmem çocuğumu rahatsız etmem diye büyük laflar etmeyin.Ama şu da sizin hakkınız evinizde rahatca yaşamak.Orta yol ev alamiyorsa yakın bir kiraya çıkmak sizin arada ihtiyacı olduğunda ilgilenmeni en güzel olanidir
+1

K

Kendi evini kiraya vermez, yazın orada kalmak ister. Oğlanları ev alamaz ama ev kiralayabilirler.

Ben kayınvalide psikolojik buhranda diye düşünmüştüm açıkçası, millete oğlanlar bakıyor demek için insanların huzurunu kaçırmanın ne alemi var 😒
Allah kimseyi düşürmesin ama hastalık vs durumunda zaten gerekli bakımları yapılır 🤷🏼‍♀️
Tamamen bencillik.

Acik adik kayinvalideniz ile konussaniz guzellikle esinizin yepkisi ne olur ? Bu sekilde daha fazla yapamayacaginizi, evliliginizin zarar gorecegini yakinda bir ev tutabileceginizi vs vs. Bu erkek anneleri illallah artik ya gercekten bitmiyorlar.

Zaten huzurunuz yok esiniz de kv de iyilikten anlamiyo. Az
Bir gün eltime gitmişti, eltim ertesi gün geri getirdi. O böyle yapınca onun huzuru bozulmuyor, ben en ufak bir şey desem sıkıntı oluyor. Ben nasıl çözeceğim bu işi :KK43:
Daha fazla huzursuzluga katlanip karistircaksiniz ortaligi. Eltinin sertligi ise yariyosa demek ki anladigi dil o. Acikca ne zaman doneceksin ben esimle yalniz kalamiyorum kardes gibi olduk evde yabanci biri oldugu icin derdim. Esimin duyup olay cikarmasini goze alirdim. Cunku tek huzursuz benim. Biraz da onlar huzursuz olmali

Son düzenleme:
Acik adik kayinvalideniz ile konussaniz guzellikle esinizin yepkisi ne olur ? Bu sekilde daha fazla yapamayacaginizi, evliliginizin zarar gorecegini yakinda bir ev tutabileceginizi vs vs. Bu erkek anneleri illallah artik ya gercekten bitmiyorlar.
Kaynanamın söyleyiş tarzına bağlı. Beni ağlattı derse o zaman eşim de bana sert çıkar. Ama ben her gün azar azar söylemeyi düşünüyorum.

Zaten huzurunuz yok esiniz de kv de iyilikten anlamiyo. Az

Daha huzursuzluga katlanip karistircaksiniz ortaligi. Eltinin sertligi ise yariyosa demek ki anladigi dil o. Acikca ne zaman doneceksin ben esimle yalniz kalamiyorum kardes gibi olduk evde yabanci biri oldugu icin derdim. Esimin duyup olay cikarmasini goze alirdim. Cunlu tek huzursuz benim. Biraz da onlar huzursuz olmali
Ben biraz daha yumuşak yapılıyım, ama bıçak kemiğe dayandı, o da aklını kullanıp bu duruma getirmeseydi, havalar düzeldi deyip çıkıp gitseydi.

Yani ben olayı kavgasız, tereyağından kıl çeker gibi çözmek istiyorum. O da yavaş yavaş, iyilikle güzellikle telkin etmekten geçiyor sanırım.
Nahif birisiniz belli. Ama karşı taraf arsız ya da bunalımda sanırım. Ben o yüzden dedim iyilik işe yaramaz diye. 😬 Gönül ister ki herkes laftan anlasın. Şimdi böyle bıktırıyor milleti yarın öbürsü gün gerçekten muhtaç olacak ve herkes kaçacak. Niye ? Bıktı insanlar çünkü.

Nahif birisiniz belli. Ama karşı taraf arsız ya da bunalımda sanırım. Ben o yüzden dedim iyilik işe yaramaz diye. 😬 Gönül ister ki herkes laftan anlasın. Şimdi böyle bıktırıyor milleti yarın öbürsü gün gerçekten muhtaç olacak ve herkes kaçacak. Niye ? Bıktı insanlar çünkü.
Bizi bir sene bile olmadan bıktırdı. Dedim ya ben kavga çıkarsam da artık anlamıyor. Mecbur güzellikle söyleyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X