Aşılama Çok kararsızım aşılamamı tüp bebek mi ?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Tüp bebek ve aşılama

• Tüp bebek

OY: 28 90,3%
  • Aşılama

OY: 3 9,7%

• Ankete Katılan
    31
Allah on esirgesin maşaAllah Evet çektirdim temiz çıktı çok şükür.
İlk aşılama klomenle oluyo sonra gonal flerle devam ediyo aşılama süreci bize 10000 den fazlaya mal oldu ki bu cerrafpaşada gerçekleşti rüp bebek ise şu ana kadarki sürecimiz 20 ile 25 bin arasını buldu 3 yılı bulan bir süreç git gel muayene ücretleri ilaç ücretleri testler gidiyo maalesef

Allah on esirgesin maşaAllah Evet çektirdim temiz çıktı çok şükür.
Sana tavsiyem 2.aşılamayı ol sgk raporu çıkar tüp bebeği sgk ile yap hoş sgk tüp beğin çok cüzi bir kısmını ve ilaçların 10000 ml e kadarki kısmını karşılıyo ama ne kadar ödemezsen o kadar kar çünkü o para sgk geçmeyen fahiş fiyatlı ilaçlara lazım oluyo

Bende kararsızım eşimde sperm düşüklüğü ve baş anomalisi yüksek çıktı. Esim önce aşılama deneyelim belki tutar diyor. Benimde kafamı karıştırdı.29 yaşındayım. Direkt tüp bebek denemesi mi yapsak?
2 aşılamayıda yapıp sgk kapsamına girin ilaçlar çok pahalı en azından ilaçların bi kısmını karşılıyo sgk geçmeyen ilaçlarda kullancaksınız çünkü ve gerçekten çok büyük meblağlar ödeyeceksiniz çünkü gebe kaldıktan sonrada masraf bitmiyo 3 ay ilaç kullancaksınız kan sulandırıcılar progesteronlar bunları sgk karşılamadı bende her ay 2500 3000 ilaç parası ödedik

2 aşılamayıda yapıp sgk kapsamına girin ilaçlar çok pahalı en azından ilaçların bi kısmını karşılıyo sgk geçmeyen ilaçlarda kullancaksınız çünkü ve gerçekten çok büyük meblağlar ödeyeceksiniz çünkü gebe kaldıktan sonrada masraf bitmiyo 3 ay ilaç kullancaksınız kan sulandırıcılar progesteronlar bunları sgk karşılamadı bende her ay 2500 3000 ilaç parası ödedik
Aşılamayı üst üste yapın uzun ara vermeyin raporu çıkardıktan sonra tüp bebek merkezine gidin üniv.e değil daha pahalı ama daha garantili yol izliyolar fazla embriyo oluşursa mutlaka dondurun tutmazsa veya ikinci bebeğe lazım olur :KK66: ben öyle yaptım ama ikiz olduğu için gerek kalmadı :) diğer tavsiyem dondurulmuş embriyo transferi yapın tutma olasılığı taze embriyodan daha yüksek

Sana tavsiyem 2.aşılamayı ol sgk raporu çıkar tüp bebeği sgk ile yap hoş sgk tüp beğin çok cüzi bir kısmını ve ilaçların 10000 ml e kadarki kısmını karşılıyo ama ne kadar ödemezsen o kadar kar çünkü o para sgk geçmeyen fahiş fiyatlı ilaçlara lazım oluyo
Kadın doğumcum üroloji doktorunun sevk etmesi lazım biz yapamayız sende problem olmadığı için dedi baya sıkıntılı bizimki

Kadın doğumcum üroloji doktorunun sevk etmesi lazım biz yapamayız sende problem olmadığı için dedi baya sıkıntılı bizimki
O zaman üniv hastanesine yada devlete gidin hiççç özele gidipte zaman ve para kaybetmeyin ben rapor çıkardığım halde 25 bin dolaylarında tüp bebeğe harcadık aşılamayla tutmuyo sadece rapor için lazım o rapor size 12000 tl kazanç elde ediyo yaşadım gördüm su gibi para gidiyo şimdi köşede iki kuruşumuz kalmadı bebekler gelcek nasıl ihitiyaçları karşılancak onu düşünüyoruz allah yardım edicek bi şekilde ama geniş geniş yapmakla bir değil

Zaten en az 3 yıl olması lazım rapor için aşılamayı klomenle 1 kere dene zaten tutarsa ilkinde tutar ama eşinin sperm kalitesi düşük tutma ihtimali düşük şans belki tutar 2.yi deneme tüp bebeğe başla çünkü psikolojini çok yıpratan bir süreç bu ayaklarımı yere vura vura ağladığımı bilirim

Zaten en az 3 yıl olması lazım rapor için aşılamayı klomenle 1 kere dene zaten tutarsa ilkinde tutar ama eşinin sperm kalitesi düşük tutma ihtimali düşük şans belki tutar 2.yi deneme tüp bebeğe başla çünkü psikolojini çok yıpratan bir süreç bu ayaklarımı yere vura vura ağladığımı bilirim
Haklısınız cuma günü test tekrarlicaz yine aynıysa tüp bebek. Ama bir şeyler gelişmişse aşılama deneyelim

4 kez aşılama yaptırmış biri olarak cevabim ben sabredemem diyorsanız tüp bebek yapın. Ben de aşılama kafadarındaydım boşa zaman kaybı oldu. Ki eşimde de bende de tam net bir sorun yok sebepsiz

4 kez aşılama yaptırmış biri olarak cevabim ben sabredemem diyorsanız tüp bebek yapın. Ben de aşılama kafadarındaydım boşa zaman kaybı oldu. Ki eşimde de bende de tam net bir sorun yok sebepsiz
Anladım canım kısmetten öte geçilmiyor tüp bebek yaptırdınız mı

Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında size danışmak istedim eşimde sperm azlığı var morfoloji ve hareketlilikte bir problem görülmedi. Eşimin sperm sayısı ilk Total 16 milyon İleri hareketli %40 hareketli %50 sonraki değerimiz 20 milyon hareketli %65. Biz bu süreçte çok yorulduk tüp bebeğe karar vermiştik ama doktorumuz çok erken olduğunu 3 aşılamayı denememizi istedi. Bizde önümüzdeki ay aşılama deneyelim dedik ama hiç ümitli değilim şimdiden çünkü tutan çok az var doktorum tüp bebeğin bile %50 şans olduğunu aşılamanın %25 ama 3.aşılamada %30-35 lere çıktığını söyledi çok kararsızım ve düşünmediğim vakit yok :KK43: lütfen yardımınıza ihtiyacım var
Bence aşılama zaman kaybından başka bişey değil. Üzüldüğünle kalıyorsun boş yere bir de. Bizede tüp bebek için erken aşamalı ilerleyelim demişti doktorum 2 kere aşılama denedik sonuç hüsran. Zaten doktorumda %15 şans vermişti. Tüp bebek tedavisiyle 2. Denemede çok şükür hamile kaldım. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🙏

X