Çok korkuyorum

Oldukça abartılı duygular içerisindesiniz gibi geldi bana. 🙄
Bu devirde dediginiz şuan olan ne varsa eskiden de vardi.
O kadar kotu değil.
Bilmiyorum belkide. Icine girmeyince bu kadarfarkinda degildim sanirim ya da etrafimda olan biten seyleri gordukce duydukca sahit oldukca yasadikca daha iyi anliyor fark ediyor ya da ben fazlasiyla farkindayim herseyin

Evlilikleri gordukce evliliklere baktikca icim donuyor.Allahim nasil kotu bir devir.Sadakat yok sevgi saygi yok. Siddetler kufurler.Benim yasadigim icin once begenip sonradan evlenince begenmemezlikler. Kadina cat cat yuzune yok suran soyle suran boyle demeler. Ilgisizlikler.Nasil bir dunya bu.Aklim hayalim almiyor o kadar korkuyorumki. O kadar Rabbime sonuna kadar acizim ve sana emanetim diye agliyorumki. Etrafimdaki kadinlar dahil mutsuzluklarina o kadar uzuluyorumki.Kendimin bosanma asamasinda olmama ragmen. Bir daha nasil guvenilir.Bir daha kime guvenilir. Allahim korusun bizleri karsimiza gercekten dost olarak bile iyi dostlar cikarsin.Ellerim tutmuyor aklim almiyor.Etrafimda cile ceken kadinlari okudukca duydukca midem kaldirmiyor.icim kaldirmiyor cok korkuyorum.Allahim diyorum bu dunya bana fazla kotu bu dunya bana fazla zor.Ben hak etmiyorsam bile mutlulugu.Beni ne olur daha beterleriyle sinama Rabbim ne olur diyorum ya ne olur yalvariyorum Rabbime.Su an aglayarak yaziyorum bunlari.Cok korkuyorum gelecekten cok korkuyorum herseyden cok uzuluyorum.

Is olarak son basvurabilcegim yerden de olumsuz cevap aldim.Neyi tutsam elimde kalliyor.Yasamak zorundayim.Boslukcasina yasiyorum.Cok sukur diyorum elim ayagim tutuyor.Ama ben tukendim pes ettim kabullendim. Tum kalbimle tum kotuluklerden korkarak yasiyorum Rabbime siginarak. Insanlarin acimasizligina hayret ederek izliyorum. Tastan kallplerine bakip Allah affetsin igrenerek izliyorum ya gormek istemiyorum duymak istemiyorum.Baba evinde ailemden gizli gizli agliyorum.Ben tukendim.
Allah’a sığın, umut etmeye devam et. Mutlu evlilikler de var, şükürler olsun.(2. Evliliğim) Allah seni iyilerle karşılaştırsın. Güzel haberini bekleriz ❤️

Evlilikleri gordukce evliliklere baktikca icim donuyor.Allahim nasil kotu bir devir.Sadakat yok sevgi saygi yok. Siddetler kufurler.Benim yasadigim icin once begenip sonradan evlenince begenmemezlikler. Kadina cat cat yuzune yok suran soyle suran boyle demeler. Ilgisizlikler.Nasil bir dunya bu.Aklim hayalim almiyor o kadar korkuyorumki. O kadar Rabbime sonuna kadar acizim ve sana emanetim diye agliyorumki. Etrafimdaki kadinlar dahil mutsuzluklarina o kadar uzuluyorumki.Kendimin bosanma asamasinda olmama ragmen. Bir daha nasil guvenilir.Bir daha kime guvenilir. Allahim korusun bizleri karsimiza gercekten dost olarak bile iyi dostlar cikarsin.Ellerim tutmuyor aklim almiyor.Etrafimda cile ceken kadinlari okudukca duydukca midem kaldirmiyor.icim kaldirmiyor cok korkuyorum.Allahim diyorum bu dunya bana fazla kotu bu dunya bana fazla zor.Ben hak etmiyorsam bile mutlulugu.Beni ne olur daha beterleriyle sinama Rabbim ne olur diyorum ya ne olur yalvariyorum Rabbime.Su an aglayarak yaziyorum bunlari.Cok korkuyorum gelecekten cok korkuyorum herseyden cok uzuluyorum.

Is olarak son basvurabilcegim yerden de olumsuz cevap aldim.Neyi tutsam elimde kalliyor.Yasamak zorundayim.Boslukcasina yasiyorum.Cok sukur diyorum elim ayagim tutuyor.Ama ben tukendim pes ettim kabullendim. Tum kalbimle tum kotuluklerden korkarak yasiyorum Rabbime siginarak. Insanlarin acimasizligina hayret ederek izliyorum. Tastan kallplerine bakip Allah affetsin igrenerek izliyorum ya gormek istemiyorum duymak istemiyorum.Baba evinde ailemden gizli gizli agliyorum.Ben tukendim.
Öncelikle bir boşanın , kendi iç huzurunuzu bulun . Manevi olarak güçlenin . Maddi olarak istediğiniz iş için çabalayın . Erkek dediğiniz faktör hayatınızın anlamı olmasın .
Kimseye güvenmezseniz de güvenmeyin . Çok mu önemli . Evlenmeyin . Bekar kalın . Çalışın hafta içi , gezmelere gidin hafta sonu . Siz sevin kendinizi .
İnsanoğlunun bir dağ gibi yığılı altını olsa , ikincisini de istermiş . Yani aç gözlülüğümüz bile mutsuzluk sebebi olur . Eğer ararsanız sebep .

Bilmiyorum belkide. Icine girmeyince bu kadarfarkinda degildim sanirim ya da etrafimda olan biten seyleri gordukce duydukca sahit oldukca yasadikca daha iyi anliyor fark ediyor ya da ben fazlasiyla farkindayim herseyin

Ben de çok şeye şahit oluyorum veya duyuyorum ama herseyin şans kismet oldugunu dusunmuyorum.
Ben insanlarin uzun sureler rol yapabildiklerini dusunmuyorum en iyisi bile illa falso veriyor. Bir adamin evlenince birden bire kufurcu, şiddet gosteren vs birine dönüşecegine inanmiyorum.
Bazi şeylere bile bile göz yumuluyor. Bunun devirle alakasi yok.

Ben de çok şeye şahit oluyorum veya duyuyorum ama herseyin şans kismet oldugunu dusunmuyorum.
Ben insanlarin uzun sureler rol yapabildiklerini dusunmuyorum en iyisi bile illa falso veriyor. Bir adamin evlenince birden bire kufurcu, şiddet gosteren vs birine dönüşecegine inanmiyorum.
Bazi şeylere bile bile göz yumuluyor. Bunun devirle alakasi yok.
illa rol yapan kisiler de vardır ama daha bastan,
sevgilisinden şiddet görüp evlenmeyi düşünenler var.
sevgiliyken aldatılıp evlenince yapmaz diyenler var.
asiri aileye bagimli olup evlenince onlarla görüşmez diyenler var.
var da var..

Konularınıza göz attım ve gerçekten sizin için çok ama çok üzüldüm. Sizin yaşadığınız sürecin gerçek bir evlilikle hiçbir ilgisi yok. Bunu 9 senedir evli olan bir kadın olarak yazıyorum. Gerçek eş karşısındakini olduğu gibi kabul eden, saygı duyan, onu değiştirmeye çalışmayan, iki kilo fazlası var diye yerin dibine sokmaktansa destek olan, temizliği beğenmiyorsa bir ucundan da kendisi tutan insandır.
Ve evet böyle insanlar vardır. Bu kadar umutsuz olmayın.
İş de bulacaksınız, düzgün bir insanla da tanışacaksınız, anksiyete sorununuzun da üstesinden geleceksiniz.
Sadece siz istiyorsanız kilo verecek sadece siz pis olduğunu düşünüyorsanız ev temizleyeceksiniz. İyileşmek için kendinize zaman verin. Aynı konuyu kafanızda evirip çevirmeyin.

illa rol yapan kisiler de vardır ama daha bastan,
sevgilisinden şiddet görüp evlenmeyi düşünenler var.
sevgiliyken aldatılıp evlenince yapmaz diyenler var.
asiri aileye bagimli olup evlenince onlarla görüşmez diyenler var.
var da var..

Rol yapmiyorlar demedim tabi ki rol yapiyorlar ama rol bile yapsa kusursuz olacagini dusunmuyorum. Dogru durust vakit gecirmeden ayda bir, bikac saat cafe buluşmasi yaparak evlenilirse o ayri.

Rol yapmiyorlar demedim tabi ki rol yapiyorlar ama rol bile yapsa kusursuz olacagini dusunmuyorum. Dogru durust vakit gecirmeden ayda bir, bikac saat cafe buluşmasi yaparak evlenilirse o ayri.
kesinlikle doğru. benim demek istediğim rol yapma konusunda asiri profesyonel tipler de illaki var
yoksa dediğiniz gibi bazı seyler bastan o kadar belirli ki.. genc kızlar sadece görmezden geliyorlar yoksa aslinda goruyorlar ama görmezden geliyorlar

O sorunların çoğu evlenmeden önce beraber yaşanmadığı için, kadınları aileleri tarafından çok çekip evliligi kaçış olarak gördükleri için,annesinin eteği altından cikamamislar evlendiği için, kadınlar erkeklere ne evde ne çocukta hiçbir sorumluluk vermedigi için, erkeklerin paşa oğlum diye büyütüdüğü için,illa anne olmak istiyorum diye olmadık erkekler baba yapıldığı için, Eş secimini dikkatli yapar evlenmeden iyice tanıyıp aynı evde yaşarsanız sıkıntı yaşamazsınız

Evlilik karpuz seçmek gibidir bazen dışı güzel içi kelek çıkar bilemeyiz

kesinlikle doğru. benim demek istediğim rol yapma konusunda asiri profesyonel tipler de illaki var
yoksa dediğiniz gibi bazı seyler bastan o kadar belirli ki.. genc kızlar sadece görmezden geliyorlar yoksa aslinda goruyorlar ama görmezden geliyorlar
Eğer biz gözümüzü açık tutarsak gerçekten bir çok şey evlenmeden önce belli. Ama işte hayatımızın aşkını bulduğunu düşünüyoruz, kusurları görmezden geliyoruz. Mesela benim eşimin şiddete meyilli olduğunu herkes söyledi. Hatta yanımda bir adamı dövdü. Ama ben bana asla yapmaz bana asla kıyamaz diyip kendimi kandırdım. Bi evlendim ki ne göreyim bana da yapıyor aynısını. Her şey belli oluyor da biz kör olmak istiyoruz. Çok gerekli ya evlilik sanki

Eğer biz gözümüzü açık tutarsak gerçekten bir çok şey evlenmeden önce belli. Ama işte hayatımızın aşkını bulduğunu düşünüyoruz, kusurları görmezden geliyoruz. Mesela benim eşimin şiddete meyilli olduğunu herkes söyledi. Hatta yanımda bir adamı dövdü. Ama ben bana asla yapmaz bana asla kıyamaz diyip kendimi kandırdım. Bi evlendim ki ne göreyim bana da yapıyor aynısını. Her şey belli oluyor da biz kör olmak istiyoruz. Çok gerekli ya evlilik sanki
Aldatilmalar. Ilgisizlikler. Benim esim eskiden cok ilgiliydi sevgilik zamani ama evlenince neler neler ne tavirlar.Etrafimda bi tane mutlu cift goremiyorumki

Herkes mutsuz değil
Herkesin bir derdi vardır ama iyi evlilikler de var.
Zaten evlilik müessesi hayatı güzelleştirmek icin var. Kötü bişey olsa yüzyıllardır insanlar uygular mı?
Ama sanirim bana hep kotu ornekler geliyor. Kendi iliskimde de yasadiklarimdan sanirim kalbim donup kaliyor.

Vazgeçme bu günler geçecek elbet , bende bu cağdan korkuyorum ne yalan söyleyeyim, bazen diyorum keşke hep çocuk kalsaydım.. Insanlar çok kötü olmuş herkes kendi çıkarı pesinde , gerçek dost hiç yok..
Kesinlikle. Dedikodular girla herkes kuyu kazma pesinde hele evlilikler ikili iliskilerin guzelligine eskiden cok ozenir cok imrenirdim simdiyse icim bosluk hayretle izliyorum.Ve sanki utanarak soyluyorum ama sanirim iyi olanlarida ben mi hak etmiyorum diyorum.Hic birseyim yolunda gittigi icin baya bir cikmazda hissediyorum acikcasi

Zamanında çok fazla kötü tecrübeleri olan biri olarak dibe batınca hızlıca yükseliyorsunz çok fazla sorun yaşadım bazen hayat, küçücük şeylerle mutlu olmayı öğretiyor insana herkesin sınavı başka o yüzden ümitsiz olmayın herşey değişebiliyor.
İnsallah.Umidimin tukendigi noktadayim resmen artik o kadar gucsuz hissediyorumki

Kesinlikle. Dedikodular girla herkes kuyu kazma pesinde hele evlilikler ikili iliskilerin guzelligine eskiden cok ozenir cok imrenirdim simdiyse icim bosluk hayretle izliyorum.Ve sanki utanarak soyluyorum ama sanirim iyi olanlarida ben mi hak etmiyorum diyorum.Hic birseyim yolunda gittigi icin baya bir cikmazda hissediyorum acikcasi
Kendinize zaman tanıyın, değer verin ve sevin lütfen , siz kendinizi sevmezseniz insanlar başları sıkışınca ilk sizi harcarlar ...

X