cok korkuyorum :(((

yenievlii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
201
144
Kizlar gunlerdir geçmeyen kasık agrim vardi .Özellikle sağ kasigimda batma ve sanci hissediyordum .Önce hamile oldugumu dusundum testlerde gebe olmadigim anlasildi.Genel cerrahiye gorundum kasık fıtığı olabilecegimi soyledi çok korkuyorum tek caresi ameliyat :KK43:( Daha once kasik fitigi yasayan var mi? belirtileri nelerdi? merak ediyorum yardimci olun lutfen ;((

Zannetmiyorum canım ya fıtık olduğunu.
Doktordan daha iyi bilemem tabi de,kadın dogum doktoruna gozuktun degil mi?
Belki kist oluşmuştur ondan kaynaklı olabilir,veya enfeksiyon olabilir.baska bir doktora daha görün

Kasık kısmından kitle gibi, içeri itince giden şişlik olmalı, belki de sadece enfeksiyondur, bazen idrar yolu enfeksiyonunda da öyle olabiliyor
Kasık fıtığı olsa bile bizim arkadaşın bebeğine yaptılar , aynı gün taburcu oldu, zor ve ağır bir ameliyat değil yanı

Bnmde bazen olabiliyo tek tarafli agri ve batma ozellikle sol tarafta sanmiyrm fitik oldugunu kist veya enfeksiyon flndr

Kasık kısmından kitle gibi, içeri itince giden şişlik olmalı, belki de sadece enfeksiyondur, bazen idrar yolu enfeksiyonunda da öyle olabiliyor
Kasık fıtığı olsa bile bizim arkadaşın bebeğine yaptılar , aynı gün taburcu oldu, zor ve ağır bir ameliyat değil yanı

Yaklasik 5-6 gundur hic gecmiyor ve evet malesef sag kasigimda sert birsey var muayene de de doktor bastirdikca bagirdim resmen yatinca kayboluyor ayaga kalkinca ortaya cikiyor napcagimi sasirdim ;((

Yaklasik 5-6 gundur hic gecmiyor ve evet malesef sag kasigimda sert birsey var muayene de de doktor bastirdikca bagirdim resmen yatinca kayboluyor ayaga kalkinca ortaya cikiyor napcagimi sasirdim ;((
Korkma dediğim gibi kolay bir ameliyat, inşallah çarçabuk atlatırsın

Canim evet bir kan degerim 4-10 olmasi gerekirken benimki 12.1. Kadin dogum Doktoru enfeksiyon var az bir miktar dedi ama isin kotu tarafi sag kasigimda sert bir kitle var
Kitle varsa fıtık olabilir o zaman.Allah sifa versin.gecmis olsun. Yaptirdigin tahlilin crp olaninda degilde wbc olaninda ciktiysa bu değer, sigara kullaniyorsan ondan da yüksek cikmis.olabilir.belkide enfeksiyondur.uzme kendini.herşeyin caresi var

Kitle varsa fıtık olabilir o zaman.Allah sifa versin.gecmis olsun. Yaptirdigin tahlilin crp olaninda degilde wbc olaninda ciktiysa bu değer, sigara kullaniyorsan ondan da yüksek cikmis.olabilir.belkide enfeksiyondur.uzme kendini.herşeyin caresi var
Aynen canim wbc olanda cikti .sigara kullanmiyorum.Cok tesekkur ederim insaAllah enfeksiyondur

Önemli bir ameliyat değil canım. Ben sezeryan sonrası kasıkta oluşan bir kisti aldırdım. Benimki özellikle adet dönemi çok ağrı yapıyordu onun dışında günlük hayatımı da etkileyecek kadar ağrı yaşadım sırf operasyon dan çekindiğim için. 5 -6 yıl bunu çektim. Ameliyattan sonra o kadar rahatladım ki keşke daha erken aldırsaydım dedim.

Ablamda olmuştu enfeksiyon çıkmıştı.Cnm ameliyat bile olsa korkma korkacak ne var ki tıp o kadar ilerledi ki bir ameliyat olursun ve olur biter.

Öncelikle geçmiş olsun ıkındığınız veya öksürdüğünüz zaman aynada belirli bir şişkinlik görüyorsanız fıtık olabilir.İnşallah değildir

Merhaba.Son durumunuzu merak ettim zaman geçmiş ama sormak istedim, bende aynı durumdan şikayetçiyim belirtilerimiz benziyor.O zaman size ne teşhisi koymuşlardi ?

Merhaba.Son durumunuzu merak ettim zaman geçmiş ama sormak istedim, bende aynı durumdan şikayetçiyim belirtilerimiz benziyor.O zaman size ne teşhisi koymuşlardi ?
Ayyy konu hortlamış ben yazıyım geçtiğimiz yaz annemde de aynı sorun oldu hatta aylarca gitmedi korktu başka şey çıkacak diye elinede kitle geliyordu çünkü en son kolundan tutup götürdüm idrar ve ultrason ile bakıldı sonuç fıtık ilaç tedavisi yazdı doktor ileriki dönemde illaki ameliyat gerekecek dedi ama annem asla olmam korkuyorum dedi ağır kaldirmamak çok yol yürümemek ev işi yaparken çok eğilip kalkmamasini söyledi geçmiş olsun

Konu eski ama aynı dertten muzdarip kişiler yeniden yazmış.

Ben de benzer şikayet ile kadın doğum doktoruna gitmiştim. Ultrasonda kisti gördü doktor. O kistle hamile kaldım, sanırım hamileyken patladı. Zaten patlar demişti doktor. Sıkıntı yaşamadım sonra yeniden.

X