çok kötüyüm çok şuanda ağlıyorum

Askmanl1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2016
348
149
27
Hayıırlı geceler

11 aylıl bir oğlum var. Uykuları gece kesintisiz değildi asla kalkar sütünü içerdi uyudu. Ama son 2 hafta resmen bir ızdırap hem ona hem bana. Yardım edinnnn yeterrrr diye haykırmak istiyorum!!! :KK43: :KK43: :KK43: oğlum yarım saat uyur gece ki zorla uyutuyorum hemen uyanır ve bir ağlamaya başlar susturana aşk olsun. Asla durmaz boğazını acıtır yani o denli ağlar. Pışpışlarım yok süt veririm yok sallarım yok kucak yok. Yok yok yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Az önce komşum aradı bebek ağlıyor neden bir sorun mu var diye? O kadar kötü hissettim ki sanki yavrumu bilerek ağlatıyorum gibi. Telefonda gözlerim doldu bilmiyorum dedim. Ne yapmalıyım. Gazının olduğunu düşünmüyorum çok şükür yok öyle bir sorunumuz. Karnı tok yani ne yapacağımı şaşırdım. Yardım edin :'( yarın doktora götüreceğim ama kaç defa götürdüm bir şey yok diyorlar :KK43: uyku yapan bir şey yokmu anason diyorlar nasıl gelir.. :KK43:

Ya bir doktor 5S kuralından bahsetmişti nedensiz yere ağlayan bebekler için, çok önceden gazetede okumuştum. Onu buldum şimdi buraya kopyalıyorum umarım yararı dokunur.

Swaddling: Kundak yapmak: Ancak siz Türklerin eskiden yaptığı şekilde, kollarını bacaklarını sıkı sıkı saracak şekilde değil. Bebeğinizi önce büyükçe ve tülbente benzeyen yumuşak dokulu, bebeği sıkıntıya sokmayacak bir kundağa sarın. Kolları vücudunun iki yanında sabitlenmeli. Ancak ayaklar gevşek sarılacak. 5 aylık olana kadar bu şekilde uyutun. Ayrıca mutlaka uyuduğu odada 'beyaz gürültü' dediğimiz ses olsun (sağanak yağmur sesi, elektrikli süpürge sesi...)

Side/Stomach position: Bebeği yana çevirmek: Bebeğinizi kucağınızda sağa doğru yatırarak yüzü aşağıya bakacak şekilde tutun.

Shushing: ‘Şşşşşşşşşşt’ demek: Kulağına yüksek sesle ‘şşşşşşşşşşt’ deyin. Bu ses, ona anne karnındaki gürültülü ortamını hatırlatır.

Swinging (and jiggling): Hafifçe sallamak: Başını jöle gibi elinizin altında hafifçe, çok sarsmadan sallayın. Bu eylem ona anne karnındaki hareketli ortamı hatırlatır.

Sucking: Emmesini sağlamak: Emzik kullanın.

Uyku çayı verebilirsiniz hem rahatlatır hem uyutur birkisel ve 1 haftalık bebeğe bile verilebilir oğluma vermiştim korkmayın.. Diş çıkarıyordur yavrum o dönemlerde çoooook huysuz olurlar o ağrıya büyükler dayanamazken o minicik yavru nasıl dayansın kıyaman

2 haftadır varsa dişle ilgili bir sıkıntısı olabilir mi acaba? Veya süt içer yazmışsınız bebeğinizde laktoz alerjisi olabilir mi? Süt ürünleri alerjiside karın ve bağırsak krampları yapabiliyor çünkü.
Gündüz uykuları nasıl? Uyutmadan önce ılık bir banyo yaptırmayı deneyin,sonrasında doktora danışarak papatya çayı veya melisa çayı deneyebilirsiniz belki.

Telefonlarda fon makinası sesi var bebekler için onu deneseniz ana son uyuşturucu bir madde tavsiye etmem onun yerine dereotu kullanmayı deneyin

Uyku çayı verebilirsiniz hem rahatlatır hem uyutur birkisel ve 1 haftalık bebeğe bile verilebilir oğluma vermiştim korkmayın.. Diş çıkarıyordur yavrum o dönemlerde çoooook huysuz olurlar o ağrıya büyükler dayanamazken o minicik yavru nasıl dayansın kıyaman
Offf çok üzülüyorum sormayın :KK43: yarın doktora bunuda söyleyeceğim jel verir belki

Ya bir doktor 5S kuralından bahsetmişti nedensiz yere ağlayan bebekler için, çok önceden gazetede okumuştum. Onu buldum şimdi buraya kopyalıyorum umarım yararı dokunur.

Swaddling: Kundak yapmak: Ancak siz Türklerin eskiden yaptığı şekilde, kollarını bacaklarını sıkı sıkı saracak şekilde değil. Bebeğinizi önce büyükçe ve tülbente benzeyen yumuşak dokulu, bebeği sıkıntıya sokmayacak bir kundağa sarın. Kolları vücudunun iki yanında sabitlenmeli. Ancak ayaklar gevşek sarılacak. 5 aylık olana kadar bu şekilde uyutun. Ayrıca mutlaka uyuduğu odada 'beyaz gürültü' dediğimiz ses olsun (sağanak yağmur sesi, elektrikli süpürge sesi...)

Side/Stomach position: Bebeği yana çevirmek: Bebeğinizi kucağınızda sağa doğru yatırarak yüzü aşağıya bakacak şekilde tutun.

Shushing: ‘Şşşşşşşşşşt’ demek: Kulağına yüksek sesle ‘şşşşşşşşşşt’ deyin. Bu ses, ona anne karnındaki gürültülü ortamını hatırlatır.

Swinging (and jiggling): Hafifçe sallamak: Başını jöle gibi elinizin altında hafifçe, çok sarsmadan sallayın. Bu eylem ona anne karnındaki hareketli ortamı hatırlatır.

Sucking: Emmesini sağlamak: Emzik kullanın.
Hepsini hemen hemen denedim. Emzik alsa keşke belki iyi gelir ama onuda emmiyor. Bu saatten sonra alışırmı acaba

2 haftadır varsa dişle ilgili bir sıkıntısı olabilir mi acaba? Veya süt içer yazmışsınız bebeğinizde laktoz alerjisi olabilir mi? Süt ürünleri alerjiside karın ve bağırsak krampları yapabiliyor çünkü.
Gündüz uykuları nasıl? Uyutmadan önce ılık bir banyo yaptırmayı deneyin,sonrasında doktora danışarak papatya çayı veya melisa çayı deneyebilirsiniz belki.
Gündüz uykuları iyi günde 1 veya 2 defa uyur. Ama uyanırken ağlamaz asla. Bu 2 haftadır gündüzde ağlamaya başladı

Parmaginizi agzina sokup soyle bir damak dokusunda gezdirin dus cikariyorsa anlarsiniz ,
Atesi var mi bakin ,

Parmaginizi agzina sokup soyle bir damak dokusunda gezdirin dus cikariyorsa anlarsiniz ,
Atesi var mi bakin ,
Ateşi oluyor ama gündüz. Ateş düşürücü veriyorum doktor vermişti. Resmen 2 şişe bitirdik siz düşünün bundan 2 hafta önce hastalanmıştı serum falan yedik hep buharda tabi acaba hala hastalığımı bar anlayamadım.

Dişi çıkıyor olabilir ama bilmiyorum aklım karmakarışık. Gündüzde ağkıyor bazen hep kucak istiyor bana yapışık gexmek istiyor. Ateş ve ishalde var gündüz.
Durum onu gösteriyor canım ishal ateş de varsa insallah tez zaman da bu sancılı süreci atlatırsınız...

Offf çok üzülüyorum sormayın :KK43: yarın doktora bunuda söyleyeceğim jel verir belki
Üzülmeyin geçer.. Diş çıkarma döneminde tüm huyları değişiyor benim beyaz kelebişim de öyleydi gece uyanırdı 10 dakkada bir yavrum benim insan o zamanlarda ne yaoacağını bilemiyor telaşlanıyor ama zamanla alışacaksınız çok geçmiş olsun

Üzülmeyin geçer.. Diş çıkarma döneminde tüm huyları değişiyor benim beyaz kelebişim de öyleydi gece uyanırdı 10 dakkada bir yavrum benim insan o zamanlarda ne yaoacağını bilemiyor telaşlanıyor ama zamanla alışacaksınız çok geçmiş olsun
İnşallah bizimde geçer ve Allah sabrını verir.

Of of yegenim aynen oyle 2 yasinda ve hala oyle.komsulardan cekiniyor insan rahatsiz olacaklar diye.
yegenimde gece 2-4 arasi aglama saati ne yapsak susmaz.insallah sizinki o kadarvuzun surmez

Hepsini hemen hemen denedim. Emzik alsa keşke belki iyi gelir ama onuda emmiyor. Bu saatten sonra alışırmı acaba
Eğer disse sorun gerci doktor da önerirde sulu dislikler oluyor onu buzluğa atip veriyorlardı soğuk soğuk iyi geliyordu .Jellerden için uyusturuyor geç çıkariyor diş 'i diye duymustum ne kadar sağlıklı bilenler yardımcı olabilirler.

Ateşi oluyor ama gündüz. Ateş düşürücü veriyorum doktor vermişti. Resmen 2 şişe bitirdik siz düşünün bundan 2 hafta önce hastalanmıştı serum falan yedik hep buharda tabi acaba hala hastalığımı bar anlayamadım.
Atlatamamistir henuz ishalde gecmedigine gore ,
Korkmustur ,belki birseyden ruyada gorup o panikle uyanip sakinlesene kadar agliyordur ,
Disde cabasidir bu isin ,
Dis icin jel verir doktor ,
Rezene ,papatya anason cayi karisik demleyip verebilirsiniz ,hem gazi alir ishali keser hem sakinlestirir ,

X