Çok kötüyüm kızım yemek yemiyor ve herkes bana yükleniyor

Busra54Nur

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2018
194
-53
25
Her şey karantinaya kadar çok güzeldi ve düzelmişti.Karantina başladı eşime izin verdiler doğru düzgün çalışmadi ve kafayı bana takti.Ustune altin almak için biriktirdigim harcligimi da elimden aldı ve harçlık da vermiyor bahanesi de virüs var siye.Bastan diyeyim kızım yemiyor 1 yaşında ve sadece emiyor.Hatta bugün kaynanamin yanında komşusu vardı aynı apartmandan bana ima yaparak komşuya resmen bu gelin çocuğu yedirmiyor dedi.Ama kızıma çorba mama veriyorum en fazla 1 yemek kaşığı ve otururken eline ekmek veriyorum.Orda sinir oldum akşam eve geldim.esim telefonumu karistirdi bana dediki bu numaralar ne senin ne yaptığını nerden bilicem(sadece bir iki kişi aramış ve cevaplamamisim) Messenger da da tanımadığım adamlar mesaj atmış ama cevap vermedim.Onu bana soruyor.Derken bir sinirlendim o da boğazımı sıktı.Ben de sinirden ortalığı dağıttım.Ben atesliyim diyerek kendimi karantinaya mi aldirsam bunu düşünüyorum.Ne yapacagim?

1 yaşındaki çocuğa 1 kaşık çorba niye verdiniz onu anlamadım yanlış yazdınız yada . Siz annesisiniz çocuğun ne yiyip ne yemecegini bilirsiniz millete bakmayın . Ama sizin eşinizle çok daha büyük sorunlarınız var bu evlilik hiç normal değil. Yabancı numaralar neden arıyor sizi yada adamlar niye msj atıyor yada virüs var niye misafir geliyor yada siz bu adama niye katlanıyorsunuz?? Binlerce soru var kafamda . Öncelikle orayı burayı arayıp saçma davranmakla olmaz . Yemek konusunda biraz aratsirin okuyun bilinclenin çocuğa uygun şekilde beslenmesini düzenleyin başkasının dediği önemli değil . Eşiniz konusunda ise konuşun sorunlarınızı net bir şekilde ama şiddet var saygısızlık var düzelir mi sanmam. Işiniz gücünüz destek olacak birileri var mı?

Nar bilmece gibi konu olmuş bu görülürde bir tane içine girdik ohohıhhooo misali.
1 yaşındaki bebek tadımlık yer zaten ne yiyecekti ya kuru pilav mı? Çocuğunuz konusunda herkese ağzının payını verin. Eşinizi de boşayın aileniz varsa mutlka yanlarına gidin böyle olmaz. Kocam elimden para alacak hakaret edecek ben bebeğimin yemesi için konu açacağım bence bu olaylar hep yaşanıyor siz çokta yadırgamıyorsunuz. Mesela eşim bana bunların birisini yapsa buaraya yazmak yerine onu boşarım

Nar bilmece gibi konu olmuş bu görülürde bir tane içine girdik ohohıhhooo misali.
1 yaşındaki bebek tadımlık yer zaten ne yiyecekti ya kuru pilav mı? Çocuğunuz konusunda herkese ağzının payını verin. Eşinizi de boşayın aileniz varsa mutlka yanlarına gidin böyle olmaz. Kocam elimden para alacak hakaret edecek ben bebeğimin yemesi için konu açacağım bence bu olaylar hep yaşanıyor siz çokta yadırgamıyorsunuz. Mesela eşim bana bunların birisini yapsa buaraya yazmak yerine onu boşarım
Boşanmak kolay değil ki.Bosanirsam ne olacak ailemin kölesi olacam mesleğim olduğu halde calistirmayacaklar başkasıyla da evlendirmeye ekler kızımı da ezecekler.Dul kadın diye asafilayacaklar ayrı eve de çıkmama izin vermezler.Ne yapayım?

Buradaki cevaplar bazen beni çok şaşırtıyor. 1 yaşındaki bebek tadımlık yemez. 6 aydan sonra anne sütü yeterli gelmez çocuğa bunun için yavaş yavaş ek gıdalardan bişeyler alması gerekir. Eşimin arkadaşı çocuk doktoru hep aynı şeyi söyler. Evet oturunca koca insan gibi yemesini bekleyemez kimse ama 1 kaşıkta değildir yani. 6 7 aylık olsa tamam ama 1 yaşında böyle olmaması gerekir. Eğer siz vermiyorsanız anne sütüne güvenip yanlış yapıyorsunuz. Hele hem ek gıda vermeyip hemde formül mama kullanmıyorsanız. Ama kendisi yemiyorsa zorla yedirmek ters teper yavaş yavaş normale döndürmelisiniz.
Bunun haricinde eşiniz iyi bi insan değil. Muhtemelen sizde bişey yapmayacaksınız onu böyle kabul etmişsiniz bu yüzden o konuya bişey diyemicem.

Boşanmak kolay değil ki.Bosanirsam ne olacak ailemin kölesi olacam mesleğim olduğu halde calistirmayacaklar başkasıyla da evlendirmeye ekler kızımı da ezecekler.Dul kadın diye asafilayacaklar ayrı eve de çıkmama izin vermezler.Ne yapayım?
Mesleğiniz nedir? Aileniz böyle işkence yaşadığınızı biliyor mu? Belki konuşsanız tahmin ettiğiniz gibi olmaz

Demez olur muyum söyledim ama sen ev pislenecek diye vermiyorsun diyor ki alakası yok.
İlk önce o boş konusanlarla görüşmeyin ikincisi cocugun sevdiklerini yapıp yedirin ,üçüncüsü kocaniza ağzının payını verin,mesleğiniz varmış çalışıyorsanız atın evden o kocanizi,belli bir geliriniz olursa illa aile yanına gitmek zorunda değilsiniz Allah kolaylık versin

Bir yaşındaki çocuk yarım çorba kasesi yemek yer en az. Bakın en az diyorum... kv ya da komşuya diklenmektense bu konuya eğilmenizi tavsiye ederim. Size mesaj atan erkekse elbette merak eder. Ben paralarım eşimi derhal açıklama yapmazsa böyle bir durumda. Sanki hayatınızı başkası yönetiyormuş kendi iradeniz yokmuş gibi yazmışsınız.

1 yaşındaki çocuk zaten ekgıda dönemindedir henüz asıl beslenmesi anne sütüdür. Bunun çözümü de sizin boğazının sıkılması değil. Dayakçı bir koca anladığım kadarıyla.
Çocuğunuzun seveceği şeylere yönelin. Kahvaltıda yumurta yemesi için şekilli krepler, pankekler, patatesli omletler yapabilirsini.
Köftle çeşitleri deneyebilirsiniz.
Sevdiği yemek neyse ona benzeyen çeşitlerden yola devam edin

Daha önce böyle değildi virüs çıkalı böyle oldu.Elimden bilezikleri aldı araba için bozdu yerine yapmadı Birikimimi bile aldı
Kuzu süreç normale dönünce bir ruh sağlığı uzmanından yardım almani şiddetle tavsiye ederim...olayları olduğu gibi değil çarpıtarak hatirliyorsun...esin insan değil kabul ama sen de pek masum değilsin ..eski konuların aratınca çıkıyor güzelim bence "kocam telefonumda yabancı numara görünce neden böyle davranıyor?" diye bir düşün ve iğneyi azıcık kendine de batır.

X