Çok kötüyüm kızım yemek yemiyor ve herkes bana yükleniyor

Çocuğun 1 yaşına kadar temel besini anne sütüdür. Ek gıda adı üstünde 'ek' gıdadır. Tadımlık yedirip yeni tatlara alıştırmak ve çiğneme refleksini geliştirmek için ek gıda verilir. O cahillere bunu açıklayın. Gerekirse laf sokun. Siz kendi doğurduğunuzu bildiğiniz gibi yetiştirin, ben böyle yetiştiriyorum diyin.

Sizin eşinizle sorunuzun ne olacak? Boşanamam demişsiniz. O zaman onun istediği gibi bir eş olun da şiddet uygulamasın. Çocuğunuz sizin şiddete maruz kaldığınızı görse onun için nasıl bir travma, nasıl güvensiz bir ortam yaratacak bilseniz koşa koşa evlere gündeliğe gider, pazarda limon satar yine bırakırsınız o adamı. Biraz da evladınızın gözünden bakın. Çocuklarınız sizin katlandığınız hayatlara katlanmak zorunda mı?

Eski konulariniza baktim.
Konular birbirinden tuhaf, zaten vukaatiniz varmis yabanci insanlarla ilgili, kim olsa delirir kusura bakmayin.
Cocuga gelirsek, 1 yasindaki cocuk 1 kasik corba yemez, en az yarim kase corba yer, yayla corbasi, mercimek vs..
bi kase yogurt yer olmadi.
Yemeklerin patatesinden yumusak etinden vs yer yani.
O yuzden 1 kasik tadimlik yesinciler yanlis biliyor, 6 aydan itibaren yemek orani artmali.

Sizin gibi kadınlar beni çok şaşırtıyor ya. Eski konunuzu hatırlıyorum nerede yaşadığınıza kadar yazmıştınız. Evliyken başka erkeklerle konuşmak, fenomen olmak istemek normal ama boşanmaya gelince aileniz izin vermiyor oluyor ne hikmetse. İsteseniz kimse size karışamaz o çeşit bir kadınsınız ama yerseler işte. Ayrıca ben çocuğunuzla düzgün ilgilenmediğinizi düşünüyorum. Bin tane tarif var bebekler için kaçını denediniz? Ver çorbayı içmezse bırak daya memeyi kendin fink at sosyal medyada. Allah o çocuğun bahtını güzel eylesin size bir şey olmaz siz yolunuzu bulursunuz.
Ağzınıza sağlık

Boşananam diyorsanız öncelikle neden yabancı numaraların sizi aradığını bulun.
Numaranız internete atılmış olabilir mi, popüler bir numaraya yakın olabilir mi?
Messengerda yabancıları engelleyin ve kuşlu kelebekli nötr bir profil fotosu seçin.

Yangını söndürdükten sonra çalıştığınız halde neden harçlık aldığınızı bir düşünelim.
Paranızı olduğu gibi eşinize vermenizle ailenizin yanına dönmeniz arasında fark yok.
Ortalık sakinleşince belirli masrafları üstlenmeyi ya da her ay eşinize sabit bir tutar vermek üzere anlaşmaya çalışın.

Sakın ama sakın başka bir çocuk düşünmeyin.
Uzun vadede ise eşinizle evliliği artık isteseniz de sürdüremeyebilirsiniz. Çocuk okul çağına gelmemişse bakıcı parası yüzünden ailenizin eline düşersiniz üstelik çalışmanıza da karşılar.

Kreşe/Okula başladıktan sonra kendi yolunuzu daha iyi çizersiniz.

hayir. asla boyle bir sey yok. yalnizca ilk 6 ay anne sutu yeterli. sonrasinda cocuga saglikli yeme aliskanliklari edindirilmeli. ivedilikle. ne kadar gec kalinirsa o kadar zor oturuyor sonrasinda cocugun yeme duzeni.
hayir. asla boyle bir sey yok. yalnizca ilk 6 ay anne sutu yeterli. sonrasinda cocuga saglikli yeme aliskanliklari edindirilmeli. ivedilikle. ne kadar gec kalinirsa o kadar zor oturuyor sonrasinda cocugun yeme duzeni.

lütfen görsele bakın...

Eklentiler

• D726C3B9-0B23-4A0A-9C96-40B38BAD5C20.png
    D726C3B9-0B23-4A0A-9C96-40B38BAD5C20.png
    376,2 KB · Görüntüleme: 63
lütfen görsele bakın...
çocuklar buyudukce degisikliklere daha fazla kapali oluyorlar. ek gidada ne.kadar gecikilirse secicicik, yeme sorunlari o kadar artiyor. kimi.doktorlar bunu asmak icin 4ay sonrasi minik tadimlara bile baslatiyorlar. ben de tamamen emzirmeyi destekleyen bir anneyim. ilk 6 ay yalnizca emzirdim..ama sonrasinda sut yeterli diye konu sahibini teselli etmemek gerekiyor. gercek olan çocuğun yiyeceklere alisip onlari da benimsemesi. bu konuda konu sahibinin caba gostermesi lazim. sizlerin sut yeterli mesajlariniz konu sahibine bir aey yapmana gerek yok bilgisi veriyor.

Öffff. Eşinizden gizli saçma sapan sağa sola borç yapıyorsunuz, yeni açtığınız instagram hesabından kişisel numaranızı dağıtıyorsunuz, ordan bir adamla muhabbet ediyorsunuz, sonra eşim neden telefonumu karıştırdı? Eşim neden bileziklerime el koydu? YouTube’da izlenme satın almanızı engellemek istemiş olabilir mi? Ayranı yok içmeye tahtırevanla gider tuvaletini yapmaya. Boğazınızı sıkması evet yanlış. Ben eşinizin yerinde olsam sizinle uğraşacağıma boşanırım.

Kızıma bir kaşık çorba yediriyorum, otururken eline ekmek veriyorum ama kızım yemek yemiyor. Siz yemek vermezseniz nasıl yiyecek 1 yaşındaki çocuk, kalkıp kendine kuru fasülye pilav yapacak hali yok herhalde.

çocuklar buyudukce degisikliklere daha fazla kapali oluyorlar. ek gidada ne.kadar gecikilirse secicicik, yeme sorunlari o kadar artiyor. kimi.doktorlar bunu asmak icin 4ay sonrasi minik tadimlara bile baslatiyorlar. ben de tamamen emzirmeyi destekleyen bir anneyim. ilk 6 ay yalnizca emzirdim..ama sonrasinda sut yeterli diye konu sahibini teselli etmemek gerekiyor. gercek olan çocuğun yiyeceklere alisip onlari da benimsemesi. bu konuda konu sahibinin caba gostermesi lazim. sizlerin sut yeterli mesajlariniz konu sahibine bir aey yapmana gerek yok bilgisi veriyor.
Hayır erken başlanması çocukta mide rahatsızlıklarına dahi sebep olabiliyor. Bağırsak mide hazır değil altı aydan önce. Erken başlatan doktor eskide kalmıştır. Bizim iki doktorumuz da altıncı ayını tam doldurmasını önerdi. 9 ayı doldurana kadar da asla ısrar etmeyin tadına baksın dedi doyumluk değil dedi.
Blw bebeğidir oğlum. Asla ısrar etmedim. Emzirme bitene kadar da pek yemedi. Ama emzirme bitti önüne konanı yedi. Akrabamızın çocuğu 4 aylıktan beri püre yer, ölçüyle yedirmeye çalışır, yediği miktarı dahi takarlardı. Şu an ikisi de 3,5 yaşında oğlum her sebzeyi, meyveyi, balığı eti, yumurtayı yer. Diğer çocuk inanılmaz seçicidir.
Aksine ben blw ile beslenen, kase hesabı yapılmadan özgürce beslenen çocukların daha iyi yediğine şahidim

Ben 2 yaşına kadar emmişim. Küçükken de zayıftım. Ergenlikte kilo aldım ünide vermek için uğraştım 😂 kuzenlerim de kardeşim de aynı şekilde hepsi iştahsız yemek yemezdi. Hepsi Afrikalı gibi gezerdi. Şimdi herkes gayet normal. Bence çocuğun yemek yememesine çok takılma. Eğer hasta değilse doyduğu kadar yesin büyüdükçe toparlar

Hayır erken başlanması çocukta mide rahatsızlıklarına dahi sebep olabiliyor. Bağırsak mide hazır değil altı aydan önce. Erken başlatan doktor eskide kalmıştır. Bizim iki doktorumuz da altıncı ayını tam doldurmasını önerdi. 9 ayı doldurana kadar da asla ısrar etmeyin tadına baksın dedi doyumluk değil dedi.
Blw bebeğidir oğlum. Asla ısrar etmedim. Emzirme bitene kadar da pek yemedi. Ama emzirme bitti önüne konanı yedi. Akrabamızın çocuğu 4 aylıktan beri püre yer, ölçüyle yedirmeye çalışır, yediği miktarı dahi takarlardı. Şu an ikisi de 3,5 yaşında oğlum her sebzeyi, meyveyi, balığı eti, yumurtayı yer. Diğer çocuk inanılmaz seçicidir.
Aksine ben blw ile beslenen, kase hesabı yapılmadan özgürce beslenen çocukların daha iyi yediğine şahidim

merhaba, bana niye ders vermeye calistiginizi anlamadim. ben zamaninda kendi yontemimi oturtup gayet rahat bir sekilde yonettim surecimizi.
konu sahibi blw mi yapiyorum yazmis? çocuğun yemek yemesi ile ilgili hic bir stratejisini paylasmamis. var cevremde boyle, yemiyor diye cocuga yemek de pisirmiyorlar, vermiyorlar eline ortalik kirlenir diye, yeter diye memeye abaniyorlar. sizin gibiler yeterli dedikce de hic caba gosyermemeye devam edecek.

merhaba, bana niye ders vermeye calistiginizi anlamadim. ben zamaninda kendi yontemimi oturtup gayet rahat bir sekilde yonettim surecimizi.
konu sahibi blw mi yapiyorum yazmis? çocuğun yemek yemesi ile ilgili hic bir stratejisini paylasmamis. var cevremde boyle, yemiyor diye cocuga yemek de pisirmiyorlar, vermiyorlar eline ortalik kirlenir diye, yeter diye memeye abaniyorlar. sizin gibiler yeterli dedikce de hic caba gosyermemeye devam edecek.
4 aylık ek gıdaya geçirilmesini çocuğun ileriki hayatında yemek seçmemesinin bir yolu gibi anlatmak pek çok anneye daha fazla zarar veriyor emin olun. Bağırsak florasının hazır olmadığı bir bebeğe yoğurt dahi zarar veriyor. Üstelik ilk bir yılda ekgıda ekgıdadır, çocuk en az bir kase yer gibi önermeler de anneler üstünde gereksiz baskı yapıyor. Bir yaş bir buçuk yaş arasında oğlum 13,5 kiloydu, persentilde öndeydi yani, asla bir kase çorba içip bitirmedi. Hala da pek bitiremez. Ama persentildi hala önde, kilosu yerinde. Genellemeler daha fazla zarar veriyor. Sadece bu anne için değiş burada ekgıda döneminde iştahsız çocuğu olan bir anneyi de etkiliyor

Her şey karantinaya kadar çok güzeldi ve düzelmişti.Karantina başladı eşime izin verdiler doğru düzgün çalışmadi ve kafayı bana takti.Ustune altin almak için biriktirdigim harcligimi da elimden aldı ve harçlık da vermiyor bahanesi de virüs var siye.Bastan diyeyim kızım yemiyor 1 yaşında ve sadece emiyor.Hatta bugün kaynanamin yanında komşusu vardı aynı apartmandan bana ima yaparak komşuya resmen bu gelin çocuğu yedirmiyor dedi.Ama kızıma çorba mama veriyorum en fazla 1 yemek kaşığı ve otururken eline ekmek veriyorum.Orda sinir oldum akşam eve geldim.esim telefonumu karistirdi bana dediki bu numaralar ne senin ne yaptığını nerden bilicem(sadece bir iki kişi aramış ve cevaplamamisim) Messenger da da tanımadığım adamlar mesaj atmış ama cevap vermedim.Onu bana soruyor.Derken bir sinirlendim o da boğazımı sıktı.Ben de sinirden ortalığı dağıttım.Ben atesliyim diyerek kendimi karantinaya mi aldirsam bunu düşünüyorum.Ne yapacagim?
Bacm sorununuz yemek degil sizin

Karantinaya alındığınızda evde oluyorsunuz. Daha çok sıkı kontrol altına alıyorlar. Olan sokağa çıkma hakkınızı da yakmayın

Buradaki cevaplar bazen beni çok şaşırtıyor. 1 yaşındaki bebek tadımlık yemez. 6 aydan sonra anne sütü yeterli gelmez çocuğa bunun için yavaş yavaş ek gıdalardan bişeyler alması gerekir. Eşimin arkadaşı çocuk doktoru hep aynı şeyi söyler. Evet oturunca koca insan gibi yemesini bekleyemez kimse ama 1 kaşıkta değildir yani. 6 7 aylık olsa tamam ama 1 yaşında böyle olmaması gerekir. Eğer siz vermiyorsanız anne sütüne güvenip yanlış yapıyorsunuz. Hele hem ek gıda vermeyip hemde formül mama kullanmıyorsanız. Ama kendisi yemiyorsa zorla yedirmek ters teper yavaş yavaş normale döndürmelisiniz.
Bunun haricinde eşiniz iyi bi insan değil. Muhtemelen sizde bişey yapmayacaksınız onu böyle kabul etmişsiniz bu yüzden o konuya bişey diyemicem.
Benim oğlum da 20 ay civarı babam 30 yıllık çocuk hastalıkları uzmanı oğlum yemiyo herkes kes memeden diyo babam hayır enazından 2 yaşı bitsin bakma kimseye sütle çoğu ihtiyacını alıyor demekki diyor acıksa yer diyor

Sizin psikolojik problemleriniz var bence hiç bi şekilde mutlu olmuyorsunuz diğer konularınız da çok değişik Allah eşiniz yardımcısı olsun. Ailenizi kötüler gibi yazmışsınızda önceki konularada baktım gizli nikah yapmışsınız adamın biriyle aşkımlı durumlar olmuş eski hocanıza aşıkmışsınız eşinizden soğukmuşsun ayrı odalarda yatıyormuşsunuz çok temizim temizlik takıntım var demişsiniz sonra başka yerde eşim temizliğimi beğenmedi demişsiniz başımda durup iş yaptırdı falan kafanız tamamen para kazanmaya odaklı ama mantıklı adımlar atmıyorsunuz ısrarla bi arada fenomen olmak istemişsiniz o da olmamış falan bence gerçekten psikolojik sıkıntılarınız var sizin sürekli mutsuzsunuz. Eşiniz biraz sorunlu birisi olsaydı defalarca evden kovmuş yada bayağı kötü dövmüş olurdu (bunu haklı gördüğüm için söylemiyorum eşinizi sorunlu biri gibi gösterdiğiniz için söylüyorum) bence siz bi psikiyatri ye gidin psikolog değil pskiyatri

X