Çok kötüyüm...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

scarlettjoh

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2020
90
21
Su an o kadar yıkık bir durumdayim ki...
Ben universiteden mezun olali 2 sene oldu.( 2 yillik bir bolumde okudum) 1 senesinde ise girdim ciktim sinava hazirlandim hem dgs hem kpss ye. Baska hayallerim vardi tabii. Isten cikmisim, ailemin devlet baskisi kpss baskisi derken uni sinavini bir kenara biraktim. Ben en iyisi adam akilli kpss ye odaklanayim ise gireyim, babam da rahat etsin dedim. O kadar okul hayalim vardi ki kalktim salak gibi dgs ye de hazirlandim. mutlu olacagimdan emin olamadigim bolume.. kpss dersleri ile ortak diye. ailem de biliyordu iki sinava hazirlandigimi. Dgs sonucum geldi, puanim iyiydi ama ben gercekten istemedigimu anladim hem is olanaklari olsun hem de ben kendim istemedigimi anladim ve vazgectim. Tercih surecinde ailem terxih vermemden yanaydi ama bana, istemiyorsan yazma dediler ama verdikeri psikolojik baskidan gunlerce strese girdim. Bugun son gundu ben vermedim tercih. Babam az once sordu bana ben vermedim,deyin ce saydirdi.. ilk basta yazik ettinden pislige kadar.:KK43:(( annem deseniz sen 1 senedir bosuna mi calistin strese girdin.. guzelce anlatmaya calisiyorum ben zaten iki sinava da hazirlandim son anda fikrim degisti istemiyorum insanlar ne kararlardan donuyorlar dedim. Ordan babamin kucumsemesi, boştur demesi.. annemin pisman olacaksin demesi. Kendimi anlatamiyorum. Evet bir karar verdim velki ilerde pisman olucam belki iyi ki diyecegim ama emin olmadugim bir bolume neden goze alayim 5 yil boyunca. En basta istemiyorsan yazma diyen ailem simdi verdigi tavir beni cokertti. Annemin okusaydi kpss ' de ona gore atanirdigi okudugu bolume, onlisansta nereye atayacaklar..Bolum hakkinda onlara o kadar anlatmama ragmen - devlette alimi cok az- hâla kendi bildiklerine inaniyorlar. Guya Ben onlara bu zamana kadar bir sey anlatmamisim. Simdi hepsi bir arada benim hakkimda demedikleri sey yok. Puanim dusukmus belki de ben yalan soylemisim vs. Yillarca okullarini surduren kardeslerim simdi gecmis onlar da benim arkamdan konusuyorlar. Babamin, kendi kararlarini vercekmis diyip benim himayemin altindasin ne karari ( burda zaten cok agir konustu) demesi.. ablamin iyiligimi dusundugunu sanip ortaligi daha da kiskirtmasi.. bir de bana gelip diyor ek tercihin yok mu ne yapicaksin evde kendini gelistirirdin belki severdin bolumu diyor. Kararimi onlara soylemeden verd8m diye buna bile kizıyorlar. Ya soyleseydim cok my sey degisecekti? Cok mu anliyorsunuz ki beni? Zaten kararini ver istemiyorsan yazma diyen sizdiniz. Annem Sen yine vercektin terxihini belki gelmezdi de diyor. Ya gelseydi? Zorla mi yaptiracaktiniz. Cildiracagim beni anlayan tek bir kimse bile yok mu? Aylardir kpss diye tutturan ailem simdi boyle yapiyor. Ben neyim kukla miyim? Kendimi cok ama cok kotu cok yalniz hissediyorum. 1 yil boyunca aman su kpss ye gireyim de artik babami rahatlatayim diye dusunurken onlarin boyle yapmasi o kadar incitici ki.. aile icinde tek bir anlayaninizin olmamasi babanizin boyle rencide edici bir sekilde konusmasi ustune bir de kardeslerimin boyle olması cidden kaldiramiyorum. Cok ama cok uzgunum cok cikmazdayim. Guclu olamiyorum lutfen bir tavsiye verin:KK43:

Son düzenleme:
Ben universiteden mezun olali 2 sene oldu.( 2 yillik bir bolumde okudum) 1 senesinde ise girdim dis telimi odemek icin ciktim sinava hazirlandim hem dgs hem kpss ye. Baska hayallerim vardi tabii. Isten cikmisim, ailemin devlet baskisi kpss baskisi derken uni sinavini bir kenara biraktim. Ben en iyisi adam akilli kpss ye odaklanayim ise gireyim, babam da rahat etsin dedim. O kadar okul hayalim vardi ki kalktim salak gibi dgs ye de hazirlandim. mutlu olacagimdan emin olamadigim bolume.. kpss dersleri ile ortak diye. ailem de biliyordu iki sinava hazirlandigimi. Dgs sonucum geldi, puanim iyiydi ama ben gercekten istemedigimu anladim hem is olanaklari olsun hem de ben kendim istemedigimi anladim ve vazgectim. Tercih surecinde ailem terxih vermemden yanaydi ama bana, istemiyorsan yazma dediler ama verdikeri psikolojik baskidan gunlerce strese girdim. Bugun son gundu ben vermedim tercih. Babam az once sordu bana ben vermedim,deyin ce saydirdi.. ilk basta yazik ettinden pislige kadar.:KK43:(( annem deseniz sen 1 senedir bosuna mi calistin strese girdin.. guzelce anlatmaya calisiyorum ben zaten iki sinava da hazirlandim son anda fikrim degisti istemiyorum insanlar ne kararlardan donuyorlar dedim. Ordan babamin kucumsemesi, boştur demesi.. annemin pisman olacaksin demesi. Kendimi anlatamiyorum. Evet bir karar verdim velki ilerde pisman olucam belki iyi ki diyecegim ama emin olmadugim bir bolume neden goze alayim 5 yil boyunca. En basta istemiyorsan yazma diyen ailem simdi verdigi tavir beni cokertti. Annemin okusaydi kpss ' de ona gore atanirdigi okudugu bolume, onlisansta nereye atayacaklar..Bolum hakkinda onlara o kadar anlatmama ragmen - devlette alimi cok az- hâla kendi bildiklerine inaniyorlar. Ben onlara bu zamana kadsr bir sey anlatmamisim. Simdi hepsi bir arada benim hakkimda demedikleri sey yok. Puanim dusukmus belki de ben yalan soylemisim vs. Yillarca okullarini surduren kardeslerim simdi gecmis onlar da benim arkamdan konusuyorlar. Babamin, kendi kararlarini vercekmis diyip benim himayemin altindasin ne karari ( burda zaten cok agir konustu) demesi.. ablamin iyiligimi dusundugunu sanip ortaligi daha da kiskirtmasi.. bir de bana gelip diyor ek tercihin yok mu ne yapicaksin evde kendini gelistirirdin belki severdin bolumu diyor. Kararimi onlara soylemeden verd8m diye buna bile kizıyorlar. Ya soyleseydim cok my sey degisecekti? Cok mu anliyorsunuz ki beni? Zaten kararini ver istemiyorsan yazma diyen sizdiniz. Annem Sen yine vercektin terxihini belki gelmezdi de diyor. Ya gelseydi? Zorla mi yaptiracaktiniz. Cildiracagim beni anlayan tek bir kimse bile yok mu? Aylardir kpss diye tutturan ailem simdi boyle yapiyor. Ben neyim kukla miyim? Kendimi cok ama cok kotu cok yalniz hissediyorum. 1 yil boyunca aman su kpss ye gireyim de artik babami rahatlatayim diye dusunurken onlarin boyle yapmasi o kadar incitici ki.. aile icinde tek bir anlayaninizin olmamasi babanizin boyle rencide edici bir sekilde konusmasi ustune bir de kardeslerimin boyle olması cidden kaldiramiyorum. Cok ama cok uzgunum cok cikmazdayim. Guclu olamiyorum lutfen bir tavsiye verin:KK43:
Dgs ile geçiş yapacağınız bölüm neydi?2 yıllik atanma eğer sağlık okuduysaniz mümkün ötesi pek mümkün olmuyor.Her durumda istemediğiniz şeyleri baskıyla yapmayın tabi.Sizin hayatiniz umarım kpssden güzel sonuç alırsınız.

Kötülüğün için söylemiyorlar ki, çalışıp çabalamışsın belki daha iyi yerlerde olursun diye söylüyorlar. Keske yapsaydın tercih, belkide gelmezdi gerçekten. Ablanızın ortayı karıştırdığı fln yok. Ne güzel oku evde durma diyor sana. Bilemedim biraz fazla abartıyorsun gibi. Buarada geçiş yapacağın bölüm neydi

verseydiniz tercih.. gitmek zorunda miydiniz.. gelen sonuca gore dusunurdunuz.. ceneleri kapansaydi.
her konuda boyle mi evin icindeki dengeler?
en iyisi kendi bagimsizliginizi kazanip kendi hayatinizi kurmaniz.
Onlarin kararlarina gore dusunmekten cok yoruldum sadece. Simdi boyle yapiyorlarsa sonuc geldiginde bir yer gelse ve ben o zaman geri donsem vazgecsem verecekleri tepkiyi az cok tahmin edersiniz.

Kendi hayatınızla ilgili kararları sizin vermeniz çok doğal.Aileler bazen anlaşılmaz oluyor.Yalnız değilsiniz bu konuda merak etmeyin.
Tercih verme konusunda bölümünüzü bilmiyorum.Dgs ile ilgili tercih yapıp yerleşme durumunuza göre karar verebilirdiniz.İş olarakta herkes memur olmuyor sonuçta özel sektörde de çalışabilirsiniz.

Onlarin kararlarina gore dusunmekten cok yoruldum sadece. Simdi boyle yapiyorlarsa sonuc geldiginde bir yer gelse ve ben o zaman geri donsem vazgecsem verecekleri tepkiyi az cok tahmin edersiniz.
her seyi soylemeyin ince ince o zaman.. evet tercih yaptim deyin gecin. sonuc istediginiz gibi gelmezse gelmedi bir yer deyin. normalde yalan asla tavsiye etmem, kucuk yalanlari dahi sevmem.. ama politik davranin madem.

ailelerde ekonomik zorluktan bıktılar sonsenelerde.evlatları bari iş sahibi olsun kendilerini kurtarsın istiyorlar.bu yıllar kapris yapma okul begenmeme iş beğenmeme zamanları değil ben aileyi haklı buldum.siz peşin hükümle onu okursan boşa okurum şunu tercih edersen bu olmaz diyorsunuz sadece.kararlı ve sebatlı olunmalı okumak için de iş bulmak içinde

Hiç şaşırmadım benimde babam asagilardi ben mi kazanacajmisim virt zırt .

Ablamda uniyi kazandığımda babam gitmeyecen dediğinde ortaligi kiskirtmisti kendi gidip uzakta okumasına rağmen benim uzakta kazanmış olmam çok büyük ahlaksizlikti 🤣
Kayda giderken bana annem babam ölürse senin yüzünden diye mesaj atmıştı 🤣🤣🤣sırf üni uzakta diye ha .

Hatta beni istemeye geleceklerdi eşim ve ailesi. O ara ilk kez kpss girmisim.puanım 82 küsur idi.ablam beni istemeye geliyorlar ddiye de nerden saldircani şaşırmıştı bana sen 60 aldın da bizi kandiriyon da ben öğrendim yalancı pislik filan diye saydiriyordu .
Kendi sınav sonucu 60 mis 🤣🤣🤣annem dedi (öylesine denemek sınav atmosferini gormek için girmişti sınava o .zaten devlette iyi bir mevkide çalışıyor)

Bu ablalar her yerde böyle....
Bı sen çekmiyorsun kendi ayaklarinun üstünde dur ....

Asla hata yapma
Kimseye biz demiştik dedirtme haklı çıkartma...
Kendini de erkeklerden koru 🙏
Aile stresinjn etkisiyle sevgililere atma kendini

Kötülüğün için söylemiyorlar ki, çalışıp çabalamışsın belki daha iyi yerlerde olursun diye söylüyorlar. Keske yapsaydın tercih, belkide gelmezdi gerçekten. Ablanızın ortayı karıştırdığı fln yok. Ne güzel oku evde durma diyor sana. Bilemedim biraz fazla abartıyorsun gibi. Buarada geçiş yapacağın bölüm neydi
Evet de benim baska seecnegim de vardi ama onu kâle bile almadılar. Ben de zaten istiyorum kendimi gelistirmek. Ama sevdigim yerde. Onlarin fikirlerine saygim sonsuz ama bu hayati da yasayacak olan benim degil mi? Yuzlerce arastirma yaptim belki bolum hakkinda, ablam icin de yani en azindan orda annem ve babama oyle istemis diyip gelip benle ayri konusabilirdi. Molekuler biyoloji ve genetik bolumu.

Son düzenleme:
Ben universiteden mezun olali 2 sene oldu.( 2 yillik bir bolumde okudum) 1 senesinde ise girdim dis telimi odemek icin ciktim sinava hazirlandim hem dgs hem kpss ye. Baska hayallerim vardi tabii. Isten cikmisim, ailemin devlet baskisi kpss baskisi derken uni sinavini bir kenara biraktim. Ben en iyisi adam akilli kpss ye odaklanayim ise gireyim, babam da rahat etsin dedim. O kadar okul hayalim vardi ki kalktim salak gibi dgs ye de hazirlandim. mutlu olacagimdan emin olamadigim bolume.. kpss dersleri ile ortak diye. ailem de biliyordu iki sinava hazirlandigimi. Dgs sonucum geldi, puanim iyiydi ama ben gercekten istemedigimu anladim hem is olanaklari olsun hem de ben kendim istemedigimi anladim ve vazgectim. Tercih surecinde ailem terxih vermemden yanaydi ama bana, istemiyorsan yazma dediler ama verdikeri psikolojik baskidan gunlerce strese girdim. Bugun son gundu ben vermedim tercih. Babam az once sordu bana ben vermedim,deyin ce saydirdi.. ilk basta yazik ettinden pislige kadar.:KK43:(( annem deseniz sen 1 senedir bosuna mi calistin strese girdin.. guzelce anlatmaya calisiyorum ben zaten iki sinava da hazirlandim son anda fikrim degisti istemiyorum insanlar ne kararlardan donuyorlar dedim. Ordan babamin kucumsemesi, boştur demesi.. annemin pisman olacaksin demesi. Kendimi anlatamiyorum. Evet bir karar verdim velki ilerde pisman olucam belki iyi ki diyecegim ama emin olmadugim bir bolume neden goze alayim 5 yil boyunca. En basta istemiyorsan yazma diyen ailem simdi verdigi tavir beni cokertti. Annemin okusaydi kpss ' de ona gore atanirdigi okudugu bolume, onlisansta nereye atayacaklar..Bolum hakkinda onlara o kadar anlatmama ragmen - devlette alimi cok az- hâla kendi bildiklerine inaniyorlar. Guya Ben onlara bu zamana kadar bir sey anlatmamisim. Simdi hepsi bir arada benim hakkimda demedikleri sey yok. Puanim dusukmus belki de ben yalan soylemisim vs. Yillarca okullarini surduren kardeslerim simdi gecmis onlar da benim arkamdan konusuyorlar. Babamin, kendi kararlarini vercekmis diyip benim himayemin altindasin ne karari ( burda zaten cok agir konustu) demesi.. ablamin iyiligimi dusundugunu sanip ortaligi daha da kiskirtmasi.. bir de bana gelip diyor ek tercihin yok mu ne yapicaksin evde kendini gelistirirdin belki severdin bolumu diyor. Kararimi onlara soylemeden verd8m diye buna bile kizıyorlar. Ya soyleseydim cok my sey degisecekti? Cok mu anliyorsunuz ki beni? Zaten kararini ver istemiyorsan yazma diyen sizdiniz. Annem Sen yine vercektin terxihini belki gelmezdi de diyor. Ya gelseydi? Zorla mi yaptiracaktiniz. Cildiracagim beni anlayan tek bir kimse bile yok mu? Aylardir kpss diye tutturan ailem simdi boyle yapiyor. Ben neyim kukla miyim? Kendimi cok ama cok kotu cok yalniz hissediyorum. 1 yil boyunca aman su kpss ye gireyim de artik babami rahatlatayim diye dusunurken onlarin boyle yapmasi o kadar incitici ki.. aile icinde tek bir anlayaninizin olmamasi babanizin boyle rencide edici bir sekilde konusmasi ustune bir de kardeslerimin boyle olması cidden kaldiramiyorum. Cok ama cok uzgunum cok cikmazdayim. Guclu olamiyorum lutfen bir tavsiye verin:KK43:
Üniversiten mezun olan çevre başkısı ve gelecek kaygısı yaşayan okadar çok ınsan varki yanlız degılsın odaklan ve pes etme sonunda kazanan sen olacaksın💪

ailelerde ekonomik zorluktan bıktılar sonsenelerde.evlatları bari iş sahibi olsun kendilerini kurtarsın istiyorlar.bu yıllar kapris yapma okul begenmeme iş beğenmeme zamanları değil ben aileyi haklı buldum.siz peşin hükümle onu okursan boşa okurum şunu tercih edersen bu olmaz diyorsunuz sadece.kararlı ve sebatlı olunmalı okumak için de iş bulmak içinde
Evet, ben de sirf onlar bir nebze rahatlasinlar diye kpss ye hazirlaniyorum iste. Daha ne yapabilirim ki. Hem kpss ye hem dgs ye hazirlaniyordum zaten. Yani ben hem isimi yapip hem okulumu okuma fikriyle ilerledim.

Kendi hayatınızla ilgili kararları sizin vermeniz çok doğal.Aileler bazen anlaşılmaz oluyor.Yalnız değilsiniz bu konuda merak etmeyin.
Tercih verme konusunda bölümünüzü bilmiyorum.Dgs ile ilgili tercih yapıp yerleşme durumunuza göre karar verebilirdiniz.İş olarakta herkes memur olmuyor sonuçta özel sektörde de çalışabilirsiniz.
Molekuler biyoloji ve genetik. Is konusuna katiliyorum ben de oyle dusunuyorum ama bu bolumde ben mutlu olamayacagimi ve 5 yil riske girmeyi goze alamadim.

her seyi soylemeyin ince ince o zaman.. evet tercih yaptim deyin gecin. sonuc istediginiz gibi gelmezse gelmedi bir yer deyin. normalde yalan asla tavsiye etmem, kucuk yalanlari dahi sevmem.. ama politik davranin madem.
Ben de oyle yapacaktim korkudan ama yalan soyleseydim icim rahat etmezdi. simdi pismanim keske oyle yapsaydim coken benim psikolojim oldu.

Hayaliniz için uğraşın ve elinizden geleni yapmaya çalışın inşallah olur. İnsanın sevmediği bir bölümü okuması ve yapması sevmediği biri ile evlenmek gibi bence.

Hiç şaşırmadım benimde babam asagilardi ben mi kazanacajmisim virt zırt .

Ablamda uniyi kazandığımda babam gitmeyecen dediğinde ortaligi kiskirtmisti kendi gidip uzakta okumasına rağmen benim uzakta kazanmış olmam çok büyük ahlaksizlikti 🤣
Kayda giderken bana annem babam ölürse senin yüzünden diye mesaj atmıştı 🤣🤣🤣sırf üni uzakta diye ha .

Hatta beni istemeye geleceklerdi eşim ve ailesi. O ara ilk kez kpss girmisim.puanım 82 küsur idi.ablam beni istemeye geliyorlar ddiye de nerden saldircani şaşırmıştı bana sen 60 aldın da bizi kandiriyon da ben öğrendim yalancı pislik filan diye saydiriyordu .
Kendi sınav sonucu 60 mis 🤣🤣🤣annem dedi (öylesine denemek sınav atmosferini gormek için girmişti sınava o .zaten devlette iyi bir mevkide çalışıyor)

Bu ablalar her yerde böyle....
Bı sen çekmiyorsun kendi ayaklarinun üstünde dur ....

Asla hata yapma
Kimseye biz demiştik dedirtme haklı çıkartma...
Kendini de erkeklerden koru 🙏
Aile stresinjn etkisiyle sevgililere atma kendini
Iste, su an kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki ya hakli cikarlarsa ya is bulamazsam, gibi dusunceler.. sanki gunun birinde onlar hakli olacakmis gibi. Insanin anne babasi boyle yapinca kendi yaptiginizdan da suphe ediyorsunuz artik. Yapmasamaydim diyorsunuz. Ama bile bile sevmedigim bir bolumu 5 yil mu okuyayim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X