Çok mu abartıyorum? HAMİLE DEĞİLİMDİR DEĞİL Mİ??

Erken gebelik testlerinin üstünde "reglden 6 gün öncesine kadar" sonuç veriyor gibi ibareler var. Birçok kişiden de gördüğüm duyduğum regle 3-5 gün kala doğru sonucu verdiği veya öncesinde negatif gösterip regl gününden itibaren ya da 1-2 gün sonrasında pozitife döndüğü. O yüzden emin olamadım. Kan daha net sonuç verir diye düşünüyorum
iki testten de yapmayı düşünüyorum aynı anda yarın sabah hem erken gebelik testi hem de kaset test

Uygulamayı bir kenara bırakıyorum, tarihlere bakıldığında da ilişkiniz yumurtlama döneminin epey öncesinde olmuş. O yüzden gebelik ihtimali zayıf bence. Sizi endişelendiren belirti kan gelmesi mi, yani bunu implantasyon gibi mi düşündünüz? Eğer öyleyse yerleşme kanaması vb zaten bu kadar kısa sürede gelmez. İnternette ise gebelikten 10 gün kadar sonra HCG değerinin yükselebileceğini okudum. Kafanızda soru işareti varsa hastaneye gidip kan testi yaptırın hem de negatif çıkarsa da en azından testi ne zaman tekrarlamanız gerektiğini bir uzmana sorarak öğrenmiş olursunuz
test yaptım hem erken gebelik testi hemde normal

Eklentiler

• 20240504_234359.jpg
    20240504_234359.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 44
Zaten ella içtiyseniz çok düşük ihtimalde gebe kalabilirsiniz. Belkide kanamanın sebebi bir kadın hastalığınıza dayanıyor illa gebelik şüphesi olacak diye birşey yok ki. Ayrıca inanın gönülden size bir tavsiye vermek istiyorum yanlış anlamayın fakat mümkün olduğunda ella kullanmayın bu tarz ilaçlar vücudunuzdaki üreme yetkisini etkileyen ilaçlar. Genelde çok çok ekstrem durumlarda kullanılması tavsiye edilirken günümüzde korunma olarak kullanılması doğru değil :KK43:
Bunun yerine doğum kontrol hapı tercih edebilirsiniz, vakti zamanı geldiğinde bebis istediğinizde sorun yaşamamanız için bilgi vermek istedim. Herşey gönlünüzce olsun♥️
test yaptım hem erken gebelik testi hemde normal test negatif çıktı

Eklentiler

• 20240504_234359.jpg
    20240504_234359.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 44
Yorum için teşekkür ederim öncelikle biraz ayrıntılı olacak ama 21 yaşındayım ve 4 kere ilişkiye girdim 3 ilişkimde de ilişki sonrası kan geldi 1 tanesi adetten 1 gün sonra olduğu için kan gelmesini normal buldum diğer ilişkide de adete yakındı o ilişkiden 1 gün sonra da adet olmuştum zaten. Ella baya zararlı biliyorum çok haklısınız ama o an aşırı tedirgin olunca alıp içtim belki de içmeme gerek bile yoktu ama işte korku yaşadım. Umarım sizin içinde her şey gönlünüzce olur 💖
İlişki sonrası kanama/lekelenme oluyorsa vajinal kuruluk yaşıyor olabilirsiniz, buna bağlı olarak doku zedelenmesi ve kanama ortaya çıkar. Temiz içerikli bir kayganlaştırıcı jel kullanırsanız çözülür diye düşünüyorum :)

İlişki sonrası kanama/lekelenme oluyorsa vajinal kuruluk yaşıyor olabilirsiniz, buna bağlı olarak doku zedelenmesi ve kanama ortaya çıkar. Temiz içerikli bir kayganlaştırıcı jel kullanırsanız çözülür diye düşünüyorum :)
Olabilir evet aslında ilişki esnasında baya bir ıslanma yaşıyorum ilk 3 ilişki de kan gelme durumu yaşadım sonrasında bu durum ortadan kalktı bende anlamadım 😂

Bilmiyorum ki hormonlarla alakalı. Yumurtlamadan önce fsh yükseliyor. Yumurtlama olduktan sonra fsh düşüyor ve başka bir hormon ile regl olunuyor. İkinci yumurtlamada fsh yüksek olacağı için belki biraz gecikir bat

Merhaba siz 0,01 Amh ile gebe kalmıştınız tüp bebekle değil mi ? Acaba adet oluyormuydunuz? Fsh niz Normal miydi yüksekmiydi? Benimde amh 0,03 ve 0,01 cıktı iki farklı yerde adet oluyordum normalde ama düzensizlik olmaya başladı geçen seneden itibaren ve bu sene iyice düzen bozuldu simdi 40 gundur adet olamadim

Bir de ultrasonda kaç yumurtanız görünüyordu acaba ilk ? Havuz yapılmadı galiba size değil mi kaç yumurta toplandı ve kaçıncı gün embriyosuydu acaba ?

Merhaba siz 0,01 Amh ile gebe kalmıştınız tüp bebekle değil mi ? Acaba adet oluyormuydunuz? Fsh niz Normal miydi yüksekmiydi? Benimde amh 0,03 ve 0,01 cıktı iki farklı yerde adet oluyordum normalde ama düzensizlik olmaya başladı geçen seneden itibaren ve bu sene iyice düzen bozuldu simdi 40 gundur adet olamadim

Bir de ultrasonda kaç yumurtanız görünüyordu acaba ilk ? Havuz yapılmadı galiba size değil mi kaç yumurta toplandı ve kaçıncı gün embriyosuydu acaba ?
Regl 6 7 ayda bir oluyordum. Fsh sanki 32 diye hatırlıyorum ama emin de değilim. Baya geçti üzerinden. Ultrasonda hiç folikul görünmedi. Prp yapıldı falan ve yüksek doz ilaç kullandım. 2 tane folikul oluştu. İlaçlardan mı prpden mi bilmiyorum. Havuz yöntemini önermediler, yumurtalar dollenip gelişince direkt taze transfer yapıldı 2 embriyo. 5.gun embriyosuydu, kaliteye iyi demişlerdi. Sayılı harfli kalitesini bilmiyorum

Regl 6 7 ayda bir oluyordum. Fsh sanki 32 diye hatırlıyorum ama emin de değilim. Baya geçti üzerinden. Ultrasonda hiç folikul görünmedi. Prp yapıldı falan ve yüksek doz ilaç kullandım. 2 tane folikul oluştu. İlaçlardan mı prpden mi bilmiyorum. Havuz yöntemini önermediler, yumurtalar dollenip gelişince direkt taze transfer yapıldı 2 embriyo. 5.gun embriyosuydu, kaliteye iyi demişlerdi. Sayılı harfli kalitesini bilmiyorum
Gerçekten sizin için büyük sans olmuş ikizleriniz maşallah sağlıkla büyüsünler insallah. Doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum ek olarak doktor prp ve havuz dedi. Ama başka bi doktor havuza ve prp ye gerek yok dedi prp etkili degil malesrf dedi kaliteli embriyo olursa taze transfer yapabiliriz dedi. Ikisi birbirinden çok farklı şeyler söylediler hangisine gidecegime karar veremedim dogru duzgun zaten ycdetler cok yuksek be yapicam bilemiyorum benimde en son ultrasonda sağda 2 solda 1 ve solda 1 tane de kist olmak üzere olan toplam 4 taneydi şimdi ne durum da bilemiyorum umarım benim sürecinde güzel ilerler. Fsh benimde 35 şu an ve 40 gün oldu adet olamadim malesef

Gerçekten sizin için büyük sans olmuş ikizleriniz maşallah sağlıkla büyüsünler insallah. Doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum ek olarak doktor prp ve havuz dedi. Ama başka bi doktor havuza ve prp ye gerek yok dedi prp etkili degil malesrf dedi kaliteli embriyo olursa taze transfer yapabiliriz dedi. Ikisi birbirinden çok farklı şeyler söylediler hangisine gidecegime karar veremedim dogru duzgun zaten ycdetler cok yuksek be yapicam bilemiyorum benimde en son ultrasonda sağda 2 solda 1 ve solda 1 tane de kist olmak üzere olan toplam 4 taneydi şimdi ne durum da bilemiyorum umarım benim sürecinde güzel ilerler. Fsh benimde 35 şu an ve 40 gün oldu adet olamadim malesef
Bence havuz yöntemi hem uzun hem de maddi olarak daha külfetli. Taze transfer en iyisi çünkü dondurma ve çözdürme aşamasında ölen embriyolar da olabiliyormuş. Ben o riski göze alamadım

Hamile olabilirsiniz ihtimal var. Ama bu kadar değilimdir değil mi gibi bir başlıkla yazıyorsanız panikle neden korunmuyorsunuz?!

Bence havuz yöntemi hem uzun hem de maddi olarak daha külfetli. Taze transfer en iyisi çünkü dondurma ve çözdürme aşamasında ölen embriyolar da olabiliyormuş. Ben o riski göze alamadım
Bana da donmus embriyo daha iyi tutuyor dediler gazete göre ama sizin tutmuş mesela. Bana yaşından ötürü çift transfer etmezler 32 yaşındayım keşke çift edilse ama olmuyormuş kanun gereği. Bakalım ne olcak sürecimde bilmiyorum taze transfer tavsiye eden doktora da bi muayene olacağım öyle karar vereceğim evet zaten normalde başlayacaktık tedaviye ama havuz dediği için başlayamadık önümüzü göremedik maddi olarak 2 ay biriktirme kararı aldık o sürede yumurtalar tükenmezse inşallah korkuyorum menapoza giricem diyd

Bana da donmus embriyo daha iyi tutuyor dediler gazete göre ama sizin tutmuş mesela. Bana yaşından ötürü çift transfer etmezler 32 yaşındayım keşke çift edilse ama olmuyormuş kanun gereği. Bakalım ne olcak sürecimde bilmiyorum taze transfer tavsiye eden doktora da bi muayene olacağım öyle karar vereceğim evet zaten normalde başlayacaktık tedaviye ama havuz dediği için başlayamadık önümüzü göremedik maddi olarak 2 ay biriktirme kararı aldık o sürede yumurtalar tükenmezse inşallah korkuyorum menapoza giricem diyd
Benim ilk seferde 2 embriyo transfer edildi. 31 yaşındaydım

Benim ilk seferde 2 embriyo transfer edildi. 31 yaşındaydım

Yaşınız genç olduğu için kaliteli embriyo oldu ve nasip oldu demekki benimde 32 yaşım. Havuz yapılacakmış amh 003 prp yapılacakmış. Artık süreç nasıl olur bilemiyorum bi deneyeceğim nasip olur mu bilmem acaba vitamin takviye kullandınız mi ? Neler kullandınız veya beslemenizi kısıtladınız mi yani tatlıları hamur işlerini bırakıp daha sağlıklı beslendiniz mi ? Tavsiyeniz vae mi bu konuda. Sağlıklı olsun 1 tane olsun hiç önemli değil diyorum önemli olan kaliteli 1 yumurta inşallah nasip olur bana da

X