Cok mu haksizim?

InoriYuzuhira

Girmiş kanıma bi' kere zehir...
Pro Üye
17 Temmuz 2013
10.542
15.992
Yorgunluk, düzen değişikliği vs kontrolünü daha kolay yitirmene sebep olmuş.
Senin hayır diyememe, sınır problemin galiba annenden kaynaklı.
Normal zamanda bu bahsettiğin olayı daha iyi idare edebilirdin.
Muhtemelen bu hafta irili ufaklı benzer baskılara maruz kalacaksın.
Annen her ne konuda olursa olsun iyilik niyeti gütse bile istemiyorsan hayır de.
Ben yaparım, ben, ben, ben diyerek sorumluluğunu aldığını papağan gibi tekrarla gerekirse.
Söylediğinin arkasında durmakta önemli.
Hayır dediğin halde kalkıp onun istediğini yaparsan dilinden dökülenin bir önemi kalmıyor.
Zaten önerilmiş nefes egzersizleri işe yarıyor.

speranzoso

Zaman ilaç değil,insan unutkan..
Pro Üye
6 Ağustos 2020
920
3.369
Diğer konularda saçma sapan olaylara sessiz kalıp,anlayış göstermenizden sonra bu konuya şaşırdım. Anne baba sonuçta başka sorun yoksa bukadarcık şey için olayı buhale getimeye ne gerek vardı? Tamam yolculuk yapılmış valiz taşınmış ama fazla abartılmış. Hele çocuk gibi ağlamak olmamış. Eğer her konuda böyle birden patlayıp,bağırıp ağlıyorsanız,etrafın psikolojik sorunlu biri olarak görmesi normal. Biraz olgun davranmaya,kırmadan ama kararlı bir şekilde tepki göstermeğe çalışın.

InoriYuzuhira

Pro Üye
17 Temmuz 2013
10.542
15.992
Diğer konularda saçma sapan olaylara sessiz kalıp,anlayış göstermenizden sonra bu konuya şaşırdım. Anne baba sonuçta başka sorun yoksa bukadarcık şey için olayı buhale getimeye ne gerek vardı? Tamam yolculuk yapılmış valiz taşınmış ama fazla abartılmış. Hele çocuk gibi ağlamak olmamış. Eğer her konuda böyle birden patlayıp,bağırıp ağlıyorsanız,etrafın psikolojik sorunlu biri olarak görmesi normal. Biraz olgun davranmaya,kırmadan ama kararlı bir şekilde tepki göstermeğe çalışın.
Konu sahibinin saçma sapan olaylarda bile sessiz kalıp anlayış gösteriyormuş gibi davranmasının sebebinin küçüklükten itibaren aşırı baskıya maruz kalıp boyuneğici davranış geliştirmiş olması olabilir mi?
Çünkü anlayış göstermek istemiyor ve bundan rahatsız ama nasıl davranması gerektiğini bildiği halde yapamıyor
Konu sahibinin önceki konusunda bahsettiği üzere sınır koymak, hayır demek, değişmek için özel çaba harcadığını gözardı etmemelisiniz.
Psikolojik sorunlu diyen anne babanın o sorunların sebebi olabileceğini gözardı etmemek gerektiğine inanıyorum.

Yokuspokus

Nope thanks
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Mart 2016
18.168
76.864
Benim anne daha ağır bi doz dominant-obsesif(ti)
Ben hastalanana kadar, iyilik yapıyorum diye elinden geleni yaptı.
O kadar çok müdahale etti ki iyiliğime (Evet iyiliğime), çoğu cümlenin benim için otomatik savunma mekanizmamı tetikleyip, annem karşısında beni 5-6 yaş çocuğuna dönüştürdüğünü 30lu yaşlarımda keşfetmeye başladım.

Sinirlerime, karşısında hakim olamadığım ve büyük tepkiler gösterdiğim tek kişinin annem ve anneme benzeyen/benzettiğim kişiler olduğunu fark ettim. Birinin yemeğime karışmasından tutun da içeceğim ilaca kadar (otoriter ses tonu ve bakışlar ile) söylemesi, "Hava soğuk, üzerini kalın giy" demesi bile beni acayip geriyor, basit örnek olarak. Bunu bir süre eşim de yaptı ve ben onunla da bu konuda kavgalar ettim.

En son gittiğim psikiyatr, hastalığım konusunda ilaca gösterdiğim direncin (Daha doğrusu ilaca direnç göstermiyorum, doktorun deme şekline göre o doktorun dediğinin tersini yapmaya başlıyorum bir süre sonra istemsizce ve bunun benim zararıma bir hal olduğunun bilincinde olduğum için psikoterapi aldım bu konuda) anneme gösterdiğim reaksiyon gibi olduğunu, bunun üzerine çalışmamız gerektiğini söyledi.

Annem iyi kadındır, sizin yerinize her şeyi yapabilir, kol kanat gerer, sizin yerinize karar verir-plan yapar, yönetir, en doğrusunu o bilir, söz hakkı tanımaz, tanıdığı söz hakkını/size bıraktığı kararı burnunuzdan getirene kadar, yanlış mı yapıyorum diye kendinizden şüphe edene kadar (farkında olmadan) eleştirir-küçümser, ufacık bir "Bugünlerde halsizim" deseniz "Berbat besleniyorsun ondan" diye kırk şey sayar teşhisi koyar vücudunuzu sizden daha iyi bildiğini iddia eder bla bla bla... Ömrüm, müdahalenin her çeşidini en sıkı ve iyiliğime yaptığı için suçluluk-yetersizlik duygumu derin işleyen diktatör bir annenin elinde yaşayarak geçti 21ime kadar. Sonradan fark etti o da, baya değişti ama bende izleri kaldı, hastalık haline/bazı cümle ve davranışlara aşırı tepkilere dönüştü.

Dediğim gibi 5-6 yaşındaki çocuğa dönüşüp bağırıp elimdekini yere atmalar, kapı çarpmalar, sinirden ağlamalar, çabuk tırmanan öfke ve söylenenin tersine davranma (İstemesem de, inatlaşma tetikleniyordu) halindeydi. Şimdi yapmıyorum, fark ettim. 5-6 yaşında değilim, yakışmıyor; koca insanım evim ayrı düzenim ayrı, iki söylensin ne yapayım kadına huy olmuş diyorum sallamıyorum ve psikoterapiye de devam ediyorum, bu tuşları ayıklamaya devam, sanki kafamın bazı yerlerinde düğmeler var ve o düğmelere basılınca kontrol benden çıkıyor, bu düğmeleri kaldırmam lazım çünkü fark edip bile bile basanın eline oyuncak olurum. Bunu kendime yaptırmamalıyım.

Böyle düşünün siz de, yaşınızı, başardıklarınızı, düzeninizi hatırlayın, ağırlığınızı koruyun.

shibalba

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2016
681
585
Arkadaslar yine kucuk bir mesele ama her konuda olgun fikirleriniz var bu konuda da bana baska baska bakis acilari kazandirabilirsiniz.
Dun gece saat 2:00da ucaga binip bu sabah turkiye'ye inmek suretiyle ulkeye kesin donus yaptim. Bir hafta aile evinde kalip haftaya yeni isyerimin oldugu sehre tasiniyorum. Ve ulkeye adimimi attiktan maksimum 6 saat sonra ailemle kavga ederek hayin evlatlik rekorumu kirmis bulunmaktayim. Gerci su an baristik tatliya baglandi ama hep ayni sey oluyor ve ben kavga cikarip sonra acayip pisman oluyorum bu konuya ilerde daha olgun yaklasmak istiyorum kavga edip barismak yerine hic kavga etmeyelim artik istiyorum.
Simdi kizlar benim annem asiri iyi ve tatli bir insan ama dunyanin en enerjik ve en israrci insani. Biraz obsesif bi sekilde israrci. Ve surekli iyilik yapmak istiyor. Mesela ben baska bir kitada yasarken evimi nasil olduysa ecza deposuna donusmus buldum cunku her gidisimde ilac koydu bavuluma tasinirken cogunun son kullanma tarihi gecmis attim icim gitti. Bugun bana israr kiyamet yeni telefon aldi. Bugun ben havaalanina iner inmez konuyu acti, x sehrine benim evimi tasimaya yardima gelecekmis. Klasik fedakar israrci turk annesi ozellikleri.
Bense annemin aksine asiri usengec ve agir kanliyim beni koy kanepenin ustune 3 gun kalkmam. Aslinda evden uzakta boyle degilim mesela kendi hayatinda islerimi halleden biriyimdir patronum bile veda konusmasinda "en buyuk kk bir gunde bir haftalik is yapar hepsi de guzel olur" gibi bir laf etti ama eve gelince bana kal geliyor useniyorum bana biri is buyurunca daha da useniyorum. Karakterim degisiyor. Bir de bizim ailede surekli beni bir psikolojik sorunlu gosterme huyu var. Komsular bile benim psikologa gittigimi bilir hep boyle beni bir olgunlasmamis psikolojik sorunlu gosterme huyu var. Oysaki normalde oyle degilim.
Bu on bilgileri verdikten sonra gelelim konuya. Ben malum gece uctum ve eve bu sabah geldim cok uykusuzum. Onceki geceler de uyuyamadim zaten. Son bir aydir inanilmaz bir tempoyla calistim ve uc senedir yasadigim evi tasidim. Dort adet kocaman valizim vardi. Eve geldik kahvalti yaptik annem dedi ki hadi valizlerini bosaltalim kiyafetlerini yika, x sehrine haftaya gotureceklerini ayir, sonra gotureceklerini bir valize koy biz getirelim, kislik ayakkabilarini ayir, hadi bankaya gidelim, hadi sana sim kart alalim.
Dedim ki annecim cok yorgun ve uykusuzum kafam yerinde diil yarin basliim bu islere daha bir haftam var. Tamam diyor 10 dakika sonra tekrar gelip hadi valizlerini bosaltalim en azindan diyor. En son kardesimle odada meghan markle konusmasi haberlerini dinleyip guluyoruz kikirdiyoruz geldi dedi ki en buyuk kk hangi valizin oncelikli onu odana goturucem.
Ben de o an icime cin girdi yemin ederim kalktim valizleri carpa carpa bosaltmaya ve soylenmeye basladim. Ama kimse duymuyor zannediyorum. Neyse duydular. Annem geldi dedi aaaa ne oldu. Ben de aglamaya basladim. Ya sen benim orda ne bicim bi hayat yasadigimi bilmiyor musun neden ilk gunden ustume geliyorsun ya diye cocuk gibi bagirmaya basladim. Annem de uzuldu ozur dilerim haklisin dedi. Bu arada babam geldi hemen o da bana bagirmaya basladi "iki saat normal duzgun duramadin degil mi hemen cocuk gibi agliyorsun her seye kizim sen normal degilsin" filan diyor. Ben de ona bagirdim. Hem de bagirirken dedim ki yav sizden kaciyorum kaciyorum gene ustume geliyorsunuz filan dedim. Buna da pisman oldum sonra. Annem de babama "sen karisma" diye bagirdi. O an ev timarhaneye dondu. Sonra ben ikisinden de ozur diledim. Derdimi boyle anlatmamam lazimdi ama anne sen de yorgunum dedigim halde ustume geliyorsun ben daha once sensiz kac kere ev tasidim ne var karismasan ne var yarin yapsam dedim haklisin dedi. Babama da sen de benim damarima basiyorsun asagiliyorsun farkinda olmadan dedim o da haklisin dedi. Tatliya baglandi olay aksam dizi seyrettik cekirdek yedik filan gulduk eglendik her zamanki gibi. Zaten aramizda buyuk bi sorun yok genelde. Bu kavgalar cok nadir oluyor sonra hemen barisiriz.
Ama yine de 32 yasinda bu sekilde kavga etmekten cok utaniyorum ve bu huyumu duzeltmek istiyorum. Baskalarina karsi asiri sakin bi insanim ama annemle babamin bazi davranislari asiri sinirime dokunuyor. Sanki bir turlu sinirlarimi koruyamiyormusum gibi geliyor. Ya ben uc fransada iki ankarada iki dogu afrika ulkesinde olmak uzere kac ev tasidim. Ve acliktan pislikten olmedim. Mesela su an benim ev tasimam neden aile meselesi oluyor. Herkes yardim edeyim derken isime karisiyor. Sanki kendimi tekrar 12 yasinda gibi hissediyorum.
Hem olgun ve yetiskin gibi sinirlarini koruyan, hem de hic kavga etmeyen ergen gibi bagirmayan bir insan nasil oldunuz sizden birkac tuyo istiyorum.
Bende bazen bu yaşadıklarınızı hissediyorum, dışarıda birçok işimi hallediyorum ama eve gelince kolumu kaldıracak halim olmuyor ve de işime karışılmasından nefret ediyorum.
Sanırım sizinde öyle olmuş.
Birincisi annem birçok işi kendisi yapar, benim yaptığımı beğenmezdi. Önceleri bende sinirleniyordum ama yapmayı bıraktım :) o yüzden evde tembelleşiyor olabilirim diye düşünüyorum.
İkincisi de benim kendi işime, sorumluluklarıma müdahale edilmesin, emrivaki verilmesin. Sınırlandırılmış hissediyorum sanırım. Sizinde böyle olabilir. Haksızsınız diyemem:)

Madamgazel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
2.503
3.776
Arkadaslar yine kucuk bir mesele ama her konuda olgun fikirleriniz var bu konuda da bana baska baska bakis acilari kazandirabilirsiniz.
Dun gece saat 2:00da ucaga binip bu sabah turkiye'ye inmek suretiyle ulkeye kesin donus yaptim. Bir hafta aile evinde kalip haftaya yeni isyerimin oldugu sehre tasiniyorum. Ve ulkeye adimimi attiktan maksimum 6 saat sonra ailemle kavga ederek hayin evlatlik rekorumu kirmis bulunmaktayim. Gerci su an baristik tatliya baglandi ama hep ayni sey oluyor ve ben kavga cikarip sonra acayip pisman oluyorum bu konuya ilerde daha olgun yaklasmak istiyorum kavga edip barismak yerine hic kavga etmeyelim artik istiyorum.
Simdi kizlar benim annem asiri iyi ve tatli bir insan ama dunyanin en enerjik ve en israrci insani. Biraz obsesif bi sekilde israrci. Ve surekli iyilik yapmak istiyor. Mesela ben baska bir kitada yasarken evimi nasil olduysa ecza deposuna donusmus buldum cunku her gidisimde ilac koydu bavuluma tasinirken cogunun son kullanma tarihi gecmis attim icim gitti. Bugun bana israr kiyamet yeni telefon aldi. Bugun ben havaalanina iner inmez konuyu acti, x sehrine benim evimi tasimaya yardima gelecekmis. Klasik fedakar israrci turk annesi ozellikleri.
Bense annemin aksine asiri usengec ve agir kanliyim beni koy kanepenin ustune 3 gun kalkmam. Aslinda evden uzakta boyle degilim mesela kendi hayatinda islerimi halleden biriyimdir patronum bile veda konusmasinda "en buyuk kk bir gunde bir haftalik is yapar hepsi de guzel olur" gibi bir laf etti ama eve gelince bana kal geliyor useniyorum bana biri is buyurunca daha da useniyorum. Karakterim degisiyor. Bir de bizim ailede surekli beni bir psikolojik sorunlu gosterme huyu var. Komsular bile benim psikologa gittigimi bilir hep boyle beni bir olgunlasmamis psikolojik sorunlu gosterme huyu var. Oysaki normalde oyle degilim.
Bu on bilgileri verdikten sonra gelelim konuya. Ben malum gece uctum ve eve bu sabah geldim cok uykusuzum. Onceki geceler de uyuyamadim zaten. Son bir aydir inanilmaz bir tempoyla calistim ve uc senedir yasadigim evi tasidim. Dort adet kocaman valizim vardi. Eve geldik kahvalti yaptik annem dedi ki hadi valizlerini bosaltalim kiyafetlerini yika, x sehrine haftaya gotureceklerini ayir, sonra gotureceklerini bir valize koy biz getirelim, kislik ayakkabilarini ayir, hadi bankaya gidelim, hadi sana sim kart alalim.
Dedim ki annecim cok yorgun ve uykusuzum kafam yerinde diil yarin basliim bu islere daha bir haftam var. Tamam diyor 10 dakika sonra tekrar gelip hadi valizlerini bosaltalim en azindan diyor. En son kardesimle odada meghan markle konusmasi haberlerini dinleyip guluyoruz kikirdiyoruz geldi dedi ki en buyuk kk hangi valizin oncelikli onu odana goturucem.
Ben de o an icime cin girdi yemin ederim kalktim valizleri carpa carpa bosaltmaya ve soylenmeye basladim. Ama kimse duymuyor zannediyorum. Neyse duydular. Annem geldi dedi aaaa ne oldu. Ben de aglamaya basladim. Ya sen benim orda ne bicim bi hayat yasadigimi bilmiyor musun neden ilk gunden ustume geliyorsun ya diye cocuk gibi bagirmaya basladim. Annem de uzuldu ozur dilerim haklisin dedi. Bu arada babam geldi hemen o da bana bagirmaya basladi "iki saat normal duzgun duramadin degil mi hemen cocuk gibi agliyorsun her seye kizim sen normal degilsin" filan diyor. Ben de ona bagirdim. Hem de bagirirken dedim ki yav sizden kaciyorum kaciyorum gene ustume geliyorsunuz filan dedim. Buna da pisman oldum sonra. Annem de babama "sen karisma" diye bagirdi. O an ev timarhaneye dondu. Sonra ben ikisinden de ozur diledim. Derdimi boyle anlatmamam lazimdi ama anne sen de yorgunum dedigim halde ustume geliyorsun ben daha once sensiz kac kere ev tasidim ne var karismasan ne var yarin yapsam dedim haklisin dedi. Babama da sen de benim damarima basiyorsun asagiliyorsun farkinda olmadan dedim o da haklisin dedi. Tatliya baglandi olay aksam dizi seyrettik cekirdek yedik filan gulduk eglendik her zamanki gibi. Zaten aramizda buyuk bi sorun yok genelde. Bu kavgalar cok nadir oluyor sonra hemen barisiriz.
Ama yine de 32 yasinda bu sekilde kavga etmekten cok utaniyorum ve bu huyumu duzeltmek istiyorum. Baskalarina karsi asiri sakin bi insanim ama annemle babamin bazi davranislari asiri sinirime dokunuyor. Sanki bir turlu sinirlarimi koruyamiyormusum gibi geliyor. Ya ben uc fransada iki ankarada iki dogu afrika ulkesinde olmak uzere kac ev tasidim. Ve acliktan pislikten olmedim. Mesela su an benim ev tasimam neden aile meselesi oluyor. Herkes yardim edeyim derken isime karisiyor. Sanki kendimi tekrar 12 yasinda gibi hissediyorum.
Hem olgun ve yetiskin gibi sinirlarini koruyan, hem de hic kavga etmeyen ergen gibi bagirmayan bir insan nasil oldunuz sizden birkac tuyo istiyorum.
Ayyy annemden bahsediyorsun annemde o iş o gün yapılsın sabaha kalmasin diye diye evlenene kadar iligimi kuruttu dedimki kendi evimde asla boyle olmicam rahat yasayamadigim hayati yasicam derken bende annem gibi oldum ya alışmışım farkinda olmadan . Annene karsi tavrin beni hatirlatti ben annem o kadar israrciydiki kavga etmeye tartışmaya mecalim olmazdi kalkar yapardim çünkü bilirdim o çene o iş yapılmadan durmicak kizim iyiligin için senin icin ailemiz icin olurda cat kapi misafir gelir onun için ebem icin hee off hatirladim da sinirlendim ama gerçekten bir gercek varki o yastaki insan huyunu degistirmiyor ne kadar kavga et anlat kagitlara yaz duvara as ben pes etmistim he anne yapacam su çayı zikkimlanim vallaha yapacam 🙃anneler iste ...

InoriYuzuhira

Pro Üye
17 Temmuz 2013
10.542
15.992
sanki kafamın bazı yerlerinde düğmeler var ve o düğmelere basılınca kontrol benden çıkıyor, bu düğmeleri kaldırmam lazım çünkü fark edip bile bile basanın eline oyuncak olurum.
Bende bunu şalter olarak anlatmıştım.
Bir olay var. O olay benzer şekilde gerçekleşiyor ve şalter tık edip atıyor. Sonra bilinç yok oluyor. Otomatik davranmaya başlıyorsun.
Tıpkı bölüm sonu canavarını geçmek için random tuşlara basmak gibi. :KK70:

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.083
81.390
34
muayyen gunumdeysem ben boyle ani patlamalar yapıyorum :halay: oyle bır gun muydu ?

aslında bu patlamanı da anladım konusma baslarken sonunun nasıl bıtecegını bılıyorsun
gelıp gıdıp baskı ve manipüleyle zorla yerınden kaldırmaya calısmaları dıgerlerının anlamadan dınlemeden dırekt suclayıcı tavrı basına geleceklerı bılıyor olman daha konusmanın basında boyle havai fişek gosterılerıne neden oluyor :)

gozu gormuyor ya baska ulkedeyken kendı hayatını ıdame ettırdıgını o yuzden anlayamıyorlar gozlerının onunde 10 sene dunyayı yerınden oynatırsan o zaman kendı basının caresıne bakabılecegıne ınanırlar cunku annen o kadar baskın kı senın onune gecıyor sozlerıyle yonlendırmelerıyle

mesela sen sırf tatsızlık olmasın dıye sana aıt senınle alakalı bırseyde annenın verdıgı dırektıfe hemen uydugunda annen emınım ben soylemesem yapmayacaktı dıye bakıyordur olaya ,halbukı zaten yapacaktın ama bılıyordun kı tacızcı bır ısrarla olay kotuye gıdecek dıye yapmak zorunda kalıyorsun

aglaman da patladıgını ve bu konuda daha once de sınırını cok astıklarını gosterıyor

aılen senın stres kaynagın aslında bu cok uzucu :KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1941 gün geçti.

aslenyokum

Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
50
101
Öncelikle hoş geldiniz :) Ailevi durumunuzu ve yaşantınızı bilmiyorum ama ailesine aşırı tepki gösteren insanların genelde bilinçaltında çocukken yaşadığı ve çözemediği sorunlar olduğu söyleniyor. Hatta kavga gürültü olmasa bile küçükken yaşanılan aşırı baskılar bile büyüyünce insanı sürekli tepki vermeye zorluyor olabiliyor. Yani ailenizin dediği gibi sorunlu biri değilsiniz sadece kapanmamış hesaplarınızı olabilir . O yüzden eğer kendi başınıza çözemeyeceğinizi düşünüyorsanız terapi almayı deneyebilirsiniz.
Yeni iş yerinizde ayrıca başarılar dilerim.:KK68:

QueenDenizz

🐧
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2018
1.093
4.225
Keşke sorunuzun cevabı bende olsa.
Akşam babamla kavga ettik, benim sesim yükseldikçe o sustu. Her sabah bu saatte çoktan kahvaltıyı hazırlamış beni çağırmış olurdu, şimdi mutfaktan sesler geliyor, babam kahvaltı hazırlamıştır ama bana seslenen yok.

wollstonecraft

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2011
386
1.338
Benim annem de öyle...İş dururken yorgunluktan ölse de o iş yapılır... Şikayetçi miyim? Eskiden evet şikayetçiydim ama şimdi değilim. Ben biraz ağırkanlıyım, annem iş bitirici bence dengeleniyoruz. Çok bir mesele yok bence aranızda ya, şimdi corona falan da olduğu için bir an önce yıkanmasını istemesi de normal. Annenizin sizden özür dilemesi ve babanıza sen karışma falan demesi de aşırı queen bir hareket ya, çok tatlı. Sizde de bir sıkıntı yok bence, bu kadar kafaya takmayın. Gayet normal gündelik ailevi meseleler.

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
7.122
11.718
Benim annem de yapar bunu. Bu kız niye tembel diye söylenip dururdu ben bekarken. Halbuki ben tembel değildim o kuralcıydı. Yalnız değilsin merak etme yani. Beraberken idare et de artık kendi evinde özgürsün nasıl olsa. Hayırlı olsun bu arada hoşgeldin 🌸

morportakal

💛
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016
9.560
26.410
Konunu simdi okuyabildim 😊

Biz buna anne terörü diyoruz. Afrikada zor seyler yasadin. Gelince huzur, biraz rahatlik, biraz yaymak istedin. Ama anne terörü evrenseldir. Benimki benim evimde yasiyor ve is yapmamamdan sikayetci. Senden 3 yas kucugum ama benim evim, benim duzenim, benim esyalarim, olursa da benim daginikligim veya pisligim... aile evi de degilken, ben koskoca kadinken bu neyin terörü... is yapmayacak bir insan da degilim. Ben uyurken kalkip cay koyuyor kahvalti hazirliyor pogaca mogaca yapiyor. Kalkip yiyorum. Ben daha yersen camasir atiyor makinaya onlari asiyor. Gidip yemek koyuyor pisiriyor. Ben kahve icerken de gidip evi supuruyor. O kadar alman askeri gibi ise saldiriyor ki bana kalmiyor. Sonra ben suclu 😅😅
Bir de evde 5 gün temizlikci abla varken ben kosa kosa imkani yok is yapamam. Ama annem yapmadigim icin beni yerin dibine sokmaya calsiyor hahaha 😇

Antep cok guzel sehir. Insallah calisma ortamin da cok guzel olur ve önümüzdeki zamanlarda nihayet huzurlu olursun 😇😍

Daha katmer yemeye gelicem 😚😚 Bizim is de oldu gibi ama henuz cok yeni oldugu icin cok bisey diyemiyorum 😇

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
12.470
25.769
35
Konu sahibi insani yardim kurulusu gibi bir kurumda insani yardim amacli bu is yapmiyor mu? Yanlis mi biliyorum? Nihayet kurtuldun o koyden ne demek?
Evet yardım amaçlı çalışıyordu ama kendi çektiği sıkıntıları da sürekli dile getiriyordu ve yaptığı paylaşımlara onun adına üzülüyordum. Kendisi insani şartlarda yaşayamıyordu nerdeyse.O yüzden kurtuldun dedim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1580 gün geçti.

Minel_ask

Previously lilla
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
3.108
3.370
Herzaman mı boylesiniz ben biraz yol yorgunluğunuza verdim..açıkçası fiziksel olarak çok yorulmussunuz ve bu ruhsal olarakta etkilemiş..yolculuk ve taşınma okadar valiz,ne bileyim bir sürü yük.o an hicbirsey yapmak istemiyor olabilirsiniz.belki uykusuzlukta çabası..birşey diyemiyorum.sağlıklı dusunemediniz belkide geçmiş olsun:)