Çok mu vicdansız ve kötüyüz ? Yoksa onlar mı gerçekten düşüncesiz ?

her kadın dogumcu bılgı sahıbı değil .İstanbulda yasıyorsanız taner ustaya gorunsun yada ercan bastug. Bunlar harıcınde kadın dogumcuların kıst deyip geçiştirmesi çok olagan çünkü herkeste seğri farklı oluyor. Mesela benim derin siyatik endosu yürüyemiyorum bazen. Arkadasımın yumurtalık endosu o da kusuyor surekli.Kuzeniniz ilaçlı mr çekildi mi? Kist çatlamaz ama patlar. Patlaması insanı öldürür ve zehirlidir.Ben agrıdan kendımı balkondan atmayı falan dusunuyordur kdskhdfkr. Psikolojik falan değil anksiyete ve panik atak değil sonucta:)
Bu arada ilaçlı mı bilmiyorum ama mr tomografi ultrason endoskopi hepsine girdi. En son götürdükleri doktor enfeksiyon var demiş bir tanesi de kistler yırtılmış karın içi sıvı dolmuş demiş.

2-3 farklı kadın doğum uzmanına göründü de hep farklı şeyler söylediler bir dediler kist bir dediler yumurtalık enfeksiyonu bir dediler idrar yol enfeksiyonu, bir ara da gastrit atağı dediler. İlaç saati geciktiği için olmuş diyen bile oldu.
Çikolata kisti mi bilmiyorum öyle bir şey söylenmedi ama muhtemelen bir problemi var yani. Umarım en kısa zamanda iyileşir.
Kesin psikolojiktir diyemem tabii doktorlar bile bu konuda kesin konuşamıyorken ama psikolojik bozukluklar özellikle de anksiyete bozuklukları bedende çok farklı şekillerde gösterebiliyor kendini. O yüzden böyle bir ihtimal de yoktur diyemeyiz. Yani belki sebep bu değildir ama tetikliyordur muhtemelen. Çünkü tatillere ailesinin yanında geldiğinde bir kez bile sıkıntı yaşamadı uzun da kaldı üstelik.
Mesela 2 aydır ağrı ve acı çekmiyorum ama geçen mart ayında günde iki adet iğne ile ayakta duruyordum. Bunun matematiği mantiği yok. Dediğim gibi kadın doğumcuların uzmanlık alanı değil. Endometriozis ne dünyada ne de Türkiyede çözümü bulunabilmiş bir hastalık değil. Mesela bazılarında bağırsak yapışıklığı yapıyor 15 cm kesiyorlar falan. 7-8 ameliyat olanlar var.Benim arkadaşıma 15 sene teşhis koyamamışlardı aile hekimi buldu. Her kadın doğumcunun bileceği hastalık değil. Kadın doğum'un zaten alanı değil. Profösör ve Kadın hastalıkları uzmanına görünmesi gerekiyor. Her hastalıkla çok rahat karıştırılacak bir hastalık. Gastrit bir ayın 15 gunu düzenli olarak süremez mantık olarak:) Türkiye de genelde hastalıklar üreme üzerine haliyle kadın doğumcu anca para alır gönderir .Acıbadem Taner Usra ve Ercan Basbuğ bu konuda bilgili Bursada Kemal Özerkan var o da bilgili. Herkeste var dedikleri kistte yollarda bayıldığımı bilirim keşke düşündüğünüz kadar tatlış ve psikolojik olsa:) İlaçlı mr çekildi mi alttan muayene oldu mu? Hangi ilaç verildi? Bana kist dediler siyatik endosu cıktı ayın 15 gunu yuruyemiyorum bazen. Psikolojiyi de aşırı etkiliyor mide bulantısı kusma kronik yorgunluk ağlama...Hastalık belirtileri kısın artar yazın azalır bu arada.

Tabii ki kuzenimi seviyorum annem de çok seviyor ama bu sürekli tekrarlayan bir şeyse ailesinin sorumluluk alıp kızlarının yanına taşınması veya onu kendi şehirlerindeki üniversiteye yatay geçişle aldırmaları gerekmez mi ? Kız da zaten kendi ailesini istiyor.
Size de geçmiş olsun bu arada, kuzenimde bundan mı var bilmiyorum böyle bir şey söylenmedi ama zor olduğunu tahmin edebiliyor ve görebiliyorum.
Sizi de anlıyorum gerçekten hem sizin hem de yaşayan için çok zor bir durum.Bu durum genetiktir. Sizin de baktırmanızı öneririm. Kuzeninizde varsa sizde de olması olası..

Sizi de anlıyorum gerçekten hem sizin hem de yaşayan için çok zor bir durum.Bu durum genetiktir. Sizin de baktırmanızı öneririm. Kuzeninizde varsa sizde de olması olası..
Ben de yakında muayeneye gideceğim bende zaten pcos var o da ağrı yapıyor ama kuzeniminki başka bir boyut. Teşekkürler yorumunuz için.

Mesela 2 aydır ağrı ve acı çekmiyorum ama geçen mart ayında günde iki adet iğne ile ayakta duruyordum. Bunun matematiği mantiği yok. Dediğim gibi kadın doğumcuların uzmanlık alanı değil. Endometriozis ne dünyada ne de Türkiyede çözümü bulunabilmiş bir hastalık değil. Mesela bazılarında bağırsak yapışıklığı yapıyor 15 cm kesiyorlar falan. 7-8 ameliyat olanlar var.Benim arkadaşıma 15 sene teşhis koyamamışlardı aile hekimi buldu. Her kadın doğumcunun bileceği hastalık değil. Kadın doğum'un zaten alanı değil. Profösör ve Kadın hastalıkları uzmanına görünmesi gerekiyor. Her hastalıkla çok rahat karıştırılacak bir hastalık. Gastrit bir ayın 15 gunu düzenli olarak süremez mantık olarak:) Türkiye de genelde hastalıklar üreme üzerine haliyle kadın doğumcu anca para alır gönderir .Acıbadem Taner Usra ve Ercan Basbuğ bu konuda bilgili Bursada Kemal Özerkan var o da bilgili. Herkeste var dedikleri kistte yollarda bayıldığımı bilirim keşke düşündüğünüz kadar tatlış ve psikolojik olsa:) İlaçlı mr çekildi mi alttan muayene oldu mu? Hangi ilaç verildi? Bana kist dediler siyatik endosu cıktı ayın 15 gunu yuruyemiyorum bazen. Psikolojiyi de aşırı etkiliyor mide bulantısı kusma kronik yorgunluk ağlama...Hastalık belirtileri kısın artar yazın azalır bu arada.
İstanbulda veya Bursa'da değiliz maalesef yoksa söylediğiniz isimleri araştırırdım. İlaçlı mı değil mi bilmiyorum ama dediğim gibi her türlü test tomografi mr çekildi ilaçlı da çekilmiştir muhtemelen. Alttan muayene bakire olduğu için yapılmadı.
Kusması yok (sadece ilk atağında yani neredeyse 1 yıl önce olmuş onda da ağrı regl değil mide ağrısıymış)
İlaç olarak adını bilmiyorum ama regllerini rahat geçirmesi için bir ilaç verilmiş ama işe yaramamış. Ağrısı için de ponstan forte verildi o da işe yaramadı. Acilde yaptıkları morfin bile ağrısını kesmemiş hatta hafifletmemiş. O da en üst sınırda ağrı kesici aldığı halde.
Kuzenim artık buraya gelmek istemiyor çok yıprandı. Kendi şehrinde kalmak istiyormuş o yüzden orada detaylı bakılacağını düşünüyorum. Yani umarım ailesi enfeksiyonmuş vs diyip geçiştirmez. Hep öyle yaptılar çünkü.

Ben de yakında muayeneye gideceğim bende zaten pcos var o da ağrı yapıyor ama kuzeniminki başka bir boyut. Teşekkürler yorumunuz için.
Gerçekten Allah düşmanıma bile vermesin. Kanserin iyi huylusu demişti son doktor öldürmez ama süründürür. Her hastalık ayrı bir sınav siz de kuzeniniz de benim gibi olanlar da hasta olmayı tercih etmez.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Sevgiler

İstanbulda veya Bursa'da değiliz maalesef yoksa söylediğiniz isimleri araştırırdım. İlaçlı mı değil mi bilmiyorum ama dediğim gibi her türlü test tomografi mr çekildi ilaçlı da çekilmiştir muhtemelen. Alttan muayene bakire olduğu için yapılmadı.
Kusması yok (sadece ilk atağında yani neredeyse 1 yıl önce olmuş onda da ağrı regl değil mide ağrısıymış)
İlaç olarak adını bilmiyorum ama regllerini rahat geçirmesi için bir ilaç verilmiş ama işe yaramamış. Ağrısı için de ponstan forte verildi o da işe yaramadı. Acilde yaptıkları morfin bile ağrısını kesmemiş hatta hafifletmemiş. O da en üst sınırda ağrı kesici aldığı halde.
Kuzenim artık buraya gelmek istemiyor çok yıprandı. Kendi şehrinde kalmak istiyormuş o yüzden orada detaylı bakılacağını düşünüyorum. Yani umarım ailesi enfeksiyonmuş vs diyip geçiştirmez. Hep öyle yaptılar çün

Yok dediğim gibi kuzenin yaşaya yaşaya bu ağrıları çekmeye alışacak maalesef postant forte kulağıma damlatmam:) ancak iğne kesiyor bu ağrıları Hem de iki adet.Bana ağrı kesici içtiğim için iğne yapmamışlardı hastanede oturdum koskoca kadın hüngür hüngür acilde ağladım:) rezil bir hastalık

Bilmiyorum ki.. Doktorlar bu ihtimalden bahsetmedi hiç. Bizim akrabalardan böyle bir rahatsızlığı olan yok.
Allah şifa versin. Hem uzun zamandır panik atak ve yaygınlaşmış kaygı bozukluğu yaşıyorum, hem de endometriozis ile uğraşıyorum. Endometriozis zor bir hastalık ama sanki ağrı kesiciler az da olsa etkili. Ancak, fmf hastalığında dediğin gibi morfin bile etki etmez pek ve ateş ile birlikte karında sıvı artışı da görülür. Çoğu doktor da teşhisini koyamaz, çoğu hastada teşhis konulana kadar onlarca yıl geçiyor. Dayımda ve bazı akrabalarımda var, uzun zaman hep başka hastalıklardan şüphelenildi. Genetik bölümünde yaptırılan bir gen testi ile teşhis konuluyor. Tedavisi çok basit, tek bir ilacı var ve o ilacı kullandıkları müddetçe hiçbir problem çekmiyorlar ama kullanmazlarsa hastalık ilerleyince Allah korusun ölüme kadar gidiyor, tabi bu uzun süre tedavi olmazsan. O yüzden dikkate almakta fayda var.

Yok dediğim gibi kuzenin yaşaya yaşaya bu ağrıları çekmeye alışacak maalesef postant forte kulağıma damlatmam:) ancak iğne kesiyor bu ağrıları Hem de iki adet.Bana ağrı kesici içtiğim için iğne yapmamışlardı hastanede oturdum koskoca kadın hüngür hüngür acilde ağladım:) rezil bir hastalık
Benim de çok ağrılı geçer ilk üç gün, çok acillik oldum. Maalesef derin endometriozis ve adenomiyozis tespit edildi çikolata kisti ile beraber. Ben çözümü adet kanaması sinyalini alır almaz buscopan plus içmeye başlayarak buldum. İlk gün gün 6 ya da 8 saat ara ile içiyorum sonrasında ağrının durumuna göre 4 saatte bire kadar düşürüyorum ilaç alımını. Hala 3-4 saat yoğun ağrı oluyor ilaç alsam da ancak acillik olmuyorum artık. Önceden acillerde serum iğne alırdım ama yine de etki etmeni en az 5 saat ciddi ağrıyla kıvranırdım. Bu şekilde ağrı olsa da çekilebilir seviyeye düşürmüş oldum. Diğer ağrı kesicilerle karşılaştırınca buscopan plus oldukça hafif bir ilaç eğer buscopan kullanmaya karşı bir durumunuz yoksa. Sadece buscopan bana hiç etki etmiyor bu arada.

Benim de çok ağrılı geçer ilk üç gün, çok acillik oldum. Maalesef derin endometriozis ve adenomiyozis tespit edildi çikolata kisti ile beraber. Ben çözümü adet kanaması sinyalini alır almaz buscopan plus içmeye başlayarak buldum. İlk gün gün 6 ya da 8 saat ara ile içiyorum sonrasında ağrının durumuna göre 4 saatte bire kadar düşürüyorum ilaç alımını. Hala 3-4 saat yoğun ağrı oluyor ilaç alsam da ancak acillik olmuyorum artık. Önceden acillerde serum iğne alırdım ama yine de etki etmeni en az 5 saat ciddi ağrıyla kıvranırdım. Bu şekilde ağrı olsa da çekilebilir seviyeye düşürmüş oldum. Diğer ağrı kesicilerle karşılaştırınca buscopan plus oldukça hafif bir ilaç eğer buscopan kullanmaya karşı bir durumunuz yoksa. Sadece buscopan bana hiç etki etmiyor bu arada.
Bazen doğum kontrol ilacı da veriyorlar herhalde ağrıyı azaltmak için

cok geçmiş olsun bende endo hastasıyım:KK43:

Bazen doğum kontrol ilacı da veriyorlar herhalde ağrıyı azaltmak için
Evet, aslında benim de kullanmam gerekiyor ama benim genetik pıhtılaşma yatkınlığım var. Doğum kontrol hapları az da olsa pıhtılaşma ihtimalini artırıyor. O yüzden risk almak istemediğimden kullanmıyorum şimdilik.

Bu arada ilaçlı mı bilmiyorum ama mr tomografi ultrason endoskopi hepsine girdi. En son götürdükleri doktor enfeksiyon var demiş bir tanesi de kistler yırtılmış karın içi sıvı dolmuş demiş.

Merhaba aynı durumlrı yaşadım ishal kusma ateşle doktora gittim salgın dıye serum verdiler işe yaramadı sonra bir karın ağrısı tuttu beni ishal geçmesine rağmen başka hastahane yine serum yine işe yaramadı sonra araştırıldı dış gebelik mi bakıldı yok usg çekildi renkli tomografi çekildi apandisit mi diye en son yumurtalık kisti patlamış dendi alttan muayene ve kadın dogumcuya sevk edildiğimde. Bir kutu ağrı kesiciyle eve yollandım ağrı sürüyor :/ bağırsaktaki sıvı da haftaya kontrole gel dendi.

Aileniz teyzenizi karşısına alıp ciddi. Bir şekilde konuşmalı .evde böyle durumlarda benim kızım panik atak geçiriyor çağır çocuğunu ilgilen demeli . Babası geliyorsa uçağa atlayıp hastanede kızı babaya emanet edip eve donun. Eminim anne baba iz calistigi için daha çok zorlaniyordur
2. Olarak acaba zarfa kesesi taşı vs . Olbilir mi aylarca garip bir atak yaşadım 2 ay sonra safra kesemdeki taşı aldilar rahatladım .

X