Çok mutsuzum umutsuzum

Benim düşüncem de bu yönde sanki beni biktirmaya çalışıyor gibi geliyor artık ...

Çekmeyin o zaman, bırakın gitsin.
Birlikte oldunuz diye mutsuz bir ilişkiye hapsetmeyin kendinizi.
İstemişsiniz, yaşamışsınız, bu kadar basit. Bunun hesabını kimseye vermek zorunda da değilsiniz.
Önce siz kararlarınızın arkasında durun, kendinize saygı duyun ki size saygı duymayanlara had bildirme cesaretiniz olsun.

Yaptığım yemeği beğenmez beni beceriksiz bulur yemin ederim öyle biri de değilim benden ne istiyor anlamıyorum. Ve çok ağır başlı biriyim öyle yeni nesil genç kızlar gibi şunu isterim, şunu yap vs vs tribi atmam. Ben onu çok seviyorum ama onun artık beni sevdiğinden emin değilim. Bir yandan mutlu evlilik hayali kurarken bir yandan ölmek istiyorum.

Sizinle yaşıtız, Allah aşkına yapmayın lütfen. Evlilik vs kısmet işidir ayrıca yürütmesi çok zor bir müessese. Ben mesela tamamlanmış hissetmek istiyorum, hepimiz isteriz. Sizce iç huzurunu bulmanın yolu evlilik mi? Yoksa o huzuru bulduktan sonra sağlıkla yürütülebilecek bir şey mi? Gece yastığa başınızı koyduğunuzda kendinizle, kendi düşüncelerinizle baş başasınız. Lütfen gezin, tozun, mesleğinizde gelişin, bol bol sohbet edin, kahkaha atın, ağlayın, siyasi sosyal tartışmalara girin bakış açıları görürsünüz vs.

Bir de şunu söylemek isterim, trip meselesi birbiriyle iletişim kurumayan çiftlerde görülüyor. Bunu erkekler de genelde "ben ilişkilerimde iletişim kurmayı beceremiyorum, dinleme ve anlama kapasitemi geliştirmeliyim aslında" demek yerine, Türk kızları çok tripli yeaa modunda yaşıyorlar. Erkeklerin kendilerini aklamak için kullandıkları bazı söylemleri normal kabul etmeyelim, buna ben de dahilim.

Bir de sizi mutsuz hissettiren bir ilişki içerisinde olmak zorunda değilsiniz ki, sizi bağlayan ne var anlamadım?

Cok haklısınız ...
24 yasındasın, gencecıksın. Senın dızı izleyip arkadaslarınla dedikodu yapıp pandemı bitse de denize gitsem demen lazım bu cocukla omrunu curutmen degıl. Genclık geri gelmiyor, kıymetini bil. Kendinin de genclıgınınde.
Bekaret tum erkeklerin takıntısı degıl, bakire olmamakta suc degıl.
Neler cikar karsına nasıl sevilirsin biliyor musun ileride?
Hıc boyun egme buna.
Yapamıyoruz ayrılmaya karar verdim ve cık ordan sonra da hayatına bak.
Boyle onunla kalıp kendını ezdirdıkce ozguvenınde yok olacak, deger mı?
Vallahi degmez.

ben hemen size acikliyim cunku bu tarz erkekler icin kadinlar insan degil maldir ve onlardan once mali biri kullanmissa kiymeti dusmus olur.
E tamam da adam “evlenmeden önce benimle birlikle olmak isteseydin” demiş öncesi sonrası varsa yoksa dememiş. Her ne kadar bu düşünce anlaşılmaz gelse de doğruluk payı çok yüksek (bence)

Sevgiliniz birlikte oldunuz diye artık ondan ayrılamayacağınızı düşünüyor o yüzden size istediği gibi davranıyor bu kadar beğenmiyorsa sizi neden ayrılmıyor? Evet belkide sonrasında uğraşmamak için siz ayrılın diye böyle davranıyor ki büyük ihtimalle böyle😕 Bence kendi değerinizin farkına varın gururlu ve onurlu davranın tekmeyi basın kimse sizden değerli değil!

ben hemen size acikliyim cunku bu tarz erkekler icin kadinlar insan degil maldir ve onlardan once mali biri kullanmissa kiymeti dusmus olur.

Bu biriyle birlikte olup olmadığı konusu değil canım erkeklerin yüzde 90 ı bu şekilde düşünüyor evlenmeden önce birliktelik yaşamak istemiyor eğer istiyorsa evlenmek istemiyor. Biz kadınlar da tam tersi birlikte olacağımız ya da olduğumuz kişiyle evlenmek istiyoruz. Erkekler zor kadınları seviyor biz kolay erkekleri. Neden bu böyle bilmiyorum. Bunlar benim düşüncelerim değil bilimsel ve anket sorularına verilen cevaplar.

Sadece bilinsin diye söylüyorum.

Merhaba ablalarım kardeşlerim benim canım çok sıkkın o kadar ki artık içimde hiç yaşama sevinci kalmadı hayattan hiç zevk almıyorum kendimi mutlu etmeye çalışıyorum ama hep bir şeyler ters gidiyor. Bir yerden başlamak benim ciddi bir ilişkim var (2 yıllık) ve biz erkek arkadaşımla birlikte olduk. Yeni değil. Ama bir süredir bana karşı o kadar gel gitli ki anlatamam iyiyken çok iyiyiz kötüyken tek bir şey söyleyemiyorum memnun değilsen vazgeç git diyor. Yaptığım yemeği beğenmez beni beceriksiz bulur yemin ederim öyle biri de değilim benden ne istiyor anlamıyorum. Ve çok ağır başlı biriyim öyle yeni nesil genç kızlar gibi şunu isterim, şunu yap vs vs tribi atmam. Ben onu çok seviyorum ama onun artık beni sevdiğinden emin değilim. Bir yandan mutlu evlilik hayali kurarken bir yandan ölmek istiyorum. Aklımda tek bir soru var ben bunu hak edecek ne yaptım? Tek suçum birlikte olmak mı? Benimle aynı durumu yaşayan ya da yaşamış kişiler var mı?
Olay birlikte olman falan değil. Kaç yaşında bu kişi ve siz bilmiyorum ama size bir tavsiye hiçbir erkek için mükemmel yemek yapmak, belli becerilere sahip olmak, ağırbaşlı olmak falan zorunda değilsin. Bunları yaptın diye de hiçbir erkek sana aşık olacak diye birşey yok. Yani senlik bir durum yok ortada. Yaşın kaç merak ettim. Ailen, arkadaşın yok mu bu adam için ölmek istiyorsun. Yazık değil mi seni seven insanlara. Başka erkek mi yok? Aşk için ölüm düşüncesi bana çok ahmakça geliyor kusura bakmayın. İnsanların ne dertleri ne sorunları var resmen şımarıklık. Bir zırtaboz için ölümü düşünüyorsan, şu hayatı haketmiyorsunuz gerçekten.

Merhaba ablalarım kardeşlerim benim canım çok sıkkın o kadar ki artık içimde hiç yaşama sevinci kalmadı hayattan hiç zevk almıyorum kendimi mutlu etmeye çalışıyorum ama hep bir şeyler ters gidiyor. Bir yerden başlamak benim ciddi bir ilişkim var (2 yıllık) ve biz erkek arkadaşımla birlikte olduk. Yeni değil. Ama bir süredir bana karşı o kadar gel gitli ki anlatamam iyiyken çok iyiyiz kötüyken tek bir şey söyleyemiyorum memnun değilsen vazgeç git diyor. Yaptığım yemeği beğenmez beni beceriksiz bulur yemin ederim öyle biri de değilim benden ne istiyor anlamıyorum. Ve çok ağır başlı biriyim öyle yeni nesil genç kızlar gibi şunu isterim, şunu yap vs vs tribi atmam. Ben onu çok seviyorum ama onun artık beni sevdiğinden emin değilim. Bir yandan mutlu evlilik hayali kurarken bir yandan ölmek istiyorum. Aklımda tek bir soru var ben bunu hak edecek ne yaptım? Tek suçum birlikte olmak mı? Benimle aynı durumu yaşayan ya da yaşamış kişiler var mı?
acil psikiyatri ve sevgilim dediğin odunu hayatından dehlemeni tavsiye ediyorum :işsiz: sevgisi bitmiş işte ayrılmak istiyor belli, 2 yıl çok da bi zaman değil zaten.birlikte olduğunuz için evlenmek zorunda olduğunuzu mu düşündünüz? neden sonucuna katlanamıycağınız şeyler yapıyosunuz? ailenize bekaretinizin hesabını mı veriyosunuz? "zar beyinli" bir erkek de hayatınızda hiç olmasın zaten daha iyi.bu adamla evlenmektense tek başıma bir adada yaşar palmiyelerle birlikte olurum daha iyi :KK70:

Bu biriyle birlikte olup olmadığı konusu değil canım erkeklerin yüzde 90 ı bu şekilde düşünüyor evlenmeden önce birliktelik yaşamak istemiyor eğer istiyorsa evlenmek istemiyor. Biz kadınlar da tam tersi birlikte olacağımız ya da olduğumuz kişiyle evlenmek istiyoruz. Erkekler zor kadınları seviyor biz kolay erkekleri. Neden bu böyle bilmiyorum. Bunlar benim düşüncelerim değil bilimsel ve anket sorularına verilen cevaplar.

Sadece bilinsin diye söylüyorum.

alksksndndkd hangi anket? hangi bilim? hangi erkeklerin yuzde doksani?

assiri bilimsel bi cevap ben hic bi sey diyemem artik cevap olarak sustum

Yeni nesil kızları nasilsa artık öyle ol. Tripli ol nazli ol hoppa ol şımarık ol yaşın ne gerektiriyorsa öyle ol.. herşeyi ol ama sana kötü davranan bı adam için ölmeyi düşünecek kadar aciz olma

Olay birlikte olman falan değil. Kaç yaşında bu kişi ve siz bilmiyorum ama size bir tavsiye hiçbir erkek için mükemmel yemek yapmak, belli becerilere sahip olmak, ağırbaşlı olmak falan zorunda değilsin. Bunları yaptın diye de hiçbir erkek sana aşık olacak diye birşey yok. Yani senlik bir durum yok ortada. Yaşın kaç merak ettim. Ailen, arkadaşın yok mu bu adam için ölmek istiyorsun. Yazık değil mi seni seven insanlara. Başka erkek mi yok? Aşk için ölüm düşüncesi bana çok ahmakça geliyor kusura bakmayın. İnsanların ne dertleri ne sorunları var resmen şımarıklık. Bir zırtaboz için ölümü düşünüyorsan, şu hayatı haketmiyorsunuz gerçekten.
Burda derdimin bir kısmını yazdım buz dağının görünen kısmı sadece inanın ... Arkadaşım yok olanlar benden uzakta. 24 yaşındayım. Ailemden farklı şehirde yaşıyorum hayatım sadece iş ve eve gidip gelmek üzerine kurulu erkek arkadaşım başka şehirde. Aşk için ölmek değil sadece genel olarak hayattan soğudum yaşadığım şeyleri yazmaya kalksam satırlara sığmaz ...

Erkekler evlenmeden önce birliktelik yaşayan kadınları tercih etmiyor diyenler olmuş hiç de öyle bir şey kalmadı artık. Seni her halinle sevecek böyle cahilliklere kapılmayacak birini elbet bulacaksın o öküz de kendi gibi birine denk gelir inşallah içini ferah tut ortamını değiştir hayata farklı bir açıdan bak lütfen 🌸

Burda derdimin bir kısmını yazdım buz dağının görünen kısmı sadece inanın ... Arkadaşım yok olanlar benden uzakta. 24 yaşındayım. Ailemden farklı şehirde yaşıyorum hayatım sadece iş ve eve gidip gelmek üzerine kurulu erkek arkadaşım başka şehirde. Aşk için ölmek değil sadece genel olarak hayattan soğudum yaşadığım şeyleri yazmaya kalksam satırlara sığmaz ...
Heh bak bana nasıl savunuyorsun kendini. Demekki hayata hala bağlısın. Git şimdi o kendini bilmez sevgiline böyle savun ve vur kapıyı çek git,hayatınada mücadele ile devam et.
Diğer sorunlarını bilmiyoruz, sadece sevgilinle olan kısmını ve kendinizi beğendirme çabalarını yazdığınız için kızdım. Sanki adam bulunmaz hint kumaşı gibi.

alksksndndkd hangi anket? hangi bilim? hangi erkeklerin yuzde doksani?

assiri bilimsel bi cevap ben hic bi sey diyemem artik cevap olarak sustum

Fazla arastirmayan biri olarak gördüm sizi.
Mesela intermette kadınlar klubu gibi erkekler klubu de var bilmiyorum hiç baktiniz mi?
Geçen günlerde acaba dertlerimiz ayni mi diye onların kulübüne girdim merakım:oops:dan ama keşke girmez olaydim buraya nasıl üyelik olmadan da bakılıyor ya orasi da öyle. Inanin eşime bile bakışım değişti. Dedim biz erkekleri hiç tanımıyoruz ve gerçekten kadın erkek eşitliği var sansak da fitrat farkliligimiz hiç bir zaman esitlenmeyecek bunu anlamış oldum . Sizde bir uğrayın ne demek istedigimi anlarsınız.

Insan karşı cinsi gerçekten tam anlamıyla tanimak istiyorsa bence erkek erkeğe konuşmalara şahit olmalı. O zaman çok başka yüzler göreceksiniz. Hiç bir şey bilmiyormusum diyeceksiniz.

Fazla arastirmayan biri olarak gördüm sizi.
Mesela intermette kadınlar klubu gibi erkekler klubu de var bilmiyorum hiç baktiniz mi?
Geçen günlerde acaba dertlerimiz ayni mi diye onların kulübüne girdim merakım:oops:dan ama keşke girmez olaydim buraya nasıl üyelik olmadan da bakılıyor ya orasi da öyle. Inanin eşime bile bakışım değişti. Dedim biz erkekleri hiç tanımıyoruz ve gerçekten kadın erkek eşitliği var sansak da fitrat farkliligimiz hiç bir zaman esitlenmeyecek bunu anlamış oldum . Sizde bir uğrayın ne demek istedigimi anlarsınız.

Insan karşı cinsi gerçekten tam anlamıyla tanimak istiyorsa bence erkek erkeğe konuşmalara şahit olmalı. O zaman çok başka yüzler göreceksiniz. Hiç bir şey bilmiyormusum diyeceksiniz.

tatlim ben turkiyenin en iyi universitelerinden birinde sosyal bilim okudum, yurtdisinda master yaptim, su an bir diger en iyi universitesinde kadin ve cografya uzerine doktora ogrencisiyim...sen erkekler kulubune devam

tatlim ben turkiyenin en iyi universitelerinden birinde sosyal bilim okudum, yurtdisinda master yaptim, su an bir diger en iyi universitesinde kadin ve cografya uzerine doktora ogrencisiyim...sen erkekler kulubune devam
Ben de üniversite mezunu ve veterinerim canım . Hemde psikoloji okudum. bence burda eğitim durumu kiyaslamasi yapmayalım komik gorunebiliriz karşıdan.
Konu git gide saçma yerlere gidiyor. Sadece şunu anlatmak istiyorum erkek ve kadın bakışı farklı fıtratı farklı beyni farklı . Bunu bilmek icin araştırma yapmak yetiyor okul bitirmek ya da yurt dışında okumaya gerek yok :ıslık:

Malesef biz öyle düşünsek de işin asli kıymet düşüyor benim eşim bana bunu itiraf etti. Eğer evlenmeden önce benimle birlikte olmak isteseydin senden sogurdum dedi.
Kadinlarla erkeklerin bu konuya bakış açısı çok farklı neden bilmiyorum...
Ben erkek arkadaşımla birlikte oldum... üstelik bakire de değildim... hala gözümün içine bakıyor... aylardır beni evlenmek için ikna etmeye çalışıyor... bence gerçekten seven biri için böyle birşey söz konusu olamaz...

Ben de üniversite mezunu ve veterinerim canım . Hemde psikoloji okudum. bence burda eğitim durumu kiyaslamasi yapmayalım komik gorunebiliriz karşıdan.
Konu git gide saçma yerlere gidiyor. Sadece şunu anlatmak istiyorum erkek ve kadın bakışı farklı fıtratı farklı beyni farklı . Bunu bilmek icin araştırma yapmak yetiyor okul bitirmek ya da yurt dışında okumaya gerek yok :ıslık:

ya ben senle tartisamam zaten tatlim sen butun bilimi yalayip yutmussun beyinleri falan cozmussun tebrik bye

Genel olarak cevap vereyim bakirelik benim için önemli değil. Ama aile ve erkeklerin geneli için öyle. Otekilestirme yapmak istememiştim sadece trip atan bir tip değilim demek istedim yanlış anlasildiysam affola kimseyi kötülemek değildi amacım

O zaman o genele uymayan erkekleri almaya çalışın hayatınıza. İlla var değil mi? Yıl 2020 hala erkeler ben her haltı yerim ama kız bakire olsun diye bekliyor. Kadınlar da ama ne yapalım erkekler böyle diyerek normalleştiriyor ya pes. Ayrıca ölmek ne alaka evlenememenin zıttı ölmek mi? Size değer vermeyen, size kendinizi kötü hissettiren biriyle neden aynı yolda yürümeye ısrarcısınız? Önce siz kendinize değer verin ki bir başkası da size değer versin.

X