Cok mutsuzum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tatliceko

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2024
81
37
kocamla birbirimizi çok severek evlendik. Öyle ki bana dünyada üzeceğim en son insan sensin derdi. Nişan döneminde maddiyat temell olduğu kavgalar yaşadık. Nişan atmaya karar verdik ertesi gün sakince oturup konuştuktan sonra birbirimizden vazgeçmeyelim dedik. Evlendikten sonra kabus başladı. Sürekli bilgisayar oyunları oynayan, kaba saba bir adam oldu. En güzel günlerim bilgisayardan kalkmadığı için başka bir odada hüngür hüngür ağlayarak geçti. Ağladığım anlarda yanıma bile gelmez öteki odada kahkahalarla oyununu sürdürmeye devam ederdi. Ben birlikte bir seyler yapmak oyun oynamayı bırakmasını söyledikce baska yapcak bisey mi var zaten tv hep izliyoruz zaten hep aynı evdeyiz tamam konusacak sohbet edeceksek hadi konusalım vs gibi beni geçiştirirdi. Sinir krizleri geçirdim duvarlarda bardaklar kırdım ellerim parçalandı yine burnundan kıl aldırmadı. Ailesi ise baskıcı insanlar sürekki görüşelim, niye gelmediniz niye aramadınız vs ve bekarken cocugun yüzüne bakmwzlardı kv sırf küsüp trip atarak bize her istedigini yaptırmaya calısan bi kadın. Gelmiyoruz dediğimiz gibi beş karış surat küslük cocuk gibi. Ama esim asla bu konuda baskı yapmaz gelmek istemiyorsan gelme, ben işi var derim şöyle derim böyle derim ayrıca asla benden onay almadan da annesi nereye cagırırsa cagırsın ok demez Bunun dısında son zamanlarda eşim inanılmaz kötü bir hal aldı. İş değişikliği iş stresine yormaya calısıyorum fakat en basit oyun oynarken hadi gel özledim dedim bilgisayarı kapadı yanıma geldi telefonu aldı eline bende tv de film arıyorum dedim izlemek istemiyor musun basladı bagırmaya vay efendim herseye laf söylüyorsun burdayım işte aç izleyeceğim vs bende birlikte bişi yapacaksak o zaman sende bak birlikte karar verelim uyuyadabilirsşn izlemek zorunda değilsin pcden kalkıp eline tel aldıgın zaman benimle ilgilenmis vakit geçirmiş olmuyorsun dedim yine basladı beni cok sıkıyorsun bunaltıyorsun vs. dedim bu tepkinin sebebi ne sakin olur musun ne bu halin ardından bes dk hiç konusmadan yanında oturdum o tel bakmaya devam ediyor tabi kalktım gittim yanından tek kelime etmeden. Biz sevgiliyken her türlü nazımı niyazımı lafımı yutan bir adamdı. Bu arada en sevmedigim huyum kavgalarda cok agır yenilir yıtulur olmayan laflar ederim, adamlıgından tut ailesine varana kadar cunku her kavgada sadece susar cevap dahi vermez derler ya seseiz atın tekmesi büyük olur diye evlenince tam tersi oldu tek vir kelime etmemle küplere biniyor ama ben yinede susup kendini ezdiren vir kadın olmuyorum ne derse desin sussun konusmasın diyeceğimi her zaman diyorum ilk zamanlar saldırdıgım dahi olmuştu sinir krizleri esnasında fakat sonra o suclu olmasına rağmen ağır konustugum icin dayanamıyor gönlünü almaya calısıyorum esim ben ona küstügüm zaman bile ona küstügüm için bana küsen bir adamdır değil adım atmak tam bir disil. Bunu yapma dedigimde ben konusursam senden kırıcı olurum ben böyle sindiriyorum diyerek kestirip atar. Cinsellikte de son dört beş aydır sorunluyuz. İnanılmwz güzel giden cinsel hayatımız bıcak gibi kesildi, o sırada iş anlamında hayatında büyük sıkıntılar stresler oldu kendini hasta edecek boyuta geldi bu stres fakat benim itip kakalamamla istememle olan cinsellikler yine hiçbir zmaan olsun diye yasanmadı hala cok iyi fakat adam cinsellikten uzaklaştı ben istemedikce diretmedikce canınistemeyen birisi oldu anlamıyorum yeni evli sayılırım bu saydıklarım bosanmak icin yeterli mi? Esim iyi bir insan, suyuna gittiginde güzellikle söylediginde hicbirsehi ikiletmez beni hiç kırmaz. Allah yıkarda bugune kadar hiç yalanını yakalamadım, aksi değildir beni kısıtlamaz yormwz sorun etmez hiçbir şeyi ama bana sebel verip tam tersi artık sabır taşıp tepki koydugumda oracıkta ölsem umrunda olmaz dönüp bakmaz ama ben onun sürekli suyuna mı gideceğim evlilik bu mu gerçekten bilmiyorum psikolojim bozuldu kimseyle paylasamıyorum lütfen yardım edin

Oyun bağımlısı ya da bilgisayar/telefon bağımlısı olabilir mi?
Veya köprüyü geçene kadar ayıya demiş de olabilir
Kesinlikle bağımlı bekarken de vardı bu, ama bana çoooook hassastı ayıya dayı demiş olamaz cunku 10 senedie birbirimizi tanıyoruz 2 senede evlilige karar verdik. Bana bazen o eski özenini hissediyorum ama ben bununla yaşıyordum, şuan arada denk gelmek beni kahrediyor. Ona güvenim sonsuz 1 kez yalanını, sadakatsizliğini bilmem Allah yukarda ben bu adamı bir kez kıskanmadım bile cunku buna ortam dahi yaratmadı ama ev içinde bana bağıran sinir cıkartan sürekli küsen trip atan benimle vakit geçirmeyen bir adam oldu sevgiliyken her gün bana koşardı, şimdi sanki benden kaçıyor. Mutsuzluk evliliği bitirmek için sebep mi? Yoksa ben mi cahilim bilmiyorum, insanlar neler yasıyor diyorum önce sonra diyorum ki en beterini mi yaşamak zorundasın değersiz hissediyorsun yetmez mi? Hislerim o kadar hızlı değişiyor ki, bazen diyorum beni cok seviyor iyiki evlendim bazen diyorum lanet olsun sabah gün aysın defolayım bu evden

Kesinlikle bağımlı bekarken de vardı bu, ama bana çoooook hassastı ayıya dayı demiş olamaz cunku 10 senedie birbirimizi tanıyoruz 2 senede evlilige karar verdik. Bana bazen o eski özenini hissediyorum ama ben bununla yaşıyordum, şuan arada denk gelmek beni kahrediyor. Ona güvenim sonsuz 1 kez yalanını, sadakatsizliğini bilmem Allah yukarda ben bu adamı bir kez kıskanmadım bile cunku buna ortam dahi yaratmadı ama ev içinde bana bağıran sinir cıkartan sürekli küsen trip atan benimle vakit geçirmeyen bir adam oldu sevgiliyken her gün bana koşardı, şimdi sanki benden kaçıyor. Mutsuzluk evliliği bitirmek için sebep mi? Yoksa ben mi cahilim bilmiyorum, insanlar neler yasıyor diyorum önce sonra diyorum ki en beterini mi yaşamak zorundasın değersiz hissediyorsun yetmez mi? Hislerim o kadar hızlı değişiyor ki, bazen diyorum beni cok seviyor iyiki evlendim bazen diyorum lanet olsun sabah gün aysın defolayım bu evden
Bitirmek yerine yapıcı olmaya çalışın.
Terapiye gidin, elinize teklif edin.
Eşinizle sakince konuşmaya çalışın, durum bu şekilde diye. Bilmediğim bir problemin, aklını karıştıran bir durumun mu var diye. Anlaşılmak üzere sohbet etmeye çalışın bence..

Eşinizle sakince konuşmaya çalışın, durum bu şekilde diye. Bilmediğim bir problemin, aklını karıştıran bir durumun mu var diye. Anlaşılmak üzere sohbet etmeye çalışın bence..
En ağır lafları ederim, saldırganlığım oldu duvarlarda bardak kırdım diyen kadına bu yapıcılık önersi?

En ağır lafları ederim, saldırganlığım oldu duvarlarda bardak kırdım diyen kadına bu yapıcılık önersi?
Yapım bu, fevriyim. Kavga anında ağzımdan çıkanı kulağım duymaz. Herkese krşı böyleyim. Karşımdaki adamla iletişim kurduğum noktada dönüş alamadığımda saldırganlaşıyorum, kendime hakim olamıyorum

Terapiye gitmek için ortada bir sorun olduğunu iki taraflı kabul etmeliyiz. Eşim sorunumuz olduğunu düşünmüyor ki. Sevgiliydik beraber vakit geçiriyorsuk. Artık evliyiz hep yan yanayız özel alanımız olmalı diyor ama özel alan bir günde 14 saati kendine ayırıp kalan sürede uyumak ya da ile gitmek gelmek olabilir ni

Sakinlik zamanında makul bir insana benziyor
Sakindir genelde, gezdiğim tozduğum arkadaşım şevrem gidip geldiğim hiç rahatsız olmaz. Sen mutluysan sen iyiysen en güzelini bilirsin iyi ol keyifli ol, yüzün gülsün yeter modundadır. Ev ile iş arasında bir hayat dengesi var. Alkol, küfür vs asla yok kaldı ki bana ismimle dahi hitap etmez. Yüzüm ufacık düşsün hep ne oldu iyi misin bir sey mi oldu nefesimi dinler keyfin iyi mi neden derin nefes aldın vs diye ama ekran başına geçince adamın içine cin kaçıyor sanki ben yokum ona kalk diyince beni canavar gibi görüyor

Terapiye gitmek için ortada bir sorun olduğunu iki taraflı kabul etmeliyiz. Eşim sorunumuz olduğunu düşünmüyor ki. Sevgiliydik beraber vakit geçiriyorsuk. Artık evliyiz hep yan yanayız özel alanımız olmalı diyor ama özel alan bir günde 14 saati kendine ayırıp kalan sürede uyumak ya da ile gitmek gelmek olabilir ni
Aslında bağımlılığı olması başlı başına sorun. Kendisinin bunun için bir tedavi görmesi gerekli.
Bağımlı olduğunu kabul ediyor mu peki? Kabul ediyorsa ilk bunun için tedavi görse

Aslında bağımlılığı olması başlı başına sorun. Kendisinin bunun için bir tedavi görmesi gerekli.
Bağımlı olduğunu kabul ediyor mu peki? Kabul ediyorsa ilk bunun için tedavi görse
Şöyle ki, etmeme şansı yok cunku standart bir pazar günü kahvaltı 1 saat ardından gece yarılarına kadar kalkmaz bilgisayar basından. İlk etapta bir kez kabul etti bende yeni evlendim o hayattan bu hayata hemen alışmamı bekleme ama dikkat edeceğim dedi. Her kavga kıyamet sonrası dikkat ediyor, sonra iki gün geçmeden yine aynı mod. Her seyden önce bu değişimi siniri ve cinsellikteki aniden geri çekile olayı dikkatimi dağıtıyor. Her yasadıgımızda aynı tutku sorun yok, ama ben üstelemedikçe adam istemiyor

Şöyle ki, etmeme şansı yok cunku standart bir pazar günü kahvaltı 1 saat ardından gece yarılarına kadar kalkmaz bilgisayar basından. İlk etapta bir kez kabul etti bende yeni evlendim o hayattan bu hayata hemen alışmamı bekleme ama dikkat edeceğim dedi. Her kavga kıyamet sonrası dikkat ediyor, sonra iki gün geçmeden yine aynı mod. Her seyden önce bu değişimi siniri ve cinsellikteki aniden geri çekile olayı dikkatimi dağıtıyor. Her yasadıgımızda aynı tutku sorun yok, ama ben üstelemedikçe adam istemiyor
Bir psikiyatrist gazete roportajında şunu söylemiş

Oyun bağımlıları için Cinsellik artık haz vermiyor. Çünkü beyin cinselliği haz aracı olarak görmüyor. Cinsellikten soğuma yaşanıyor, ereksiyon güçlüğü, erken boşalma gibi sorunlar çıkıyor. Beyin de cinselliği bir haz aracı olarak görmüyor. Libido hayat enerjisidir. Bu kişilerdeki libido oyuna yatırılıyor, dolayısıyla da cinsellikle ilgili haz duymaya yönelme olmuyor.

Eşinizin acilen bir uzmana gitmesi gerek. En büyük destekçisi de siz olmalısınız. Ne kadar oyun /pc diyerek bağımlılığı yumuşatsakta bağımlılık bağımlılıktır. Tabi size de çok iş duruyor bu durumda. Fevrilikten kaçınmanız gerekiyor. Eşinizi ikna etmelisiniz

Yapım bu, fevriyim. Kavga anında ağzımdan çıkanı kulağım duymaz. Herkese krşı böyleyim. Karşımdaki adamla iletişim kurduğum noktada dönüş alamadığımda saldırganlaşıyorum, kendime hakim olamıyorum

Adam bıkmış. Böylesi agresif insanlarla yaşamak zordur. Eski günlerinizi özlediği hasret duyduğu için evliliğinizi sürdürüyor bence. Nasıl düzelir? Önce siz ben böyleyim demeyi bırakırsanız uzun vadede belki. Siz böylesiniz diye herkes sizi çekmek zorunda değil ki. O zaman o da böyle sizde onu çekin.

Bir psikiyatrist gazete roportajında şunu söylemiş

Oyun bağımlıları için Cinsellik artık haz vermiyor. Çünkü beyin cinselliği haz aracı olarak görmüyor. Cinsellikten soğuma yaşanıyor, ereksiyon güçlüğü, erken boşalma gibi sorunlar çıkıyor. Beyin de cinselliği bir haz aracı olarak görmüyor. Libido hayat enerjisidir. Bu kişilerdeki libido oyuna yatırılıyor, dolayısıyla da cinsellikle ilgili haz duymaya yönelme olmuyor.

Eşinizin acilen bir uzmana gitmesi gerek. En büyük destekçisi de siz olmalısınız. Ne kadar oyun /pc diyerek bağımlılığı yumuşatsakta bağımlılık bağımlılıktır. Tabi size de çok iş duruyor bu durumda. Fevrilikten kaçınmanız gerekiyor. Eşinizi ikna etmelisiniz
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Peki küstüğüm zaman dahi, en ufak şeyde küsmesine ve ben adım atmasam belki günlerce konuşmaması ile ilgili bana ne önerirsiniz? En sonra ne kadar duracak diye denedim 4 gün durdu ben gittiğimde ise ona yalvardım artık uzatmaması için ancak öyle barıştı. Ve sudan sebepler, ciddi bir konu yok ortada.

Adam bıkmış. Böylesi agresif insanlarla yaşamak zordur. Eski günlerinizi özlediği hasret duyduğu için evliliğinizi sürdürüyor bence. Nasıl düzelir? Önce siz ben böyleyim demeyi bırakırsanız uzun vadede belki. Siz böylesiniz diye herkes sizi çekmek zorunda değil ki. O zaman o da böyle sizde onu çekin.
Sizce onu bu hale getiren ben miyim

Sizce onu bu hale getiren ben miyim

Sizi ya da eşinizi tanımam bilmem ama Anlattığınız kadarıyla her seferinde en ağır laflar söyleyen, bardak kıran bir kadınla bende olsam minimumda görüşür ilgimi başka şeylere yönlendiririm boşanmak istemiyorsam. Eşinizde oyunlara daha fazla bağımlılık geliştirmiş olabilir. Bence sizin de etkiniz var.

Agresfit tavır almamın sebebi 1 bucuk senedir evliyim ve dusunun esiniz 7-24 oyun oynuyor sizi görmüyor siz yoksunuz, ve inanın kendimi o kadar törpüledim ki. Acaba evlenmeden önce ki tavırlarım için benden öc mü alıyor?

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Peki küstüğüm zaman dahi, en ufak şeyde küsmesine ve ben adım atmasam belki günlerce konuşmaması ile ilgili bana ne önerirsiniz? En sonra ne kadar duracak diye denedim 4 gün durdu ben gittiğimde ise ona yalvardım artık uzatmaması için ancak öyle barıştı. Ve sudan sebepler, ciddi bir konu yok ortada.
Bağımlı kişilerin düşünce yapıları normal değildir.
Yalnızlığa daha yatkın oluyorlar, liseli gençler arasında bu şekilde araştırma yapılmış ve oyun bağımlısı olanların yalnızlıkla pozitif bir ilişkisi bulunmuş. Ne kadar bağımlı o kadar yalnızlık.

Belki sizin küsmenizi fırsat biliyordur, eşim küstü şimdi rahatça oyun oynayabilirim kafasında olabilir.

1 adımla başlayın, o da bağımlılığı tedavi ettirmek olsun. Belki devamı o şekilde düzelir, ne kadar bağımlılıktan kurtulursa sosyal ilişkileri daha sağlıklı olur. Yalnız kalmak için sizi, kavganızı bahane etmez

Sizi ya da eşinizi tanımam bilmem ama Anlattığınız kadarıyla her seferinde en ağır laflar söyleyen, bardak kıran bir kadınla bende olsam minimumda görüşür ilgimi başka şeylere yönlendiririm boşanmak istemiyorsam. Eşinizde oyunlara daha fazla bağımlılık geliştirmiş olabilir. Bence sizin de etkiniz var.
Ohunla vakit geçirmek istedigimi söyledigimde, yada baska bir sey film izleyelim dısarı cıkalım vs gibi sürekli bir sey istiyorsun cok sıkıldım diyor sakın aklınıza yazdıklarım dısında taleplerim oldugu gelmesin ben evli insanlar gibi vakir geçirmek istiyorum sadece fazlasını değil olması gerektigi kadarını yapmadıgında agresiflesiyorum ister istemez surat yapıyorum baska seylerden satasıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X