Cok mutsuzum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapım bu, fevriyim. Kavga anında ağzımdan çıkanı kulağım duymaz. Herkese krşı böyleyim. Karşımdaki adamla iletişim kurduğum noktada dönüş alamadığımda saldırganlaşıyorum, kendime hakim olamıyorum
Biraz da bu zamana kadar davrandığınızdan farklı mı davransanız?Bir süre sorun etmeyin sizinle ilgilenmemesini,birlikte vakit geçirmemenizi bence

Bağımlı kişilerin düşünce yapıları normal değildir.
Yalnızlığa daha yatkın oluyorlar, liseli gençler arasında bu şekilde araştırma yapılmış ve oyun bağımlısı olanların yalnızlıkla pozitif bir ilişkisi bulunmuş. Ne kadar bağımlı o kadar yalnızlık.

Belki sizin küsmenizi fırsat biliyordur, eşim küstü şimdi rahatça oyun oynayabilirim kafasında olabilir.

1 adımla başlayın, o da bağımlılığı tedavi ettirmek olsun. Belki devamı o şekilde düzelir, ne kadar bağımlılıktan kurtulursa sosyal ilişkileri daha sağlıklı olur. Yalnız kalmak için sizi, kavganızı bahane etmez
Çok haklısınız bu konuda, umarım ikna edebilirim

Biraz da bu zamana kadar davrandığınızdan farklı mı davransanız?Bir süre sorun etmeyin sizinle ilgilenmemesini,birlikte vakit geçirmemenizi bence
Görmezden gelmek, umursamamak gibi mi? Calısmıyorum evdeyim, butun gun gelmesini beklemekten baska isim yok ekstra oyun arkadas ya da baska hayatlara dair bi işim gücüm de yok ki benim

Yapım bu, fevriyim. Kavga anında ağzımdan çıkanı kulağım duymaz. Herkese krşı böyleyim. Karşımdaki adamla iletişim kurduğum noktada dönüş alamadığımda saldırganlaşıyorum, kendime hakim olamıyorum
images

Agresfit tavır almamın sebebi 1 bucuk senedir evliyim ve dusunun esiniz 7-24 oyun oynuyor sizi görmüyor siz yoksunuz, ve inanın kendimi o kadar törpüledim ki. Acaba evlenmeden önce ki tavırlarım için benden öc mü alıyor?
İle gitmiyor mu?
Tavsiyem tamamen bırak eşini , seni ilişkinizi özlesin , sen de kendi halinde takıl evde
Bunun başka yolu yok şuan
Trip ve laf atma kendi dünyanda yaşa

Ne zaman düzelir biliyor musunuz?
Kendinize onun yanında ama onsuz bir dünya kurduğunuzda.
Evliliginize, ilişkinize verdiği zararı ancak bu şekilde anlayabilir.
Hadi diye baskı ile fevri tavırlar ile dırdırcı olur cikarsiniz ancak.

Oyununun başında saatleri tüketsin onu çağırmadan tek başınıza küçük bir tepsi hazırlayın kendinize yemeğinizi yiyin.
Açlıktan geberince gelir yemek sorar.
Eee ben yedim ki istersen kendine ısıt diyeceksiniz.

Sesiniz hiç çıkmayacak " Hayda niye bu kadar sessiz" diye size bakmaya gelecek tek başınıza film izliyor olacaksınız. Ee birlikte izlerdik dediğinde tek kişilik hayata adapte olmaya çalışıyorum fena değilmiş sarmaya başladı diyeceksiniz.
Onsuz tatil planları, arkadaslariniz ile gezmeler, ben yarın Mervelerle çıkacağım gec gelirim haberin olsunlar.
Kavgasız ama mis gibi teknik bu emin olun.
Başta ohh be dünya varmış diyecek.
Sonrasında kadın elden gidiyor lann diye uyanacak.
Ama kararlı olun.
Ona artik kızmayın bile.
Kızmak değer vermektir.
Hissizlestiginizi görüp korkmalı..

Kesinlikle bağımlı bekarken de vardı bu, ama bana çoooook hassastı
Agresfit tavır almamın sebebi 1 bucuk senedir evliyim ve dusunun esiniz 7-24 oyun oynuyor sizi görmüyor siz yoksunuz
Adam hep böyleymiş ama kabul etmişsiniz, şimdi de değiştirmeye çalışıyorsunuz. Agresif, ağır konuşan, kendimi geçtim soyuma sopuma küfreden, bardak çanak kıran biriyle ben de takılmak hatta evli bile kalmak istemem. Artık nazınızı çekmekten bıkmış. Bir kere gel film seyredelim deyin bir kere de merak ediyorum hangi oyunu oynuyorsun acaba bende denesem mi deyin. Odalara kapanıp ağlayan, istediğim olmuyor deyip trip yapan sinir krizi geçiren insana ben de saygı sevgi duymam.

Bak ben şuraya buraya gidiyorum işim bitince beraber bir şeyler yapalım, ya da bu hafta sonu şu planı yapalım mı, canım şu yemeği istedi gidip yiyelim sen sonra yine oynarsın vs Bir adım sen bir adım ben. Evlendikten sonra böyle olsaydı başka yorum yapardım ama biriyle huyunu suyunu bilip yine de evlenince çok da haklı görünmüyorsunuz.

Görmezden gelmek, umursamamak gibi mi? Calısmıyorum evdeyim, butun gun gelmesini beklemekten baska isim yok ekstra oyun arkadas ya da baska hayatlara dair bi işim gücüm de yok ki benim
Niye evdesiniz niye çalışmıyorsunuz? Sadece para maddi gelir için çalışılmaz. İnsanın sosyal çevresi, iş yerinde arkadaş ortamı olur. Madem yalnızlık hissediyorsunuz, sadece kocanıza bel bağlamayın. Kurs hobi falan yok mu ilgilendiğiniz bir şey? Düşündüm de akşama kadar evde beni bekleyen, istediği olmayınca bağırıp çağırıp küfür eden şiddet eğilimli biri olsa ben de ondan uzak dururdum. Hafta içi sen işyerinde ben işyerinde yeterince başkalarıyla vakit geçiriyoruz, hafta sonu sadece ikimiz için plan yapalım şeklinde bir ilişki daha sağlıklı olur bence.

Fevri tarafınızdan eşinizin bıkmış olabileceğini düşündünüz mü hiç ? Bence ikinizin de terapi alması gerekiyor. Eşinizin oyun bağımlılığı zaten başlı başına çok büyük bir problem ama sizi de çok sağlıklı göremedim ben. Bardak kıran, dümdüz konuşan bir eşim olsaydı değil kendi kabuğuma çekilmek direkt boşardım onu. İkinizin de terapiye ihtiyacı var söyleyebileceğim tek şey bu.

Evlilik sevgililik gibi olmaz öncelikle,bunu her uzmandan dinledim.Sürekli benimle ilgilen diyen kadınlar bana bile itici geliyor kusura bakmayın.
Söylediğin o ağır sözler karşıdakinde yara açar, başta unutuyor görünse dahi biriktikçe içinden çıkılmaz sorunlara dönüşür.Senin problemin eşinden daha fazla,.önce kendindekileri hallet.

kocamla birbirimizi çok severek evlendik. Öyle ki bana dünyada üzeceğim en son insan sensin derdi. Nişan döneminde maddiyat temell olduğu kavgalar yaşadık. Nişan atmaya karar verdik ertesi gün sakince oturup konuştuktan sonra birbirimizden vazgeçmeyelim dedik. Evlendikten sonra kabus başladı. Sürekli bilgisayar oyunları oynayan, kaba saba bir adam oldu. En güzel günlerim bilgisayardan kalkmadığı için başka bir odada hüngür hüngür ağlayarak geçti. Ağladığım anlarda yanıma bile gelmez öteki odada kahkahalarla oyununu sürdürmeye devam ederdi. Ben birlikte bir seyler yapmak oyun oynamayı bırakmasını söyledikce baska yapcak bisey mi var zaten tv hep izliyoruz zaten hep aynı evdeyiz tamam konusacak sohbet edeceksek hadi konusalım vs gibi beni geçiştirirdi. Sinir krizleri geçirdim duvarlarda bardaklar kırdım ellerim parçalandı yine burnundan kıl aldırmadı. Ailesi b sürekki görüşelim, niye gelmediniz niye aramadınız vs Gelmiyoruz dediğimiz gibi beş karış surat küslük cocuk gibi. Ama esim asla bu konuda baskı yapmaz gelmek istemiyorsan gelme, ben işi var derim şöyle derim böyle derim ayrıca asla benden onay almadan da kim nereye cagırırsa cagırsın ok demez Bunun dısında son zamanlarda eşim inanılmaz kötü bir hal aldı. İş değişikliği iş stresine yormaya calısıyorum fakat en basit oyun oynarken hadi gel özledim dedim bilgisayarı kapadı yanıma geldi telefonu aldı eline bende tv de film arıyorum dedim izlemek istemiyor musun basladı bagırmaya vay efendim herseye laf söylüyorsun burdayım işte aç izleyeceğim vs bende birlikte bişi yapacaksak o zaman sende bak birlikte karar verelim uyuyadabilirsşn izlemek zorunda değilsin pcden kalkıp eline tel aldıgın zaman benimle ilgilenmis vakit geçirmiş olmuyorsun dedim yine basladı beni cok sıkıyorsun bunaltıyorsun vs. dedim bu tepkinin sebebi ne sakin olur musun ne bu halin ardından bes dk hiç konusmadan yanında oturdum o tel bakmaya devam ediyor tabi kalktım gittim yanından tek kelime etmeden. Biz sevgiliyken her türlü nazımı niyazımı lafımı yutan bir adamdı. Bu arada en sevmedigim huyum kavgalarda cok agır yenilir yıtulur olmayan laflar ederim, adamlıgından tut ailesine varana kadar cunku her kavgada sadece susar cevap dahi vermez derler ya seseiz atın tekmesi büyük olur diye evlenince tam tersi oldu tek vir kelime etmemle küplere biniyor ama ben yinede susup kendini ezdiren vir kadın olmuyorum ne derse desin sussun konusmasın diyeceğimi her zaman diyorum ilk zamanlar saldırdıgım dahi olmuştu sinir krizleri esnasında fakat sonra o suclu olmasına rağmen ağır konustugum icin dayanamıyor gönlünü almaya calısıyorum esim ben ona küstügüm zaman bile ona küstügüm için bana küsen bir adamdır değil adım atmak tam bir disil. Bunu yapma dedigimde ben konusursam senden kırıcı olurum ben böyle sindiriyorum diyerek kestirip atar. Cinsellikte de son dört beş aydır sorunluyuz. İnanılmwz güzel giden cinsel hayatımız bıcak gibi kesildi, o sırada iş anlamında hayatında büyük sıkıntılar stresler oldu kendini hasta edecek boyuta geldi bu stres fakat benim itip kakalamamla istememle olan cinsellikler yine hiçbir zmaan olsun diye yasanmadı hala cok iyi fakat adam cinsellikten uzaklaştı ben istemedikce diretmedikce canınistemeyen birisi oldu anlamıyorum yeni evli sayılırım bu saydıklarım bosanmak icin yeterli mi? Esim iyi bir insan, suyuna gittiginde güzellikle söylediginde hicbirsehi ikiletmez beni hiç kırmaz. Allah yıkarda bugune kadar hiç yalanını yakalamadım, aksi değildir beni kısıtlamaz yormwz sorun etmez hiçbir şeyi ama bana sebel verip tam tersi artık sabır taşıp tepki koydugumda oracıkta ölsem umrunda olmaz dönüp bakmaz ama ben onun sürekli suyuna mı gideceğim evlilik bu mu gerçekten bilmiyorum psikolojim bozuldu kimseyle paylasamıyorum lütfen yardım edin
Sanal dunyada yaşayan birisi.Gercek dünyadan kopmuş duzelmezse tabiki de boşanın
Yarın birgün çocuk olsa onunla da ilgilenmez.

Kesinlikle bağımlı bekarken de vardı bu, ama bana çoooook hassastı ayıya dayı demiş olamaz cunku 10 senedie birbirimizi tanıyoruz 2 senede evlilige karar verdik. Bana bazen o eski özenini hissediyorum ama ben bununla yaşıyordum, şuan arada denk gelmek beni kahrediyor. Ona güvenim sonsuz 1 kez yalanını, sadakatsizliğini bilmem Allah yukarda ben bu adamı bir kez kıskanmadım bile cunku buna ortam dahi yaratmadı ama ev içinde bana bağıran sinir cıkartan sürekli küsen trip atan benimle vakit geçirmeyen bir adam oldu sevgiliyken her gün bana koşardı, şimdi sanki benden kaçıyor. Mutsuzluk evliliği bitirmek için sebep mi? Yoksa ben mi cahilim bilmiyorum, insanlar neler yasıyor diyorum önce sonra diyorum ki en beterini mi yaşamak zorundasın değersiz hissediyorsun yetmez mi? Hislerim o kadar hızlı değişiyor ki, bazen diyorum beni cok seviyor iyiki evlendim bazen diyorum lanet olsun sabah gün aysın defolayım bu evden
Bazı insanlar evliliğe uygun olmuyor.mesela bence ben de öyleyim.ama sorsan dünyanın en iyi sevgilisi derler bana.ama aynı evin içinde sürekli yanımda biri olunca inanılmaz geriliyorum, sinir basıyor.yalnız kalma ihtiyacım karşılanmadığı için çok mutsuz oluyorum.maddi gerçekler de kasıyor beni.özlem olmadığı için cinsel isteğim de çok azalıyor.sonuçta bu adam 2,3 defa evlenmedi.belki kendisi de tahmin edmedi bu hale geleceğini.

Evlilik sevgililik gibi olmaz öncelikle,bunu her uzmandan dinledim.Sürekli benimle ilgilen diyen kadınlar bana bile itici geliyor kusura bakmayın.
Söylediğin o ağır sözler karşıdakinde yara açar, başta unutuyor görünse dahi biriktikçe içinden çıkılmaz sorunlara dönüşür.Senin problemin eşinden daha fazla,.önce kendindekileri hallet.
Yazdıklarında haklısın ama hiçbir normal kadının da kendisine az buçuk olması gerektiği gibi davranıldığında sıkıntı çıkardığını görmedim.ee istisnalar vardır tabi.adam yarım saat seninle gözlerinin içine bakarak sohbet etse bence bunlar yaşanmayacak.çözümü de bu kadar basit aslında.ama o kadarını bile yapmıyorlar.aynı evin içinde aylarca gözgöze bile gelmeyen çiftler var.bu kadar ileri seviyelerden bahsediliyor bence.tamamen ev arkadaşı gibi.

Oyununun başında saatleri tüketsin onu çağırmadan tek başınıza küçük bir tepsi hazırlayın kendinize yemeğinizi yiyin.

Sesiniz hiç çıkmayacak " Hayda niye bu kadar sessiz" diye size bakmaya gelecek tek başınıza film izliyor olacaksınız. Ee birlikte izlerdik dediğinde tek kişilik hayata adapte olmaya çalışıyorum fena değilmiş sarmaya başladı diyeceksiniz.
Onsuz tatil planları, arkadaslariniz ile gezmeler, ben yarın Mervelerle çıkacağım gec gelirim haberin olsunlar.
Ama kararlı olun.
Ona artik kızmayın bile.
Kızmak değer vermektir.
Bence de kaçan kovalanır kuralı her insanda işliyor.

Görmezden gelmek, umursamamak gibi mi? Calısmıyorum evdeyim, butun gun gelmesini beklemekten baska isim yok ekstra oyun arkadas ya da baska hayatlara dair bi işim gücüm de yok ki
Rahatsız olduğunuz durumlarda tepki vermeyin,kendinize başka uğraş bulun onunla ilgilenin.Evliliğimin ilk seneleri bende çalışmamıştım bende sarardım ara sıra neden dışarı çıkmıyoruz diye,yada hafta sonu kesinlikle evde durmak istemezdim.İşe girdikten sonra çok değişti herşey.

kocamla birbirimizi çok severek evlendik. Öyle ki bana dünyada üzeceğim en son insan sensin derdi. Nişan döneminde maddiyat temell olduğu kavgalar yaşadık. Nişan atmaya karar verdik ertesi gün sakince oturup konuştuktan sonra birbirimizden vazgeçmeyelim dedik. Evlendikten sonra kabus başladı. Sürekli bilgisayar oyunları oynayan, kaba saba bir adam oldu. En güzel günlerim bilgisayardan kalkmadığı için başka bir odada hüngür hüngür ağlayarak geçti. Ağladığım anlarda yanıma bile gelmez öteki odada kahkahalarla oyununu sürdürmeye devam ederdi. Ben birlikte bir seyler yapmak oyun oynamayı bırakmasını söyledikce baska yapcak bisey mi var zaten tv hep izliyoruz zaten hep aynı evdeyiz tamam konusacak sohbet edeceksek hadi konusalım vs gibi beni geçiştirirdi. Sinir krizleri geçirdim duvarlarda bardaklar kırdım ellerim parçalandı yine burnundan kıl aldırmadı. Ailesi b sürekki görüşelim, niye gelmediniz niye aramadınız vs Gelmiyoruz dediğimiz gibi beş karış surat küslük cocuk gibi. Ama esim asla bu konuda baskı yapmaz gelmek istemiyorsan gelme, ben işi var derim şöyle derim böyle derim ayrıca asla benden onay almadan da kim nereye cagırırsa cagırsın ok demez Bunun dısında son zamanlarda eşim inanılmaz kötü bir hal aldı. İş değişikliği iş stresine yormaya calısıyorum fakat en basit oyun oynarken hadi gel özledim dedim bilgisayarı kapadı yanıma geldi telefonu aldı eline bende tv de film arıyorum dedim izlemek istemiyor musun basladı bagırmaya vay efendim herseye laf söylüyorsun burdayım işte aç izleyeceğim vs bende birlikte bişi yapacaksak o zaman sende bak birlikte karar verelim uyuyadabilirsşn izlemek zorunda değilsin pcden kalkıp eline tel aldıgın zaman benimle ilgilenmis vakit geçirmiş olmuyorsun dedim yine basladı beni cok sıkıyorsun bunaltıyorsun vs. dedim bu tepkinin sebebi ne sakin olur musun ne bu halin ardından bes dk hiç konusmadan yanında oturdum o tel bakmaya devam ediyor tabi kalktım gittim yanından tek kelime etmeden. Biz sevgiliyken her türlü nazımı niyazımı lafımı yutan bir adamdı. Bu arada en sevmedigim huyum kavgalarda cok agır yenilir yıtulur olmayan laflar ederim, adamlıgından tut ailesine varana kadar cunku her kavgada sadece susar cevap dahi vermez derler ya seseiz atın tekmesi büyük olur diye evlenince tam tersi oldu tek vir kelime etmemle küplere biniyor ama ben yinede susup kendini ezdiren vir kadın olmuyorum ne derse desin sussun konusmasın diyeceğimi her zaman diyorum ilk zamanlar saldırdıgım dahi olmuştu sinir krizleri esnasında fakat sonra o suclu olmasına rağmen ağır konustugum icin dayanamıyor gönlünü almaya calısıyorum esim ben ona küstügüm zaman bile ona küstügüm için bana küsen bir adamdır değil adım atmak tam bir disil. Bunu yapma dedigimde ben konusursam senden kırıcı olurum ben böyle sindiriyorum diyerek kestirip atar. Cinsellikte de son dört beş aydır sorunluyuz. İnanılmwz güzel giden cinsel hayatımız bıcak gibi kesildi, o sırada iş anlamında hayatında büyük sıkıntılar stresler oldu kendini hasta edecek boyuta geldi bu stres fakat benim itip kakalamamla istememle olan cinsellikler yine hiçbir zmaan olsun diye yasanmadı hala cok iyi fakat adam cinsellikten uzaklaştı ben istemedikce diretmedikce canınistemeyen birisi oldu anlamıyorum yeni evli sayılırım bu saydıklarım bosanmak icin yeterli mi? Esim iyi bir insan, suyuna gittiginde güzellikle söylediginde hicbirsehi ikiletmez beni hiç kırmaz. Allah yıkarda bugune kadar hiç yalanını yakalamadım, aksi değildir beni kısıtlamaz yormwz sorun etmez hiçbir şeyi ama bana sebel verip tam tersi artık sabır taşıp tepki koydugumda oracıkta ölsem umrunda olmaz dönüp bakmaz ama ben onun sürekli suyuna mı gideceğim evlilik bu mu gerçekten bilmiyorum psikolojim bozuldu kimseyle paylasamıyorum lütfen yardım edin
Senin de hataların az değil.

Sende de hatalar var ama eşin de normal değil. Bi de evlilik için beklentiler benzer olmalı. Benim beklentim aynı sofraya oturmak ve günde yarım saat bile olsa kaliteli vakit geçirmek bu bazen sofrada edilen kaliteli bir iletişim bile olabilir fazlası değil. Sen de eşinle kaliteli vakit geçiremiyorsun anladığım kadarıyla. böyle olunca evlenmeye de gerek kalmıyor benim gözümde

Ama kararlı olun.
Ona artik kızmayın bile.
Kızmak değer vermektir.
gerçekten öneriniz için teşekkür ederim bunu deneyeceğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X