COK OKUYANLAR TAVSIYEDE BULUNABILIRLERMI

Beyza Nur

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2020
910
560
26
Kitap okumayi cok seviyorum covid19 surecindede bol bol vakit buldum bi nevi yasadigim saglik sorunlarindan dolayi stres atmami kafami rahatlamami sagliyorlar.Akla gelebilcek bir cok kitabi okudum okumaya deger kesin oku dediginiz kitap onerilerini alabilirmiyim lutfen

Ağır kitaplar değil bunlar, çok kolay okunabilen kafa dinlendiren kitaplar 🙏🏻 iyi okumalar

Burçak çerezcioğlu/ mavi saçlı kız
Murathan mungan/ yüksek topuklar
Ayşe kulin/ adı Aylin
Canan tan/ Piraye
Sarah jio/ böğürtlen kışı
Şeker portakalı
Canan tan/ başıbozuk sevdalar
Burak aksak/Leyla ile Mecnun
Cemal Süreya/on üç günün mektupları
Roald Dahl/ Charlie'nin çikolata fabrikası
Ahmet ümit/ masal masal içinde
Mustafa kutlu/ uzun hikaye
Richard Bach/ martı Jonathan livingston
Emrah serbes/ erken kaybedenler
Christy Brown/ sol ayağım
Ali lidar / tesirli parçalar

Ben kirke ( mitolojik romantizma)
Bir ömür nasıl yaşanır (keske 15 yasimda bu kitabı okusaydim)
Veronika ölmek istiyor (etkilendiğim nadir kitaplardan biridir)
Masumiyet müzesi (lisede okumuştum halen aklımdan cikmaz)

Ağır kitaplar değil bunlar, çok kolay okunabilen kafa dinlendiren kitaplar 🙏🏻 iyi okumalar

Burçak çerezcioğlu/ mavi saçlı kız
Murathan mungan/ yüksek topuklar
Ayşe kulin/ adı Aylin
Canan tan/ Piraye
Sarah jio/ böğürtlen kışı
Şeker portakalı
Canan tan/ başıbozuk sevdalar
Burak aksak/Leyla ile Mecnun
Cemal Süreya/on üç günün mektupları
Roald Dahl/ Charlie'nin çikolata fabrikası
Ahmet ümit/ masal masal içinde
Mustafa kutlu/ uzun hikaye
Richard Bach/ martı Jonathan livingston
Emrah serbes/ erken kaybedenler
Christy Brown/ sol ayağım
Ali lidar / tesirli parçalar
Cok tesekkur ederim tesirli parcalar ve masal masal icindeyi okumadim konulari nedir

Ben kirke ( mitolojik romantizma)
Bir ömür nasıl yaşanır (keske 15 yasimda bu kitabı okusaydim)
Veronika ölmek istiyor (etkilendiğim nadir kitaplardan biridir)
Masumiyet müzesi (lisede okumuştum halen aklımdan cikmaz)
Cok tesekkur ederim biri disinda hicbirini okumadim masumiyet muzesi neyi anlatiyor kitabin turu nedir

Bi arastiriyim ve siparis veriyim genellikle cinayet okurum korku gerilim sherlouck tess gerritsen gibi yazarlar
Orhan pamuğun hakikaten soyadı gibi bi anlatıma sahip olduğu kitaptır.
Çok övüyorum farkındayım ama övülmeyecek gibi değil.
Ha size uygun mudur anlatım tarzı ıçerik bilemem araştırın ama pişman olmayacaksınız

Kaliteli okumalar yapmanızı öneririm şu dönemde. Sakin rahat kafayla okunabilir geniş zamanlarınız var.
Cinayet polisiye tarzı okuyorum demişsiniz o zaman Ahmet Ümit okumadıysanız onun kitaplarını okuyun mutlaka hem polisiye hareketli sürükleyici kitaplar hem de okurken faydalı bilgiler içeriyor. Benim en beğendiklerim 👇
İstanbul hatırası
Kukla
Kavim
Tarihi romanlar da ilginizi çekiyorsa:
Dünyanın ilk günü
Şah sultan
Fedailerin kalesi Alamut
Bozkurtlar
Yaşar Kemal okumak isterseniz:
Bir ada hikayesi ve ince memed serisi ni mutlaka öneririm.
Yine polisiye yeni çıkan yazarlardan benim sevdiğim tekvin romanı oldu yazarını hatırlamıyorum.
Khladden hosseını bin muhteşem güneş ağladığım nadir kitaplardan oldu.
Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanını üç kez okudum. Acımak, dudaktan kalbe, akşam güneşi de sevdiğim romanlarındandır.
Zülfü Livaneli de dolu dolu bir yazar her şey var romanlarında aksiyon Bilgi kurgu... konstantiniye oteli, kardeşimin hikayesi, Leyla’nın evi, huzursuzluk, serenad en sevdiklerim.
Kemal Tahir’in esir şehrin insanları romanını da çok beğendim.
Hasan Ali toptaş heba romanı oldukça etkileyici.
Sabahattin Ali kürk mantolu Madonna en sevdiğim romanıdır.
Polisiye ve tarihi romanda önerebileceğim daha Roman vardı ama şimdilik bunlar aklıma geldi.
Bir de naçizane tavsiyem roman alırken yorumlara da bakın ya da sizinle benzer zevkte olan kişilerin beğenilerini dikkate alın. Mesela bir roman bakıyorum çok okunmuş beğenen çok fazla insan var ama bana hitap etmiyor okuyamıyorum yarım kalıyor. Bende şu sıralar kitap tavsiyesine ihtiyaç duyduğum için yardımcı olmaya çalıştım 😊 Umarım beğeneceğiniz kitaplar çıkar bunlardan

Kaliteli okumalar yapmanızı öneririm şu dönemde. Sakin rahat kafayla okunabilir geniş zamanlarınız var.
Cinayet polisiye tarzı okuyorum demişsiniz o zaman Ahmet Ümit okumadıysanız onun kitaplarını okuyun mutlaka hem polisiye hareketli sürükleyici kitaplar hem de okurken faydalı bilgiler içeriyor. Benim en beğendiklerim 👇
İstanbul hatırası
Kukla
Kavim
Tarihi romanlar da ilginizi çekiyorsa:
Dünyanın ilk günü
Şah sultan
Fedailerin kalesi Alamut
Bozkurtlar
Yaşar Kemal okumak isterseniz:
Bir ada hikayesi ve ince memed serisi ni mutlaka öneririm.
Yine polisiye yeni çıkan yazarlardan benim sevdiğim tekvin romanı oldu yazarını hatırlamıyorum.
Khladden hosseını bin muhteşem güneş ağladığım nadir kitaplardan oldu.
Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanını üç kez okudum. Acımak, dudaktan kalbe, akşam güneşi de sevdiğim romanlarındandır.
Zülfü Livaneli de dolu dolu bir yazar her şey var romanlarında aksiyon Bilgi kurgu... konstantiniye oteli, kardeşimin hikayesi, Leyla’nın evi, huzursuzluk, serenad en sevdiklerim.
Kemal Tahir’in esir şehrin insanları romanını da çok beğendim.
Hasan Ali toptaş heba romanı oldukça etkileyici.
Sabahattin Ali kürk mantolu Madonna en sevdiğim romanıdır.
Polisiye ve tarihi romanda önerebileceğim daha Roman vardı ama şimdilik bunlar aklıma geldi.
Bir de naçizane tavsiyem roman alırken yorumlara da bakın ya da sizinle benzer zevkte olan kişilerin beğenilerini dikkate alın. Mesela bir roman bakıyorum çok okunmuş beğenen çok fazla insan var ama bana hitap etmiyor okuyamıyorum yarım kalıyor. Bende şu sıralar kitap tavsiyesine ihtiyaç duyduğum için yardımcı olmaya çalıştım 😊 Umarım beğeneceğiniz kitaplar çıkar bunlardan
Ahmet umitin kitaplarindanda okuyorum cok basarili zulfu livaneliyide cogunu okudum suanda serenada baslicam insAllah resat nurinin 3 kitabini okudum digerlerini hemen arastirip listeme aliyorum cok tesekkur ederim💜💜

X