çok önemli

kemancxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2007
348
0
öncelikle ilgilendiğiniz için tşk ederim.kısaca hemen konuya girmek istiyorum.haftaya sözüm var allah kısmet ederse.sözlüm olacak kişi çok ii biri kişiği mükemmel huylarımız aynı adam gibi adam ben leb demeden leblebiyi anlar romantik bana deli gibi aşık....aileme çok saygılı çok ince düşünnen biri böle devam edioooo:))))))bana aşıkkk ve seviyor
gelelim bana herşeyini çok seviyorum,onunla bi ömür geçirebilirm bunuda biliyorum fakat aşık değilim.önümüzdeki yıl düğünümüz olacak.onu çok seviorum çok değer veriyorum herşey tamam bi eksiğim yok fakat aşık değilim:KK43:(bu sorun olurmu ilerdeee..ne olur bana yardım edinnn:KK43:(((CADIARZU

Öncelikle sizin için hayırlısı olmasını diliyorum. Sorduğunuz soruya gelince; karşınızdaki insanı
seviyor, anlaşıyor değer veriyorsunuz. Bu durumda bence sorun yok aşk derken heyecan coşku
vs gibi şeylerin eksşk olduğunu düşünğyorsunuz sanırım. Ama inanın doğru insanı bulmak ve
onunla hayatı paylaşmak o kadar çok şeyin üstünde bir mutluluk ki...
Örneğin ben eşimi tanıyamadan iş arkadaşlığından mektup arkadaşlığına dönüşen bir süreç
yaşadım 5 ay iş arkadaşı 4 ay mektup arkadşım oldu benim ve en son ay önce görüp sonraki
görüştüğümüzde düğünümüze iki gün vardı. Tanımak ne kadar oldu bilemem ama içinizdeki
hisler size onun doğru kişi olduğunu söylüyorsa buna inanın derim. Benim hislerim beni yanıltmadı
çok şükür 12 yıllık mutlu ve huzurlu bir evliliğim 2 tane dünya tatlısı yavrumuz var şimdi.
Aşk derseniz belki onu tam anlamıyla bende yaşayamadım ama şu var ki asıl evlendikten
sonra sevgi dahada artıyor ve bağlılık oluşuyor dediğim gibi doğru insansa karşınızdaki
o zamanda aşktan daha üstün duygular yaşıyor insan bence. Bu benim fikrim ama biraz da
şans diyelim çünkü kimse de bile bile yanlış biriyle evlilik yapmaz.
Şansın size gülmesini ve doğru insanla mutlu olamanızı dilerim. Sevgilerimle...

canım benim öncelikle allah hayırlısını versin, bazen insanlar deli gib aşık oldukları insanlarla evlenirler ama sonra bu acıya dönüşür .. bazen de evlendikten sonra severler .. düşünüyorumda zaten aşk evlendikten bir süre sonra bitiyor diyorlar öyleyse; mantık evliliği yapmak ki sevdiğin biriyle çok da yanlış olmasa gerek.

ay allah razı olsun sizdenn..bu soru öle kafamı kemiriyorkii..daha önce aşık olmuştum gerçekten..ama o kişi değermi bilmedi beni aşağıladı hep..ama bu insan melek gibi..çok seviyorummm..ama aşık olamıyorum aşık olmak istiyorum..çünkü evlilik bu çocuk oyuncağı değil kafam karışık ama ondanda vazgeçemem.canım o benim ya..ama aşık değilim:KK43:anladınızmı ben anlaayaamadım umarım siz anlarsınız

bu saatte bu kadar kemancı :) yarını hatta cumayı beklemelisin bence farklı fikirler için

bu saatte bu kadar kemancı :) yarını hatta cumayı beklemelisin bence farklı fikirler için

doğru sölüyosun canımmm:)aslında ben kararımı verdimde sadece içimi rahatlatmak istiyorum sanırım.çok farklı bi psikoljiymiş bu evlilik meselesi

aşık olmak ne demek sana göre bu cok onemlı bende hıç aşık olmadım aslında aşk dıe bışeyın varlığınada hıc mı hıç ınanmıyorum yada öle bırı daha çıkmadı:1rolleyes:
ama sevgı sadakat bağlılık daha bı önemlı sende bence fazla kafana takma çünkü değer vermek saygı göstermek daha önemlıdır aşk gecıcı bunlarsa kalıcı şeylerdır ınanıyorumkı bıgun ben ona aşık oldum dıyeceksın
cok şanslı olduğunu bıl :nazar: aşık olup evlenenler 2 ay sonra bıttı aşkımız dıyıp saygı duydukları için bıseylerı devam ettırıyorlar

bu durum insanların aşk kavramını tanımlayışına,
evlilikten beklentisine göre değişir..
aslında evlilikte zamanla zaten aşk biçim değiştirir.
yani eğer doğru bir insanla,güzel paylaşımlar için evleniyorsanız,
iyi bir eş,iyi bir baba olacağını hesap etmişseniz,
işin heyecan kısmı,tutku kısmı çok da önemli değilse,
mantıklı bir evliliği tercih ediyorsunuzdur.
bu evlilik sürer mi?yerinde midir?
kişiliğinize ve evlilikten beklentilerinize bağlı ama
sadece aşk evliliği yapmaktansa,
sevgi+mantık evliliği daha sağlıklı diye düşünüyorum.
mutluluklar..

sen onunla bir ömür mutlu bir hayat geçireceğin konusunda eminsen problem yok demektir. aşk yok derken heyecan,tutku falan diyorsan o zaten evlilikte yani aynı evi paylaştığın zaman bir süre sonra bitiyor. önemli olan saygıyı yitirmemek ve sen ben değilde biz bütünlüğüyle yaşamak.
sonuç olarak aşk geçici bir tutku zaten önemli ve kalıcı olan sevgi....
mutluluklar diliyorum.

cnm o insana sevgin saygın varsa anlasıyosanız gerisi boşş
aşık olmanada gerek yokk bencee sonadan aşıgım ben sanada diceksin emin ol

bende aşık değildim sadece mantığımla hareket ettim, hayatımda bidaha böyle birini bulabileceğimi söylemiyodu mantığım her yönden .bence sevgi bi yerden sonra başlıyo 2.5 yıllık bi birliktelik sonunda nişan:) çok yakında düğün inş. şuan o kadar seviyorum ki anlatamam nişandan sonra bişeyler oldu:))))))
büyükler nikahta keramet var derler ama bende o daha erken oldu.hakkında hayırlısı olsun bence.
hayat senin bu zor kararı vermek te sana düşüyo....

hepinizden allah razı olsun..çok mutlu ettiniz beni içimi rahatlattınız.dediğim gibi onun herşeyini beğeniuorum boyunu pusunu huyunu..sadece ben esmerlerden hoşlanırım iri gözlerden falan buda tam tersi beyaz tenli minnacık yeşil gözleri var:)tek sorun bu:)
allahım başka sorun vermesin heralde bu yüzden aşık olamadım ama onsuz bi hayat aslaaaa..o bana allahın bir lutfu

ben sana sunu diyim sevgi saygi ozveri karsindaki insanin senin icin ne kadar onem verdigi asktan daha kiymetlidir.
ask zamanla olabilcek birseydir onu gordugun zaman kalbin kut kut atmiyo mu ellerin ayaklarin karismiyo mu bnlar mi eksik??
emin ol eksik kalsa belki da daha iyidir cunku karsindaki insanin sana saygisiz ve sevgisiz bir bakisindan sonra bunlarin hicbir onemi kalmiyor.

ha sana sunu soyleiyim bu kadar deger verdigin birisine zamanla asik da olursun.. o insani opebiliyo ve ardindan cok mutlu oluyomusun koluna girip yururken ona sonsuz guvenebiliyor musun? gerisi bos.

aşkın ilk görüşte olanı diil zamanla oluşanı makbuldür bana göre..
anlattığına göre çok olumlu özellikleri var sevgilinin.. bunları daha iyi görerek, onunla birlikte yaşayıp onu daha da tanıyarak zamanla aşık olabiliceni düşünüyorum.. bana öle oldu da
:lepi:kaydirigubbakcemile2

aşkın ilk görüşte olanı diil zamanla oluşanı makbuldür bana göre..
anlattığına göre çok olumlu özellikleri var sevgilinin.. bunları daha iyi görerek, onunla birlikte yaşayıp onu daha da tanıyarak zamanla aşık olabiliceni düşünüyorum.. bana öle oldu da
:lepi:kaydirigubbakcemile2

bana da
:lepi::lepi:

ben 8 yıllık evliyim bende aynen senin gibi eşime aşık diildim ama o beni o kadar çok sewdiki bi baktım bende ona deli gibi aşık olmuşum önemli olan karşılıklı saygı eminim çok mutlu olacaksın benim şimdi 2 çocuğum war ve çok mutluyum sanada sonsuz mutluluklar diliyorum

aşkta önemli bence
sevgi bi ömür boyu sürüyo
yani aşk ömen vermiyosan sorun olmaz
kimi insan aşk olmadan yapamaz
kimisi hiç aşık olamaz sorun yaratırmı.......

arkadaşlara katılmıyorum aşk zmanla olacak bişey deil bence

Son düzenleyen: Moderatör:
ben de aşkın yarattığı kaos yerine evlilikte sonsuz güven ve sevgi olması gerekir diye düşünüyorum... sonuçta hayat arkadaşım diyeceğin biri var ortada... heyecan ; tutku mutlaka güzel şeyler ama bence güven ve huzur daha önemli... aşkın olduğu yerde acı daha çok nedense ...

inşallah çok mutlu olursun canım...

bende aşık değilim ama seviyorum..
aşkta insanın gözü kör olur.ama sevgide ise mantıklı hareket edersin.
.aşk geçici sevgi kalıcıdır..

X