SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

pepperony

Guru
Pro Üye
9 Eylül 2013
10.835
23.502
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
Baban haklı
Senelerce kocasının ailesinin borçlarını ödeyen, hiç bir şeye sahip olamayan üstüne laf yiyen kadınlardan olmak istemiyorsan erkek arkadaşından ayrıl.
Burada sorun maddi durumları değil borç yapmaktan korkmayıp bunları ödememeleri
 

pepperony

Guru
Pro Üye
9 Eylül 2013
10.835
23.502
Sevdiginiz adamin babasinin ne borcu var ben o kisma takildim. Borcu olup da senelerdir bu borctan kurtulmayan bir insansa o aileden hayir da gelmez. Onemli olan borcun miktari degil,aldigi borca sadik olmamak. Senelerdir bitmedigine gore odemiyorlar veya kendilerine uygun olmayan bir hayati yasiyorlar demektir. Ki bu da evliliklerde onemli.
+100000
Borçtan korkmayan, borç üstüne borç yapan insanlar ne kendileri huzur buluyor ne ailelerine aldıkları insana huzur veriyor.
 

Hostesin Kirmizi Fulari

🕊 Hostesiniz Konuşuyor 💬🌸
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
4.113
1.582
Artik sevmiyormussunuz gibi hissettim niye bilmiyorum ama hayirlisi olsun sanki soğutmuş aileniz sizi ve net değilsiniz öyle olsanız konuşmazdınız telefonda bile
 

RunawayMP

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2020
68
26
21
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
Büyük lafı dinlemek lazım. Ne dediyseler bir bir çıkıyor malesef. Yaşadım biliyorum..
 

Spizella

Realist
Pro Üye
27 Ağustos 2017
12.741
27.787
Ben ilişkide gerçek bir sorun göremedim. Yani babasının borcu varmış ev araba alamamış vs bunların benim için önemi yok mesela. Karşımda beni seven benim için çabalayan şehir değiştirip hayatını benimle kurmak isteyen kararları ortak alan benim de sevdiğim bi adam varsa ne diye aklımı ve kalbimi dinlemeyeyim.
Evliliğimde sizin durumunuzdan çok daha ekstrem durumlar yaşadık
Maddiyat olsun, eğitim durumu olsun aramızda çok fark vardı. Ama sevgimiz eşitti, hayat görüşümüz denkti. Ailelerle ilgili hala sorun varz evet hayatımız mücadele içinde geçiyor ama bu bizim 9 yıldır evli olduğumuz ve huzurlu bir hayatımızın olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Zamanında Çevremi dinleyip ayrıldığımı düşündüğümde neler kaçıracağımı düşünüyorum da korkunç geliyor.
Sizin ilişkinizi anlattığınız kadarıyla bilebiliriz ama sonra yazık oldu diyip ayrıldığınıza pişman olursunuz gibi geldi.
 

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
186
263
26
Son durum ne konu sahibi?

En son durumlar ne? Ne düşünüyorsunuz?

Son durum ;
Benim yaşadığım şehire yeni geldiğini söylemiştim. Şuan hala evini oturtmaya çalışıyor. Yeni bina olduğu için çok zorluk çekti. Elektrik gelmedi, onu halletti, sonra su boruları arızalandı falan. Sürekli akrabalarında kaldı bu süreçte.
Kendi evine daha bu hafta geçebildi ama tam anlamıyla oturmuş değil, kıyafetlerinin hepsi gelmedi vs.
Şuan o bu süreçle cebelleşirken olayı çok daha dramatize etmesinden korktuğum için, bişey söylemedim. Benim yaşadığım şehire geldi ama aramızda 1 saatlik bir yol var
Haftaiçi görüşemiyoruz, sadece pazar günü görüşüyoruz. Ben artık ona karşı daha soğuğum. Örnek verecek olursam; bi yere gitmeye, yada bişey almaya karar verdiğimde heyecanlı heyecanlı arar söyler, fikir alırdım. Şuan eğer o ararsa öğreniyor bazı şeyleri. Öyle günaydınlar iyi geceler çok içten mesajlarla geçmiyor artık.
Umarım görüyordur bazı şeyleri de ayrılık konuşmasında bir anda şok olmaz, bu süreci birazda hazırlanması için uzatıyorum diyebilirim.

İşin tuhaf yanı ise, hislerim; ''onunla geçirdiğin son günler'' diyerek 1 gün, 1 gün ileri attırıyor sanki bana ayrılığı. Beklersem eğer ayrılık için daha başka nedenler olur belki de ayrılığı hakeder bu ilişki diyorum. Ama oysa ki beklemeye gerek yok ki yada + bir olumsuzluğa.
Şuan kafamda mantıklı bulduğum ve bu yüzden beklediğim bir nedenim var.
Fakat evi barkı artık yerleştiğinde, bekleyecek bişey kalmadığında bu ayrılığı ileri tarihe atmamak için kendimi hazırlıyorum sürekli.
Bazen yaptığımın, daha doğrusu yapacağımın, bu hislerimin nankörlük olduğunu da düşünüyorum.
Ama sonra, bazen herşey ne kadar oturmuş olsa da, doğru olan eğer yıkmaksa, geriye bakmadan, çok geçmeden bu yıkımın yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Ruh halimi soracak olursanız. Karmakarışığım
 

girlolita

Queen B.
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2019
2.460
8.845
Son durum ;
Benim yaşadığım şehire yeni geldiğini söylemiştim. Şuan hala evini oturtmaya çalışıyor. Yeni bina olduğu için çok zorluk çekti. Elektrik gelmedi, onu halletti, sonra su boruları arızalandı falan. Sürekli akrabalarında kaldı bu süreçte.
Kendi evine daha bu hafta geçebildi ama tam anlamıyla oturmuş değil, kıyafetlerinin hepsi gelmedi vs.
Şuan o bu süreçle cebelleşirken olayı çok daha dramatize etmesinden korktuğum için, bişey söylemedim. Benim yaşadığım şehire geldi ama aramızda 1 saatlik bir yol var
Haftaiçi görüşemiyoruz, sadece pazar günü görüşüyoruz. Ben artık ona karşı daha soğuğum. Örnek verecek olursam; bi yere gitmeye, yada bişey almaya karar verdiğimde heyecanlı heyecanlı arar söyler, fikir alırdım. Şuan eğer o ararsa öğreniyor bazı şeyleri. Öyle günaydınlar iyi geceler çok içten mesajlarla geçmiyor artık.
Umarım görüyordur bazı şeyleri de ayrılık konuşmasında bir anda şok olmaz, bu süreci birazda hazırlanması için uzatıyorum diyebilirim.

İşin tuhaf yanı ise, hislerim; ''onunla geçirdiğin son günler'' diyerek 1 gün, 1 gün ileri attırıyor sanki bana ayrılığı. Beklersem eğer ayrılık için daha başka nedenler olur belki de ayrılığı hakeder bu ilişki diyorum. Ama oysa ki beklemeye gerek yok ki yada + bir olumsuzluğa.
Şuan kafamda mantıklı bulduğum ve bu yüzden beklediğim bir nedenim var.
Fakat evi barkı artık yerleştiğinde, bekleyecek bişey kalmadığında bu ayrılığı ileri tarihe atmamak için kendimi hazırlıyorum sürekli.
Bazen yaptığımın, daha doğrusu yapacağımın, bu hislerimin nankörlük olduğunu da düşünüyorum.
Ama sonra, bazen herşey ne kadar oturmuş olsa da, doğru olan eğer yıkmaksa, geriye bakmadan, çok geçmeden bu yıkımın yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Ruh halimi soracak olursanız. Karmakarışığım
Neden nankörlük olsun ki? Her ilişkide karşılıklı olarak emek verilir. Olmuyorsa da zorlamanın bir manası yoktur. Bakış açınızı değiştirirseniz daha sağlıklı bir süreç olur sizin için. Hayata sadece bir kez geliyoruz. Ona göre yaşamak lazım. Bu arada evinin düzenini tamamlamasını beklemeniz bana mantıklı geldi. Dediğiniz gibi dramatize ederdi.
 

ramko

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
311
237
Neden nankörlük olsun ki? Her ilişkide karşılıklı olarak emek verilir. Olmuyorsa da zorlamanın bir manası yoktur. Bakış açınızı değiştirirseniz daha sağlıklı bir süreç olur sizin için. Hayata sadece bir kez geliyoruz. Ona göre yaşamak lazım. Bu arada evinin düzenini tamamlamasını beklemeniz bana mantıklı geldi. Dediğiniz gibi dramatize ederdi.
Her iliskide karsilikli emek verilir? Bu konuda ki erkek arkadas zaten yeterince emek veriyor sanirim ama kiz tarafi maddi bolumu yeterli bulmuyor!! Yanu bu kizimizjn bir kac yil sonrasinida merak ediyorum mantik evliliginde acaba aradigi mutlulugu bulacak mi? Hayirlisi olsun yinede her iki taraf icinde. Bence uzatmaya gerek yok soyleyin bir an once belki o eve yerlesmekten vaz gecer vakitli baska yere tasinir onuda teselli edecek mutluluk verecek bir insan cikar karsisina acaba siz kendiniz diger taraftan emin olmak icin mi bekleyip erkek arkadasinizi yedekte tutuyorsunuz
 

girlolita

Queen B.
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2019
2.460
8.845
Her iliskide karsilikli emek verilir? Bu konuda ki erkek arkadas zaten yeterince emek veriyor sanirim ama kiz tarafi maddi bolumu yeterli bulmuyor!! Yanu bu kizimizjn bir kac yil sonrasinida merak ediyorum mantik evliliginde acaba aradigi mutlulugu bulacak mi? Hayirlisi olsun yinede her iki taraf icinde. Bence uzatmaya gerek yok soyleyin bir an once belki o eve yerlesmekten vaz gecer vakitli baska yere tasinir onuda teselli edecek mutluluk verecek bir insan cikar karsisina acaba siz kendiniz diger taraftan emin olmak icin mi bekleyip erkek arkadasinizi yedekte tutuyorsunuz
Ne aileleri ne maddi durumları denk değil. İlişkiye başlarken mantık devre dışı kalır her şey toz pembe görünür ama hayat öyle değil maalesef. Sevgilisinin ailesinin ciddi miktarda borcu var. Eğer evlenselerdi konu sahibinin hayat standardı düşecek ve belkide ömür boyu borç ödeyecekti. Bence konu sahibinin tek hatası daha erken ayrılmaması. Şu konuda hakkını yememek lazım, şu an sevgilisinin çalışıp yeni bir düzen kuruyor olması da konu sahibi sayesinde. Eski konusunu okuduğumda aslında adamın çabalamadığını söylemişti
 

ramko

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
311
237
Ne aileleri ne maddi durumları denk değil. İlişkiye başlarken mantık devre dışı kalır her şey toz pembe görünür ama hayat öyle değil maalesef. Sevgilisinin ailesinin ciddi miktarda borcu var. Eğer evlenselerdi konu sahibinin hayat standardı düşecek ve belkide ömür boyu borç ödeyecekti. Bence konu sahibinin tek hatası daha erken ayrılmaması. Şu konuda hakkını yememek lazım, şu an sevgilisinin çalışıp yeni bir düzen kuruyor olması da konu sahibi sayesinde. Eski konusunu okuduğumda aslında adamın çabalamadığını söylemişti
Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz.
Erkek arkadasi icin bunlari yazmisti yani adam iyi bir insan sanirim
 

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.389
13.325
Erkek arkadasi icin bunlari yazmisti yani adam iyi bir insan sanirim
Ama yaptığı şeyler sadece bu kadar, ailesiyle ilgili yazdıklarını okudunuz mu?
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kestane Sekeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2017
2.001
2.017
30
Burda herkes aileni aileni dinle diyip duruyorda istenmeyen kadın olsa yani erkeğin ailesi istemese kadini vay haline o erkek ailesinin....Erkeğe saldiriyorsunuz ama dimi ailesini dinledi sevdiğine sahip çıkamadı diye..Erkek ailesini dinledimi ana kuzusu oluo ama yok kız dinlemeli tabi..
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :66 Kg.

girlolita

Queen B.
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2019
2.460
8.845
Erkek arkadasi icin bunlari yazmisti yani adam iyi bir insan sanirim
#1
merhaba
5 yıllık bir ilişkinin ardından 4 ay önce ;gerek ailesinden gördüğüm çirkin davranışlardan, gerek sevgilim dediğim kişinin pasifliğinden yanımda hiçbir zaman duramayışından benim artık bişeyleri kabul edecek gücümün kalmadığını ve uzun zamandır bitmiş bi ilişkiyi ayakta tutmaya çalıştıkça, birbirimize zarar verdiğimizin farkına vardığımızdan anlaşarak ayrıldık. ayrılma evresinde canıma tak eden nokta ise evlilik planları kurarken, iş bulmaya gayret etmeden işsiz gezip, herşeyden bıktım, hiçbir şey iyi gitmiyor diye sadece ortada mızmızlanıp hiçbir şey yapmamasıydı.

Eski konumuzdan aldım. Bı de yüklü miktarda babadan kalma kumar borcu varmış.
Başka bir üye eski konusundan alıp yazmış buraya