Cok şaşkınım hayatımda biseyler oluyor

happiness s

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
416
1.012
Güncelleme.
Herkesin msjlarinı okudum ama tek tek dönemedim. Cok tesekkur ederim vakit ayırıp cevapladıgınız icin. Genel olarak bana eski sevgilimi güzel bi yerde saklamak istedigim icin kızmıssınız. Haklisiniz. Evlilik sürecine girdigimizde yasattıklari affedilir gibi degil. Zaten onu bu yüzden affetmeyecegim de. Ama sunu söylemek istiyorum. 4 yıl gercekten her zorlukta yanımda oldu. Onun omzunda agladim onun omzunda güldüm. Bi kez olsun saygisizlasmadi yanlis bi hareketi olmadi . Taa ki ailesine kadar. Bu yaptigi tam bir şeref.likti kabul valla ben bunu kabul ediyorum. Ama yasadigimiz güzel günlerin hatrina onu tamamen yok etmek istemiyorum.zamanla belki bu düsüncem degisir ama suan kendime zarar vericek bi sekilde yapmiyorum bunu. Diger cocuğa gelirsek. Ya ben bu cocukla konusmayi gercekten cok sevdim aramizda abartti hic bisey yok. Iki iyi arkadasiz suan o kadar dogal samimi geldi ki. kendimi iliski icin sartlamiyorum sadece bu duyguya karsi cikmali miyim onu bilemedigimden yazdim. Bence o da benimle konusmaktan mutluluk duyuyor. Sabahlari günaydın msjini göruyorum gün icinde konusmuyoruz. Aksam muzikten filmlerden yada hayatla ilgili dunya ile ilgili konusuyoruz. Bildigin kaliteli vakit gecirdigimi hissediyorum onunla. Eski sevgilimle ayrilali 7 ay oldu ve ben cok kötü sürec gecirdim. Simdi bu konusmalardan bu kadar keyif almami garipsiyorum.ama sanırım konusmaya devam edecegim .

...........

Merhaba hayatım degismeye basladi. Öncelikle bundan 20 gün öncesinden bahsedeyim. Ben nişanlanmak uzereyken 4 yıllık sevgilimden ayrıldım 7 ay önce. Ailesi beni istemedi o da arkamda durmadı. O sürecten sonrası cok kötü geçti sürekli ağladım sürekli bi ara hic yemek yemedim, bi ara sadece yemek yedim,kolumu kıpırdatacak halim yoktu. Günün 24 saatini sadece onu düsünmekle gecirdim.saclarımı falan kopardim bi kösede oturup. Bu kadar agir bir ayrilik yasamamin nedeni onu dünyadaki ruh ikizim olarak görmemdi. Iliski icinde hic ama hic üzmedi. Hatta mutluluktan cok kez aglatti. Ama evlenme yoluna girdigimizde ailesinin tek bir sözüyle benden nasıl sogur oldugunu gördüm. Beni hic aramadı.arkadaslarima sordu sadece bir iki kere. Ben ayrılıgi kabul edemedigim icin bi kac kere aradim da yazdimda. Sonuc yine ayni oldu. Beni sevdigini söylüyodu ama benle artik yapamazmis. Benden ayrılmamıs beni kendinden uzaklastirmis. 4 yil boyunca size yanlisi olmayan bir adamin daha sonra bu söylediklerine de inanmak istiyorsunuz. Ona kızgındim ama beni sevdigini düsündügümden bende yuregimden onu hic atamadim.bir ara sacmalama dönemim oldu baskalariyla mi konussam diye. Ona yazmamak icin baskalarina yazmak istedim. Ama bu da kisa sürdu kimseyi uzmeden bu kararima son verdim. Yalniz 2 haftadir farkli olan biseyler var. 20 gün önce bi ise girdim ise girmemle beraber yogunluktan aklima pek gelmez oldu ise girdikten bir hafta sonra da instagramda yillar önce ayni yerde calistigim birinin hesap actigini gördüm yaklasik 6 ay ayni yerde calistik.gayet tatlı bi insandı aramizda hem bi mesafe hemde tarifsiz bi yakinlik vardi. Sadece normal konular konusurduk ozele girmeden. Neyse onu gorünce cok mutlu oldum yillar sonra sevdigim birini gördüm diye hemde sasirdim cünkü sosyal medyadan nefret ederdi.birbirimizde telefonlarimiz da var ama bi kere aramadik yazmadik. Neyse iste hemen takip gönderdim baktim bi tane fotografi var isle ilgili o da . Altina basarilarin daim olsun yazdim. Tesekkür etti. Bu kadardi tüm konusma . 1 hafta sonra bulundugum sehire egitim vermeye gelmisler selam nerelerdesin neler yapiyosun yazmis ben suan bu sehirdeyim diyince bende diyip konum atti. Arkadaslariyla bir cafede. Saat gec diye gelemem üzgünüm artik bi daha gelirseniz o zaman gorüsürüz yazdım. Sonra o konusma ordan basladi ve yürüdü gitti. Bir haftadır onunla konusmaktan cok keyif aliyorum. Hevesle cevapliyorum heyecanlaniyorum. Eski sevgilimin ayrılıgını kabullenip hayatima devam etme karari almistim. Bunu söyle oturtmustum kafamda: evet o hayatımın aşkı olarak kalacak. Kalmali da. Kalbimin en temiz yerinde saklayacagim. Asla affetmesem de onu bi sekilde hep sevecegim diye. Onu sevmekten ömrüm boyunca vazgecmek istemiyorum acikcası. Cok düsündüm gelse affeder miyim diye gercekten affedemiyorum da. Cünkü ilk zamanlarda cok agladim hem ayriyiz diye hemde biraz daha gelmezse sogucam onu affedemicem diye. Her zaman gönlümde bir torpili olacak bi insandi cünkü. Şimdi de düsününce kalbimin bi yerinde saklayacagim diyorum. Asla tekrar olma düsüncem yok. Sadece cok güzel bisey yasadik. Aşktı bu. Benim icin cok özeldi. Ama bitti ben bunu kabullendim. Sapikca davranmayipta artik tamamen bütün ipleri kopardım. Önüme bakacagim dedim.sonra bi sekilde karsima gecmisten biri cikti iste. Ona ilgimde söyle: kendisini farkli buluyorum . acayip keyif aldigim, bi sekilde beni mutlu eden bu kisiyle konusmak istiyorum. Bence iyi bir cift olabiliriz. Asık mısın diye sor. Bi daha olamam olmak da istemiyorum. Hoşlanıyorum ve arkadasligini seviyorum. Bu asık olmaktan daha iyi geliyor bana. Peki siz ne diyorsunuz bu duruma? Yeni bir sayfada yeni bir seyler yazmak mı? Yoksa altı cizilmis güzel cümleleri tekrar tekrar okumak mı?

Son düzenleme:
İnsan bu hayatta büyük konuşmamalı asla ... Ve yeniden aşık da olabilirsiniz ve olmalısınız da...ve evet hayatta bir daha aşık olamam sevemem sanarsınız ama bir bakmışsınız önceki aşk değilmiş ya da boyutu o kadar da yoğun değilmiş ,geçmişi orada bırakın orada kalsın ve karşınıza çıkan bu kişiye de bir şans verin...Çok sevdiğim iki laf vardır “Geçmişe bakarsan boynun tutulur “ ve “Beklemek güzeldir ama doğru durakta “ !

Yasadiklarin agirmis :KK43:
Yine de bu yeni kisi ile ilgili cok fazla umit beseleme. Bir gorus bakalim nasil gidecek. Hayatinda biri var mi yok mu vs. Belki de sadece arkadas olarak yaklasiyor sana..

Bir de şu eski sevgilin kapinda paspas olsa bile asla onu kabul etme. En tehlikeli erkek turu bence. Bir anda ailesinin tek sozuyle sevdigi kadini birakabilen bir adamla mutlu olmak imkansiz..
Ask ile ilgili boyle karamsar olmamani oneririm. Yine asik olabilirsin. 🤗

Geçmişe tabi ki bağlı kalmayın. Ben insanların sadece bir kişiyi sevdiğine inanmıyorum. Insanlar bir çok kez aşık olabilir sevebilir. Kendinizi şartlamayın. Ancak yeni ilişki içinde acele etmeyin. Unutmak için ya da başka bir şey . Acele ederseniz hata yaparsınız. Zamana yayın.

Dort senelik iliski cok guzel giderken birden bitmis,sokunu yeni yeni atmaktasin.Yazdiklarindan anladigim kadariyla ayrilmak seni derinden sarsmis.Kendine henuz yeni yeni gelmisken ,baska bir iliskiye baslamak bence cokda mantikli bir davranis degil.Ben uzun sure iliskilerde ve yeni biten evliliklerden sonra bodoslama baska bir iliskiye baslamayi cokda dogru bulmuyorum.Cunku insanin kafasini toplamasina,yasadiklarini unutmasi icin biraz durulup dinlenmesi gerek.oteki turlu baslanan her iliski pekde saglikli ilerlemiyor,eski iliskiden kalma bazi yaralar yeni iliskide de gun yuzune cikiyor.

Merhaba hayatım degismeye basladi. Öncelikle bundan 20 gün öncesinden bahsedeyim. Ben nişanlanmak uzereyken 4 yıllık sevgilimden ayrıldım 7 ay önce. Ailesi beni istemedi o da arkamda durmadı. O sürecten sonrası cok kötü geçti sürekli ağladım sürekli bi ara hic yemek yemedim, bi ara sadece yemek yedim,kolumu kıpırdatacak halim yoktu. Günün 24 saatini sadece onu düsünmekle gecirdim.saclarımı falan kopardim bi kösede oturup. Bu kadar agir bir ayrilik yasamamin nedeni onu dünyadaki ruh ikizim olarak görmemdi. Iliski icinde hic ama hic üzmedi. Hatta mutluluktan cok kez aglatti. Ama evlenme yoluna girdigimizde ailesinin tek bir sözüyle benden nasıl sogur oldugunu gördüm. Beni hic aramadı.arkadaslarima sordu sadece bir iki kere. Ben ayrılıgi kabul edemedigim icin bi kac kere aradim da yazdimda. Sonuc yine ayni oldu. Beni sevdigini söylüyodu ama benle artik yapamazmis. Benden ayrılmamıs beni kendinden uzaklastirmis. 4 yil boyunca size yanlisi olmayan bir adamin daha sonra bu söylediklerine de inanmak istiyorsunuz. Ona kızgındim ama beni sevdigini düsündügümden bende yuregimden onu hic atamadim.bir ara sacmalama dönemim oldu baskalariyla mi konussam diye. Ona yazmamak icin baskalarina yazmak istedim. Ama bu da kisa sürdu kimseyi uzmeden bu kararima son verdim. Yalniz 2 haftadir farkli olan biseyler var. 20 gün önce bi ise girdim ise girmemle beraber yogunluktan aklima pek gelmez oldu ise girdikten bir hafta sonra da instagramda yillar önce ayni yerde calistigim birinin hesap actigini gördüm yaklasik 6 ay ayni yerde calistik.gayet tatlı bi insandı aramizda hem bi mesafe hemde tarifsiz bi yakinlik vardi. Sadece normal konular konusurduk ozele girmeden. Neyse onu gorünce cok mutlu oldum yillar sonra sevdigim birini gördüm diye hemde sasirdim cünkü sosyal medyadan nefret ederdi.birbirimizde telefonlarimiz da var ama bi kere aramadik yazmadik. Neyse iste hemen takip gönderdim baktim bi tane fotografi var isle ilgili o da . Altina basarilarin daim olsun yazdim. Tesekkür etti. Bu kadardi tüm konusma . 1 hafta sonra bulundugum sehire egitim vermeye gelmisler selam nerelerdesin neler yapiyosun yazmis ben suan bu sehirdeyim diyince bende diyip konum atti. Arkadaslariyla bir cafede. Saat gec diye gelemem üzgünüm artik bi daha gelirseniz o zaman gorüsürüz yazdım. Sonra o konusma ordan basladi ve yürüdü gitti. Bir haftadır onunla konusmaktan cok keyif aliyorum. Hevesle cevapliyorum heyecanlaniyorum. Eski sevgilimin ayrılıgını kabullenip hayatima devam etme karari almistim. Bunu söyle oturtmustum kafamda: evet o hayatımın aşkı olarak kalacak. Kalmali da. Kalbimin en temiz yerinde saklayacagim. Asla affetmesem de onu bi sekilde hep sevecegim diye. Onu sevmekten ömrüm boyunca vazgecmek istemiyorum acikcası. Cok düsündüm gelse affeder miyim diye gercekten affedemiyorum da. Cünkü ilk zamanlarda cok agladim hem ayriyiz diye hemde biraz daha gelmezse sogucam onu affedemicem diye. Her zaman gönlümde bir torpili olacak bi insandi cünkü. Şimdi de düsününce kalbimin bi yerinde saklayacagim diyorum. Asla tekrar olma düsüncem yok. Sadece cok güzel bisey yasadik. Aşktı bu. Benim icin cok özeldi. Ama bitti ben bunu kabullendim. Sapikca davranmayipta artik tamamen bütün ipleri kopardım. Önüme bakacagim dedim.sonra bi sekilde karsima gecmisten biri cikti iste. Ona ilgimde söyle: kendisini farkli buluyorum . acayip keyif aldigim, bi sekilde beni mutlu eden bu kisiyle konusmak istiyorum. Bence iyi bir cift olabiliriz. Asık mısın diye sor. Bi daha olamam olmak da istemiyorum. Hoşlanıyorum ve arkadasligini seviyorum. Bu asık olmaktan daha iyi geliyor bana. Peki siz ne diyorsunuz bu duruma? Yeni bir sayfada yeni bir seyler yazmak mı? Yoksa altı cizilmis güzel cümleleri tekrar tekrar okumak mı?
Ne kadar güzel :) sadece akışına bırak. Fazla düşünmek iyi değildir

Cok dramatik bir ınsansınız.okurlen bıle daraldım. Insan beynı cok basit. Bellı bı sureden sonra ıse girince aklınjza az gelır olmus. Cunku yogunsunuz yapacak işlerınız vsr. Daha az hatırlayip faha az uzuldunuz.ne kadar basiti degil mi. İşe girmeseydınzı hala cok uzuluyor kendınızı kahrediyor olacaktınız belkı. Tavsıyem onunuze bakın.
Bundan sınrakı ılıskınızde daha gercekcı ve net olun. Bana yıllarca iyi davransa ne olur karsımdakı erkek. Bir baskası istemıyor diye benden vazgecıyorsa burada sorgulanacak cok sey var. Askı yasananları harcadıgınız zamanı adamın karakterını daha dogrusu birey olamayısını falan sorgulayın. Yemısım oule adamı. Koca yapar mıyım ya oyle adamı. Bırının lafıyla beni bırakacak.. Hayat boyle sıxe zerre deger vermeyen bırıne adanır mı. Bunun gibi erkeklerın pijaması corabı yıkanır mı.cunkuç ewlenınce bu ayak ıslerınız siz yapıvaksınız bılıyorsunuz.

Bana yaşadığınız üzüntünün şokunu atlatamamışsınız gibi geldi. İnsan dört sene aşk dolu bir ilişki yaşadığı insanı ailesi istemedi diye silebiliyorsa, üstüne "seni terk etmedim, kendimden uzaklaştırdım" şeklindeki laf oyunlarıyla aslında karşı tarafa biraz da umut veriyorsa, o adam kalbinizin en temiz köşesinde pamuklara sarmalanmayı değil, cehennemin dibine gömülmeyi hak ediyordur. Sevmek ne demek bilmiyormuş ki, siz 4 sene sadece kafanızda büyütmüşsünüz yaşadığınız şeyi. Adam basbayağı karaktersizmiş, siz hala romantik methiyeler düzüyorsunuz.

Biriyle tanışın, flört edin tamam da, bunu eski odun dışında kimseye aşık olmayacağınız, onun hep en özel olacağına dair önyargılarınızla yaparsanız, mutlu olamazsınız. Önce o odunu içinizde bitirin. Ayrıca karşınıza çıkan insanlar da aşk yaşamayı hak ediyor değil mi? Kimse sizin yara bandınız olamaz ya da kimse eski sevgilisine hala tozpembe bir çerçeveyle bakan biriyle olmayı hak etmiyor. Eski sevgilinin aşkınızı hak etmediği ortaya çıkmış, önce bunu idrak edin. Ve zaman belki de karşınıza aşkınızı gerçekten hak edecek birini çıkaracak. Kısaca şu kesin yargılarınızdan, eski sevgili takıntısından biran önce kurtulun.

İkisi arasında çok zaman olmadıysa hemen yeni aşka yelken açma. İşine odaklan.. Bir şeyin olacağı varsa olur zaten..

Şahsen beni yarı yolda bırakan bir adam için kendimi ne sevgiye nede aşka kapatırım. Aşk bana göre zaten öyle dizilerde, filmlerdeki "ruh ikizim, aşkım böceğim senin için ölürüm, bak öldüm" gibi birşey degil zaten. Aşkı da büyütüyorsun zamanla, sevgiyi de. Ben mesela eşimle evlenirken seviyordum, ama o sevgi zamanla arttı, hatta çocuklarımın babası olduktan sonra daha da bi değişti. Bence yeni ilişkinize şans verin. Mutlu olursunuz inşallah.

İlişkiler konusunda çok vefasızım ben ya :)
Birisi hayatımdan gitmişse bir müddet sonra biter bana göre.
Hiç öyle delice aşık kız modunda dolanmadım.
Buna eşim de dahil.
İlişkilerimde hep çok sevilen kişi oldum.
Sevdim de ama ayrılıklarım bende en az fazla 1 ay gibi bir süre etki bıraktı sonrası nanay.
14 yıllık evliliğim için boşansam alışkanlıklarım ve çocugumdan dolayı yaşayacagım sürecin etkisi beni nasıl bir yıkıma ugratır bilmiyorum ama tekrar aşık olur muydum diye soruyorum kendime ve cevabı evet :)

melankoliye bak her zaman aşık olucam kalbimde torpili var vs.
hayır yani seni sevmeyen adamı ömür boyu sevmeye devam etmek nasıl bir akıl..

Bana da biraz fazla dramla yaklaştığınızı düşünüyorum, ifadeleriniz de gerçekten biraz uzak. Siz hayal dünyasında yaşamış, aslında sanki bazı şeyleri görmek istememişsiniz diye düşündüm okuduğumda. Yanlış anlamayın ama gerçek hayat böyle değil. Çok iyimser çok karamsar değil biraz gerçekçi yaklaşmak lazım yoksa sürekli uçlarda yaşarsınız. Önceki çocuk dürüst davranmamış 4 senelik işi uzatmış ve aslında iyilik yapmış, evlenip sonradan değişse daha bir dert olurdu. Bir Psikiatri veya psikolog ile görüşseniz, destek alsanız ve aynı anda hayata devam etseniz daha iyi olur. İnsanlardan beklentiye girmek en büyük hata olur. Umarım sizin için her şey daha pozitif olur ama biraz gözlerinizi açın, iyi tartın, açık açık sorun her şeyi. Aileyle erken tanışın eğer beğendiyseniz adamı- sonrası için diyorum şuandan bahsetmiyorum-, iyice tartın, biçin.

Daha uzun iliskiden yeni cikmissin bu yüzden hep sevicem dusuncelerin var elbet baska birini seveceksin asik olacaksin. Ama suan dinlenmeye ihtiyacın var yeni birini tanimak konusmak icin dogru bir zaman değil biraz zaman ver kendine

Cok ergence bir tavir yaptigin. Sanirim yaslar küçük, 20-21dir en fazla. Eski sevgilinde yasi küçük oldugu için ailesine karsi gelemedi.

Insan sadece tek bir insana asik olmuz. Ben ruh ikizi olayina inanmiyorum. Ha belki istisnalar vardir fakat insan oglu sosyal bir yaratiktir. Sevmek ister, sevilmek ister. Nice insan 20 yil evlilikten sonra bile tekrar baska birisi ile mutlu olabiliyor. Yani sanma ki sen 20li yaslarinda hayatinin askini buldugunu.

Iyikine eski sevgilin ile olmamis. Yasin ilerledikçe, olgunlastikça zaten bir erkekten beklentilerin farkli oluyor. Kendindende beklentilerin farkli oluyor. Kendini, etrafini daha iyi tanimis olursun.

Ilerde iyikine erkenden nisanlip evlenmedim diyeceksin.

Ve daha 1 haftalik konusuyorsun bu adam ile. Hemen kapilma derim. Normal su akar yolunu bulur. Bu adam ilede olmaz ise, baska bir ile olur. Hayatin bitmis felan degil. Aksine, daha neler neler yasayacaksin.

X