çok zor geçen doğum hikayem..

LargeGemini

Ponçiğin Annesi
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2015
2.980
4.988
Aslında minik bir ele minik bir kuzuya ailecek ihtiyacımızın yoğun olduğu dönemlerdeydik ailecek; Çünkü ablam 7 yıllık evliliği boyunca çocuğu olmadı ve bu bizi çok yıprattı o yüzden evlenir evlenmez Bebek istiyodum hem o mutluluğu yaşamak hemde ailemin bütün herkesin torunlarına gıpta ile bakmasındansa artık torun heyecanını yaşamalarınu istiyodum.
Evlendim ve ilk ay hamile kaldım kimseye söylemedim o duyguyu yaşamak isteyen ablama ilk müjdemi vermek istiyodum ama olmadı çünkü düşük yaptım kimyasal gebelikmiş ve ben yıkıldım sonra tekrar korunmadım kimileri düşükten sonra kendilerini hazır hissetmezler aylarca ama ben bir ay bile negatif sonuca katlanamazdım
O yıkımı atlamak zor oldu ama ikinci ay tekrar hamile kaldım ve heran tekrar kaybedecekmişim sanıyodum taki doktorum "fıstık gözün aydın kimyasal değil" diyince dünyalar benim oldu ama 9 ay boyunca hep tetik üstündeydim kaybetmeyi birkere yaşayan anlar ne hissettiğimi velhasıl 40 haftamı doldurmama 3 gün kala sabah saatlerinde hafif bi kırmızılık gördüm çamaşırımda bekledim o gün hatta pazara bile gittim annemle akşam saat 7 buçuk saatlerinde hafif bi ıslaklık derken ılık sular akmaya başladı ve miniğim gelmek için adım adım yaklaşıyodu içim kıpır kıpır heyecanlı ordan Oray'a koşturuyorum eşimi aradım oda telaşlı ve korkulu bi şekilde geldi ve hAzırlandık ve evden çıktım tabi ben gülerek gidiyorum daha hiçbişeyin farkında değilim

Ebeler kontrol ettiler ama hiç açılmam olmadığı için beni hazırlayıp odaya yolladılar hazırlandığım sıralarda benden önce bekleyen bi hamile bayanda var ben nstye bağlıyken bi bayan da sancılanıp geldi ama onun sancıları çok olmadığı ve suyu gelmediği için eve yolladılar benide odaya aldılar daha doğuma vardı ben o saatlerde daha hiçbişeyin farkında değildim tabi taki saat birbuçuk iki Olana kadar sıklaşmaya başladı ve dakikalar geçtikçe benim bağırışlarım odayı inletti ağrı eşiğim çok düşükmüş ve suyum erken geldiği için açılmam olmuyodu
Benim bağırışlarım doğum yapan bayanları rahatsız ettiği için hemşirelere şikayet etmişler bizde doğum yaptık ama böyle bağırmadık rahatsız oluyoruz demişler ve hemşireler beni bu yüzden doğumhaneye aldılar o sancılar içinde bu duyduklarım beni üzmüştü saniyeler yıllar gibiydi sancılar okadar Can'ımı yakıyodu ki ama açılmam olmuyodu benimle beraber olan bayan doğum yapmıştı nst ye bağlıyken suyu gelmeyip eve gönderilen bayan sabah saatlerinde tekrar gelip doğumu gerçekleşmi ben hala yapamamıştım ve yapamayacam dedim herkes yapabildi başarabildi ben buradan sağ çıkamayacam dedim ve onca saat sonunda saat 8 gibi ebe kontrol etti ve çatala alın doğum başlamış dediler ve ben o an artık kuzum geliyo deyip çatala geçtim ama çok zor bi doğum olduğu için ıkınamıyodum sanki karnım patlıyacaktı bağırıp karnım patlıyo dayanamıyom dedim neyseki doktorum geldi ve doğum başlamıştı hemşireler Bebek erken gelsin die karnıma bastırıyorlardı ama ben yapmayın bebeğimin başı ezilecek diye yalvardım onlarda tamam deyip benim ıkınmamla bebepin gelmesini beklediler ama gelmiyodu çok zorlandım olmayacak kalkamayacak sandım ve bi baktım bebeğim çıkmıştı o an şükürler ettim bebeğimi silip kollarıma verince anlatılmaz bi duygu bu güne kadar yaşadığın herşeyin boş olduğunu ve çok büyük birşey başardığını anlıyosun ama gerçek şu ki doğum gerçekleşene kadar süren 12 saatte yaşadığum acıları unutmam mümkün değil ve doğum kolay birşey değilmiş bunu anladım neyse bebeğim kollarımdaydı ve öpüp kokluyorum sen benimsin öylemi diyerek ağladım sonra fotoğrafımızı Çek'in dedim ebelere ve hep birlikte doktorum ebeler bebeğimle beraber foto çektiler sonra dikişler atılmaya başlandı ama her dikişi canlı canlı hissettim her ne kadar 3 tane uyuşturucu iğne yapılmasına rağmen ordada çok Can'ım yandı ve hele şükür beni odaya götürdüler annem ağlamaktan gözleri şişmiş çok korkmuş o doğumhaneden çıkamayacam sanmış çünkü o çığlıklarım acılarıma tanık oomuştu sonra elim geldi alnımdan öptü geçmiş olsun hayatım dedi bak bebeğimiz burda dedi ben hala yaşadım Şok'u atlatamadığım için ağlıyodum tutamadım kendimi :KK43:
Ve aradan 38 gün geçti bende bebeğimde çok iyiyiz atlattık çok şükür ama unutamayacağım büyük bi deneyimdi kızlar benim doğum hikayemde böyle biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim her dakikayı...

Bende normal doğm yaptm. Ama epizyotomi mağduru oldm. Çok bunalıma hirdm. Keşke sezaryen olsaydm da alt tarfm sağlam kalsaydı dedim. İkinci çocuk düşünmüyorum :KK43:

Nasil bi magdurluk cnm
Benmde ıkınmamı beklemeden kesti dr. Ebede bastırdı üstten. Dikişim çok canım makatı bile kesmiş dr. İlk günler gazımı tutamıyordm afedersn. Hala da kaçıyor arada.. bir de plesentanın kendi düşmesini beklemeden doğm olduktan hemen sonra dr elini içime sokup kendi çıkardı ne var ne yok.. ölüm gibiydi. İkinciyi düşünmüyorum ben.

Off cok zordur tahmin edebiliyorum benim doktorum cok iyiydi allah razi olsun cok iyimser ve yakin davranarak dogum yaptirdi benim suyum once geldigu ve acilmam olmadigi icin cok zor gecirdim ben ebe ustten bastırınca birakmadim doktor tamam dedi sen ikinarak cikart bebegi hatta cok yardim ederek dikisleri atti uyusma tutmadigi icin 3 kere uyusturdular sen hast magdurusun aslında benim idrar tutmakta zorlanma var sanirim normal dogumda bu normalmis rabbim yardimcin olsun umarim o paikolojiyi atarsin üstünden
Benmde ıkınmamı beklemeden kesti dr. Ebede bastırdı üstten. Dikişim çok canım makatı bile kesmiş dr. İlk günler gazımı tutamıyordm afedersn. Hala da kaçıyor arada.. bir de plesentanın kendi düşmesini beklemeden doğm olduktan hemen sonra dr elini içime sokup kendi çıkardı ne var ne yok.. ölüm gibiydi. İkinciyi düşünmüyorum ben.

Merhaba epizyodan ben çok korkuyorum bu bahsettiğiniz olay hangi hastanede gerçekleşti acaba? Buraya yazmak uygun olmazsa özelden yazabilir misiniz devlet miydi özel miydi?

Allah anali babali büyütsün bende zor dogurdum ama cabuk oldu dogumum ikinmayi beceremedim nefes almakta zorlandim astim oldugu icin suyum bitmisti bebek skintiya grmesin diye dogurmam lazimdi bana da kesik atildi ebeler bastirdi doktor elini daldirip bebegi çıkarttı yapmasa basaramazdim ama cok sukur hersey geciyor be canlari sagolsun

Benim dikkatimi doğum hikayenizden ziyade ablanız 7 yıl evlat sahibi olamamışken sizin ben bir ay negatife bile tahammül edemem gibi bir düşünceye sahip olmanız , üzücü gerçekten umarım ablanıza falan da dile getirmemişsinizdir bu düşüncenizi....

İlk doğumum normal doğum oldu
Bende çok zorlandım çok acı çektim
Ağladım bağırdım:KK43:
Yanımda ki yatakta bı kadının 3. Doğumuymuş benle resmen dalga geçti benim bu üçüncü o kadar bağırmana gerek yok herkes doğuruyo gibisinden
Sonra ben 5.saatin ardından ancak doğurabildim
Bebeğimi kucağıma alınca geçti herşey

Sonra bebeğimi ilk haftasında doktor kontrolüne götürdüğümde o kadını gördüm benden helallik istedi
""Sana o kadar laf ettim ama ben doğuramadım 24 saat sancı çektim en sonunda beni sezeryanaa aldılar hem alttan hem karından dikişim var helal et hakkını""dedi
Kadına sadece Allah büyük demişim

Ne güzel bebeğinize kavuşmuşsunuz bundan sonrası daha güzel olur inşallah

Normal doğum yanlısıyım ama bu kadar sancı çekilmesine üzülüyorum. Epidural normali düşünmediniz mi?

Epidural normal oldum ben iyiki öyle olmuş. Doktorum zaten niye canını yakasın zararı yok eahat rahat doğur demişti. Zararı yok kısmı ne kadar doğru bilmem.

Allah analı babalı büyütsün zor olmş ama sonu çok güzel.

Lakin bana da üstten bastırdıklarında hiç başını ezeceksiniz yapmayın demedim :) annelik koruyuculuğu sanırım. Ama bi yandan hemşire üstümden bastırıp diğer yandan doktor ıkın ıkın bırakma dediğinde daha nasıl ıkınabilirim patlıcam şimdi diye bağırmıştım :)) sonra daha da bastırdıttı hemşireye tabi :KK45:

İlk doğumum normal doğum oldu
Bende çok zorlandım çok acı çektim
Ağladım bağırdım:KK43:
Yanımda ki yatakta bı kadının 3. Doğumuymuş benle resmen dalga geçti benim bu üçüncü o kadar bağırmana gerek yok herkes doğuruyo gibisinden
Sonra ben 5.saatin ardından ancak doğurabildim
Bebeğimi kucağıma alınca geçti herşey

Sonra bebeğimi ilk haftasında doktor kontrolüne götürdüğümde o kadını gördüm benden helallik istedi
""Sana o kadar laf ettim ama ben doğuramadım 24 saat sancı çektim en sonunda beni sezeryanaa aldılar hem alttan hem karından dikişim var helal et hakkını""dedi
Kadına sadece Allah büyük demişim

Ne güzel bebeğinize kavuşmuşsunuz bundan sonrası daha güzel olur inşallah
Epidural normal neden olmadınız

İlk doğumumdu devlet hastanesinde oldum birde
Kimse bana birşey sormadı
Bende zaten bilmiyordum
Ah şimdi ki kafam olsa araştırırdım herşeyi
Devlet hastaneleri neden böyle? Bu konuya o kdar sinirliyim ki ne doğumumu yapabildim ne çocuğumu devlet hastanesine götürebildim. Kime sorsam aman gitme sakın doğurma. Ee ben neden her ay maaşımdan o kadar para ödüyorum devlete.

Bi anlatın bi sorun hastada insan. Kasap gibi davranıyorlar bazen.

Devlet hastaneleri neden böyle? Bu konuya o kdar sinirliyim ki ne doğumumu yapabildim ne çocuğumu devlet hastanesine götürebildim. Kime sorsam aman gitme sakın doğurma. Ee ben neden her ay maaşımdan o kadar para ödüyorum devlete.

Bi anlatın bi sorun hastada insan. Kasap gibi davranıyorlar bazen.
Benim kadın doğum doktorumda doğumumda yanımdaydı üstelik
Tamam o çok yardım etti bana o olmasaydı ebelerle halim zordu zaten ama gerçekten insan bı anlatır doğuma girerken

Benimde hatam araştırmamak ama onların da yönlendirmeleri gerekmez miydi??

Aynen zaten iyice heder oluyoruz devlet hastanesine gidiyoruz bişey çıkmıyor ilgi yok Güleryüz yok sonra tekrar özel hastaneye git

Benim bir ay bile tahammul edemememden kastim bencillik gibi anlasilmasin ablamda okadar bekledik ki okadar cok mucadele ettik ki her gecen gün umitlerimizi yitirdik benimde gecen sure bir ay degildi ablamin 7 yilina ekbir sure gibi diyim aslinda

Benden ziyade ablam bile bekleyemezdi bir aydan fazla cunku kendinde o aciyi cok yasamisti tek o degil hepimiz...
Benim dikkatimi doğum hikayenizden ziyade ablanız 7 yıl evlat sahibi olamamışken sizin ben bir ay negatife bile tahammül edemem gibi bir düşünceye sahip olmanız , üzücü gerçekten umarım ablanıza falan da dile getirmemişsinizdir bu düşüncenizi....

Bende ozelde oldum ama doktor hiç bilgilendirmedi bu konuda beni epitural dogumu duymuştum ama zararlari var die biliyorum bel agrisi sakatlanma oluyo die söylentiler vardi

X