Gebeliğe Hazırlık Çoook yoruldum.. Sık tekrarlayan düşük

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba maalesef benim de selvikal yetmezliğim var ve Ocak ayında abdominal serklaj olacağım. Bana ameliyat hakkında bilgi verebilir misiniz ? Nasıl geçti ? Kaç güne iyileştiğinizi hissettiniz? Zor bir operasyon mu? Şimdiden teşekkürler 🙏🏼
Bu OP dan sonra yeşilinize içtiğinize çok dikkat edin. Asitli içecekler, cips, vs. Sağlıksız şeylerden uzak durun. Çünkü servikal yetmezliğini engelliyor bu OP ama bebek sağlıklı olması için herşeyi yapmamız lazım. Allah korusun bebeğe birşey olursa sezeryanla alınır bebek. Artık vajinal hiç bir girişimde bulunamazlar. SİGARA kesinlikle yasak, kocalarda bırakması lazım. Çünkü sağlıklı olması lazım bebek. Bunların hepsini bana doktorum söyledi

Çok soru sordum kusura bakmayın . Bu operasyonu olan çok yok .Verdiğiniz bilgiler benim için çok kıymetli inşallah planladığınız ay hemencecik hamile kalırsınız ve sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏🏼 Operasyonu yapan doktor Prof mu? Benim iki seçeceğim var çok kararsız kaldım. Önemli bir operasyonu olduğu için riske atmak istemiyorum.
İyi araştır canım en iyisine git.

Nutriway markası, double x, omega 3, coenzyme Q10. Başkent devlet hastanesimi? 15'000.- TL sen ameliyat olalı bayağı olmuş, ne zaman hamile kalmayı düşünüyorsun
Bn aslında hemen dusunuyordum ama daha rahım ıyılesmemıs bebeklerın plesentasının yapıstıgı yer daha ıyı olmamıs ıkı ay daha bekleyelım dedı

Onun sorunu başkaydı ama demek istediğim yaşın müsaitse, psikolojiniz kaldırıyorsa eşinle pes etme derim. Benim eşim bu son olsun diyorda

Ben biraz dikkat ettim canım ayağa kalkmadım felan 1 hafta, korkumdan ama ertesi gün normal hayata dönenler var. Dikişlerim bayağı geç düştü 3 4 hafta. Zor bir operasyon değil, biz ne zorluklar gördük. Narkoz yedikten sonra bunlar hiç sayılır. Benim ameliyat saat 19.00 da yapıldığı için bir gece yattım
Açıkcası bende 1 kez daha deneyip birakmayı planliyorum yani belki daha uzun bi süre sonra tekrarlarım ama bu denemenin hemen pesine birsey yapabileceğimi dusunemiyorum

Merhaba ben de abdominal serklaj olacağım Ocak ayında. Operasyonunuz nasıl geçti ? Zor bir operasyon mu? Kaç gün sonra iyileştiniz kendi işlerinizi yapabildiniz ? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim . Teşekkürler 🙏🏼
Merhaba canım hayır korkma zor degıl ama bıraz agrı oluyo gaz verıp karnını sısırıp ıslem yaptıkları ıcın ama hepsı gecıyor bır aya tamamen toparlanıyorsun ılk bor hafta biraz egıl dogrul zor ama cok agır bısey deıl canım kac yasındasın kac kaybın var hangı sehırdesın

Tesekkür ederim.. bu gece baslayacağım cok cok sagolun iyilik dolu kalbinize yüreginize gönlunûze size cok tesekkur ederim allah razi olsun
Güzel haberlerini bekliyorum. Bir de tekrar hamile kalinca kimseye soylemeyin bence. Nazar olarak demiyorum. Aileleriniz de acaba düşer mi diye korkarak olumsuz enerji yayarlar. Hiç kimse bilmese cok iyi olur.

Güzel haberlerini bekliyorum. Bir de tekrar hamile kalinca kimseye soylemeyin bence. Nazar olarak demiyorum. Aileleriniz de acaba düşer mi diye korkarak olumsuz enerji yayarlar. Hiç kimse bilmese cok iyi olur.
Ah onu bende cok istiyorum ama eşim hemen annemlere söyleyelim annemlere söyle söyledinmi vs. Cabaları beni benden aliyor.. diyorumki 1 kere ya 1 kerede soylemeyelim kendi anneme bile söylemiyorum soyledim saniyor.. kendimiz bekleyelim bakalım çaresine ama hayır illa bilicekler bilince kimsenin elinden brisey gelmiyor aksine ben daha fazla sorun yaşıyorum kimse üzülmesin aman birsey belli etmeyim diye düsünup duruyorum.. 😓

Ah onu bende cok istiyorum ama eşim hemen annemlere söyleyelim annemlere söyle söyledinmi vs. Cabaları beni benden aliyor.. diyorumki 1 kere ya 1 kerede soylemeyelim kendi anneme bile söylemiyorum soyledim saniyor.. kendimiz bekleyelim bakalım çaresine ama hayır illa bilicekler bilince kimsenin elinden brisey gelmiyor aksine ben daha fazla sorun yaşıyorum kimse üzülmesin aman birsey belli etmeyim diye düsünup duruyorum.. 😓
Eşin insani çileden çikaran biri anladığım kadariyla. Kuzum o zaman ona da soylemesen olur mu? Yapabilir misin?

Canım şimdiye kadar başkaları üzülmesin diye kendini harap ettin sonuç değişti mi ,tabiki değişmedi.🤷Sen belli etsende etmesende seninle üzülen üzülmüştür.üzülmeyenin umrunda bile olmamışsındır.Artık başkaları için değil,kendin için yaşamaya başlarsan sıkıntılarından uzaklaşabilirsin.Lütfen kendini biraz sev,önemse,şu hayatta senden değerli değil hiç birşey....Şu saatten sonra ertelenmiş ve eksik hayat yaşamamak adına kendine özbenliğine iyi davranıp kendine sarıl sarmalan bak sana nasıl da iyi gelecek😉Doktorlar bir sebep bulamıyorsa belki de tek sebep negatif düşünce ve psikolojik baskı olabilir.Profosyonel bir destek alsan sanki sana daha iyi gelicek gibi...

Muayenede bellı olmuyo cnm histeroskıpı yapıldı bana onda göründü sıkayetın varmı bılemedımkı doktorun gerek gorse yapardı heralde bende ıkız bebeklerımı kaybettım hala toparlanamadım
Başın sağolsun canım. Yeni oldu sanırım, inşallah Rabbim kayıplarımızın mükafatını verir. Yaşın kaç canım?

Canım şimdiye kadar başkaları üzülmesin diye kendini harap ettin sonuç değişti mi ,tabiki değişmedi.🤷Sen belli etsende etmesende seninle üzülen üzülmüştür.üzülmeyenin umrunda bile olmamışsındır.Artık başkaları için değil,kendin için yaşamaya başlarsan sıkıntılarından uzaklaşabilirsin.Lütfen kendini biraz sev,önemse,şu hayatta senden değerli değil hiç birşey....Şu saatten sonra ertelenmiş ve eksik hayat yaşamamak adına kendine özbenliğine iyi davranıp kendine sarıl sarmalan bak sana nasıl da iyi gelecek😉Doktorlar bir sebep bulamıyorsa belki de tek sebep negatif düşünce ve psikolojik baskı olabilir.Profosyonel bir destek alsan sanki sana daha iyi gelicek gibi...
Acıkcası uzun suredir kendi kendime reddediyorum destek alma kısmını cünkü kendime yetebileceğimi düşündüm hatta kimseye anlatmak istemedim yasadıklarımı ama sonra icimden taştı artık dayanamadım sizleri ortak ettim.. üzülme kısmına gelince benim annem bunca zaman cok üzüntû yaşadı kadının yüzü nerdeyse hic gülmedi o üzülsün istemiyorum artık ben ona belli etmedikce oda bana belli etmemeye calisiyor bi nebze oju dahaa cok üzmemek adına susuyorum icimden aglıyorum

Eşin insani çileden çikaran biri anladığım kadariyla. Kuzum o zaman ona da soylemesen olur mu? Yapabilir misin?
O çok zor yani kontrollerim devamli başka şehirde bi bahane ile hastaneye gidilecek gibi degil.. birde kuretaj konulari var tabii sonrasinda oyle bir durum yasanirsa ssn soylemedin olur

O çok zor yani kontrollerim devamli başka şehirde bi bahane ile hastaneye gidilecek gibi degil.. birde kuretaj konulari var tabii sonrasinda oyle bir durum yasanirsa ssn soylemedin olur
Yalvar yakar söyletmeyin o zaman. Yanlis mi hatırlıyorum 15 düşük mü olmustu? Az bir sayi mi 15? Annelere soylenir anneler baskalarina soyler. Herkes bir agizdan insallah dusmez insallah bir sey olmaz dedikçe yeterince olumsuz enerji yayilir zaten. Yalan söylemek iyi degil ama de ki ben burada bir hoca hanimla konustum. Hamile kalan kadini ve doğuma giden kadini kimseye duyurmamak gerekiyormus. Hamileliğin bir muddet kari koca arasinda kalmasi gerekiyormus desen? Inanmaz mi?

Yalvar yakar söyletmeyin o zaman. Yanlis mi hatırlıyorum 15 düşük mü olmustu? Az bir sayi mi 15? Annelere soylenir anneler baskalarina soyler. Herkes bir agizdan insallah dusmez insallah bir sey olmaz dedikçe yeterince olumsuz enerji yayilir zaten. Yalan söylemek iyi degil ama de ki ben burada bir hoca hanimla konustum. Hamile kalan kadini ve doğuma giden kadini kimseye duyurmamak gerekiyormus. Hamileliğin bir muddet kari koca arasinda kalmasi gerekiyormus desen? Inanmaz mi?
İmkanı yok inanmaz neler söyledim neler ama benden gizli yine söylüyor.. sonra bana sen soyle sen soyle diyor. Zaten biliyorlar halbuki.. yani bulucam bi caresini elbet ama biraz daha hamilelik icin zamana ihtiyacm var

İmkanı yok inanmaz neler söyledim neler ama benden gizli yine söylüyor.. sonra bana sen soyle sen soyle diyor. Zaten biliyorlar halbuki.. yani bulucam bi caresini elbet ama biraz daha hamilelik icin zamana ihtiyacm var
Bu söylediğimi yanlis anlama. Seni ilk kez bu konuda gordum. Oncesinde hatirlamiyorum. Esinle aran nasil bilmiyorum, nasil bir adam bilmiyorum. Bu kadar bebek olmamasi, acaba bir isaret mi sana? Kotu bir adam da sen mi goremiyorsun acaba? Iyi baba olamayacak da Allah o yuzden mi aliyor canlarini? Sen evliligini bilirsin daha iyi degerlendirirsin. Bi de bu açıdan düşün.

Okurken kalbim sıkıştı sanki 😔😔 Allahım sana ikiz bebekler nasip etsin kucağın dolsun taşsın inş. Muhakkak yaptırdığınızı düşünüyorum fakat sperm dna hasar testini yaptırmışmıydınız ?

Bu söylediğimi yanlis anlama. Seni ilk kez bu konuda gordum. Oncesinde hatirlamiyorum. Esinle aran nasil bilmiyorum, nasil bir adam bilmiyorum. Bu kadar bebek olmamasi, acaba bir isaret mi sana? Kotu bir adam da sen mi goremiyorsun acaba? Iyi baba olamayacak da Allah o yuzden mi aliyor canlarini? Sen evliligini bilirsin daha iyi degerlendirirsin. Bi de bu açıdan düşün.
O anlamda gercekten anlayıslılıdır biz ailelerimizden uzak sehirdeyiz cok uzak degil ama belki 3 belki 5 ayda bi goruruz ailelerimizi yani istiyorki benim hamileligim boyunca birileri bilsin yardıma gelsin kimse benden birsey beklemesin birsey bile söyleyeceklerse ona göre söylesinler istiyor.. gerci ne benim ailem ne esimin ailesi cok sık gidip gelemiyor zaten senede 1 hafta falan.. baba olacak cok iyi babalık yapabilecek biridir bence bilmiyorum allah verir belki ama sınavımız agır gecenlerden sanirim

X