Gebeliğe Hazırlık Çoook yoruldum.. Sık tekrarlayan düşük

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba, kaan hica tavmergen hastanesinde yapiyir islemleri ama kendi muayenesinde calisiyor...kullandigimiz serum intralipid serum diye geciyor...soya ve yumurta gibi urunler barindiriyor. Bagisiklik duzenleyici diyen de var...vucut embriyoyu kabul etmediginde bu beyaz renkli serumun bebegin tutunmasina yardimci oldugunu soyluyorlar.. ben 9. Haftadayim suan ve 2 haftada 1 o serumu aliyorum ozel bir hastanede taktiriyorum...baris buke de simdiki doktorum yani kaan hoca gebeligi devaminda ilgilenmiyir o sadece tup bebek islemlerini yapar belli bir haftadan sonra baris hocaya yonlendiriyir
Anladıö dönüş için teşekkür ederim tüp bebek işlemlerimi daha önce ege üni yaptırmıştı tavmergenleri tanıyorum, peki ANA değerinize baktılar mı ona göre mi karar verdiler, ya da başka bir tahlil sonucuna göre mi, sağlıkla kavuşun inşallah

Anladıö dönüş için teşekkür ederim tüp bebek işlemlerimi daha önce ege üni yaptırmıştı tavmergenleri tanıyorum, peki ANA değerinize baktılar mı ona göre mi karar verdiler, ya da başka bir tahlil sonucuna göre mi, sağlıkla kavuşun inşallah
Rica ederim...ANA degerime bakilmadi ...kaan hoca gerek gormedi direk serum baglatalim demisti...iyi ki de bakmadik aslinda...Allah razi olsun duaya oyle ihtiyacim var ki 🙏🙏Rabbim biz isteyen herkese saglikla kollarimiza aldigimiz gunleridl gormeyi de nasip etsin🤲

Rica ederim...ANA degerime bakilmadi ...kaan hoca gerek gormedi direk serum baglatalim demisti...iyi ki de bakmadik aslinda...Allah razi olsun duaya oyle ihtiyacim var ki 🙏🙏Rabbim biz isteyen herkese saglikla kollarimiza aldigimiz gunleridl gormeyi de nasip etsin🤲
İnşallah bu sefer sağlıkla olur kaybetmenin avısonı da yaşayan bilir çünkü o da farklı bir sınavdı çünkü bundma sonradı hep iyi haber hep sağlık olsun sizin için de teşekkürler 🙏

İnşallah bu sefer sağlıkla olur kaybetmenin avısonı da yaşayan bilir çünkü o da farklı bir sınavdı çünkü bundma sonradı hep iyi haber hep sağlık olsun sizin için de teşekkürler 🙏
Aminn...Rabbim biz isteyen herkese saglikli ve salih evlatlar nasip etsin insallah🤲🤲🤲

Yok canım ona baktır özellikle sana verilen doz sonrası.Ben de 3 senede 5 kayıp yaşadım.ama son gebeliğimi engel durumundan dolayı 5.ayda sezaryen doğumla kaybettim.Yani engeline kadar herşey olması gerektiği gibiydi çok yolundaydı ne kanama yaşadım ne bir sıkıntı.ne yazık ki beyni gelişmemişti tüm genetik testleri temiz geldi.pıhtılaşma kaynaklı değildi allah nasip etmedi o kadar başke nedeni yoktu.son gebelikte sabah ve akşam oksapar 0.4 vuruldum yani günlük 0.8 doz aldım.yanında deltacortril folbiol coraspin benexol ve günde üç kere progeston fitil alıyordum ilk defa bu tedavi ile bebeğim uzun yaşadı.benim doktorum kayseride riskli gebelik profu mustafa başbuğ.Şimdi tekrar hamile kalmaya korkuyorum canım çıkıyor aynı acıları yaşayacağım diye.o yüzden seni çok iyi anlıyorum
Merhaba bende 1 senede 3 kayıp yasadım som

Doktkrunuzu degistirin bence tekrarlayan dusuklerde de kullaniliyor yaşla alakasi yok..benim 3 dusugum vardi...tuo bebek tedavisindeyken yine dogal olarak hamile kaldim ve ogrenir ogrenmez doktorum serum ve kortizon tedavisi baslatti...ondan mi bilmiyorum belki de Rabbim artik vakti geldi demistir diye de olabilir ilk defa bebegimin kalp atislarini duydum...3 dusugumde de kalp atisi olmadan gelisimleri duruyordu...yanj serumu mutlaka isteyin ve yaninda dusuk dozda kortizon
Meraba kortizonu sadece dusuk yapiyosunuz diye mi verdi doktorunuz? Baska bi sebebi var miydi? Benimde hamileliklerimde kalp atisi olmuyo. Sadece asilamada oldu o da dıs gebelik oldu.

Meraba kortizonu sadece dusuk yapiyosunuz diye mi verdi doktorunuz? Baska bi sebebi var miydi? Benimde hamileliklerimde kalp atisi olmuyo. Sadece asilamada oldu o da dıs gebelik oldu.
Merhaba evet dusuk yaptim diye onlem olarak verdi doktorum..16 haftaya kadar da kullandim..dusuklerimin hic bir sebebi bulunamadi

Düsüklerin caresi bulunamadı diye verdi kortizonu oyle devam etti ama kanama nedeniyle rahim agzi fazla acıldı o yuzden kaybettim bu seferde

Düsüklerin caresi bulunamadı diye verdi kortizonu oyle devam etti ama kanama nedeniyle rahim agzi fazla acıldı o yuzden kaybettim bu seferde
Durumunuza cok uzuldum gercekten. Yasadiklarimiz hic kolay degil. Insallah annelik ozellikle bizim gibi cok cekmis kadinlara hayirlisiyla nasip olur ama ben size inaniyorum bigun tam vazgectim diyip annelik defterinizi kapattiginizda kucaginiz dolacak Allahin izniyle moralinizi bozmayin umut dunyasinda yasiyoruz

Durumunuza cok uzuldum gercekten. Yasadiklarimiz hic kolay degil. Insallah annelik ozellikle bizim gibi cok cekmis kadinlara hayirlisiyla nasip olur ama ben size inaniyorum bigun tam vazgectim diyip annelik defterinizi kapattiginizda kucaginiz dolacak Allahin izniyle moralinizi bozmayin umut dunyasinda yasiyoruz
Bende buna inanmak istiyorum ama icim beynim kalbim sızlıyorr umarım olur allah büyük allah var umut var

Kromozom ve trombofili panelini eğitim araştırma Hastanesi'nde yaptırdım.2,5 ay sürdü sonuçların çıkması,özel de yapıyorlarmış en geç 1,5 haftaya çıkıyor.Diğer tüm tahlillerimi Uludağ üniversitesinde yaptırdım.
Sistemik Lupus Eritematozus vücutta pek çok organı birden tutan romatizmal bir hastalıktır.
Antifosfolipid antikor sendromu (APS) otoimmün bir bozukluktur. Otoimmün bozukluklar, vücudun bağışıklık sisteminin vücudun doku ve hücrelerine saldırıp onlara zarar verecek antikorlar ürettiğinde ortaya çıkar. Antikorlar bir tür proteindir. Bağışıklık sistemi genellikle bu proteinleri infeksiyona karşı savunma amacıyla üretir.

Kısacası bagisiklik sistemim hatali calisiyor.Ben hamileyken bağışıklık sistemim bebeği yabancı cisim gibi algılayıp bebeğe ve vücudun kendisine zarar vermeye başlıyor.kromozom testlerinde de kanımda pıhtılaşmaya yatkınlık var.Ben çok özel hastane ve doktorlarına gittim.Ama kimse üniversitedeki doktorlar kadar araştırmamız onu ögrendim.Boşuna özel doktorlara gitmenize gerek yok.Üniversite hastanelerinde mesai saati dışı öğretim görevlilerine (prof.ve doç.) ücretli muayane imkanlarından faydalaniyorum.158 TL geçmiyor muayane ücretleri bölüm ve branşa göre değişiyor.Tahliller tamamen ücretsiz yapılıyor.
Merhaba
Uludağ için mesai dışı randevu almak istiyorum önerebileceğiniz doktor var mı? Gelecek haftalarda infertilite randevum da var ama bağışıklık testlerine yoğunlaşmak istiyorum. Mesai dışında çalışanlar buna bakıyor mu acaba?

Merhaba,Adnan Orhan ve ışıl kasapogluna alabilirsiniz. ışıl kasapoğlu aynı zamanda tüp bebek bölümünün sorumlu doktoru muayane ücretleri 182₺ Eğer telefon ile ulaşamazsınız hastane kadın hastalıkları sekreterliği den randevu alabilirsiniz
02242952545-02242952538 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz

Merhaba,Adnan Orhan ve ışıl kasapogluna alabilirsiniz. ışıl kasapoğlu aynı zamanda tüp bebek bölümünün sorumlu doktoru muayane ücretleri 182₺ Eğer telefon ile ulaşamazsınız hastane kadın hastalıkları sekreterliği den randevu alabilirsiniz
Işıl hanım bu ara mesai dışı açmıyor fakat Adnan beyden randevu almaya çalışayım şuan mesai dışı da dolu fakat sanırım boşluk bulabilirim

Ben geçtiğimiz hafta telefonla da ulaşamadım hastaneye gidip sekreterlikten randevuyu ay sonuna ancak alabildim.

Ben geçtiğimiz hafta telefonla da ulaşamadım hastaneye gidip sekreterlikten randevuyu ay sonuna ancak alabildim.
Ayın 22sinde gideceğim o gün gerekli olursa mesai dışı randevu da alabilirim. Şu an ilk infertilite randevuma gideceğim umarım hızlı gider süreç aşılama talep etmek istiyorum tüm testlerimiz de hazır ama bakalım 🙏🏻

Ayın 22sinde gideceğim o gün gerekli olursa mesai dışı randevu da alabilirim. Şu an ilk infertilite randevuma gideceğim umarım hızlı gider süreç aşılama talep etmek istiyorum tüm testlerimiz de hazır ama bakalım 🙏🏻
Hayirlisi olsun umarım isteyen herkes en kısa sürede bebişine kavuşur.

Merhaba ben hem infertilite hem adnan beyden randevu aldım infertilite randevum biraz ileri tarihli, Orhan bey aşılama ile ilgili işlemleri yapıyor mu acaba? Yoksa sadece jinekolojik muayene mi?

Merhaba ben hem infertilite hem adnan beyden randevu aldım infertilite randevum biraz ileri tarihli, Orhan bey aşılama ile ilgili işlemleri yapıyor mu acaba? Yoksa sadece jinekolojik muayene mi?
Jinekolojik ameliyat ve muayane ediyor diye biliyorum.Eğer Adnan bey uygun görürse sizi direkt aşılama ve tüp bebeğe yönlendirebilir belki infertilite bölümüne gitmenize gerek kalmaz.Daha önce beni bu şekilde tüp bebeğe yönlendirmişlerdi.Ama siz sakın infertilite randevunuzu iptal etmeyen Adnan Bey'le görüştükten sonra buna karar verirsiniz.

X