Corona zamanı eve gelmek isteyen "ISRARCI" İnsanlar..

CiNNET NUR

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
5.058
24.234
Korona olduk bizdeki korona da çifte kavrulmuş deyiverin kaçışsınlar. Eşine bırakma bu işi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 311 gün geçti.

Mihail Zoscenko

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2010
6.092
16.218
İnsanları anlamak mümkün değil, korona olmasa bile arkadaş uzak duruyor çağırmak istemiyor belli ki yüzsüz gibi niye yapışırsın. Temaslıyım karantinadayım demeniz bile anca iki hafta idare eder sizi o yüzden virüs nedeniyle kapalıyız demek zorundasınız. Veya kronik hastalığım var aynı sebeple bir akrabam öldü ben de korkuyorum vs diyebilirsiniz.

QueenBee55

🍁🍂Autumn
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
245
473
Genel olarak ısrarcı insanlardan hoşlanmıyorum zaten de sürekli bir yere misafir olmak için ısrar eden insanlar daha bi itici oluyor.

Eş ailesinden pek kurtuluş olacağını sanmıyorum pandemiden beri geliyorlarsa şimdi ne değişti de istemiyorsun tribine girebilirler sınırı başta koymak gerekliydi.

Yok normalde pandemi dönemi hiç gelmeyipte şimdi gelmek istiyorlarsa açık açık bizim hastalık vs dolayısyla ev oturmalarına karşı çekincelerimiz var demek ayıp değil.

Madem şüpheli bir görüşmeniz var açık açık görüştüğüm biri covid olmuş bu hafta karantinada olcaz diyip sonra da çok korktuk bir süre daha ev oturması yada görüşme yapmasak iyi olur diyebilirsiniz.
Korona zamanı hepsi memleketine gitti birde haftasonu yasak olunca gelmediker memleketten döner dönmez hemen gelin gidin demeye başladılar keşke orda kalsalardı diyorum kendi oturdukları mahalle de olmayan kalmadı resmen Allah korusun bütün konu komşu korona oldu ben evime almam sizinle dertleşmek istedim ama bu insanların ısrarcı darılgan yapılarından nefret ettim gerçekten.. Anlamıyorum koskoca insanların bu hallerini..

samantha

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2009
6.601
7.541
40
Ben çatır çatır söylüyorum kendi tarafıma zaten de bu insanlara anlatamıyırum.. Birde ne diyorlar ki bizbizeyiz bişey olmaz. Yav diyoeum zaten bundan çıkıyo hep bu meret aman sonra alınma darılma yapıyolar. Benim için sorun değil ama eşim kırmak istemiyor.. Eve de çağırmıyor ama bunlar anlamıyor ben mesela hayatım boyunca birine sana geleyim demedim davet eder icabet ederim ama davet edilmeden de kimseye gitmem ya

Of sana sarılmak istiyorum şu an. Asla kendi kendimi davet ettirmem. Benim de eşimin ailesi böyle. Ustelik de söylüyorum şu zamanda gorusmeyelim diye. Haftaya gene ariolar eşimi gelelim mi diye. Sanki boyut atlamisiz gibi. Vala normalde zaten sevmem bu eve gitme gelme olaylarini. Maddi durum musaitae disarda oturma taraftariyim ben. Guya seni gormeye geliolar. Iki dk oturamio ev sahibi tabak koy tabak kaldirdan. Bu sacma sapan seylerin sona ermesi adina cok iyi bahane oldu bu corona. Gormek isteyen cagirir ayrica. Sana geliyim demez. Kaldi ki büyük olan onlar. Gelin aldik kullanalim bilincalti bunlar hep. Hayir de bos ver küssünler.

samantha

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2009
6.601
7.541
40
Korona zamanı hepsi memleketine gitti birde haftasonu yasak olunca gelmediker memleketten döner dönmez hemen gelin gidin demeye başladılar keşke orda kalsalardı diyorum kendi oturdukları mahalle de olmayan kalmadı resmen Allah korusun bütün konu komşu korona oldu ben evime almam sizinle dertleşmek istedim ama bu insanların ısrarcı darılgan yapılarından nefret ettim gerçekten.. Anlamıyorum koskoca insanların bu hallerini..
Anlayışsız ve arsız insana ne desen boş. Kendi kendisini eğleyemeyen insan da nereye gitse zaten sıkılacak bunu göremiyorlar.

Queeninthenorth

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
7.255
9.317
Cocukluk arkadasim evlenip uzak bir semte gitti. Babasiyla ayni sitede oturuyoruz. Babasini sik sik ziyarete geliyor. Iki kucuk cocugum var. Benim de bir oglum var. Arkadasim pandemi suresince masallah hic sakinmadi kendini, her gun baska bir mekanda paylasim yapiyor. Buyuk kizi krese gidiyor. Babasina her geldiginde giruselim diyor, benden davet bekliyor. Acikca bu donemde kapali alanda goeusmeyi ssgliksiz buldugumu kac kez soyledim ama israrla bizde bir sey yok.ki deyip duruyor. Zaten milletin agzina da sakiz olmus bu laf bizde bsy yok. Ne biliyorsunuz ki diye agizlarina terlikle vutmak istiyorum. Test yaptirip negafif bile ciksaniz test yaltrdiktan 5 dk sonra bulasmayacagi ne malum. Anlamayan anlamiyor. En son gene bi kahveye gelecegim ddyince benim de tepem atti acik acik eve kimseyo kabul etmuyorum kusura bakma dedim. Alindi ama benim ve ailemin sagligindan onemli drgil ne yapayim. Alinan alinsin.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
24.176
52.075
Eşin neden koruna var demiyor

O demezse sen de

Eltiyle konuşuyorsan ona söyle

Olmazsa kp e

Sen aklı başında adamsın diye git çek bunların kulaklarını gelme gitme olmaz diye bitir

Topu ona at Cumhurbaşkanı bile evde buluşmayın diyor de kime itibar ederlerse onu referans göster

Virüs bitsin acısını çıkarır görüşürüz de vs

Hala geleceğiz derlerse de sinir krizi geçir

QueenBee55

🍁🍂Autumn
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
245
473
Of sana sarılmak istiyorum şu an. Asla kendi kendimi davet ettirmem. Benim de eşimin ailesi böyle. Ustelik de söylüyorum şu zamanda gorusmeyelim diye. Haftaya gene ariolar eşimi gelelim mi diye. Sanki boyut atlamisiz gibi. Vala normalde zaten sevmem bu eve gitme gelme olaylarini. Maddi durum musaitae disarda oturma taraftariyim ben. Guya seni gormeye geliolar. Iki dk oturamio ev sahibi tabak koy tabak kaldirdan. Bu sacma sapan seylerin sona ermesi adina cok iyi bahane oldu bu corona. Gormek isteyen cagirir ayrica. Sana geliyim demez. Kaldi ki büyük olan onlar. Gelin aldik kullanalim bilincalti bunlar hep. Hayir de bos ver küssünler.
Yaaa teşekkür ederim🧡 peki sen hiç bir çözüm buldun mu annem derdide inanmazdım kızım birtek adamla evlenmezsin ailesiyle de evli gibi olursun diye..bu eş aileleri yemin ederim en iyisi bile insanı darlıyor

d3nizz

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
14.243
26.516
34
valla bizimkilerde tutturmus kizimin dogum gunune geleceklermiş
lafta anlamiyorlar
kendimi gectim babalari böbrek hastasi tek böbrek
anne şeker hastası
ben astim
gorumcem ogretmen
eşim zaten 300 400 kisilik yerde çalisiyor hergun 3 5 vaka cikiyor
en son paşa gönlünuz bilir valla olacaklardan olmayacaklardan ben sorumlu degilim dedim.
gelmelerine yakin tebesir tozu içıp ateşlenmeyi düşünüyorum
😂😂

QueenBee55

🍁🍂Autumn
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
245
473
Eşin neden koruna var demiyor

O demezse sen de

Eltiyle konuşuyorsan ona söyle

Olmazsa kp e

Sen aklı başında adamsın diye git çek bunların kulaklarını gelme gitme olmaz diye bitir

Topu ona at Cumhurbaşkanı bile evde buluşmayın diyor de kime itibar ederlerse onu referans göster

Virüs bitsin acısını çıkarır görüşürüz de vs

Hala geleceğiz derlerse de sinir krizi geçir
Keşkeee en çok da eltilerim bir darılgan anlatamam 2 side hem davet etti hem gelmek istedi diyorum ki bakın bu durumda olmaz hatta başkalarına da gidip gelmeyin kendinizi koruyun aman sonra bir tripler bir tripler ben kabul etmiyorum ama her haftasonu baş ağrıtıyorlar

QueenBee55

🍁🍂Autumn
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
245
473
valla bizimkilerde tutturmus kizimin dogum gunune geleceklermiş
lafta anlamiyorlar
kendimi gectim babalari böbrek hastasi tek böbrek
anne şeker hastası
ben astim
gorumcem ogretmen
eşim zaten 300 400 kisilik yerde çalisiyor hergun 3 5 vaka cikiyor
en son paşa gönlünuz bilir valla olacaklardan olmayacaklardan ben sorumlu degilim dedim.
gelmelerine yakin tebesir tozu içıp ateşlenmeyi düşünüyorum
😂😂
Gerçekten benim eş aileside kronik rahatsızlar ama geziyorlar valla fıldır fıldır yahu hiç mi korkmuyosunuz.. Şu an dua ediyorum inşallah haftasonları yine sokağa çıkma yasağı gelir de kurtuluruz.. Hele de yılbaşı günü biz oturuyoruz evimizde ya siz fe oturun.. Ayrıca siz doğum günü yapıp çağırmadıysanız kendi kendilerini gelmek noluyo? 😂

QueenBee55

🍁🍂Autumn
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
245
473
Cocukluk arkadasim evlenip uzak bir semte gitti. Babasiyla ayni sitede oturuyoruz. Babasini sik sik ziyarete geliyor. Iki kucuk cocugum var. Benim de bir oglum var. Arkadasim pandemi suresince masallah hic sakinmadi kendini, her gun baska bir mekanda paylasim yapiyor. Buyuk kizi krese gidiyor. Babasina her geldiginde giruselim diyor, benden davet bekliyor. Acikca bu donemde kapali alanda goeusmeyi ssgliksiz buldugumu kac kez soyledim ama israrla bizde bir sey yok.ki deyip duruyor. Zaten milletin agzina da sakiz olmus bu laf bizde bsy yok. Ne biliyorsunuz ki diye agizlarina terlikle vutmak istiyorum. Test yaptirip negafif bile ciksaniz test yaltrdiktan 5 dk sonra bulasmayacagi ne malum. Anlamayan anlamiyor. En son gene bi kahveye gelecegim ddyince benim de tepem atti acik acik eve kimseyo kabul etmuyorum kusura bakma dedim. Alindi ama benim ve ailemin sagligindan onemli drgil ne yapayim. Alinan alinsin.
Kendi aileme söylüyorum kardeşlerime anneme babama alınmazlar zaten alınsalar da umrumda değil. Ama şu evlilik varya evlilik koca ailesi?☹️Aman kalpleri kırılmasın diye iyi anlattım olmadı açık açık söylüyorum onu da anlamıyorlar hayatım boyunca ısrarcı ve arsız insandan nefret ettim.. Benimde başıma geldi işte böyle.. Ben kimsenin evine davetsiz gitmem siz de gelmeyin zor mu? Zorla kendini davet ettirmek nedir 👊