Çözülemeyen tek bir konu kaldı. Nasıl davranmalıyım?

Ay bizde birlikte yaşıyoruz şuan, sürekli dibindeyim... İnsan seneler geçse de tanıyamıyor :KK43: hayırlısı olsun hakkınızda
Biz de uzun yıllar birlikte yaşamıştık zaten evlenince hani resmileşiyo falan daha bi rahatlar, beni bi salar demiştim ama olmadı.. Hayatımın 10 yılı sürekli kendimi açıklamaya çalışmakla geçti ve her geçen yıl bunu şiddeti arttı. Hayırlısı oldu yaa çok şükür 2. Evliliğimin 6. yılını yeni kutladım, bir de çocuk var :KK66: Sizin de hakkınızda hayırlısı..

Biz de uzun yıllar birlikte yaşamıştık zaten evlenince hani resmileşiyo falan daha bi rahatlar, beni bi salar demiştim ama olmadı.. Hayatımın 10 yılı sürekli kendimi açıklamaya çalışmakla geçti ve her geçen yıl bunu şiddeti arttı. Hayırlısı oldu yaa çok şükür 2. Evliliğimin 6. yılını yeni kutladım, bir de çocuk var :KK66: Sizin de hakkınızda hayırlısı..
Oh maşallah. Ağzınızın tadı bozulmasın hiç :) İnşallah çok teşekkür ederim :KK15:

işyerinde garip bir durum var mı falan diye sordu. Bende olmadığını söyledim. Bir garip bir durum var mı diye soruyorum sen sorduğum soruya cevap vermiyorsun normal olabilecek şeyleri söylüyorsun bana dedi. E garip bir şey yok diyorum yine ikna olmuyor. %95 inanıyormuş, %5 inanmıyormuş bana. Pusuda yattım bekliyorum, yalan söyleme bir şey gizleme bu durumu aşalım diyor.
Psikopat mı ne?! Pusuda yattım bekliyorum ne demek?! Sen önce kendi sapkın durumunu bir aş?! İleride böyle takıntılı bir insanla evlenip kız çocuk sahibi olduğunuzu bir düşünün? Hayatını mahveder! Dört senelik birlikteliğinize yazık olmasın diye bu adama ömrünüzün sonuna kadar günlük rapor mı vereceksiniz? Bence hiç hafife alınacak 'garip bir durum' değil :) Tedavi olsun.

ne yapmışsın sen?
ne var böyle %95 inanıyorum %5 inanmıyorum ne demek?
milletin yatağından mı toplamış seni?
saçma sapan mekanlardan mı çekip almış?
devamlı erkeklerle flörtöz konuşmalar mı yapıyorsun?
önüne gelene mavi boncuk mu dağıtıyorsun?
ne yapmışsın yani bu tepki bu tavır ne alaka ve ne bu gurur kırıcılık, nereden geliyor bu cesaret? bu had?
ne bu şüphe?
insana ailesi böyle davranmaz. ailene yapmadığın açıklamayı elin adamına mı yapıp duracaksın?
doğru söylediğin halde sürekli kendini anlatmaya çabalamak...
aşırı yorucu.
bu konu hiçbir zaman çözülmeyecek.
bazen cevaplardan çok sorulan sorulara odaklanmak lazım. kişi kendinden bilir işi.
doğrularına inanmayan bir adama kendini anlatmakla ömür tüketmek istiyorsan mutluluklar.

Öbür kişiyle görüştüğünüzde ne kadar zamandır ayrıydınız sevgilinizle? Çok kısa bir sürede olduysa sizin birlikteyken de o kişiden hoşlandığınızı düşünüyor olabilir. Ben olsam böyle düşünürdüm. 6 yıllık ilişkim var, diyelim tartıştık ayrılığa geldi, 1 hafta geçmeden sevgilim birisiyle buluştu. Bu insan bir anda ışınlanmadı ya karşısına, demek ki gözü varmış derdim. Barışsak bile güvenim ciddi sarsılırdı.

ne yapmışsın sen?
ne var böyle %95 inanıyorum %5 inanmıyorum ne demek?
milletin yatağından mı toplamış seni?
saçma sapan mekanlardan mı çekip almış?
devamlı erkeklerle flörtöz konuşmalar mı yapıyorsun?
önüne gelene mavi boncuk mu dağıtıyorsun?
ne yapmışsın yani bu tepki bu tavır ne alaka ve ne bu gurur kırıcılık, nereden geliyor bu cesaret? bu had?
ne bu şüphe?
insana ailesi böyle davranmaz. ailene yapmadığın açıklamayı elin adamına mı yapıp duracaksın?
doğru söylediğin halde sürekli kendini anlatmaya çabalamak...
aşırı yorucu.
bu konu hiçbir zaman çözülmeyecek.
bazen cevaplardan çok sorulan sorulara odaklanmak lazım. kişi kendinden bilir işi.
doğrularına inanmayan bir adama kendini anlatmakla ömür tüketmek istiyorsan mutluluklar.
Çok haklısın. Ben kendimi biliyorum ya içim rahat o açıdan vicdanım çok rahat. Benim sorunum şu evet geçmişte bazı şeyleri saklıyordum, çekiniyordum sorun çıkacak diye. Artık bunu aştım. İletişim sorunum olduğunu düşündürtüyor bana. Geçen mesela bir konu daha oldu. Bir arkadaş grubumuzu evimize davet edecektik onunda tanıdığı benim arkadaş grubum. Bir arkadaş daha var onunla tanışmadılar henüz. Bende o arkadaşı görünce böyle böyle bir planımız var sende gel istersen dedim. Sonra da pişman oldum keşke önce benimkine söyleseydim sonra çocuğu davet etseydim diye. Geldim eve söyledim benimkine "X kişisini de çağıralım mı hem tanışmış olursunuz" dedim. O da gelsin tabi istiyorsa da sen söyledin zaten değil mi dedi. Evet söylemiş bulundum dedim. Bak yanlış yapıyorsun dedi hiç söylememiş gibi bana soruyorsun zaten çocuğu çağırmışsın dedi, senin problemin bu yanlış iletişim kuruyorsun dedi. Bu konuda diğerleriyle aynı şey dedi. Bana bu konu basit geliyor mesela çokta mesele edilecek bir şey değil gibi. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa o haklı mı sahiden? Buna yorumunuz nedir hanımlar? :KK64:

Öbür kişiyle görüştüğünüzde ne kadar zamandır ayrıydınız sevgilinizle? Çok kısa bir sürede olduysa sizin birlikteyken de o kişiden hoşlandığınızı düşünüyor olabilir. Ben olsam böyle düşünürdüm. 6 yıllık ilişkim var, diyelim tartıştık ayrılığa geldi, 1 hafta geçmeden sevgilim birisiyle buluştu. Bu insan bir anda ışınlanmadı ya karşısına, demek ki gözü varmış derdim. Barışsak bile güvenim ciddi sarsılırdı.
4 ay ayrı kaldık o süreçte. 2. ayda sanırım. Epey geçti üzerinden.. Çok ciddiye alınacak bir durum değildi. Bir defa kahve içtik birkaç kez konuştuk..

Psikopat mı ne?! Pusuda yattım bekliyorum ne demek?! Sen önce kendi sapkın durumunu bir aş?! İleride böyle takıntılı bir insanla evlenip kız çocuk sahibi olduğunuzu bir düşünün? Hayatını mahveder! Dört senelik birlikteliğinize yazık olmasın diye bu adama ömrünüzün sonuna kadar günlük rapor mı vereceksiniz? Bence hiç hafife alınacak 'garip bir durum' değil :) Tedavi olsun.
Yani tabii ki yazık etmek istemiyorum. Seviyorum, seviliyorum. Bu konunun dışında gerçekten çok huzurluyum, mutluyum. Onunda dediği gibi sadece bu konuyu aşamıyoruz. Bir çok konuyu aştık birlikte. Şunu da atlatsak daha sağlam olacak temel ama bakalım :)

Kusura bakmayın da niye sürekli size yazanları söyleyecekmişsiniz onu anlamadım. Yazan illa olur ona da yazan vardır ama ben böyle şeylerin konuşulmasını doğru bulmuyorum. Cevap vermen gereken biri ise cevap verirsin. Rahatsız eden biriyse engeller geçersin. Sevgili ile bunun muhabbeti yapılmaz. İlişkinin başından beri güven problemi olan biri bence. Ayrılık sürecinde istediğiniz kişi ile de görüşürsünüz. Biri ile kahve içince sonuçta hemen aşık olunmuyor. Bakarsın yakın arkadaş olursun.iyi bir dost edinirsin.

Kusura bakmayın da niye sürekli size yazanları söyleyecekmişsiniz onu anlamadım. Yazan illa olur ona da yazan vardır ama ben böyle şeylerin konuşulmasını doğru bulmuyorum. Cevap vermen gereken biri ise cevap verirsin. Rahatsız eden biriyse engeller geçersin. Sevgili ile bunun muhabbeti yapılmaz. İlişkinin başından beri güven problemi olan biri bence. Ayrılık sürecinde istediğiniz kişi ile de görüşürsünüz. Biri ile kahve içince sonuçta hemen aşık olunmuyor. Bakarsın yakın arkadaş olursun.iyi bir dost edinirsin.
İşte bende böyle düşünüyorum. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edebiliyorum pek tabii. Yürüme potansiyeli olan birini uzak tutuyorum kendimden. Ve ilk zamanlarda da bana saçma geldiği için bu tarz şeyleri paylaşmıyordum o sonradan öğreniyordu. Sonradan öğrenmesi problem oluşturdu. Diğer arkadaşa gelirsekte o da şuan evli zaten. İşyerinde denk geldiğimizde nasılsın, nasıl gidiyor, evlilik nasıl, senin ilişkin nasıl tarzı konuşuyoruz :)

Kııızlarrr selam!
Biraz uzun olacak durumu tam anlatamayadabilirim, özenle seçiyorum kelimeleri. Lütfen okuyunuz ve yorumlarda bulunursanız sevinirim :)

Güzel bir ilişkimiz var çok şükür. 4 yılda ancak oturdu taşlar yerine. O da bende daha da olgunlaştık, ilişkimizi olgunlaştırdık. İlişkimizin başlarında, ben böyle ciddi bir ilişki kuracağımızı düşünmüyordum, çok ciddiye almamıştım. Açıkçası o güveni bana kendisi vermemişti. O zamanlar bir ilişki nasıl yaşanır, sevgili ile ne yapılır, ne konuşulur, ne söylenir ne söylenmez bilmiyordum kestiremiyordum. Örneğin sosyal medyadan vs biri yazıyordu ben cevap vermesem dahi söylememi istiyordu. Bana da bu düşünce saçma geliyordu, " bu bana yazdı, şu bana yazdı demek". Onunda düşüncesi şu; ben seni biliyorum, yapman gerekeni yapmışsındır zaten ama haberim olsun diyordu. Veya bir şey soruyordu ben çekindiğim için o an söyleyemiyordum sorun yaşamayalım, aman Ali Rıza bey tadımız kaçmasın modundaydım (tabii bu tutumun yanlış olduğunu geç farkettim)
sonradan söylüyordum vs derken bu durum onun bu konuda güvenini sarstı. Bundan yaklaşık 1-2 ay önce tekrar böyle bir konu gündeme geldi "sorun yaşamayalım diye o an söylememezlik yapma, bırak o an sorun çıksın tartışırız konuşuruz ama çözeriz, böyle üzerini örttükçe ben bu konuyu kapatmıyorum. Çoğu şeyi birlikte unuttuk zaten bu konu kaldı sadece bunu da çözersek bir sıkıntımız kalmayacak" tarzında konuştu. Dün yine böyle bir mesele oldu, işyerinde garip bir durum var mı falan diye sordu. Bende olmadığını söyledim. Bir dönem ayrılık yaşadığımızda işyerinden biriyle bir defa dışarıda kahve içmiştik birkaç kerede konuştuk sonra ben erkek arkadaşımı unutamadığım için olmadı zaten biz barıştık üzerine. Bende barıştığımızda işyerinden biriyle çok kısa bir süre konuştuğumuzu, bir kere dışarıda kahve içtiğimizi vs söyledim.(Şuan işyerinde ki arkadaşta evlendi ve benim ilişkim vs olduğunu da biliyor zaten. İş dolayısıyla karşılaşıyoruz, laflıyoruz arada. )
İster istemez şöyle düşünüyorum, işyerinde daha önce biri ile konuştuğumu biliyor heralde ona kafayı takıyor arada o yüzden soruyor diye düşünüyorum. Böyle garip bir durum var mı diye sorduğunda bende mailleştik vs geçen telefonda işle ilgili bir şey için aradı sordu sadece dedim. İşle ilgili olur, normal ben buna bir şey demem zaten öyle biri değilim eğer işle ilgili görüştüğün insanlara laf ediyorsam sorun yapıyorsam kaç git kurtar kendini benden öyle biriyle hayat geçmez ben buna bir şey demiyorum, garip bir durum var mı diye soruyorum sen sorduğum soruya cevap vermiyorsun normal olabilecek şeyleri söylüyorsun bana dedi. E garip bir şey yok diyorum yine ikna olmuyor. %95 inanıyormuş, %5 inanmıyormuş bana. Pusuda yattım bekliyorum, yalan söyleme bir şey gizleme bu durumu aşalım diyor. E elimden geleni yapıyorum zaten. Ne yapacağım daha. Aptal etti bu oğlan beni.
Umarım anlatabilmişimdir :)
Sevgilinizin güven problemi var. Bununla ilgili tedavi olması lazım. Sizin yerinizde başkası olsaydı ona da bu şekilde davranırdı. Bu arada sosyal medyadan tanımadıklarınızdan mesaj gelmesini istemiyorsanız bunu ayarlar kısmından ayarlayabiliyorsunuz. Ben öyle yaptım. Arkadaşlarım dışında kimse bana ne mesaj gönderiyor. Ne de etiketleme yapabiliyor. En azından aranızdaki bu sorunu çözebilirsiniz.

Anlatmayınca da şeffaf değilmişim :)
Anlatmasanız ruhu duymazdı ki 🤷🏼‍♀️ Ortak bir tanıdık vs görmediyse. Bence sıkıntı sizin bir şeyleri anlatmamanız değil, sevgilinizin fazla sorması ve kurcalaması.

Diğer uzun bir yorumunuzda iletişim sorunu mu var şeklinde bir soru sormuşsunuz. “Ben X’i de çağırdım ama senin için bir sıkıntı olur mu” deseniz daha doğru olurdu. Küçük küçük yalan söylüyormuşsunuz gibi oluyor böyle, adam zaten güvensiz olduğu için.

Benim eski sevgilimle ayrılma sebebim buna benzerdi. Kilo vermeye çalışıyordum o ara, iç çamaşırlı fotoğraf çekmiştim, ona atacaktım. İstemedi o gün 😂. Kilo vermişim gibi duruyor bir baksana dedim, sonra bakarım falan dedi. Ben de çok yakın bir kız arkadaşıma göstermiştim. “Görenler kilo vermişsin diyor 😒” dedim ben aslında bakmasını istiyordum sadece. “Kim gördü” dedi, “X’e gösterdim” dedim. “X gördü mü, gösterdin mi” dedi. “X’e gösterdim o da gördü işte” dedim. Bu şekilde kelimelerimi analiz etti falan, “bir herkes diyorsun, bir sadece X diyorsun, bir gördü diyorsun bir gösterdim diyorsun” vs yalan söylediğimi ima etti ve ayrıldı :KK70:. Amacım ilgi görmek, belki 1-2 sexting yapmakken terk edildim 😂😂.

Bak yanlış yapıyorsun dedi hiç söylememiş gibi bana soruyorsun zaten çocuğu çağırmışsın dedi, senin problemin bu yanlış iletişim kuruyorsun dedi.
Yanlış iletişim kurmuyorsunuz. Bence sizi o kadar baskılıyor ki normal bir olayı bile yumuşatarak söyleme gereği duyuyorsunuz. İş hayatinda her gün kaç kişiyle konuşuyoruz eşlerimiz de öyle. Hiç de akşamları bugün işyerinde bir şey oldu mu kimlerle konuştun demiyoruz. Nasıl geçti günün yoruldun mu diyoruz ve bitiyor.
%95 inanıyormuş, %5 inanmıyormuş bana. Pusuda yattım bekliyorum, yalan söyleme bir şey gizleme bu durumu aşalım diyor.
Bunu bana eşim söylese, evliliğim bugün büyük darbe görür. Bana yüzde yüz güvenmeyen kişiyle aynı hayatı paylaşamam. Bilemiyorum, bazi çiftlerin dinamiği kıskançlık üzerinedir. Belki sizin de öyledir ama bana doğru gelmiyor.
Pusuda yatmak resmen açık aramak falan.

Siz iyi niyetli birisiniz belli ki. Lütfen iyice ölçüp tartıp, asıl siz onu gözlemleyip, sonra evlilik için karar verin. Bir dosyaya şahit olmuştum adam karısını balkona dahi çıkarmıyor, perdeleri camları bile açtırmıyordu kadına. Görürler diye. Klinik derecede kıskançtı. Sizin erkek arkadaşınız öyledir demiyorum asla. Ama bu baskı kıskançlık ne derece iyice gözlemleyin ne olur.
Hakkınızda hayırlısı olsun :)

Bu tür durumlara basit bir erkek kıskançlığı olarak bakmamak gerek bence. Günüzümde ne yazık ki her yerden yürüyen o kadar çok ki. Durumunuz özelinde konuşarsak sorunun temelinde sevgilinizin size güvenmemesi değil sizin ona yeterince güven verememeniz yatıyor. İkna olamamış belli ki. Siz yeterince şeffaf olduğunuza emin misiniz? Farkında olarak ya da olmayarak hatanın yarısını da üzerinizde taşıdığınızı düşünüyorum.

Aklıma şey geldi arkadaşım anlatmıştı aynı apsrtmanda evli çocuklu yaşı büyük bir çift ve bekar bir erkek var bu bekar olan kadına selam diye mesaj atıyor Facebook'tan tüm muhabbet bu kadar. Sonra kadın ayilip bayilmaya başlıyor namusum kirlendi onu öldüreceğim kocam duyarsa beni öldürür ama gerçekten ayilip bayılıp krizlere girmiş herkes kadını sakinleştirmeye çalışmış :) erkek arkadaşınız böyle bir hayat istiyor bence

Bu tür durumlara basit bir erkek kıskançlığı olarak bakmamak gerek bence. Günüzümde ne yazık ki her yerden yürüyen o kadar çok ki. Durumunuz özelinde konuşarsak sorunun temelinde sevgilinizin size güvenmemesi değil sizin ona yeterince güven verememeniz yatıyor. İkna olamamış belli ki. Siz yeterince şeffaf olduğunuza emin misiniz? Farkında olarak ya da olmayarak hatanın yarısını da üzerinizde taşıdığınızı düşünüyorum.
Geçmişte şeffaf olmadığımdan dolayı bu ceremeleri çekiyorum diyebilirim. Bir noktada hakkı var. Ancak şuan öyle bir durumun içine girmemeye çalışıyorum. Sahiden bir tek bu konu açık yaramız. Onun haricinde saygısı, sevgisi, ilgisi, özverisi müthiş. Benimde hatalarım var bu noktaya gelmemizde. Ama mesela 2 gün önce bunu konuştuk uzatmadı şuan normaliz. Arada bir güncelleme, hatırlatma yapıyor sadece :işsiz:

X