Çözülemeyen tek bir konu kaldı. Nasıl davranmalıyım?

Yanlış iletişim kurmuyorsunuz. Bence sizi o kadar baskılıyor ki normal bir olayı bile yumuşatarak söyleme gereği duyuyorsunuz. İş hayatinda her gün kaç kişiyle konuşuyoruz eşlerimiz de öyle. Hiç de akşamları bugün işyerinde bir şey oldu mu kimlerle konuştun demiyoruz. Nasıl geçti günün yoruldun mu diyoruz ve bitiyor.

Bunu bana eşim söylese, evliliğim bugün büyük darbe görür. Bana yüzde yüz güvenmeyen kişiyle aynı hayatı paylaşamam. Bilemiyorum, bazi çiftlerin dinamiği kıskançlık üzerinedir. Belki sizin de öyledir ama bana doğru gelmiyor.
Pusuda yatmak resmen açık aramak falan.

Siz iyi niyetli birisiniz belli ki. Lütfen iyice ölçüp tartıp, asıl siz onu gözlemleyip, sonra evlilik için karar verin. Bir dosyaya şahit olmuştum adam karısını balkona dahi çıkarmıyor, perdeleri camları bile açtırmıyordu kadına. Görürler diye. Klinik derecede kıskançtı. Sizin erkek arkadaşınız öyledir demiyorum asla. Ama bu baskı kıskançlık ne derece iyice gözlemleyin ne olur.
Hakkınızda hayırlısı olsun :)
İlişkimizin en başından beri bende ciddi anlamda bir kaybetme korkusu vardı. Aman tadımız kaçmasın, aman öyle olmasın diye diye geçmiş dönemde sorun çıkacağını düşündüğüm konuları unuttum diyerek veya yarım yamalak anlatarak konuyu kapatmaya çalışıyordum. Benim en büyük hatam bu davranışımdır bu konuda. Bu kaybetme korkusundan dolayı da dediğiniz gibi baskı hissediyorum yumuşatmaya çalışıyorum vs.
Şu konuda biraz yanlış aktardım sanırım, iş yerinde işle ilgili muhatap olduğum kişilere asla laf etmez karışmaz, sadece garip bir durum var mı yazan eden vs diye soruyor. Hoş tabi bu da doğru değil de. Aman bilemedim dostum

Anlatmasanız ruhu duymazdı ki 🤷🏼‍♀️ Ortak bir tanıdık vs görmediyse. Bence sıkıntı sizin bir şeyleri anlatmamanız değil, sevgilinizin fazla sorması ve kurcalaması.

Diğer uzun bir yorumunuzda iletişim sorunu mu var şeklinde bir soru sormuşsunuz. “Ben X’i de çağırdım ama senin için bir sıkıntı olur mu” deseniz daha doğru olurdu. Küçük küçük yalan söylüyormuşsunuz gibi oluyor böyle, adam zaten güvensiz olduğu için.

Benim eski sevgilimle ayrılma sebebim buna benzerdi. Kilo vermeye çalışıyordum o ara, iç çamaşırlı fotoğraf çekmiştim, ona atacaktım. İstemedi o gün 😂. Kilo vermişim gibi duruyor bir baksana dedim, sonra bakarım falan dedi. Ben de çok yakın bir kız arkadaşıma göstermiştim. “Görenler kilo vermişsin diyor 😒” dedim ben aslında bakmasını istiyordum sadece. “Kim gördü” dedi, “X’e gösterdim” dedim. “X gördü mü, gösterdin mi” dedi. “X’e gösterdim o da gördü işte” dedim. Bu şekilde kelimelerimi analiz etti falan, “bir herkes diyorsun, bir sadece X diyorsun, bir gördü diyorsun bir gösterdim diyorsun” vs yalan söylediğimi ima etti ve ayrıldı :KK70:. Amacım ilgi görmek, belki 1-2 sexting yapmakken terk edildim 😂😂.
Ben anlatmama taraftarıydım da doğru olanın anlatmak olduğunu düşündürdü bana ilişkimizin içerisinde o sebeple anlattım.
Ya ben bazen şunu düşünüyorum ki bunu pek çok kadın düşünüyordur. Biz kadınlar çok farklı düşünüyoruz, erkekler çoook farklı düşünüyor. Çok enteresan :)

hayır sıze guvenmıyor yuzde 95 guvenmıyor yuzde 5 de suphelı
o yuzden boyle konusuyor
evlendıgınızde kavga ettıgınız bır an sen ayrılır ayrılmaz hemen bırını bulmustun tarzı konusmalarla yuzunuze vuracak bu tıynıyetde adam
çomak sokup kurcalaması da huzursuzluktan beslenen dedıgım dedık olan diktelerı seven sadece kendısının dogrularına gore devam edılsın ısteyen bırı oldugunu gosterıyor

emınım kendısı de bırılerıyle gorustu aslında o yuzden soruyor ama erkek yapınca normal kadın kıyamete kadar beklemelı dusuncesınde oldugu ıcın sarsıldı o yuzden guvenım sarsıldı dıyor sacmalıyor sacmalama otesı karakterı oturmamıs olgunlasmamıs bırı

bununla cok sorun yasayacaksınız maalesef

secım sızın suan hersey sızın elınızde

X