Daha önce hiç birikim yapamamış birine yardım 🙂

nisan_3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2013
70
183
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da yazdığım gibi hayatım boyunca birikim yapamadım. Şimdi çok kararliyim bana yardım edin. Her ay 5000 liralık gram altın alabilecek şekilde gelirim var. Bazı aylar ek dersler falan derken ekstra da alacağım. Sorum şu. Ben Kasımda başlamak üzere her ay 5000 liralık gram altın alsam. Temmuz ayında yani 8 ay sonra elimde türk lirası olarak ortalama ne kadar para olur? Bir de bu 5000 liralık aylık alacağım gram altın dışında 8 ay içinde ekstra 20 bin liralık da gram altın alacağım. Yani toplamda 8 ayda 60 bin liralık gram altın almış olacağım. Amacım temmuzda araba almak. En azından peşinat biriktirmek istiyorum. Mantıklı mı? Yoksa dolar falan mı daha mantıklı? Hiç anlamıyorum bu işlerden. Lütfen bana bi el atın. Bugüne kadar hiç yapamadım ve çok pişmanım 😞

yani altının gramının 500ü geçeceği kesin gibi yılbaşında
ancak temmuzde altınınız toplam kaç tl eder bunu kimse hesaplayıp söyleyemez
yani yazınız direkt şu kadar ay sonra 60bin tl lik altın ne kadara yükselir olduğu için böyle yazdım

ayrıca para tek yere yatırılmaz. biraz altın biraz döviz iyidir.
vadeli hesap açsanız şu an 30bin tl gibi bir paraya 400 tl gibi bir faiz geliyor. 8 ayda 3200 tl eder. bilemedim

Oncelikle birikimi cesitlendirmeli ve amaclarini belirlemelisiniz
Ornegin 500 dolar hic ummadiginiz kotu gun parasi 1000 tl anlik ihtiyac gibi
Altin ne olur bilemeyiz kimse bilemez ztn sadece altin degil yuksek altin araba fiyatlarina ve kredi oranlarina yansimadan alabilmek marifet tamamen kismetinize bagli
Asi bulunur uygulamaya gecilirse biraz geri cekilmenin olabilecegini soyluyorlar
Ayni sekilde trump ve secimlerde dolarda etkili
(YTD.)

Ben maaşımdan kalan parayı altın yapıyorum. Miktarı değişiyor bazen çeyrek bazen yarım alabiliyorum. Döviz hiç almadım. Hep altın olarak biriktirdim.

X