dalga geçeceksiniz ama paylaşmak istedim !!

ben de eşimle internette oyun oynarken tanıştım .daha sonra her akşam aynı masalarda oyun oynayarak sohbet ettik.haftalar sonra ilk kez msnde görüştük.o zamanlar face kullanmıyorduk yaygın değildi herhalde benim haberim bile yoktu.neyse ben izmirdeydim o istanbulda ama ankarada görüşmeye karar verdik.ablamın yanına gitmiştim onla görüşmek için.kızılayda buluştuk akşam gidene kadar dolaştık sohbet ettik.sonra sık sık görüştük ankarada.bir süre sonra bana evlenme teklif etti.annem ve ablama söyledim.ailesiyle tanışmaya istanbula geldim.ailesi de kafama yattı.bir ay sonra babama söyledik.ilk başta istanbula vermek istemedi beni ama sonra ikna oldu.gelsinler tanışalım dedi.tanıştıktan bir ay sonra biz ailecek istanbula geldik bir kez daha görüştük.iki ay sonra nişanlandık.şimdi 3 senelik evliyiz ve mutluyuz

ne güzel :))
sizinki güzel hikayelerdenmiş :)

Canim,
Ben de esimle internette tanistim World of Warcraft oynarken!! O paladin, ben mage. Esim ingiliz ben turk. 1 yil kadar beraber oynadik arkadastik sonra facebook ekleyelim dedik sonra flort gibi birseyler olmaya basladi. Msn ve skype uzerinden konusmaya basladik. Cikti turkiyeye geldi benim icin, daha yakindan tanimak istiyorum dedi Ankara'ya geldi, 1 hafta gezip tozduk :KK1: Ananem ve dedemle birlikte kaldi otelde birakmak istemedigim icin onlara rica etmistim, dilini bilmedigi yerde rahatsiz olmasin diye... Onlar da pek sevmisler aileden ilk ananemler onay verdi yani :KK1:
Gelmeden ailemle irtibat kurabilmek icin ozel ders almisti 2 ay boyunca cat pat bir turkce ogrenmisti (gelistiremedi gerci hala cat pat :KK53:)
Beraber de zaman gecirince hepten asik olduk birbirimize :KK17:
Birkac ayda bir ziyaret etmeye basladi. Sonra bir yaz ailesini de alip cumbur geldi aileleri tanistirmaya :18::KK60: ve de olaylar gelisti... Bir gun bir tek tas ile gelip kapima dayandi :KK1: Nisanlandik, ben Ingiltere'ye tasindim...
Su an 1 yillik evliyiz ve ben cok mutluyum, hayatimda verdigim en iyi karar.

Kim derdi ki bir MMORPG oyununda dunyanin oteki ucundan biri ile tanisacagim ve bu kisi benim diger yarim olacak, hayatimi onunla gecirecegim... Zamaninda biri bana bunlar olacak dese guler gecerdim.
Yani ne olacagi hic belli olmuyor...

Iyi tanimak lazim sonucta internette 100% birini tanimak cok da mumkun degil cunku birinin sana nasil davrandigini internet uzerinden de gozlemleyip onu tartabilirsin, ama diger insanlara nasil davrandigini, aile icinde nasil oldugunu, arkadaslari ile iliskilerinin nasil oldugunu, baskalarinin yaninda sana nasil davranacagini bilemezsin.
:132:

Canim,
Ben de esimle internette tanistim World of Warcraft oynarken!! O paladin, ben mage. Esim ingiliz ben turk. 1 yil kadar beraber oynadik arkadastik sonra facebook ekleyelim dedik sonra flort gibi birseyler olmaya basladi. Msn ve skype uzerinden konusmaya basladik. Cikti turkiyeye geldi benim icin, daha yakindan tanimak istiyorum dedi Ankara'ya geldi, 1 hafta gezip tozduk :KK1: Ananem ve dedemle birlikte kaldi otelde birakmak istemedigim icin onlara rica etmistim, dilini bilmedigi yerde rahatsiz olmasin diye... Onlar da pek sevmisler aileden ilk ananemler onay verdi yani :KK1:
Gelmeden ailemle irtibat kurabilmek icin ozel ders almisti 2 ay boyunca cat pat bir turkce ogrenmisti (gelistiremedi gerci hala cat pat :KK53:)
Birkac ayda bir ziyaret etmeye basladi. Sonra bir yaz ailesini de alip cumbur geldi aileleri tanistirmaya :18::KK60: ve de olaylar gelisti... Bir gun bir tek tas ile gelip kapima dayandi :KK1: Nisanlandik, ben Ingiltere'ye tasindim...

Kim derdi ki bir MMORPG oyununda dunyanin oteki ucundan biri ile tanisacagim ve bu kisi benim diger yarim olacak, hayatimi onunla gecirecegim... Zamaninda biri bana bunlar olacak dese guler gecerdim.

Iyi tanimak lazim sonucta internette 100% birini tanimak cok da mumkun degil cunku birinin sana nasil davrandigini internet uzerinden de gozlemleyip onu tartabilirsin, ama diger insanlara nasil davrandigini, aile icinde nasil oldugunu, arkadaslari ile iliskilerinin nasil oldugunu, baskalarinin yaninda sana nasil davranacagini bilemezsin.

ne güzel bir hikaye :))
okurken içim aydınlandı.. umarım bana da birgün bir güzel hikaye anlatmak kısmet olur :KK31:

şimdiki hikayem sessiz son :KK66:

Canim,

herşey çok düzgün ve sorunsuz ilerlemiş.. hiç kesinti olmuş muydu sizin irtibatınızda?
sizde sanırım 10 gün mesaja cevap gelmemesi gibi bişey olmamıştır sadece nette konuşurken..

benim anlattığım hikaye yoğun ve kısa soluklu oldu ve gerçek hayata aktarılamadan geçti gitti :))
(bu arada daha önce bahsetmedim ama benim anlattığım kişi de yabancıydı.)

herşey çok düzgün ve sorunsuz ilerlemiş.. hiç kesinti olmuş muydu sizin irtibatınızda?
sizde sanırım 10 gün mesaja cevap gelmemesi gibi bişey olmamıştır sadece nette konuşurken..

benim anlattığım hikaye yoğun ve kısa soluklu oldu ve gerçek hayata aktarılamadan geçti gitti :))
(bu arada daha önce bahsetmedim ama benim anlattığım kişi de yabancıydı.)

10 gun cevapsiz kalmadim hayir.. kesinti oldu ama tabi ara ara is guc dolayisiyla, ama o kadar uzamadi. kesin bitti mi yani sizin bu olay simdi :KK43: irtibat tamamen kesildi mi...

bi kere zaten netten tanıştığın bi insana bu kdr güvenmen ve bağlanmaman gerekirdi. hiçbi zaman bilemezsn onun konuştuğu biri gibi olup olmadığını.. hayaından sil gtsn..:KK50:

bazen çok ciddiye aldığın gerçek hayattan biri fos çıkar, bazen ciddiye almadığın hayatında görmediğin biri hayatının aşkıdır bilemezsin.kimse büyük konuşmasın bence zamana bırak çok umursama ama silip atmana da gerek yok.belli ki biriyle görüşmeye başlamış e çok normal daha senle tanışmış bile sayılmaz aldatmaya girmez bu durum. yürümezse de kısmetinde varsa karşına çıkar belki çok mutlu eder seni kim bilir..silmene gerek yokmuş feysten falan kanlı bıçaklı olacak bi durum diil

bazen çok ciddiye aldığın gerçek hayattan biri fos çıkar, bazen ciddiye almadığın hayatında görmediğin biri hayatının aşkıdır bilemezsin.kimse büyük konuşmasın bence zamana bırak çok umursama ama silip atmana da gerek yok.belli ki biriyle görüşmeye başlamış e çok normal daha senle tanışmış bile sayılmaz aldatmaya girmez bu durum. yürümezse de kısmetinde varsa karşına çıkar belki çok mutlu eder seni kim bilir..silmene gerek yokmuş feysten falan kanlı bıçaklı olacak bi durum diil

güzel bir yaklaşım, teşekkürler :)

.. bu işler tamamen kader.... başka hiç bir açıklaması yok.. bazen gerçek hayatta yıllarca flört edersin de.. evlenince "bununla mı evlendim "" dersin... bazende bir internet vesile olur mutluluğu bulursun...... yanii gerçek hayattada sanal hayattada güvenmek inanmak çok zor... en iyisi ALLAH yanlış insandan uzak tutsun diyerek dua etmek.....

Elam27, seni üzmek için yazmıyorum bu mesajı. Umarım beni yanlış anlamazsın. İnternete fazla güvenen herkese söylemek istiyorum. İnternetteki insanlara güvenmeyin. Evet çok klişe bir laf. Ama şöyle bir durum var, kendimden örnek vereyim. Ben eskiden güvenmediğim forumlara üye olurken cinsiyet kısmını hep erkek seçerdim rahat etmek için. Kız olduğunuzu belli edince gereksiz konuşmalar olabiliyor. Neyse, o forumlara bir iş olduğu için girerdim, derdimi yazardım, sonra işim biterdi bende gerekmediği sürece yazmazdım. Önemli bir üye olmadığım için de "kendimi yanlış tanıtıyorum, diğerlerini kandırmış oluyorum" gibi bir hisse kapılmazdım çünkü zaten hiç kimseyle arkadaş falan olmuyordum ki, sadece resmi resmi yazışıyorduk işte(mesela bilgisayarla ilgili bir sorunda, veya yabancı dilde bir şeye takılmışsam). Neyse sonra ben bir foruma biraz fazla yazmaya başladım. Bayağı sıcakkanlıydı o forumdakiler, ben de araya mesafe koyamadım. Buraya kadar pek bir sorun yok. Ama bir gün kızlardan biriyle mesajlaşıyordum. Ben birkaç gün yazamamıştım foruma, bu yüzden "birkaç gün işim vardı yazamadım kusura bakmayın" falan dedim. O kız da önemli değil dedi. Sonra da biliyor musun forumdaki kızlar seni özledi dedi. Önce bir gurur duydum, "Türküm tabii hoşsohbet olduğum için sevdiler beni" diye düşündüm. Orası yabancıların yazdığı bir forumdu çünkü. Kıza da(kız da yabancı) bunu övüne övüne söyledim, Türk olduğum için sıcakkanlıyım, normal falan... Kız da ısrar etti, yok yok forumdaki kızlar seni özledi biliyorum, seninle konuşmayı çok seviyorlar. Sonra göz kırpan bir smiley. Ve ben mavi ekran :| . Hala da "nasıl yani, ehe ehe, tabi ben herkesle iyi anlaşıyorum" falan diyip kıvırmaya çalıştım.

Neyse yani demek istediğim şu, sonuçta konu sahibi konuştuğu kişiyi skype ile görmüş, erkek olduğu kesindir. Ama internette yine de kimseye güvenmemek lazım. Mesela üstte anlattığım olayda kızlar gerçekten beni mi beğendi? Hayır. Hayallerinde kurdukları adamı beğendiler. Hatta ben bu olayı uydurmuş bile olabilirim. Tabii bu önemli değil, sonuçta yazdığım doğru da olsa yalan da olsa buradaki üyelere bir yararı/zararı yok. Sadece ufak bir örnek vermek için anlattım. Ama internetten biriyle yüzyüze görüşmeden önce, bu kadar bağlanmadan önce tekrar tekrar düşünmek lazım bence. Çünkü bizim gibi sıradan insanlar da kullanıyor interneti ama sapıklar da. Aslında internette görüşüp de birini tanımış olmuyoruz. Hayalimizdekini, kafamızda canlandırdığımızı seviyoruz.

Elam27, seni gerçekten üzmek istemem :) . Ben böyle konulardan anlamam da, sadece kendi fikrimi yazmak istedim. Hadi üstteki yaşadığım olayın devamını da anlatayım :) . Yazdığım yabancı forumun adminine neden cinsiyet olarak erkek seçtiğimi falan açıkladım. Az önce çoook milliyetçi takılan ben, admine "bizim forumlarda erkekler tuhaf tuhaf yazabiliyor" diye ülkemizin kötü(ama yanlış değil :KK70: ) tanıtılmasına sebep oldum :KK70: . Özür de diledim tabii. Neyse, uzatmayayım, adminin dediğine göre, bir-iki üye benden şüphelenmiş, o yüzden denemek için yapmışlar yani kızların da beni taktıkları yokmuş. Dediğim gibi, internette kimseye güvenmemek lazım. Ben kızın söylediklerine kanıp forumdan yavaş yavaş tüymeyi bile düşünmüştüm :KK70: . Neyse ki her şey tatlıya bağlandı.

X