Dar zamanda iyice darda kalmak

eşin öğrenci vizesiyle iş bulamaz o kesine yakın.. merak ettiğim sadece burs parasıyla bu şekilde ne kadar gidebilirsiniz ki? annenizden bileziği isteyin, sonuçta ondan doğan bir sebeple yanmış paranız ama o bebeğin iyi beslenmesi, bakımı, doktoru falan olacak.. ne kadar var okulunuzun bitmesine?

Bayanlar merhaba,

Ben ABD de ogrenciyim. Esim de ogrenci. Esim 3 aydir issiz (onceki isinden kovuldu) ve is arayisinda, benim azicik bursumla geciniyoruz ve bir miktar da gecen yildan birikmisimiz var. Benim bursum 1700$, ( tl ye cevirmeyin lutfen, burada hayat cok pahali, aylik 1700 tl gibi dusunun ve herseyin cok daha pahali oldugunu dusunun, mesela kiramiz 1000$ ve kalan 700$ ile faturalar, mutfak alisverisi, benzin masrafi, bebegin masraflari vs vs zaten yetmiyor, mecbur hazir birikmisten de yiyoruz) Neyse cok da yogunuz tabi iki ogrenci olarak, ilk donem bebege babaannesi geldi bakti, bu donem annem gelecekti, 500$ a ucak bileti aldik, annem hastalandi (bel fitigi var, fitigi tuttu) ve bileti erteleyin dedi, 300$ daha verdik ve bileti iki hafta erteledik ama annem iyilesmedi, simdi de hastayim, gelemem diyor. Anneme belli etmedim, canin sagolsun, onemli olan sagligin dedim ama arkadaslar iki gundur agliyorum, yok zamanimizda, en dar zamanimizda 800$ masraf ettik ve bilet yanacak. Biz kendimiz bile bu yaz gidemedik parasizliktan, biletin parasini da iade alamiyormusuz. Cok uzuldum inanin, icim yaniyor 800$ a. Ben elimiz darda diye en ucuz evde oturuyorum, en ucuz marketten alisveris yapiyorum, 1-2$ kar etsem seviniyorum, canim cikolata ceksin aman ne gerek var deyip almiyorum, esim ve ben okula giderken ekmek arasi goturuyoruz, disardan yiyemiyoruz, araba bozuk onu tamir ettiremiyoruz ama dar zamanda 800$ bosa gidiyor. Bilsek en azindan erteleme parasini odemezdik, 300$ kar ederdik. Cok uzuldum inanin, cikacagi varmis diyorum, aman saglik olsun diyorum, oyle diyorum, boyle diyorum ama uzuntumu icimden atamiyorum :'( Inanin elimiz darda, 1$ bile degerli bizim icin su aralar.
ANNENİNİZİN BUNU DÜŞÜNMESİ GEREKİRDİ NİYE BÖYLE DAVRANDI ONA ANLAM VEREMEDİM BEN

Bayanlar merhaba,

Ben ABD de ogrenciyim. Esim de ogrenci. Esim 3 aydir issiz (onceki isinden kovuldu) ve is arayisinda, benim azicik bursumla geciniyoruz ve bir miktar da gecen yildan birikmisimiz var. Benim bursum 1700$, ( tl ye cevirmeyin lutfen, burada hayat cok pahali, aylik 1700 tl gibi dusunun ve herseyin cok daha pahali oldugunu dusunun, mesela kiramiz 1000$ ve kalan 700$ ile faturalar, mutfak alisverisi, benzin masrafi, bebegin masraflari vs vs zaten yetmiyor, mecbur hazir birikmisten de yiyoruz) Neyse cok da yogunuz tabi iki ogrenci olarak, ilk donem bebege babaannesi geldi bakti, bu donem annem gelecekti, 500$ a ucak bileti aldik, annem hastalandi (bel fitigi var, fitigi tuttu) ve bileti erteleyin dedi, 300$ daha verdik ve bileti iki hafta erteledik ama annem iyilesmedi, simdi de hastayim, gelemem diyor. Anneme belli etmedim, canin sagolsun, onemli olan sagligin dedim ama arkadaslar iki gundur agliyorum, yok zamanimizda, en dar zamanimizda 800$ masraf ettik ve bilet yanacak. Biz kendimiz bile bu yaz gidemedik parasizliktan, biletin parasini da iade alamiyormusuz. Cok uzuldum inanin, icim yaniyor 800$ a. Ben elimiz darda diye en ucuz evde oturuyorum, en ucuz marketten alisveris yapiyorum, 1-2$ kar etsem seviniyorum, canim cikolata ceksin aman ne gerek var deyip almiyorum, esim ve ben okula giderken ekmek arasi goturuyoruz, disardan yiyemiyoruz, araba bozuk onu tamir ettiremiyoruz ama dar zamanda 800$ bosa gidiyor. Bilsek en azindan erteleme parasini odemezdik, 300$ kar ederdik. Cok uzuldum inanin, cikacagi varmis diyorum, aman saglik olsun diyorum, oyle diyorum, boyle diyorum ama uzuntumu icimden atamiyorum :'( Inanin elimiz darda, 1$ bile degerli bizim icin su aralar.
Isyan etmeyin allaha siginin En azindan sagliginiz Iyi bebegiginiz esiniz iyisiniz vardir herseyin bir caresi turkiyedede zor hayat yurtdisindada zor ama herkes bir zorluklardan geciyor gercekden biletin yanmasi kotu olmus gercekden

Esim ve ben ogrenciyiz, once o kazaniyordu, ben de baslayinca ben de kazanmaya basladim, durumumuz zaten duzendeydi, sonra esim kovuldu ve duzenimiz bozuldu, 3 aydir is ariyor (is bulamama sebebi ogrenci vizesi olmasi, calisma vizesi olmayana is vermiyor sirketler, ABD de bu kurallar cok kati, ozellikle Trump tan sonra daha da katilasti) Bebege gecen yil ben okula gittigimde esim bakti, esim gittiginde ben. Ilk donem kv geldi bakti, bu donem de annemi ayarladik ama gelmiyor.

devlet bebege para verıyor mu?almanya verıyor o bakımdan sordum

Annenle uzun uzun konuşacaksın canım hayır 800 dolar oraya gitti eee çocuk bakımı konusu hala çözülemedi ki. Annene ısrarla gel olmazsa burada benim yatağımda yat çok zor durumdayız diyeceksin. Ben başka çıkar yol göremedim.

Bu günlerde gecicek ve cok guzel baslangiclar yaparsiniz inşallah evladinizada biz su su sartlarda bunlari yaptık diyip yari gurur yari hüzünle anlatıp hayat dersi verirsiniz gun gelir :) can sagolsun..

Peki evladının, canının çektiği bir çikolatayı bile alamadığı haline, torununun kıt kanaat bir ev içinde yaşadığına göz yummak bir anneye yakışır mı?

Bir bileziği bu kadar büyütmeyin, nedir ya bir bilezik?
Yok günde annenin kolunda sallanacağına, geçiminizi sağlamanız için bozdurulsun.
Eliniz bollaşır, yarın öbür gün aynı gramda aynı ayarda bir bilezik sürpriz hediye yaparsınız annenize nedir yani?
Sıkmayın bu kadar kendinizi.

Ama konu sahibinin de birikmişi var, kötü gün parası muhtemelen diye harcamak istemiyor. Annesinin de bilezikleri kötü gün parası. Bence bu durumda yapılacak bir şey yok, giden paranın üzerine su içmek gerek, yoksa taktıkça daha stres olacak.

Annenizin gelirken getireceği bir para var demiştiniz. Onu size posta vs yoluyla göndersin.

Siz de birikmişten yiyoruz diyerek üzülmeyin, birikmişiniz olduğu için rahatlığını hissetmelisiniz. O da olmayabilirdi. En azından şu an başkalarına muhtaç değilsiniz. Bir an önce eğitimlerinizi tamamlarsınız umarım. Eşiniz de çalışamıyor madem çocuğa evde o bakar.

Allah gönüllerinize ferahlık versin. Geçim bir şekilde olur, sağlık olsun :KK66:

Yo içimden geldi yazdım saçma ya ne demek BN yazdım
@senamm bu mesajı konunun ilk sayfasında yazmış:
Çok haklısınız da anneniz gelemeyecek kadar mı kötü? Ben olsam kızamazdım yavrumun parasına
Hem gelse zaten akrobasi yapmayacak ki alt tarafı bir kaç saat bebeğe bakacak
Yani yatalak durumda değilse gelebilirdi diye düşünüyorum
Sonuçta ilaçları vardır ağrısı olduğunda alır
Bilmiyorum bu benim fikrim
Siz de çok üzmeyin kendinizi
Allah kerimdir

Sizse 4. sayfada aynı mesajı yazmışsınız, mesaj hoşunuza gidip etkilenmiş olabilirsiniz, bunun için münakaşaya gerek yok, beğendim dersiniz konu kapanır.

Çok haklısınız da anneniz gelemeyecek kadar mı kötü? Ben olsam kızamazdım yavrumun parasına
Hem gelse zaten akrobasi yapmayacak ki alt tarafı bir kaç saat bebeğe bakacak
Yani yatalak durumda değilse gelebilirdi diye düşünüyorum
Sonuçta ilaçları vardır ağrısı olduğunda alır
Bilmiyorum bu benim fikrim
Siz de çok üzmeyin kendinizi
Allah kerimdir herşeyin bir hayırlısı vardır

Bayanlar merhaba,

abd de sin kuponcu degilsin öyle mi ? hemen ve acilen eşin ile birlikte kuponculuga başlamanız lazım.. net..

Esim ve ben ogrenciyiz, once o kazaniyordu, ben de baslayinca ben de kazanmaya basladim, durumumuz zaten duzendeydi, sonra esim kovuldu ve duzenimiz bozuldu, 3 aydir is ariyor (is bulamama sebebi ogrenci vizesi olmasi, calisma vizesi olmayana is vermiyor sirketler, ABD de bu kurallar cok kati, ozellikle Trump tan sonra daha da katilasti) Bebege gecen yil ben okula gittigimde esim bakti, esim gittiginde ben. Ilk donem kv geldi bakti, bu donem de annemi ayarladik ama gelmiyor.

Merhaba arkafasim ben havayollarinda gorev yaptim 8 sene boyunca.Oncelikle o bilet promisyon biletidir degisiklik icin buyuk para odediginiz gibi iade durumunca cuz i miktarda vergi iadesi alabilirsiniz.Bileti aciga cevirmek demek kullanim suresi icinde tekrar kullanmak istediginizde bir bilet kadar daha odemeniz demektir.Ayrica bilet uzerinde asla isim degisikligi yapilmaz pasaport ile isim eslesmezse ucurmazlar bile.Benim size tavsiyem annenizin hastalik durumunu ve seyahat edemeyecegini gosterir resmi dr raporunu ilgili hava yoluna bir an once iletmenizdir.Olumcul bir surum yok ise iade yapilmaz ama en azindan cezaaiz degisiklik saglanmasi saglanabilir.Kullanilacak yeni tarih ile biletin orjinal sinifi arasinsa far var ise( ki mutlaka olur) fark ayrica tahsil edilir.Kurallar boyle isliyor.

bilet ile ilgili acıklama yapan arkadaş cok dogru yere degenmiş.
hasta raporu alınır ise veya heyet raporu. biletinizi askıya alırlar.
neden bende yeni evlenen bir arkadaşım balayına yurtdışına cıkacaklardı fakat trafik kazası gercirdiler ve gelin ameliyata alınmak zorunda kalındı. hemen doktr. raposu heyet konsolosluk vs. derken ne vizeleri yandı nede biletleri.
psedesürü agır ama annen isterse yapabilir mi bilmem...

Cocugunuz abd vatandasi degil mi ?
Gida yardimlari , cocuk parasini aliyo olmaniz lazim .
Yoksa vatandaslik icin sartlar da mi degisti .

Is durumu parlak durmuyo nereye kadar boyle devam etmeyi dusunuyosunuz ?

X