Darp Edildim....

Ama daha once de elestirileri psikolojik baskisi var demissiniz. Evin gelirini de sizin izninizin disinda kullaniyormus. Gereken tepkiyi gormeyince sadece doz artirmis. Psikolojik siddeti fiziksele cevirmis. Bu adamin ne oldugu zaten belliymis siz konduramamissiniz. Ben seytanin avukatligini yapacagim ki siz her seye hazir olun. Oncelikle bir avukattan bilgi alin. Maalesef ki evlendikten sonra alinan seyler ortak oluyor. Kardesiniz size parayi bankadan mi yolladi hep? Bu sekilde o iki evin parasinin kaynaginin kardesiniz oldugunu ispatlayabilir misiniz? Ve bu ispat bir ise yarar mi bunu mutlaka sorusturun. Gunahlarini almayayim ama ailesine yardim ediyormus. Siz de nafaka vs. istediginiz durumda mal paylasimi hakkindan dolayi bu evlerde hakkim var diyebilir. Her seyi bekleyin ve serin kanli mantikli olun lutfen.

Benim aklıma da bunlar geldi. Kardeşim adına biraz endişeliyim. Ben kendime nafaka istemiyorum zaten. Bebeğim için mahkeme ne bağlarsa artık. Onun ve benim bütün arkadaş çevremiz evlerin kardeşime ait olduğunu biliyor. Bir ihtimal onlardan utanır da istemez diye ümit ediyorum.

Benim aklıma da bunlar geldi. Kardeşim adına biraz endişeliyim. Ben kendime nafaka istemiyorum zaten. Bebeğim için mahkeme ne bağlarsa artık. Onun ve benim bütün arkadaş çevremiz evlerin kardeşime ait olduğunu biliyor. Bir ihtimal onlardan utanır da istemez diye ümit
Umarim🙏 ama bu anlarda kimin kimin arkasinda duracagini bilemezsiniz. Siz sadece kendinize ve kendi akliniza guvenmeye bakin. Size seni dinen bosadim diyen mal kocaniza da guvenmeyin. Her seyi tamam bi nikahi bozmasi kalmis gerzek. Kardesiniz nasil verdi size parayi soylememissiniz. 3 5 lira degildir bu para zamanla da birikmis olsa 2 ev parasi sonucta. Su yuzden soruyorum nikahtan sonra size gelen mal dogrudan miras yoluyla olduysa ve kanitlandiginda ortak emek olmadigi icin esin bundan hak edemeyecegi yonunde emsal kararlar var. Bu yuzden kesinlikle siz ya da kardesleriniz bir avukata basvurun.

Umarim🙏 ama bu anlarda kimin kimin arkasinda duracagini bilemezsiniz. Siz sadece kendinize ve kendi akliniza guvenmeye bakin. Size seni dinen bosadim diyen mal kocaniza da guvenmeyin. Her seyi tamam bi nikahi bozmasi kalmis gerzek. Kardesiniz nasil verdi size parayi soylememissiniz. 3 5 lira degildir bu para zamanla da birikmis olsa 2 ev parasi sonucta. Su yuzden soruyorum nikahtan sonra size gelen mal dogrudan miras yoluyla olduysa ve kanitlandiginda ortak emek olmadigi icin esin bundan hak edemeyecegi yonunde emsal kararlar var. Bu yuzden kesinlikle siz ya da kardesleriniz bir avukata basvurun.
Şu an kafam o kadar karışık ki kusura bakmayın atlamışım. Büyük kısmını banka yoluyla olması lazım. Hesap dökümü alacağım kafamı topladığımda

Şu an kafam o kadar karışık ki kusura bakmayın atlamışım. Büyük kısmını banka yoluyla olması lazım. Hesap dökümü alacağım kafamı topladığımda
Kesinlikle alin ve tekrar soyluyorum bu islerin teferruati cok oluyor her durumda ayni kural islemeyebiliyor hukukcular en iyisini bilir. Darp raporu alarak cok iyi etmissiniz. Bu konuda da acik gozlu olun. Siz ilgilenemeseniz de simdilik kardeslerinizden isteyin onlar arastirsin. Allah yardimciniz olsun insallah hic gerek kalmaz bu hesaplara kitaplara ama siz temkinli davranin.

Kesinlikle alin ve tekrar soyluyorum bu islerin teferruati cok oluyor her durumda ayni kural islemeyebiliyor hukukcular en iyisini bilir. Darp raporu alarak cok iyi etmissiniz. Bu konuda da acik gozlu olun. Siz ilgilenemeseniz de simdilik kardeslerinizden isteyin onlar arastirsin. Allah yardimciniz olsun insallah hic gerek kalmaz bu hesaplara kitaplara ama siz temkinli davranin.
Tek dileğim boşanma sürecinin çok uzamadan sonlanması ve bebeğimle yeni hayatımıza başlamamız.

Benim aklıma da bunlar geldi. Kardeşim adına biraz endişeliyim. Ben kendime nafaka istemiyorum zaten. Bebeğim için mahkeme ne bağlarsa artık. Onun ve benim bütün arkadaş çevremiz evlerin kardeşime ait olduğunu biliyor. Bir ihtimal onlardan utanır da istemez diye ümit ediyorum.

evleri hemen kardeşinizde devredin , siz çalışıyormusunuz

Kocan çok serefsiZce davranmış.Ne demek mahkemede çocuğu ihmal ediyor demek.Bana duygusallığa kapilirsan, hata yaapacaksin gibi geldi.Bebegimi babasız büyütmek diyorsun da,anneyi döven baba olsa ne olacak olmasa ne olacak.Asil o çocuksuz yaşasın da anlasın dünya kaç bucakmis.Lutfen şu değmeyen adam için duygusallasmayin.Sizi gelip buradan yakalamaya çalışmasın sonra.Elalem ne yaptı da çıldırttı diyecekmis,onlar kim ki hepsinin ağzının payını ver gerektiginde.

Kocan çok serefsiZce davranmış.Ne demek mahkemede çocuğu ihmal ediyor demek.Bana duygusallığa kapilirsan, hata yaapacaksin gibi geldi.Bebegimi babasız büyütmek diyorsun da,anneyi döven baba olsa ne olacak olmasa ne olacak.Asil o çocuksuz yaşasın da anlasın dünya kaç bucakmis.Lutfen şu değmeyen adam için duygusallasmayin.Sizi gelip buradan yakalamaya çalışmasın sonra.Elalem ne yaptı da çıldırttı diyecekmis,onlar kim ki hepsinin ağzının payını ver gerektiginde.
O kadar haklısınız ki. Ben hala inanamıyorum şu yaşadıklarıma.

Henüz o akıl edememişken evleri tekrar kardeşine devredemez misin?
Yoksa evlilik içinde edinilen mallardan sayılıyor
Allah sabır versin yolunu açık etsin inşallah

Kuzum okudukca sinir oldum konunu ama merak etme darp raporu(keske hic yasamasaydin )var elinde mahkemede öndesin bunu bil ,şahitlerini düzgün seç yalanci sahit bulmasina ve isi curkinlestirmesine kendini hazirla (cogu boyle yapiyor)aklina geldikce tartismalariniza sahit olan komsu arkadas vs bunlari netlestir varsa whatsap kufurlu konusmalar vs bunlari silme ,Allah yardimcin olsun sakin uzulme boyle bir pisligin sorumlusu sen degilsin sen magdur olan tarafsin malesef bu suan cok üzücü ama inan hersey rayina girecek kendini toparlayacaksin bir sure sonra rahatlayacaksin sen kendine dikkat sadece

öncelikle çok geçmiş olsun. yaşadığınız durumda sizin en ufak bir sucunuz veya sorumluluğunuz yok öncelikle bunu aklınıza yazın, uzun zamandır psikolojik şiddet gördüğünüzden muhtemelen kendinizi sorgulayıp duracaksınız, aklınıza bazen "ben de böyle davranmasaydım..." gibi şeyler gelecek, ama bunların hepsi sürecin bir parçası. lütfen o anlarda kendinize uğradığınız şiddetin "hiçbir haklı gerekçesi" olmayacağını defalarca söyleyin ki beyniniz size oyun oynamasın.

ikinci olarak aileniz dışında kimseye açıklama yapmayın, hele de hesap vermeyin. şu an son ihtiyacınız olan gereksiz kişilerden oluşan bir mahkeme. size iyi niyet gibi gösterip "ama sen de..." diye sizi suçlayan kadınların boşanacak gücü olmayabilir bundan şiddeti normalleştiriyor olabilirler, erkekler ise zaten kendi eşlerini dövüyor olabilir, yani başkalarının fikirlerine göre karar vermeyin. kulaklarınızı tıkamak ve kendiniz ve bebeğiniz için doğru olanı yapmak zorundasınız. imkanlar ve yalnızlık açısından bebeğinizi büyütürken zorlanabilirsiniz ama asla bir bebeği daha şimdiden başlamış bir şiddet ortamında büyütmeyin. bebekler, çocuklar annelerinin tüm duygu durumlarını hissedebilecek kapasitede canlılardır, sizi mutlu görmesi -sizin gerçekten mutlu olmanız- onun için yeterli olur. bunlardan endişe etmeyin.

ve son olarak lütfen, aradan zaman geçip, olay soğuyunca "aslında çok da bir şey yoktu" diye olayı normalleştirmeyin, emin olun, burada defalarca örneği var, bugün affederseniz ona açık çek vermiş olacaksınız, ve her defasında daha şiddetlenerek gelecek size. kardeşlerinize sımsıkı sarılın, bu günler asla hep böyle sürmeyecek, atlatacaksınız ve eğer sabrederseniz çok daha güçlenerek çıkacaksınız bunların içinden. tüm iyi dileklerim sizinle.

O şeref yoksunu hayvan herif size hâlâ psikolojik baskı uygulayarak korkmanızı istiyor. Sakın ama sakın ardınıza bakmayın. Şiddetin lamı cimi geri dönüşü olmaz, şiddet her zaman büyüyerek devam eder. Çocuğunuz kucağınızdayken size yumruk atması yarın o çocuğu da dövebileceğinin sinyali benim için. Bırakın şiddetin, psikolojik baskının, aşağılanmanın olduğu ortamda çocuğunuz büyümesin, baba dediğiniz adam böyleyken nasıl rol model olur o çocuğa? İleride şükredeceksiniz, şu an zor gelse de.

Darp raporunu, varsa altınlarını al çık o evden. Çocuğun velayetini de senden alamaz. Nafakanı da al, yok öyle bedavaya babalık.

Gittiniz mi o evden konu sabibi? Allah kahretsin böyle kocayı da babayı da. Şeref yoksunu herif.

Avukatın biri demiş ki, katıldığım davaların %60'ı birbirine çok güvenenler arasındaki davalardı. Geçmiş artık geçmişte kaldı, geleceğinize odaklanın lütfen, hayatınızı nasıl güzelleştireceğinizle ilgili planlar yapın. Belki de farkında olmadan taşıdığınız bir yükten kurtuldunuz.

Eşim tarafından darp edildim. Çok şaşkın ve üzgünüm. Bir yandan da sanki bütün o şiddet anını yaşamamışım gibi. Darp raporu aldım, ardından karakola gidip ifade verdim. Şimdi bebeğim yanımda uyuyor. Bana senin psikolojik sorunların var çocuğumu da alacağım senden dedi. İnanamıyorum. Aşık olduğum, uğruna türlü fedakarlıklar yaptığım adam. Nasıl atlatacağım bu dönemi bilmiyorum. Bir yandan hayal kırıklığı bir yandan bebeğimi babasız büyütecek olmam korkutuyor beni.
Neden darp edildiniz tabiki hicbisey şiddet göstermek için sebep değil ama sizi psikolojik sorunların var diye suçlayan adam neden vurdu size

Şu yaşadıklarıma inanamıyorum. Dışarıdan o kadar melek ki. Olay duyulduğunda belki de beni suçlayacaklar. Ne yaptı da çıldırttı diyecekler biliyorum. Üstelik ben bu kadar aşıkken nasıl bir şok halindeyim anlatamıyorum bile.
Çalışıyormusunuz Allah yardımcınız olsun :KK43: bebeğiniz ne kadarlık

Geçmiş olsun
Şiddetin bahanesi olmaz çevre baskısı sizi yıldırmasın
Elinizde darp raporu varken çocuğu falan da alamaz Kücük beyniyle sizi korkutmaya calısmıs
Yılmayın lütfen Çocuğunuz o psikopatla büyüyeceğine onsuz büyüsün Psikolojik destek alabilirsiniz pandemi olayları azalınca

X