DAVET EDİLEN BEN?

Yorumlardan sonra merak edip eski konularına baktım. 2 ay önce başka biri için konu açmışsın. Ondan ayrılıp hemen bunumu buldun. Kendine biraz zaman verseydin. Evlilik için bu kadar acele etme. Yanlış kişileri seçebilirsin.

2 ayda erkek arkadaşınızı ne kadar tanıdınız?

Sizin herşey tamam mı? Hiç mi kriteriniz, hassasiyetiniz, karşınızdaki adamda aradığınız bir özellik, kafanıza takılan bir hareketi yok? Önemli olan ne düşündüğü, bu ilişkiyi ne kadar ciddiye aldığı sizin için.

Nefes alsın yeter diye bakıyorsunuz ilişkiye resmen.

ya konuşuyoruz başlarkende dedik biz ciddi bir ilişki içindeyiz zamanla tanıcaz birbirimizi dedi zaten ilerisi için kimsenin garantisi yok belki sen benim belki ben senin bir huyunu beğenmicem dedi ama şu an görünüşe göre anlaşamadığımız bir konu yok

Anlaşamadığınız konu yoksa o kadar konuyu niye açtınız?
Daha 2 gün önce "düzeltmem gereken şeyler var adamda" diyordunuz. Şimdi tek problem ciddi olup olmadığı mı?

Siz neden ciddisiniz peki? 2 aylık ilişki, düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz bir adam...
Evlenmiş olmak için evlenip başını yakanlar kervanına koşar adım gidiyorsunuz.

Herkesle tanıştırdığına göre ciddi olma ihtimali yüksek gönül eğlendirse hiç aile çevre içine sokmazdı seni. Nasip kısmet inşallah gönlüne göre olur

2 ayda erkek arkadaşınızı ne kadar tanıdınız?

Sizin herşey tamam mı? Hiç mi kriteriniz, hassasiyetiniz, karşınızdaki adamda aradığınız bir özellik, kafanıza takılan bir hareketi yok? Önemli olan ne düşündüğü, bu ilişkiyi ne kadar ciddiye aldığı sizin için.

Nefes alsın yeter diye bakıyorsunuz ilişkiye resmen.
Ben hiç öyle düşünmüyorum bu işler kısmet. 10 sene konuşup ayrılanda gördüm. 1 ay da tanışıp evlenende

Ben hiç öyle düşünmüyorum bu işler kısmet. 10 sene konuşup ayrılanda gördüm. 1 ay da tanışıp evlenende
Amaç sadece evlenmekse bir haftada evlenilebilir. Evlenmekten öte sağlam temelli uzun ömürlü bir evlilik yapabilmek önemli olan.

Bende evlilik kararı için şu kadar tanımalisin diye bir düşünceye sahip değilim, tanıma süresi her ilişki de farklılık gösterebilir ama bir bu kadar kendinden geçip karşı taraf üzerine kurulmuş bir ilişkinin sağlıklı olabileceğini düşünmüyorum.

Hele ki bu konu sahibi için, önceki sevgilisi,evli akrabasıyla ilişki yaşayacak kalite de bir adamdı ama öldü bitti onun için, aldatıldi yine ayrılmadı Yani bir kriteri yok, ilişki yaşamak ve evlenmek adına.

Ben yine de konuların sıralı bir şekilde açılması olayını sevdim. Her detayını merak edebileceğimizi düşündügünden bizim için konu açıyor kızlar. Yaptığınız ayıp.

10 yıllık evli çoluğa çocuğa karışmış biriyim.Bekarken çevrem tarafından beğenilirdim.Ama çevremdeki erkekleri çıkmak için bile düşünemiyordum.Tipleri ya da maddi durumları yüzünden değil.Hep birşeyler eksikti.İçime sinmiyordu bir türlü.Okul,iş hayatı derken yıllar geçti.Ben aynı devam tabi.Tam boşverdiğim anda şans eseri eşimle tanıştım.Gördüğüm anda tamam evleneceğim adamı buldum dedim.ikinci görüşmemizde evlenelim dedi.Bir ay sonra söz,altı ay sonra nişan.Nişandan bir yıl sonra evlilik.Bu zamanda yeterince tanıdık birbirimizi.Bir gün bile pişman olmadım.Ya o ya hiç kimse diyebileceğin biriyle evlenmeli insan.Yani evlilik için başkasını düşünememek gerekiyor.Eşim de beni tanımadan uzun bir ilişkiyi bitirmişti.Evleneceğin insanı gördüğün anda anlıyorsun doğru olduğunu.Evlilik sadece cicim zamanlarıyla geçmiyor.Kötü zamanlarda karşılıklı sevgi ve saygı yürütüyor evliliği.Sırf evlenmek için önüne gelenle evlenen arkadaşlarımın hepsi mutsuz.Çevredeki baskıyı,insanları,aileyi boş ver senin hayatın.Seni gerçekten hakeden,en kötü zamanında bile katlanabileceğin biri mi onu düşün.

Kızlar dün konu açmıştım. Kardeşinin asker eğlencesine davet etmedi diye. Akşam üstü 4 gibi canım hazırlan akşam alacağım dedi bende davet etmedin dedim davet mi bekliyorsun falan dedi ve ben akşam gittim eğlenceye ailesi de vardı annesi ile tanıştırdı kuzeni ile tanıştırdı. Teyzeleri falan vardı onlarla tanışmadım. Zaten arkadaşları ve hanımları vardı ben genelde onların yanında durdum. Annesinin yanına pek gitmedim kadın genelde ben,m çevremde durmaya çalıştı. Halay da çektim oyun da oynadım hiç çekinmedim. Kuzeni maşallah çok güzel kız demiş. En son askere kına yakılırken sevgilim ve annesi benim yanımda idiler. Sevgilim bir koluna annesini bir koluna beni aldı. 10 gibi annesine nezaketen öptüm vedalaştım. Sonra zaten arkadaşları toplandık mekana gittik. Bu çocuk arada evlilik konusunu açar hatta dün dedi ki aşkım bir televizyon gördüm geçen gün onu alacaktım ama param kalmadı o an dedi. Şimdi sizce bu çocuk benimle ciddi mi gerçekten.
Davet edilmezsin dedim ama edilmişsin :) ailesiyle tanıştırdığına göre ciddidir diye düşünüyorum ama bazı erkekler her tanıştığı kızı ailesiylede tanıştırabiliyor.Secgilinizin karakterine göre siz karar verin artık

yaşınız genç

işiniz gücünüz var

anı yaşayın

boş verin evlenir mi evlenmez mi vs

çağırmış arkadaşları eşleri vs de varmış gitmişsiniz

anneniz de hemen geldi derler neden yalnız gittin diye kendince trip yapmış

ona şöyle anlatın

iş yerinden X in davetine gider gibi gittim diye

yani Ayşe nin kardeşi askere giderken eğlencesine gittim annesi ile nezaketen tanıştım

arkadaşlarla oturduk oynadık vs

çıkarken de Ayşe nin annesine hoşça kalın dedim ve geldim

olaya böyle bakınca sıkıntı yok

bu kişi kadın ya da erkek olunca değişmesin işler daha ilişki iki aylık

bir daha ki ay sadece basit bir anı da olabilir

20 yıl sonra çocuklarınıza amcan askere giderken böyle oldu diye de anlatabilirsiniz

yaşınız genç

işiniz gücünüz var

anı yaşayın

boş verin evlenir mi evlenmez mi vs

çağırmış arkadaşları eşleri vs de varmış gitmişsiniz

anneniz de hemen geldi derler neden yalnız gittin diye kendince trip yapmış

ona şöyle anlatın

iş yerinden X in davetine gider gibi gittim diye

yani Ayşe nin kardeşi askere giderken eğlencesine gittim annesi ile nezaketen tanıştım

arkadaşlarla oturduk oynadık vs

çıkarken de Ayşe nin annesine hoşça kalın dedim ve geldim

olaya böyle bakınca sıkıntı yok

bu kişi kadın ya da erkek olunca değişmesin işler daha ilişki iki aylık

bir daha ki ay sadece basit bir anı da olabilir

20 yıl sonra çocuklarınıza amcan askere giderken böyle oldu diye de anlatabilirsiniz
amin inşallah canım benim

X