Dayanamıyorum

5kings1throne

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2012
10
0
Öncelikle merhaba demem gerekiyor sanırım.
Ben, 17 yaşında, henüz ergenlikten çıkamamış zavallı bir kızım.
Zamanında antidepresan kullanmış, yaşadığı saçma bir aşk acısından dolayı ilaçları anında bırakmış ve bu aşk acısından da 32 ayda anca kurtulmuş basit birisiyim sadece. Girişi böyle yapmak istedim, biraz fikir sahibi olasınız diye...

Asıl sorunum şu ki; henüz bu yaşta çok fazla sorunum var. Bilhassa dış görünüşüm konusunda.
Rahatsızlığım yüzünden erkeklik hormonu daha fazla salgılanıyor, dolayısıyla vücudumun en alakasız yerlerinde dahi aşırıya kaçan bir tüylenme var. Stresten dolayı gür ve kıvırcık saçlarımın yarısını kaybettim ve kalan yarısı da bembeyaz oldu. Üstelik saçlarım kıvırcık bile olmuyor artık, sadece dalgalı.
Çok fazla kilo kaybettim, rahatsızlığım yüzünden aldığım kiloları yavaş yavaş veriyorum ki 22 kilo verdim şimdiye dek. Vücudumda sarkmalar ve çatlaklar gırla diyebilirim.

İşin özü tüm bunlar beni sürekli evde kalmaya itiyor. Arkadaş edinmekten nefret ediyorum. Evlenmekten korkuyorum, yalnız olarak ölmekten korkuyorum.
Dış görünüş konusunda bu kadar yaralıyken dışarı çıkamıyorum.

Ağlıyorum, en iyi yapabildiğim şey bu. Psikolojik yardıma ihtiyacım olduğunu düşünüyorum fakat bu, psikologa ya da psikiyatriste asla gitmeyeceğim gerçeğini değiştirmiyor.

Neden bu yazıyı yazdım bilmiyorum ama içimde kalmasından iyidir, birkaç kişi bile olsa derdimi anlayacak kişilerin varlığı bana yetiyor.

Geçecek, hepsi geçecek umarım. Sadece umuyorum, inanmıyorum...

Teşekkürler, okuyan herkese...

Psikologları sevmiyorum ben de
Ama ilaç tedavim yarım kalmış belki o ilaç sana yaramadı yeni bir psikytr denemeni tavsiye ederim sana uygun ilacı bulana kadar devam etmelisin

Madem evden çıkmıyorsun saçına bakımlar yap beyazlar önemli değil boyarsın

Kilo azalması depresyon belirtisi olduğu gibi yeni bunalımlara yol açar

Çok uzun süre antidepresan kullanmış biri olarak söylüyorum ki beni aşağıya çekmekten başka bir işe yaramıyor. Reelde iyi bir konuşmacı da değilim, derdimi anlatamıyorum maalesef.

Yasadigin her seyi onceden yasadim. Kilo ver. Bu ozguvenine cok etki eder. Para biriktir ve lazere git. Bunu yapabilirsin. Zaten seans basi aliyorlar parayi. Saclarini guclendirmen icin yapacaklarin var. Bunlari yap.

Ve asil onemlisi kitap oku. Bi yastan sonra guzelligin degil zekan sukse edecek.

Ve cekici oldugunu hisset. Cunku cogu erkek ahmaktir. Solucanlara bile sarkani var ki sen cok cok iyilerine layiksin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yasadigin her seyi onceden yasadim. Kilo ver. Bu ozguvenine cok etki eder. Para biriktir ve lazere git. Bunu yapabilirsin. Zaten seans basi aliyorlar parayi. Saclarini guclendirmen icin yapacaklarin var. Bunlari yap.

Ve asil onemlisi kitap oku. Bi yastan sonra guzelligin degil zekan sukse edecek.

Ve cekici oldugunu hisset. Cunku cogu erkek ahmaktir. Solucanlara bile sarkani var ki sen cok cok iyilerine layiksin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ne diyeceğimi bilemedim bir an, yapabileceğim en büyük şey teşekkür etmek olur sanırım.
Beni anlayan birilerinin var olduğunu bilmek inanılmaz bir rahatlama getiriyor insana... Kitap okuyorum, şu kahrolası bütün sıkıntılardan arınmanın tek yolu olduğunu düşünüyorum. Yalnız ölmekten korkuyorum ama bir yandan da bunu arzuluyorum, yeteri kadar kitabım varsa neden başkasına ihtiyaç duyayım ki?

Kendimi iyi hissediyorum, tam da şu an. İstediğim tek şey anlayışmış sanırım. Keşke daha fazlasını yapabilsem ama çok fazla teşekkür etmekle yetiniyorum sadece. ^^

Çok uzun süre antidepresan kullanmış biri olarak söylüyorum ki beni aşağıya çekmekten başka bir işe yaramıyor. Reelde iyi bir konuşmacı da değilim, derdimi anlatamıyorum maalesef.

Sadece evde yaşayarak sosyalleşmeden bu durumu atlatabileceğini sanmıyorum canım ben saçlarını boyaybilirsin tüylerin içinde lazer lazere verecek paran yoksa ağdayla üşenmeden alırsın çıktıkça bunlar senin evden çıkmamana engel değil ki. Okumuyor musun ?

Psikologları sevmiyorum ben de
Ama ilaç tedavim yarım kalmış belki o ilaç sana yaramadı yeni bir psikytr denemeni tavsiye ederim sana uygun ilacı bulana kadar devam etmelisin

Madem evden çıkmıyorsun saçına bakımlar yap beyazlar önemli değil boyarsın

Kilo azalması depresyon belirtisi olduğu gibi yeni bunalımlara yol açar

Bilemiyorum, 2 yıl geçmiş ben ilaçları bırakalı. Çok erken yaşta başladım ve çok erken yaşta bıraktım.
Benim istediğim şey de evden çıkabilmek, bütün bu olumsuzluklara rağmen insanların yüzüne mahcup olmadan bakabilmek. Bu, çok fazla zor. Yaşım küçük, mazur görülmeyi diliyorum sadece.

Çok teşekkür ederim size, gerçekten çok iyi geliyor bana, bu yazdıklarınız...

Sadece evde yaşayarak sosyalleşmeden bu durumu atlatabileceğini sanmıyorum canım ben saçlarını boyaybilirsin tüylerin içinde lazer lazere verecek paran yoksa ağdayla üşenmeden alırsın çıktıkça bunlar senin evden çıkmamana engel değil ki. Okumuyor musun ?

Okuyorum, sadece okula gidiyorum. Dışarısıyla tek alakam bu. Hatta biraz daha abartarak evde de odamdan dışarı çıkmıyorum. Sosyalleşmenin yollarını arıyorum ve ciddi anlamda hiçbir fikrim yok.

Bunlar çok küçük şeyler gibi gözüküyor ama halihazırda sosyal fobi tanısı (ya da her neyiyse) konulmuş bir insan için çok büyük şeyler...

Ben çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. ^^

Okuyorum, sadece okula gidiyorum. Dışarısıyla tek alakam bu. Hatta biraz daha abartarak evde de odamdan dışarı çıkmıyorum. Sosyalleşmenin yollarını arıyorum ve ciddi anlamda hiçbir fikrim yok.

Bunlar çok küçük şeyler gibi gözüküyor ama halihazırda sosyal fobi tanısı (ya da her neyiyse) konulmuş bir insan için çok büyük şeyler...

Ben çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. ^^

Hangi ildesin canım

Son düzenleme:
Neden mahçup olucaksın ki dışarda tüm yüz ağda yaptıranlar var , lazer var evde kendin halledebilirsin sırf tüy mü yani

Geceleri uyuyabiliyor musun
İştahın nasıl
İç sıkıntın var mı
Halsizlik var mı

Neden mahçup olucaksın ki dışarda tüm yüz ağda yaptıranlar var , lazer var evde kendin halledebilirsin sırf tüy mü yani

Geceleri uyuyabiliyor musun
İştahın nasıl
İç sıkıntın var mı
Halsizlik var mı

Sadece o değil, keşke öyle olsa... Ama insanlar bilerek veya bilmeyerek dış görünüşümün kötü olduğunu yüzüme vuruyorlar, ben çok kolay etkilenen bir insanım. Ergenliğin getirisidir bu umarım, yoksa ömrüm boyunca en ufak şeyleri kafama takıp da üzülmek istemiyorum...

Uyuyamıyorum, normal bir günde 4-5 saat anca uyuyorum. İştahım aşırı dengesiz olmakla birlikte bazen bütün yemeklere saldırırken bazen gün boyunca bir şey yiyemiyorum. İç sıkıntı ve halsizlik vazgeçilmez ikilim. :/

Sadece o değil, keşke öyle olsa... Ama insanlar bilerek veya bilmeyerek dış görünüşümün kötü olduğunu yüzüme vuruyorlar, ben çok kolay etkilenen bir insanım. Ergenliğin getirisidir bu umarım, yoksa ömrüm boyunca en ufak şeyleri kafama takıp da üzülmek istemiyorum...

Uyuyamıyorum, normal bir günde 4-5 saat anca uyuyorum. İştahım aşırı dengesiz olmakla birlikte bazen bütün yemeklere saldırırken bazen gün boyunca bir şey yiyemiyorum. İç sıkıntı ve halsizlik vazgeçilmez ikilim. :/

Dış görünüşünle ilgili sıkıntıyı tam anlamadım canım biraz daha anlatırmısın

Boyun kilon nedir?

İzmir'deyim. Buradaki son senem bu... :/

İnternetten baktım İzmeb varmış İzmir'de canım hala kayıtları devam eden kurslarda varmış git başvur birisine başla hemen bir yerden başlamak lazım öyle evde oturmakla olmuyor hem benimde saçlarım dalgalı düzleşirici yada maşayla istediğin şekle dönebilirsin dış görünüşle ilgili sorunların çözülmeyecek şeyler değil inan ki sadece sosyalleşmeme sürekli evde olma durumundan biraz dışarı çıksan bir şeylerle uğraşsan geçecek. Bende bu yıl hep evdeydim istemeye istemeye bir kursa yazıldım çünkü 1 ay evden cıkmadığımı biliyorum evden cıkmak istemıyordum şimdi hafta sonunu iple çekiyorum çok eğlenceli geçiyor sende dene pişman olmazsın :26:

Dış görünüşünle ilgili sıkıntıyı tam anlamadım canım biraz daha anlatırmısın

Boyun kilon nedir?

Güzel bir yüze ya da orantılı bir vücuda sahip değilim... 22 kilo verdiğimi söyledim, buna rağmen hâlâ 85 kiloyum ve hâlâ vermeye devam ediyorum. Boyum 164. :/

İnternetten baktım İzmeb varmış İzmir'de canım hala kayıtları devam eden kurslarda varmış git başvur birisine başla hemen bir yerden başlamak lazım öyle evde oturmakla olmuyor hem benimde saçlarım dalgalı düzleşirici yada maşayla istediğin şekle dönebilirsin dış görünüşle ilgili sorunların çözülmeyecek şeyler değil inan ki sadece sosyalleşmeme sürekli evde olma durumundan biraz dışarı çıksan bir şeylerle uğraşsan geçecek. Bende bu yıl hep evdeydim istemeye istemeye bir kursa yazıldım çünkü 1 ay evden cıkmadığımı biliyorum evden cıkmak istemıyordum şimdi hafta sonunu iple çekiyorum çok eğlenceli geçiyor sende dene pişman olmazsın :26:

Kurslar çok yararlı olacak gibi gözüküyor ama sosyalleşmeye böyle büyük bir adım atarak başlayacağımı düşünmüyorum. Fazla yabancı yüz görmeye dayanamıyorum, ciddi anlamda ölecekmiş gibi hissediyorum. Daha küçük adımlar atmanın bir yolu olsa keşke. :/

Antidepresanı bir anda kesmeseydin keşke canım,eski belirtiler artarak gelir çünkü. Zevk alamama/iştahsızlık/uykusuzluk/dikkat dağınıklığı/kötü olaylardan kendini sorumlu tutma/ölme isteği.. Bunlar varsa,depresyon tanısı neredeyse kesin. İlk yapacağın=psikiyatr randevusu. Ve asla unutma: eğer bu çıkmazı yenmek istiyorsan ilk adımı atmalısın,korkma,yapabilirsin çünkü buraya yazmakla, bi çıkış yolu aradığın çok belli. Bak,farkında olmadan attın bile o adımı :) 2=sana büyük ihtimalle antidepresan yazacak,ilk hafta sadece uykun düzelecek,2.haftadan sonra da moralin ve hayata bakışın. Bu ilaç beyninde eksik olan seratonin(mutluluk hormonu) seviyesini artırır,bu kadar basit :) ben de kullandım,anlıyorum seni,ama daha o kadar gençsin ki,hadi cesaret!.. 'Değmez kızım hiçbi şeye' kafasına geliyosun(demet akalın şarkıları senin için yazılmış gibi gelicek)

Dış görünüşü bu bir aylık antidepresan tedavisinden sonra tekrar düşüneceksin zaten: benim de erkeklerle yarışır tüylerim var,ağda/makine bi şekilde iş görür,kilo verdikçe hormonların dengeye gelicek,androstenedion azalıp östrojen artacak,yüz bölgesi tüylerin azalacak. Çünkü yağ dokumuz arttıkça cinsiyet hormonlarımız dengesini kaybeder. Kilo vermek için mutlaka spor salonuna git,hocaya danış. Bu da senin ilk sosyallik adımın olacak. Ortam böcüğü ol demiyorum,hocayı tanı yeter. Tak kulaklığını,gaz verici şarkılarla yap sporunu. Spor yaptıkça endorfin salgılıycak vücut. Bu da bi mutluluk hormonudur.

Doğru beslenmeyi de kat işin içine.odanı hep havalandır.her sabah aç camı,dışarıdan bi nefes kap kendine. Seni daha dinç yapar. Ailen kafana uysa da uymasa da bi konuş,annen yemek yapınca yardım et-bu işleri sevmeyen bi tipsin bence ama dene,insan beceremeyince daha iyi dağıtıyo kafasını :) okulu sakın bırakma,üni'de misin yoksa lise mi?

X