Dedem sapık ve annem görüşmeye devam ediyor

Nur_1335

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2019
332
148
22
Merhaba arkadaşlar. Artık içime oturdu dayanamıyorum. Dedemz ben küçükkenden beri tuhaf davranışları olan biriydi. Korona döneminde kendisine yardım etmek isteyen genc birini yanlış anlayıp, sarılıp Öpmek isteyince olanlar herkes içinde daha iyi anlaşıldı. Ben bir daha o kaçık adamla görüşmek istemiyorum. Aile evinde yaşıyorum henüz iş arayışındayim. Annemle kalıyoruz. Daha önceki haftalarda gittiğimizde o kaçık adam içerideki yatağı söyleyeceğine bana "yatağımiz"dedi! Sok oldum kaldım, bir şey diyemedim ne denir ki ? Hiç beklenmedik bir şey bu kadarı da yok artık. Annem ise her şey normalmiş gibi davranmaya devam etti. Beni ona gitmeye zorluyor. Gitmeyince çok kotu davranıyor ve kadın o adamın sapık olduğunu bile bile beni görüştürunce zafer kazandım edasına giriyor. Ben mahvoluyorum bu yaşta o sapık pisliği görmek daha istemiyorum! Daha güzel şeyler düşünmek daha iyi insanlarla görüşmek istiyorum. Annemin bu kayitsizligi kanımı donduruyor. Babamla annem boşandı, babam söylesem öldürür ama zaten pek konuştuğumuz yok. Söylenmez de bu tür şeyler. Bu durumdan kurtulmak istiyorum ama ailemde psikopat dedem yüzünden dağılsın istemiyorum. Çok zor bir durum kizlar .. Kimseyle de paylaşmıyorum. İse girdikten sonra kurtulurum diyorum ama 80 yaşındaki pisliği neden şu anda çekeyim?? Annem niye göz yumuyor? Beni burda en kotu hissettiren nokta annemin göz yummasi. Benle ,O adama gidince zafer kazandi edasina bürünmesi. Beni bu nokta güvende hissettirmiyor sanırım. Aslında güvende hissetmeyecek bir şey yok, bir şey olsa ağzına sıçarim ama bu halde de beni rahatsız ediyor.
Bana bu konu hiç inandırıcı gelmedi .👎

En buyuk kk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
2.765
8.771
Bende ilk başta öyle düşündüm hatta "küçüklüğümden beri tuhaf davranışları vardı" demesine bende ilk sayfalarda değindim... Ama konu sahibi dedesine "sapik, pislik, sıçarım" diye kelimeleri kullanmaktan çekinmiyor da detaya inmeye mi çekiniyor???

Adam belli ki hasta. Benim kayinbabamda 20 yaşındaki torununa bak sana şunu yaparım diye çok ağır +18 küfür etmiş... Kızda bunu annesine söylemiş. Annesi de (eltim) babanız hasta benim kıza bunları söylemiş diye anlatıyor. Yani yaşlı insanlarda bunlar çok rastlanıyor...

Anladım. Ben o ibareden dolayı bunları düşündüm. Konu sahibi ergen ve demans hastalığı hakkında hiçbir şey bilmeyen biri de olabilir ve hasta dedesine sapık diyor da olabilir. Ama kullandığı ifadeler ve küçükken de böyleydi demesi bana aksini düşündürdü.

twinky

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2021
1.293
2.500
Merhaba arkadaşlar. Artık içime oturdu dayanamıyorum. Dedemz ben küçükkenden beri tuhaf davranışları olan biriydi. Korona döneminde kendisine yardım etmek isteyen genc birini yanlış anlayıp, sarılıp Öpmek isteyince olanlar herkes içinde daha iyi anlaşıldı. Ben bir daha o kaçık adamla görüşmek istemiyorum. Aile evinde yaşıyorum henüz iş arayışındayim. Annemle kalıyoruz. Daha önceki haftalarda gittiğimizde o kaçık adam içerideki yatağı söyleyeceğine bana "yatağımiz"dedi! Sok oldum kaldım, bir şey diyemedim ne denir ki ? Hiç beklenmedik bir şey bu kadarı da yok artık. Annem ise her şey normalmiş gibi davranmaya devam etti. Beni ona gitmeye zorluyor. Gitmeyince çok kotu davranıyor ve kadın o adamın sapık olduğunu bile bile beni görüştürunce zafer kazandım edasına giriyor. Ben mahvoluyorum bu yaşta o sapık pisliği görmek daha istemiyorum! Daha güzel şeyler düşünmek daha iyi insanlarla görüşmek istiyorum. Annemin bu kayitsizligi kanımı donduruyor. Babamla annem boşandı, babam söylesem öldürür ama zaten pek konuştuğumuz yok. Söylenmez de bu tür şeyler. Bu durumdan kurtulmak istiyorum ama ailemde psikopat dedem yüzünden dağılsın istemiyorum. Çok zor bir durum kizlar .. Kimseyle de paylaşmıyorum. İse girdikten sonra kurtulurum diyorum ama 80 yaşındaki pisliği neden şu anda çekeyim?? Annem niye göz yumuyor? Beni burda en kotu hissettiren nokta annemin göz yummasi. Benle ,O adama gidince zafer kazandi edasina bürünmesi. Beni bu nokta güvende hissettirmiyor sanırım. Aslında güvende hissetmeyecek bir şey yok, bir şey olsa ağzına sıçarim ama bu halde de beni rahatsız ediyor.
Zannediyorum ki küçük yaşta değilsiniz. Saçınızdan tutulup götürülecek haliniz yok. Şu raddede bırakırım annemle aram bozulursa bozulsun. Neden kendimi böyle bir pozisyona düşüreyim ki göz göre göre. Yarın bir gün başınıza bir şey getirse bu adam kim hesap verecek?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-03-2022

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Katipsondanbir

İnanma öpecek.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
19.634
73.131
32
Ben anlatamadigini düşünüyorum çünkü kullandığı bazı ifadeler çok tipik, yani mesela annem beni görmezden gelmekte ustadır demesi (aile içinde erkek tarafından tacize uğrayan kişilerin tacizciden çok kendilerini korumayan inkar eden annelerine bozulduklarini hep okuyoruz ya), işte anlatamıyorum demesi, ifsa olmaktan anlamsız sekilde korkması, anlatmak bilr rahatlattı demesi bazı yaşadıklarını kendisinin bile inkar ettiğini düşündürüyor bana. Psikoloji bilgim yok ancak etrafımda istismara uğramış tanıdıklarım oldu onlar da bu tarz bir üslup kullanırdı. Çok detaya girmezlerdi amcam şerefsiz ve sapık der geçerlerdi ve en çok annelerine öfkeli olurlardı. Emin değilim elbette ama benim ilk sezgim konu sahibine inanmak yönünde oldu.
Biz de müneccim değiliz, anlattığı ile bu kadar işte. Dedesinin hasta olduğu düşünüldüğü halde sapık diyen konu sahibi, bir türlü anlatmadığı sapıklıklar, 25 yaşında kadını zorla dedeye götüren anne. O kadar büyük şeyler olsa, e gitmek de istemiyor, annesini babasına her şeyi anlatmakla korkutur yine de gitmezdi. Bunu tavsiye eden olmuş ama eminim konu sahibi bunu düşünmüş ama yapmamıştır, çünkü canına ve ırzına direkt bir kasıt yok. 25 yaşında koca kadın da istemediği yere gitmemek için canına ve ırzına kasıt kanıtlamak zorunda kalmasın artık yahu.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Selizay

Respect and be respected
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
6.181
12.115
Merhaba bu tarz bilgileri paylaşmak istemediğim için yazmadım. Sanıyorum küçük yaş ve aşırı şeyler olduğu için endişelenmissiniz. Endişenizi anlıyorum.
Aslında aşırı bir şey görmediğim için sordum. 80 yaşında bir adamın akli dengesi çok yerinde olmayabilir. Dedem vefat etmeden önce selizayla yatacam o uyutsun beni derdi. Aklıma sapık olduğu ihtimali gelmedi açıkçası. Sizin yaşadığınız başka olaylar var mı diyoruz onu da yazmiyorsunuz. Neden yazmadığınızı da anlamadım açıkçası. Şu iki olaydan evet bu adam sapığın teki uzak dur polise git diyemeyiz maalesef. Bence siz ailenize, annenize karşı değişik bir tutum içindesiniz. Zafer kazanmış gibi götürüyor falan ne bileyim, değişik laflar.

Selizay

Respect and be respected
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
6.181
12.115
Biz de müneccim değiliz, anlattığı ile bu kadar işte. Dedesinin hasta olduğu düşünüldüğü halde sapık diyen konu sahibi, bir türlü anlatmadığı sapıklıklar, 25 yaşında kadını zorla dedeye götüren anne. O kadar büyük şeyler olsa, e gitmek de istemiyor, annesini babasına her şeyi anlatmakla korkutur yine de gitmezdi. Bunu tavsiye eden olmuş ama eminim konu sahibi bunu düşünmüş ama yapmamıştır, çünkü canına ve ırzına direkt bir kasıt yok. 25 yaşında koca kadın da istemediği yere gitmemek için canına ve ırzına kasıt kanıtlamak zorunda kalmasın artık yahu.
Ben 25 yaşında olduğunu düşünmüyorum. Annesinden ve dedesinden bahsedişine göre Max 15,16 yaşlarında

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
3.015
5.687
Asla gitme annene rest çek ve deden hasta cnm bunu bil ,annen babasıyla kendisi ilgilensin seni zorlamaya hakkı yok , herşeye rağmen seni zorla göndermeye kalkarsa babana şikayet et anneni , bırak aile dağılırsa dağılsın ortada aile mi kalmış Allah aşkına, sen kendini kurtarmaya bak ...

A R Y A

İnsan, umursamadığı her şeyin galibidir. ♥️
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2014
4.787
5.083
Dedenizin size karşı bir davranışı oldu mu? Ben olayı tam anlayamadım.

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
25.318
154.108
Ben anlatamadigini düşünüyorum çünkü kullandığı bazı ifadeler çok tipik, yani mesela annem beni görmezden gelmekte ustadır demesi (aile içinde erkek tarafından tacize uğrayan kişilerin tacizciden çok kendilerini korumayan inkar eden annelerine bozulduklarini hep okuyoruz ya), işte anlatamıyorum demesi, ifsa olmaktan anlamsız sekilde korkması, anlatmak bilr rahatlattı demesi bazı yaşadıklarını kendisinin bile inkar ettiğini düşündürüyor bana. Psikoloji bilgim yok ancak etrafımda istismara uğramış tanıdıklarım oldu onlar da bu tarz bir üslup kullanırdı. Çok detaya girmezlerdi amcam şerefsiz ve sapık der geçerlerdi ve en çok annelerine öfkeli olurlardı. Emin değilim elbette ama benim ilk sezgim konu sahibine inanmak yönünde oldu.
Konu sahibinin küçüklüğüne ya da şimdiki zamana dair anlattığı cinsel taciz tanımına girecek somut herhangi bir şey yok. Sezgilerimle hareket edemiyorum ben genelde, mantıklı ve somut bir şeyler olması gerek bir insanı böyle bir suçla itham edebilmek için.

Katipsondanbir

İnanma öpecek.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
19.634
73.131
32
Asla gitme annene rest çek ve deden hasta cnm bunu bil ,annen babasıyla kendisi ilgilensin seni zorlamaya hakkı yok , herşeye rağmen seni zorla göndermeye kalkarsa babana şikayet et anneni , bırak aile dağılırsa dağılsın ortada aile mi kalmış Allah aşkına, sen kendini kurtarmaya bak ...
25 yaşında koca kadın, istemese gitmez, kimse de kolundan çekip götüremez. Zorla değil, daha çok telkin ile gidiyor sanki. Annesi '' Deden vefat ettiğinde kalan mirastan zırnık koklatmam '' diye de tehdit ediyor olabilir pekala.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

BirGonca06

Atatürk'ün Kadın Askeri 💜
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
1.571
3.030
Annenizden 80 yaşında babasını terk etmesini bekleyemezsiniz. Sizin gidip gitmeme tercihiniz size kalmış ama genel anlamda bir şeyler yazmak istedim

80 yaşında bir insanın bu tür davranışları büyük ölçüde demans kaynaklıdır. Doktora gitmek istememesi de o durumda olan insanların zaten durumunun farkında olmamalarındandır.( Bu bir varsayım değil kuvvetli ihtimali olan bir tahmin)

Zamanında çok değerli bir insan olan önemli bir mesleği, kariyeri olan ve insanların saygı duyup akıl almaya geldikleri bir insan olan akrabamız önce komşu kızlarına sonra da kendi gelinlerine bu tür davranışlar sergilemeye başlayınca Dr olan oğlunca hastaneye götürüldü ve sonuç malum. "Baban kendini 80 yaşında görmüyor ki, o bir ergen. Ve bu kızların her bakışından dokunmasından malum sonuçlar çıkarıyor. Çok rastlanılan bir durum " demiş Dr arkadaşı. Sonra demans iyice arttı, eşini annesi sanmaya, eve gelen genç hanımları kasdederek "anne bunu bana al" demeye başladı. "almayacaksan neden göstermeye getiriyorsun" diye tepkilere başladı. Devamı malum. 😔

Çocukları ve torunları önemli yerlerde iş güç ve çevre sahibi insanlardı. Hiçbiri nefret etmeyi, görüşmemeyi, durumu ahlaksızlık olarak değerlendirme tercihini düşünmediler. Bir bakıcı tuttular, tek başına dışarı çıkarmadılar, kontrolde tutup konforlu yaşatmaya çalıştılar. Nadiren kontrolden çıkınca insanlara rahatsızlığından ve yaşlılığından bahsederek özür dilediler..

Sadece bir örnek anlattım, size özel bir yorum yapmıyorum Kimin ne olacağının hiç belli olmadığı şu dünyada herkesin sınavı farklı oluyor (sadece dini anlamda değil insani olarak olgunlaşma tekamülünde de)

Önemsediğim bir cümle var. " Başıma gelenler benim sınavımdı. Bana o anlarda nasıl davrandığınızsa sizin sınavınızdı".

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :93 Kg. Şimdiki Kilom :76.2 Kg.

RaskolnikovunSonyasi

🌻
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2016
2.166
4.212
Anneninde psikolojisi bozulmuş niye seni görüştürünce zafer kazandığını zanndiyor tuhaf. Tavrin net olsun asla gitmem görüşmem de ve kenara çekil tartışmaya bile girmezdim ben olsam. Kolundan çekiştire çekiştire götüremez ya. Kendisi görüşmek istiyorsa bırak görüşsün takma.

BirGonca06

Atatürk'ün Kadın Askeri 💜
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
1.571
3.030
beni görmezden gelmekte usta zaten ..
Dedeye dair düşündüklerimi yazdım o ayrı. Konu sahibinin gerçek sorunu anneye dair bu cümlede aslında diyorum. Ve susuyorum

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :93 Kg. Şimdiki Kilom :76.2 Kg.