Değişmek, güzel ve bakımlı olmak istiyorum.Neler yapmalıyım?

evaelif

Guru
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2012
115
55
26

24 yaşıma girdim bu yaşıma kadar bakımlı ve güzel olmak için çaba göstermedim birazda üşengeçlik var. Arkadaşlarım doğal güzel olduğumu ve yaşımı göstermediğimi söylerler. Boyum 1.68 kilom 60, boyum uzun olduğu için kilomu göstermiyorum. Yanaklarım biraz tombik ve bu beni çocuksu gösteriyor.Yanaklarımın incelmesini isterdim.Kaşlarımın şekli düz ve biraz seyrek. Saçlarımın rengi kestane saçımı boyatıcam esmerim bana hangi saç rengi yakışır? Pek makyaj yapmıyorum doğal makyajı severim nasıl makyaja başlamalı ve neler almalıyım? Bakımlı ve güzel olmak için ve baştan aşağı değişmek için nereden başlamalı ve yaşımı göstermek için neler yapmalıyım ayrıntılı anlatırsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler 😊

24 yaşıma girdim bu yaşıma kadar bakımlı ve güzel olmak için çaba göstermedim birazda üşengeçlik var. Arkadaşlarım doğal güzel olduğumu ve yaşımı göstermediğimi söylerler. Boyum 1.68 kilom 60, boyum uzun olduğu için kilomu göstermiyorum. Yanaklarım biraz tombik ve bu beni çocuksu gösteriyor.Yanaklarımın incelmesini isterdim.Kaşlarımın şekli düz ve biraz seyrek. Saçlarımın rengi kestane saçımı boyatıcam esmerim bana hangi saç rengi yakışır? Pek makyaj yapmıyorum doğal makyajı severim nasıl makyaja başlamalı ve neler almalıyım? Bakımlı ve güzel olmak için ve baştan aşağı değişmek için nereden başlamalı ve yaşımı göstermek için neler yapmalıyım ayrıntılı anlatırsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler 😊

Değışim senin elinde hiç kimsenin elinde sihirli değnek yok sen ruhen ve kafa yapisi olarak değışirsen zaten bu diş görünüsünede yansiycaktir.

1. Saçını boyatma (gereksiz masraf)
2. Kendini kusurlarınla sev.
3. Sade, zarif, temiz ve şık ol.
4. Spor yap (ağır spor değil, hafif)
5. Pozitif ol
1-Saçımın diplerini boyatıcam çünkü güneşte kızıl oluyor o görüntüyü sevmiyorum.
2-Bazen kendime çok takarım aynaya çok bakarım ama doğru söylüyorsunuz her insanın kusurları olabilir kendimi böyle sevmeliyim.
3- Bu üçünden sadelik ve temizlik bana uyuyor şık olmayı beceremiyorum.
4-Spor yapmak ve diyet yapmak istiyorum aylık planlarımda olacak
5-Oldukça karamsarım, önceden çok pozitiftim eski kendimi özlüyorum ve Pozitif olmak tekrar benim elimde😊

Son düzenleme:
Öncelikle kendini olduğun gibi sev diyorum. Sonra gerisi gelir. Yaşını göstermek zorunda değilsin ne güzel küçük duruyormuşsun avantaj bu.

Saçlarda illa değişiklik istiyorsan güzel bir kesimle tarzını değiştirebilirsin ne bileyim kahkül bırakmak, kat attırmak falan gibi. Boya konusunda yüzünü görmeden bir şeyler sallamak istemem. Makyajda da kesinlikle sadelik en güzeli.

Herkesin kendine özgü bir güzelliği vardır görebilene. Yapacaksan küçük değişiklikler yap çok radikal kararlar alma.

Kendini olduğun gibi kabul edip sevdiğinde özgüven gelecek ve zaten otomatik olarak daha havalı görüneceksindir.

Bence saçını tamamen boyatacağına ışıltı attırabilirsin hem guneşli havalarda daha tatlı olur. Esmer tene uygun saç rengini her kuaför bulamıyor malesef ve boyalı saç hep bakıp gerektiriyor her ay 150 250 lira cila parası ödemek zorunda kalırsın. Bakıma gitmezsen de öncesinden daha bakımsız görünürsün. Bu yüzden ışıltı bence daha zahmetsiz ama yine de fresh 😊

(Mesela bu kızların saçı gibi bakınca )
20220218_121159.jpg

Mesela böyle insanı daha taze gösteren ama aşırı değişiklik de gerektirmeyen bir saç rengi. Hem inan bana güzellik sadece saç rengi ve makyaj yapmak degildir. Aslinda sağlıklı olmak, ışıltılı saçlar temiz fresh bir ten, vücut şekline ve yaşına uygun kıyafet seçimi seni zaten daha güzel gösterir.

Yüzünün şekli de zamanla oturur ben 24 yasindaki yüzüme bakıyorum illa bi tombiklik varmış. Ama yüz yogası yapabilirsin insanlar keskin yüz hatlarıma sahip oluyor yüz yogasıyla :)

Kaş yapına gelince kaş jöleleri ile kaşlarını yukariya dogru tarayıp avrupai bi görüntü elde edebilirsin avrupalı kızların da kaşları seyrek sonuçta boyayıp tarıyorlar hoş durur (en alta makyaj örnekleri ekleyeceğim).

Makyaj kounusunda abartıya kaçmamanı öneririm. Cildini güzel ve temiz tutmaya çalış (sağıklı beslenerek ve doğru ürünler kullanarak) . Göz altı kapatıcısı ve rimel (ya da hafif gölgeli makyaj ve eyeliner) ama dediğim gibi fresh ve taze bir şekilde yap makyajını. "No make up make up" diyorlar ya, onun gibi. Abartılı yaparsan alaturka ya da ucuz durabilirsin 🥲 Tabi bu tavsiyeler benim zevkime göre tavsiyeler. Mesela senin yaşıma uygun taze ve bakımlıama aynı zamanda zahmetsiz ve doğal bir gorüntü verecek makyaj örnekleri ekledim.

1acbf2868a07c4da45f0995320f31dfe.jpg
20220218_122815.jpg

Umarım önerilerimi beğenirsin canım 😇

Eklentiler

• 20220218_121149.jpg
    20220218_121149.jpg
    211,5 KB · Görüntüleme: 104
  • 20220218_122815.jpg
    20220218_122815.jpg
    75,9 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Maddi durumun yeterliyse kiyafet olarak değişiklik yap . Güzel kombinler oluştur. Ayakkabı ve çanta tamamla.
Zaten o yaşta bebek gibi olunuyor .
Saçlarını beyaz çıkana kadar boyatma derim . Doğal saç daha genç daha sempatik gösteriyor.
Spor yap vücudunu sekillendir .
Yüzünü sabah akşam cildine uygun ne varsa onunla yıka nemlendir mutlaka.
Makyaj hiç yapma yapacaksan kendi cildinin üstüne bi allık bide kaşlarını kas farı ile seyrek yerlerini kapat bitti gitti .

Maddi durumun yeterliyse kiyafet olarak değişiklik yap . Güzel kombinler oluştur. Ayakkabı ve çanta tamamla.
Zaten o yaşta bebek gibi olunuyor .
Saçlarını beyaz çıkana kadar boyatma derim . Doğal saç daha genç daha sempatik gösteriyor.
Spor yap vücudunu sekillendir .
Yüzünü sabah akşam cildine uygun ne varsa onunla yıka nemlendir mutlaka.
Makyaj hiç yapma yapacaksan kendi cildinin üstüne bi allık bide kaşlarını kas farı ile seyrek yerlerini kapat bitti gitti .

Evet giyim ve giydiklerini taşıma şeklim çok önemli :)

Hep bakımlı ve güzel görünmek istiyosan öncelikle saç, vücut, diş temizliğine özen göstermelisin, her duştan sonra vücuduna losyon kullan, saçlarına saç serumu kullan, saçlarının doğal şekli bakımlı, estetik durmuyosa mutlaka şekillendir, kendin şekillendiremiyosan haftada 2 kez kuaföre fön çektirebilirsin, çünkü insanı bakımlı gösteren en önemli faktörlerden biri saç
Masanın 4 ayağı gibi düşünürüm ben bakımlı ve havalı görünmenin en önemli şartlarını
1. Saç
2. Makyaj
3. Giyim/kombin
4. Fizik/fitlik
Ne kadar Cilt bakımı, el ayak bakımı vs yapıyor da olsanız ki bunlar da çok önemli, bakımın olmazsa olmaz unsurları ama bu 4 ana unsur olmayınca bakım kendini göstermiyo ne yazık ki
Makyaj için de cildin çok sorunlu değilse bb krem, kapatıcı, allık, rimel, eyeliner, highlighter, gloss gibi ürünler yeterli bence, nude tonlarda bi far paleti edin, makyaj çantanda bulunsun, ben renkli makyaj ürünlerini hiç sevmiyorum mesela, doğallıktan uzak, abartı görünüyo, far ve ruju hep nude tonlarda, allıklarımı da soft, açık şeftali tonlarda seçerim, senin yaşındaki bayanlar için günlük makyaj için kontürler, bronzerlar, gölgeli far uygulamaları vs gerekmez
Bunlara ek sade ve uyumlu giyinip, 5 kg da zayıflarsan istediğin sonucu elde edersin bence👍🏻

Saç boyamaya başlarsanız devamını getirmeniz gerekecek. Ben boyatmadım, eskiden düşünüyordum ama iyi ki bulaşmamışım. Çoğunlukla saç yıpranıyor da.

Yüzünüzün yuvarlak hatları yaş aldıkça değişecek. Yüzünüzün yuvarlaklığı gitsin diye hızlı kilo vermeyin. Bazı kişilerde ilk yüzden gidiyor (benim gibi), bu sefer de hortlak gibi olursunuz. Gelin de uğraşın. Bir üye yüz yogası yazmıştı. O da yüz hatlarını geçici de olsa belirginleştirir. Ayrıca yaşınızı gösterip ne yapacaksınız? Genç görünün ne güzel. Hareketlerinizle, duruşunuz ve konuşmanızla yaşınızı belli edersiniz. 30ların ortalarına doğru işler değişecek zaten :KK48:

X