Demet Akalın'dan Süper Dadı'ya küfürlü isyan

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Şarkıcı Demet Akalın, Star TV programı Süper Dadı'da gösterilen bebek uyutma yöntemini ağır sözlerle eleştirdi.
demet-akalin-kufur_1063.jpg

Pedagog Gözde Erdoğan'ın, hatalı ebeveyn tutumları nedeniyle çocuklarıyla ilişkilerini düzenlemede sıkıntı yaşayan anne-babalara tavsiyelerde bulunduğu ve onlarla sağlıklı iletişim kurmalarına yardımcı olduğu programın son bölümünde, bebek uyutma yöntemi konu edildi.

"S.ÇARIM ÖYLE UYUTMA YÖNTEMİNE"
Programın misafir olduğu evin bebeğinin uyutma yöntemine olumsuz tepki vermesi ve sürekli ağlaması, Demet Akalın'ı kızdırdı. Akalın, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

"S.çarım öyle uyutma yöntemine tek uyuyacakmış 17 aylık bebek ağlamaktan helak oldu göğüste uyuyacam diye!! Ayy sinir Star TV Süper Dadı!!"

demet-akalin_1965.jpg

Ama bende sinir oldum yani neymiş memeyi birakcakmis iki yaşına kadar emziririm valla kızımda 20 ay emdi.
Benim sınırını o oğlan bozdu bu kadar fena çocuk ömrümde görmedim ama bütün suç anne babanın...

2 saate yakin aglamis garibim.
Yapilan yanlis degil ama oyle bicak gibi kesilir mi?
Ben de 21 aylikken kestim. Gece memede uyurdu. Surekli uyanirdi.
Aglatmadan bu isi basarmak mumkun degil.
Ama tek gecede basardigini sanarak cok yaniliyor superdadi!
Ceremesini ailesi cekecek. Ben yavastan aldigim halde uslu cocuk agresif hircin bir cocuga donustu.
Simdi bu garibim(garip diyorum abisi altinda eziliyor) iyice hircinlasir, psikolojisi bozulur.

bence de haklı . helal olsun demet akalına . bebek 2yaşına kadar annenin yanında yatar bi kere. yeni yeni batılı şeyler çıkarıyorlar. sakin batıya onyargili sanmayin beni montessori hayraniyimdir ayrica:) 6aylik bebegin odasını ayirlmalar . bana çok ters geliyor .

Gerçekten erkek olan tam dayakla eğitilecek tiptendi,herkesin anladığı bir dil var bebek te olsa:KK50:

2 cocugumda 2 yaşına kadar emdi ve emerek uyudu şu an ikisi de memeyi bıraktı ve uyuyorlar o garibim daha anne kokusu almak ihtiyacinda zaten sadece emerken anneye yakın olabiliyor

2 cocugumda 2 yaşına kadar emdi ve emerek uyudu şu an ikisi de memeyi bıraktı ve uyuyorlar o garibim daha anne kokusu almak ihtiyacinda zaten sadece emerken anneye yakın olabiliyor
Çok üzüldüm bak şimdi zaten izlerken de çok üzüldüm çocuğun çaresizliğine,2 çocuk bu kadar zor mu ya:KK43:

Izlemedim bu bölümü ama uyku sırasında o çocukların feryatları benide çok üzüyor heleki bebeğin iki saat ağlaması yazık günah benim iki çocuğumda az emdi beşer ay yinede oğlum iki yaşına kızımda iki yaşına kadar beşikde yanımızda yattılar ama koynuma almadım yalan yok şimdi biri beş biri üç yaşında aynı odada ayrı yatıyorlar kendileri uyuyorlar tabiki huysuzluk arada oluyor hasta oluyorlar salonda sabahlıyoruz aslında biz eşimle çok istiyoruz bazen bizimle yatsınlar yatmıyorlar ayyy uzattım hoşcakalın

Çok üzüldüm bak şimdi zaten izlerken de çok üzüldüm çocuğun çaresizliğine,2 çocuk bu kadar zor mu ya:KK43:
Evet zorluğu çok ama çocukların yemek düzeni ve uyku düzeni iyiyse gündüz hertürlü akşam oluyor kavga döğüş:KK53:

ben çocukken ünlü insanların özellikle emel sayının falan :KK70: tuvaletini yapmadığını sanırdım. Allahtan büyüdüm de demet akalının sıçabilen normal bi insan olduğunu idrak edebilecek yaşa geldim. yoksa seyret bendeki travmayı :KK70: :KK70: :KK70:
kuzum onların ki pembiş pembiş peluş peluş seninki benimki gibi değil

oğlan tam bi felaketti ama kıza ben de dayanamadım ekran karşısında bebekle ben de ağlayacaktım nerdeyse

Ben kizima super dadidan gorerek uyku egitimi verdim... eskiden aglayan mizmiz bir cocuktu gece gunduz grzmek market 24 saat sallaniyodu reflu vardi dogustan hic yanliz yatiramadim tam 11 aumy sonra lohusaliktan ciktim ! sallarken agliyodu uyutmak saatler suruyodu dakka basi kalkiyodu. Bi gece izledim ve bende uyguladim yatir kalki o kalkti ben yatirdim.tam 45 dakika soluksuz agladi. Uyudugunda hala hickiriyodu:KK43:( sonra hic aglamadi uykulari duzrldi uzadi kizim huzurlu mutlu bi cocuk oldu. Ben sinirlenmiyodum aglamiyodum artik. Eskiden ninni soylemek istemiyorum diye agliyodum artik cok tukenmistim simdi kendime ait zamanim oluyo dinlennebiliyorum. 9 aydan sonra gece beslenmesi azalarak kesilmeli gece beslenmesse kesintisiz uyku oluyo. Ve uyku cocuklar icin beslenmek kadar onemli. Eskisinden daha guzel ve sicak iliskimiz oda bende mutluyum. Hep aglamasindan iyi uyumamasindan beslenmemesinden iyidir bikere aglicak 2 kere aglicak sonra gecicek hrsey evlatlarimiz icin zaten. Her dedigi yapilan doyumsuz bir nesil yetisiyo malesef . Uzmanlarinda bi bildigi vardir mutlaka

X