Demet Akalın'dan Süper Dadı'ya küfürlü isyan

O program gerçek degıl cunku ben gebeyken böyle programları ızlerdım çok ,yabancı bır kanalda vardı bu aslında ordan esınlenmısler bıre bır kopyalamışlar yanı Türkçe'si:) (3 sene önce) bu Türkiye'de ilk başka bır kadın vardı bir aileye gitmiş işte problem çözmeye once baya baya ızledım sonra bu program bıttı sanırım bu sene başka bır kadın güya psikolog o programa başladı ama ne başladı o aynı aile aynı sorunlar basa dönmüş , kelimeler Cümleler yapılması gereken gerekmeyen her şey aynı kadın farklı:)))))) yuh dedim bu kadar ufak cocukları rol geregıde olsa bu sekıllere sokmamalılar bır daha da bakmadım. Bunlar ınsanlarınızı beynını bulandıran programlar lütfen cocuk egıtımını uzmanlara bırakmayın arkadaşlar rabbım annelerın donanımını vermiş o çocukla beraber yanı herkes cocuk karnındayken daha annelıge hazır hale gelıyo cocuk uzmana sadece hastayken yanı caresız kalındığında ancak. Bu uzmanlar kendı çocuklarına emın olun size yap dedıgı seylerın aksını yapıyor.

Haksever ...... Arkadasım o cocuk oyle uyumayı ogrendı ama bır yerden patlak vermez ınsallah sen rahatsız ama o senden uzaklaşacak bunları çocuğun Büyüyünce anlarsın. Ben kızımla beraber uyuyorum ve bundan rahatsızım ama huzurluyum cunku bazen uykusunda bana sarılması oyle Hoşuma gıdıyor kı anlatamam. ( kendı basına da uyuyor ama gece anne Arıyor heryerde:)

O program gerçek degıl cunku ben gebeyken böyle programları ızlerdım çok ,yabancı bır kanalda vardı bu aslında ordan esınlenmısler bıre bır kopyalamışlar yanı Türkçe'si:) (3 sene önce) bu Türkiye'de ilk başka bır kadın vardı bir aileye gitmiş işte problem çözmeye once baya baya ızledım sonra bu program bıttı sanırım bu sene başka bır kadın güya psikolog o programa başladı ama ne başladı o aynı aile aynı sorunlar basa dönmüş , kelimeler Cümleler yapılması gereken gerekmeyen her şey aynı kadın farklı:)))))) yuh dedim bu kadar ufak cocukları rol geregıde olsa bu sekıllere sokmamalılar bır daha da bakmadım. Bunlar ınsanlarınızı beynını bulandıran programlar lütfen cocuk egıtımını uzmanlara bırakmayın arkadaşlar rabbım annelerın donanımını vermiş o çocukla beraber yanı herkes cocuk karnındayken daha annelıge hazır hale gelıyo cocuk uzmana sadece hastayken yanı caresız kalındığında ancak. Bu uzmanlar kendı çocuklarına emın olun size yap dedıgı seylerın aksını yapıyor.
cahilce konuşuyorsunuz.

Ben kizima super dadidan gorerek uyku egitimi verdim... eskiden aglayan mizmiz bir cocuktu gece gunduz grzmek market 24 saat sallaniyodu reflu vardi dogustan hic yanliz yatiramadim tam 11 aumy sonra lohusaliktan ciktim ! sallarken agliyodu uyutmak saatler suruyodu dakka basi kalkiyodu. Bi gece izledim ve bende uyguladim yatir kalki o kalkti ben yatirdim.tam 45 dakika soluksuz agladi. Uyudugunda hala hickiriyodu:KK43:( sonra hic aglamadi uykulari duzrldi uzadi kizim huzurlu mutlu bi cocuk oldu. Ben sinirlenmiyodum aglamiyodum artik. Eskiden ninni soylemek istemiyorum diye agliyodum artik cok tukenmistim simdi kendime ait zamanim oluyo dinlennebiliyorum. 9 aydan sonra gece beslenmesi azalarak kesilmeli gece beslenmesse kesintisiz uyku oluyo. Ve uyku cocuklar icin beslenmek kadar onemli. Eskisinden daha guzel ve sicak iliskimiz oda bende mutluyum. Hep aglamasindan iyi uyumamasindan beslenmemesinden iyidir bikere aglicak 2 kere aglicak sonra gecicek hrsey evlatlarimiz icin zaten. Her dedigi yapilan doyumsuz bir nesil yetisiyo malesef . Uzmanlarinda bi bildigi vardir mutlaka

O kadar bilincli bir annesinki, hayran kaldim. Dediklerin hepsi Dogru ve mantikli. Hem sen mutlu mesut, hemde cocugun dinlenmis, uykusunu almis ve huzurlu oluyor. Ama gelde bunu baska annelere anlat. Baksana bizim Demet bile böyle agzi bozuk konusursa.... daha ne diyeyim.

Demet akalin hakli ama toplumun gozu onunde biri olarak konusma sekli yanlis bence.
Sonucta ben gormesem de sanatci olarak gorenler var.

BENDE SİNİR OLUYORUM O YAPMACIK DADIYA:KK34:
DEMET AKALIN KESİNLİKLE HAKLI

Haksever ...... Arkadasım o cocuk oyle uyumayı ogrendı ama bır yerden patlak vermez ınsallah sen rahatsız ama o senden uzaklaşacak bunları çocuğun Büyüyünce anlarsın. Ben kızımla beraber uyuyorum ve bundan rahatsızım ama huzurluyum cunku bazen uykusunda bana sarılması oyle Hoşuma gıdıyor kı anlatamam. ( kendı basına da uyuyor ama gece anne Arıyor heryerde:)

Ben yavruma 6 sene sonra hamile kaldim 18 imde evlendim kadin oldun demeden kendimi doktorlarda buldum senelerce evlat hasreti cektim hastanelerde surundum. Batil hurafe tip ne duyduysam ne gorduysem yaptim en iyi doktorlara gittim tukendim. Yasadiklarimin zerresini anlatsam aglarsin . Sonra hamile oldum hic ummadigim anda konularimda var merak edersen okuyabilirsin. Kizim oldu surekli agliyo emzirmemiz normal degil uclari kopuyo aciĺerde yalvariyodum nolur gecirin acisini diye. Cocugum surekli yediginden fzlasini cikariyodu. Kis bebegi hergun yataklar yorganlar ust bad bin kere degisiyodu. Ne kucama alip yavrum diyebildim ne uyudugunu izleyebildim surekli rahatsiz yese mutlu olamayan uyusa uyuyamayan bi bebekti gaz sancilari felan derken kucamiza alamiyoduk cunku kusmasin diye hep guzel tutmak zorundaydik hic kendi uyuyamadi koynuma alip uyumadi hep salla salla aglaya aglaya zorla emzir. Hep bi kaus savas gbydi. Sonra kusmasina care buldum doktorlar ilaclar kar etmedi . Kendi mantigimla etraftan duyduklarimi birlestirdim astik onu.kusmadi bitti ama hic uyumuyodu salliyorum aglaya aglaya bir degil iki degil 11 ay. Deseler biktim diye aglicaksin asla inanmazdim ama cok agladim cok zor hic uyumamak cok zor hicbi sekilde iyi olamiyosun. Ben suna inaniyorum mutlu anne mutlu cocuk. Kizim sadece 45 dakka agladi ve biz artik anne kiziz ... oncesini hatirlamak bile istemiyorum aciyodu herkez bana boyle emzirilirmi boyke uyutulurmu diye . Simdi bana sariliyo opuyo yatmadan once sevisiyoruz koklasiyoruz. Uyaninca gulucukler saciyo annnnnnnemmm diyo . Ben cocuguma eziyet ediyo musum sallayarak yada yanima alarak . Simdide besigine atip gitmiyorum yaninda pufum var oturuyorum ona sunu ogrettim ihtiyaci oldugu her an onun yaninda olucam uyandiginda beni cagirmasi yeterli . uyurken elinden tutuyorum uyuyunca ustunu ortup yanindaki cekyata veya odamiza gidiyorum bazen sIk uyaniyo bazen az. Ben hic bi eksisini gormedim bize cok iyi geldi . Iyi bi anne oldum kizimin bundan nasil bi kotu etkisi olucani dusunuyosunuz bilmiyorum ama inanin biz gercekten mutluyuz bence herkez denemeli hasta olur dis cikarir o ayri yanimada aliyorum bazen beraberde yatiyoruz ama o artik kendi uykuya dalabilen bi cocuk. Uyku sevgi kadar beslenme kadar yararli hatta belki daha fazla bir gunun yarisindan fazlasini uyuyaRak geciyolar kaliteli uyumasi onemli...

Yani ben neden mutluyum rahat ettim diye degil yawrum duzgun ve kaliteli uyuyo diye mutluyum cunku saatlerce agliyodu ne yapsam kar rtmiyodu belki sallarken mutlu olsa devam edicrktim yillarca sallicaktim ama mutlu edemiyodum utumadigi iginde ne oynamayi biliyodu ne oyalanmayi simdi herseyi duzenli hic kendimden uzaklasmis hissetmiyorum aksine hersey hayalimdeki gb oldu onu mutlu edebiliyorum artik

O kadar bilincli bir annesinki, hayran kaldim. Dediklerin hepsi Dogru ve mantikli. Hem sen mutlu mesut, hemde cocugun dinlenmis, uykusunu almis ve huzurlu oluyor. Ama gelde bunu baska annelere anlat. Baksana bizim Demet bile böyle agzi bozuk konusursa.... daha ne diyeyim.

Bazilari kendine bagimli kendi olmadan hicbisey yapamayan cocuk yetistirmekten mutlu oluyolar. egolarini cocuklari uzerinden tatmin ediyolar. Ben anaokulu ogretmeniyim tecrubelerim var gorduklerim yasadiklarim 6 yasindaki cocuk tuvalete yanliz gidemiyo ayakkabisini giyemiyo montunu giyemiyor bir bardak suyu alip icemiyor aciktigini anlamiyor yemek yiyemiyor kendini ifade edemiyor vs. Cunku onun annesi harika herseyini halletmis! Ama dedigin gb anlayana.... uyku egitimi belkide en basiti ... bide her istedigi olmucani ogretmek istedigini almak icin caba sarfetmesi calismasi gerektigini ogretmek var.

Annem böyle uyuyamayan bebeklerin üşüdüğünu söyler. Yani evin içi sıcak yaz günü disarsi en az otuz derece aylardan ağustos. Anne dedim iç çamaşırıyla kalsak hiç kimse usumez. hatta içten içten gülüyorum. En son annemin dediği yapıldı. Bebek kundaklandı. O gün ve gece bebek uyumus. Ben şok oldum.

Annem böyle uyuyamayan bebeklerin üşüdüğünu söyler. Yani evin içi sıcak yaz günü disarsi en az otuz derece aylardan ağustos. Anne dedim iç çamaşırıyla kalsak hiç kimse usumez. hatta içten içten gülüyorum. En son annemin dediği yapıldı. Bebek kundaklandı. O gün ve gece bebek uyumus. Ben şok oldum.

Canim benim evim hep cok sicaktir gelen bunalir hatta doktor sicaktan hasta ediyosun diyo bana :) kundaklayinca bebek elini kolunu sicratmadigi icin uyur uucaksa gazdan uyumuyosa karnina ayaklarina sicak su torbasi ( ilik) yada bez isitilip konabilir biz cok seyler denedigimiz icin :KK43:( malef tecrube artti

Bazilari kendine bagimli kendi olmadan hicbisey yapamayan cocuk yetistirmekten mutlu oluyolar. egolarini cocuklari uzerinden tatmin ediyolar. Ben anaokulu ogretmeniyim tecrubelerim var gorduklerim yasadiklarim 6 yasindaki cocuk tuvalete yanliz gidemiyo ayakkabisini giyemiyo montunu giyemiyor bir bardak suyu alip icemiyor aciktigini anlamiyor yemek yiyemiyor kendini ifade edemiyor vs. Cunku onun annesi harika herseyini halletmis! Ama dedigin gb anlayana.... uyku egitimi belkide en basiti ... bide her istedigi olmucani ogretmek istedigini almak icin caba sarfetmesi calismasi gerektigini ogretmek var.

Hay Allah senden razi olsun, ilk defa dogrulari gören ve tespit eden akli basinda bir kadin gördüm burada.
Ya inan haksever, ne zaman Türkiye´ye gelsem agzim acik etrafda dolasiyorum, cünkü cocuk yetistirmenin ne oldugunu kimse bilmiyor.
Hatta, hatta, yinede dar gelirli alt kesim bir aile, orta kesimden ve üst kesimden kat kat iyi, cünkü imkansizliklardan dolayi dogruyu bilincsiz bir sekilde yapmis oluyorlar. Yani nedir ? Cocugun her dedigi olmuyor ! Cocuk kücük yasta o saydigin herseyi ögrenmis oluyor cünkü annenin baska bir sürü cocuklarida var...
Ama lütfen bilgini ve bildiklerini burada aktar, ben hic bir isini tek basina basaramayan yetismis cocuklari görünceki, bunlari öyle yapan anneler ve babalar, cok üzülüyorum.

Ben kizima super dadidan gorerek uyku egitimi verdim... eskiden aglayan mizmiz bir cocuktu gece gunduz grzmek market 24 saat sallaniyodu reflu vardi dogustan hic yanliz yatiramadim tam 11 aumy sonra lohusaliktan ciktim ! sallarken agliyodu uyutmak saatler suruyodu dakka basi kalkiyodu. Bi gece izledim ve bende uyguladim yatir kalki o kalkti ben yatirdim.tam 45 dakika soluksuz agladi. Uyudugunda hala hickiriyodu:KK43:( sonra hic aglamadi uykulari duzrldi uzadi kizim huzurlu mutlu bi cocuk oldu. Ben sinirlenmiyodum aglamiyodum artik. Eskiden ninni soylemek istemiyorum diye agliyodum artik cok tukenmistim simdi kendime ait zamanim oluyo dinlennebiliyorum. 9 aydan sonra gece beslenmesi azalarak kesilmeli gece beslenmesse kesintisiz uyku oluyo. Ve uyku cocuklar icin beslenmek kadar onemli. Eskisinden daha guzel ve sicak iliskimiz oda bende mutluyum. Hep aglamasindan iyi uyumamasindan beslenmemesinden iyidir bikere aglicak 2 kere aglicak sonra gecicek hrsey evlatlarimiz icin zaten. Her dedigi yapilan doyumsuz bir nesil yetisiyo malesef . Uzmanlarinda bi bildigi vardir mutlaka
Aynen katılıyorum bend.oğlum sadece 6 ay emdi ve hic bir zaman göğsü almadı neler denedik ama olmadı biberonla beslendi.40 ni geçirdikten hemen sonra odasında yatırmaya başladım.ve asla 8 den sonra salona vs aglasa bile cikarmadim.gece altını bezlerken bile hopidik hopidik severek değil gardimi alıp hic suratina bakmadan bezini değiştirdik ki o onun bir ihtiyaç için olduğunu anlasin diye.uyku saatleri hic bir zaman sasmadi ama bende onun düzenini bozacak hicbirseye izin vermedim.şuan 14 aylık ve 9 aydan itibaren yatağına yatiririm biberonla sutunu veririm yan ceviririm sırtını sivazlarim hemen uykuya dalar.9 dedimiydi batilmis olur.fener yöntemi var birde bn ona karşıyım ama sırtını sivazlayarak elini tutarak uyutmak gayet kendine olan güvenini sarsmayacak kaybetme korkusu yaratmayacak bir yöntem bence.benim yeğenim 9 yaşına kadar annesiyle yatti.yatak odası anne ve babaya aittir ve özeldir.yatsın odasında kaderine terk edelim ağlasın katılsın demiyorum ama ne kadar erken başlanırsa uyku eğitimine ileriki yaslarda o kadar rahat eder ebeveynler.17 ay uyku eğitimi için geç bile o nedenle o kadar ağladı çocuk alışmış olduğu bir rutin var çünkü,ama zamanla problemsiz uyur yani..memeden kesmeyide anne sütü yeterli ise devam edilmeli mutlaka ama yatarken değil..amma konuştum ha :KK70:

çocuğum yok ama burda demet akalının ne olursa olsun küfür etmesi bu şekilde ağzını bozması her türlü yanlış:KK20:. gerçi o bölüme ben de denk geldim ailenin nası çocuk büyüttüğünü büyük oğlandan anlayabiliriz pek doğru yöntemler kullanmamışlar heralde çocuk canavar gibiydi sürekli küfür edip duruyodu aile yanında küfür etmiş küfür öğrenmiş çocuk besbelli. ayrıca benm bildiğim kadarıyla süper dadı sütten kestirmedi çocuğu sadece yatarken emerek uyumasını istemedi.yoksa zaten 2 yaşa kadar emmesi doktorlar tarafından önerilen bişey.
çocuk küçük ama ağaç da yaşken eğilir çocuğum olmadığı için böyle konuşuyo olabilirim heralde bunu pek bilemicem.

Evet zorluğu çok ama çocukların yemek düzeni ve uyku düzeni iyiyse gündüz hertürlü akşam oluyor kavga döğüş:KK53:
Allah yardımcısı olsun çocuklu insanların,çok zor olduğunu çevremden görebiliyorum,özelikle de mükemmelliyetçi annelerin işi çok zor.

Yazdiklariniz o kadar doğru ve güzel ki..
Keşke keşke anlayabilse bazi anneler de..

Kaç yaşında canım kızın?

X