Dengesiz kocaliktan ; deliliğe terfi.

Komşular onun tanıdığı. Veya köylüsü bulundugum yer şöyle düşün buyuk bir sehirin ucra bir ilçesi. Dedigin ankesörlü bulmak biraz merkezi yerde olcak iş. Gizli şahitlik yok. Aleni olmak zorunda. Karşılıkli savunma icin. O konuyu polis ile degil ama internet hukuk sitelerinden bayag arastirdim. Kabul edebiliyor mudafa veya agir cezai bir durumu kanitlamak icin. Ama bazisi da tam tersi ayni konuda red veriyor davada. yanina giderken ya da geldigindea acip sonra sonlandirsam. Kesin kabul ettigi anlik alinan kayit yonlendirme yapilmadan olan konusma .kisacasi boyle yaziyor. Cocuga icirme tesebbuseu yok. Ama bazen alip gidiyor gezdircem deyip. Yapma durumunda karacigerine zarar verecegini bazi cocuklarda bir yudum bile olume goturdugunu soyledim. İnternetten gosterdim alkol alaerjisi olabiliyor gibi. Korktu yapmadi ama ben yokken yaptimi bilmiyorum. Her geldiginde koklarim o görmeden. Bir koku duymadim. Sosyal hozmet esliginde gorusme davalalarin hicbirinde gormedim kararlarda. Refakatçi diye birsey var. O da yeni gelmis oturmamis birsey. Sanırım oda icraa marifetiyle alms verme seklinde hala. Bir davada öfke problemi nedeniyle pedogog eşliğinde karari verilmis. Ancak oda kanun geregi itiraza gitmis ve degistirilmis. İtiraz nedeni baba çocuk iliskisinu zedelemesi cocukla duygusal bag kuurulmasini zedeledigine dair. Uc asagi bes yukari böyle. Hatırladıklarım.

Mutlaka bir yolu olmalı :KK43: şuna bak ne kadar araştırmışsın. Benim de uykum kaçtı. Sana son yorumu yazdıktan sonra biraz araştırdım. Bahsettiğin bilgilere ulaştım. Aile, çalışma, sosyal hizmetler bakanlığına mail atabiliyor musun onu araştırabilirsin. Şönim varmış. Şiddet önleme izleme merkezi. Madem telefon kullanamıyorsun mail yoluyla ulaşmaya çalış. Sabah hukukçu arkadaşlar okuyup daha net bilgi verebilirler.

Allah razi olsun düşünmeniz yeter. Çok sağolun kaçmayı düşündüm . Oğlumu alıp onunde bogazimi sktiginda daha oncede düşündüm . Ama malesef sonu daha kötüye gitme ihtimali var. Birincisi boyle bir adami daha da hiddetlendirmek. İkincisi bir süre sonra çocuk hastalanabilir mecbur hastahane kimlik ile ortaya cikicaksiniz, yada daha da kötüleşme ihtimaline hastayken goz yumucaksin. Yoksa kaçicak yer var. Akraba veya cok yakin kardeşim gibi iki insan ikiside evlerini açtı. Çocugumada calismaya basladigimda annesi gonullu bakicam diye soyledi. Ama durumu zora sokuyor işte .
Bu süreçte kadın sığınma evinde kalırsınız, o dediğiniz akrabaları gelene kadar. Evet çocuğunuzu düşünüyorsunuz, çok iyi anlıyorum sizi ama çocuğunuzun gözünün önünde bir gün sizi öldürür bu pislik

Konu hortladi diye kisaca bir konuda son durumlari toplamak istedim. Bilmeyenler içinde kisaca eşim alkolik(ona gore soğuk birşeyler icmeyi seviyor) , ruh hastasi ve benim asosyal olup kafayi yemem icin elinden geleni yapiyor. Her sekilde cocugun ile tehdit eder. Sanki ben annesi degil bakicisi gibiyimdir. Onunda parali hizmetcisi. Yurdisinda genelde çalışıyor. Ama genelde dengesiz belli olmuyor. Geri gelme nedeni sözde biziz🤪 ama eve uğrar 5 dkk sonra arkadaslariyla.

Evliligim son durumu ozetlersek;
Ben genelde buraya geri geldiginde yemek icin sorarim . Cunku evde yoktur. Ben 3 öğün ogluma; 3 öğün ona ayri yemek hazırlandığimdan ; nerdesin ne yapıyorsun yemek yicen mi derim. : Sanane bundna sonra bana nerdesin ne yapıyorsun diye sormiycan. Acikirsam gelirim. Yemek olmayabilir diye soruyorum halbuki . Cunku uzaksa gelmez . Ben de oglan uykudayken yaparim diye....

Aslında kisa geceyim ben ona nerdesin, ne yapion ; yemeğe gelcen mi , cok mu ictin veya ne kadar ictin diye sormam imkansiz.

Son geldiginde burasi küçük bir yer. Ve en fazla mesafe 3 km alan diyelim . 3 tane a101 var ben degisiklik olsun diye aşağıdakine gittim. Araba ile her zaman kullandigim yola giremedim arkamdaki araba nedeniyle baska yola saptim. O yikda da karsilastik o da ise gidiyormuş para varsa ustunde ver diye durdurdu beni . Aradan 3 gun gecti. Ben orda biriyle buluşmuşum diye iftira yedim. Sonra bu iftiranin tutmiycagini anlayinca annenle buluştn ogkumu gösterdin diye baska bahane cikardi. Oğlumu aldi götürdü. 2 saat gelmedi. İckiliydi. Ve bahane de aklimi basima getirmek. Kanitlamazsam bu durumu oglumdan ayiricagini acikca belirtti. Ses kaydi alma ihtimalim yoktu. Cunku kavgalarda genelde paranoyadan dolayi telefonum elinde. Ve telefonumda annemle gorusmelerimi ses kaydina alma zorunlugu getirdi. Tehtit etmeye de devam etti. Her gun oglumu hazirla disari cikarcam yapti. Ses kaydi aldim ve kanitladim. Annemin oglumu hicbirsekilde 2 senedir görmediğini. Ama 3 aya yakin ses kaydi alip ona attim. Kadinin söylediği herseye bir kulp takti. Yani ses kaydi kanitlama olayi hikayeydi. Ben hani kendimi temize cikarmam icindi bu dedim. Annenin ne mal olduğunu kanitliycam dedi neyse ses kaydı bu ara kapandi . Çünkü yurtdisinda bir ara ses kaydi atamamdim neti az diye. Ama o dönemde sesi kesilsin diye canli konum atiyordum birde watsupdan.

Neyse kisaca sacma sapan seylerden kavga cikardi . Bogazimi sikti burdayken iki kez ama iz yoktu. Birinde cocuk uyuturken cocugun ustunde uyurkeb oldu. Cok ickili uykuya dalacak. Ne zaman uyucak diye basladi knsmaya. O konuştukça cocuk kalkti. Sonra odada telefon ile birilerini aradi. Ama ben uyucam diyip durdu. ( İliski icin ). Gaz cikarmaya başladı. Dedim cocuk uyutmaya calisiyorum. Uyucam diyorsun telefon ile knsyorsun. O zaman cik sen odandan uyutiyim geliyim yanina. Sesimi yukseltmedim. Sesini yukseltemezsin diye cocugun gozu onunde bogazimi sikti. Cocugum korkudan nefes nefese agladi. Ama nalet olasi adalete bunlari anlatsan da sahit yok delil yok der. Cocuk yatili kalcak der. Benden aldi cocugu birde babacim ben burdayim dio. Ver korktu derim sesini kes der. Sonra verdi bir sekilde . Gecti oglum diyorum. Sakinleştirmek icin. Hickirir gibi nefes aliyor. Neymis efendim ben ne diyomusum ne gecmismis. Gecicek ne varmış . Annenin bok yemesi oglum diye konuştu. Ve sizdi.

bunlar hatirladiklarim bunlarin dışında seylerde var . Geldiginden beri gunduzde iciyor. 12- ya da 3 te uyuyor. Sonra 8 de kalkiyor yemek yiyip. Dogru icmeye. Gecen oglani uyuturyorum ickiden arkadastan çocukla vakit geciremiyor vicdan yapiyor. Uyuyior cocuk . Ariyor cabuk kapiya in ne oldu diyorum. Kapiya inin diyor. İniyorum. Parkta bilmem kim varmis ondan cagirmis. İyide uyuyodu sizmak uzereydi. Olsun . Kendi 5 dkk durdu gitti komsu iciyormus oraya. Oglanida goturdu. O dedigi kisiden rica ettim. Al gel ben gidersem inat eder vermez. Biliyom alirim ben canini skma dedi. Aldi geldi.

bugun dedem geldi bana 2 vasita. Kapida araba var. Bana dioki anneme birak oglumu git gor. Oglum cok hareketli . Anasi kendi bile der allah sabir versin sana. Bakma ihtimali cok dusuk. Gidisim 45 dkk busle 45 dk donus. Ben oglumu nasil birakayim. Oda bunu biliyor zaten. Biraksamda bahanesi olcak kavgalarda. Ya da anam bakaniliyor diye kafasinda guvence olusturcak. Annem ordayken oglum gidemezmis. Dedem seker hastasi bir uzvu kesik . Bende sknti yok duzelince ( tekrar uzvu cikonca) gelir dedim . Onlarin bize gelmesinde sknti yok dedi.
🙄

Ve bu adamin boyle davranmasi mantik dışı. Cunku agir ickiliyken ben çise götürürüm. Arar beni corbaciya gorturceksin diye kavgaci knsr mecburi bazen gotururum. Aksam saati ickilisdir . Sosyal hayatimiz yok. Ben kotu bir insan degilim ama kimse evime gelmez. Bi cok seyrek ickici aileli kisilere gideriz. Orda da korkuyla geri donerim . Cunku araba bana kalir. Ve ickiliyken o araba kulanirken ben; ani hareketler yapar ya da strese sokar. Afedersiniz her akşam ickili gelir sizicak birazdan biliyorum. Ama yatakodasi der. Cikartir üstünü. Sonra uyuya kalir. Sabah bir kere ustume yurudu ustunu giydirmedim diye. Kavga gurultu birsey duymamak icin üstünü giydiriyorunm. Her geldiginde bulundugu surede sizinca don atlet esortman giydiriyorum. Bir kere kalkti benim idrarimda yanma var dedi. Hastalancan mi sen ondan mi oluyor diyor. Yok uyuya kaliyorsun temizlenmeden dedim . Sen oyle olunca islak mendille sil dedi. 😫 Birsey deme ihtimaliniz yok. Olsa bile bahane bol. Hani iyi gunde kötü gundeydi. Demekki ben agir hasta olsam boyle olcak.

Bir kere daha onceleri isten cikar cikmaz icmeye gitme gel yemeğini ye önce dedim. Hatta oglunla oyna gel bosver dedim. Dediki farzetki calisiyorum hala dedi. 🤫

O kadar tehdit falan havada kalir yapamaz; diyen arkadaşlarım gercekten bunu diyebilen adam normalmiki tehditidi gerceklestirmesi anormal olsun.
uzun oldu merak edenler icin yazdim. Hem paylasmak istedim. Sadece cikar yol bulmaya calisiyorum ondan bekliyorum. Yani duzelir yada seviyorum gibi birseyin düşüncesi bile inanın midemi bulandiriyor.

Hep diyorum ki sadece candan beni seven birine sarilip gecicek demesini( aile , kiz arkadas veya kuzenlerim ) istiyorum. Ailece gule oynaya yemek yemek istiyorum. Cok yoruldun gel ben de ye kizim diyebilinsin istiyorum. Mutluluga huzura o kadar hasretim ki.
Niye hala evlisin ki. O çocuğu senden asla alamaz farkında mısın. Ailenle görüşmeme karışıyor, oğlunu göstermeme karışıyor, ağır paranoyak. Yapında sana zarar vermezse oğluna verecek. Git kurtar oğlunu da kendini de.

habire ve ust uste bu asalak erkekle ilgili konu aciyorsunuz, pisliklerini yorulmadan on sayfa yaziyorsunuz ve ayrilmak icin bir adim atmiyorsunuz...

ne bekliyosunuz burdakilerden, gelip asalagin kulagini cekip al sana bir bombe diyip yok etmelerini mi?
Kesinlikle katılıyorum, çocuğu ve kendini böyle bir adamla aynı evde tutmak daha mı mantıklı daha güvenli. O alkolik çocuğu alıp da kaçmaz , öyle bi sorumluluk almayı da götü yemez açık söyliyim.

Böyle bir ortamda yetişen çocuk nasıl normal olucak bunu bekleyemezsin. Cesaretinin olduğunu düşünmüyorum. Satır satır onun manyaklıklarını yazmışsın ama tek bir hamle yok. Çocuk bahane olamaz böyle bi durumda. Çocuğu yatılı veriyolarmış diyorsun, bakalım çocuğu görecek mi zıkkımlanmaktan.

Kesinlikle dalga geçilecek bir konu değil ,nefesim kesildi okurken ;
Evet dalga gecilecek bir konu degil ama niye yalan söyliyim okurken halinden memnun bir kadın canlandı gözümde
Bunları bir baskası yasasa elinden gelenin fazlasını yapardı
Ama konu sahibi sadece konu acıp acıp duruyo

Şaka bu herhalde. Nasıl dayanıyorsunuz bu eziyete? Hala o yaratıktan boşanmamak için neyi bekliyorsunuz. Yazık size, çocuğa. Lütfen boşanıp hemen ailenizin yanına gidin uzak tutun onu o çocuktan. Çocuk iyi bir hayat yaşasın :KK43:

Yurtdışına gidin eşinizle. Orada dil öğrenin çalışın ve tekmeyi basın.
O zamana kadar oğlunun okula başlar zaten.
Sanki siz boşanmadan çözüm arıyor gibisiniz.

Yurtdışına gidin eşinizle. Orada dil öğrenin çalışın ve tekmeyi basın.
O zamana kadar oğlunun okula başlar zaten.
Sanki siz boşanmadan çözüm arıyor gibisiniz.
Yok boşanamasan bile yani uzun sürse bile bir sekilde kararliysan hakim sonucunda boşuyor. Onu kast ettim öncelik boşanma değil derken. Öylede böylede boşanırsın.

Herkeze demedim dememde çünki hep savunurum yuva kolay kurulmuyor kolay dagıtmayın edten püften sebeblerden ama Bacım sen hala neden boşanmıyosun ? Kendine çocuğuna neden hayatı zehir ediyosun adam bir çok alkollü olduğunda allah vermesin üstüne yürüyüp boğazını sıkmakla kalmaz diye senin adına korktum kurtar kendini lütfen

Karakol ve savcılık uzaklastirma icin ispat zaten istenmiyor. Canim bosanma icin delil olmasa da bir sekilde oyle boyle bosaniyorsun. Konu çocuğum. Skntinti o. Boyle adama nasil birakayim. Bosancaz. Velayeti alcam ama devlet diyorki baba ile iliski kesilmesi icin mesala emsal bir dava var. Onda da kadin cocugu onunde bicaklanmis cocugun psikolojisi bozulmusm oyle kesmişler. Yani birsey olduktan sonra onlem alınıyor. Ama oncesinde ko uyarilar adamin davranışlarını belirtsen bile diyorki babayla iliski kurmali. Cocuk baba duygusunu babada babalik duygusunu yaşamalı. Benim amacim da çocuğumun agir birsey yasamadan bunlari bir çıkar yol saglamak. Yoksa olay suna doncek. Ben cikicam evden dava basliycak. Gormeye gelecek. Getirmiyorum gelde al diyecek. Sikayete gitcen icra goturcen kacicak. Ya da oraya buraya alkol ortamlara götürecek bunlar en hafif ihtimaller o da ayri mesele. İste bende diyorum ki bur şekilde bunun manyakliklarindan oğlum cekmesin. Çünkü o zaman boşanmanın kizginligi bilmem ne de olacak. Tazminat nafaka umrumda degil. Cehennem olup gitsin. Düşünüyorum bazen ben adamin altini topluyorum. Ben olmiycam yatili verse aklima oyle seyler geliyor ki. Ya cinsel istismar ihtimali bile geliyor. Artik kimseye güvenim yok. Belki psikolojik siddeten kaynakli bu dusunceler korkuyorsunuz diye düşünüyorsunuz. Ama neler neler görüyorum. Yapmiycagi ne malum . Ama diyorum ki sakin ol önce oglun. Bunlar oluşmasın diye cikar yol bulmaya çalışıyorum. Yoksa inanın ki cok basit sikayette kaçmakta.
bahaneler... bahaneler.... yaa arkadaşım senaryolarla peynir gemisi yürümez. Sonuçta sizin anne olduğunuz kadar o da bir baba.. O, bu eziyeti size ediyor, ortada siz olmayınca çocuğa neden bişey yapsın? Ayrıca tehlikeli olduğunu kanıtlarsanız da belli sınırlarda görüş verir mahkeme.. Lütfen kendinize gelin ve eğer gerçekten çocuğunuzu düşünüyorsanız bir an önce boşanın.

Ben dedenin eksik uzvunun nasıl tekrar çıkacağında kaldım .
Zaten diğerleri anca korku filminde olur .Siz de uzaylı olmalısınız .
Dede de uzaylı olunca uzvu çıkar tabi tekrar .
Allahım Ben ne okudum psikolojim bozuldu .
Devlet itlaf etsin bu adamı .

Çocuk yatılı verilir diye mi bosanmiyorsunuz ?

O zaman anlaşmalı boşanın, çocuğu yatılı istemiyorum diye imza attirin aklı yerinde değilken.

Çok mu hayalci düşünüyorum.

Bilemiyorum anlattıklarının rezalet. Çocuk yatılı kalacak diye katlanılmaz.

Gider kapıda yatarsınız sizde.

Konunun tamamını okumaya sinirlerim yetmedi. Siz buna evlilik mi diyorsunuz? Bu adama kocamı diyorsunuz? Sizi resmen köle yapmış. Çok merak ediyorum neden devam ediyorsunuz bu işkenceye?! Annemle çocuğumu görüştürmeyecej, ses kaydı almamı isteyecek adamı o dakika kapının önüne koyarım. Birde iftira atmış. Nasıl bu kadarını kaldırabiliyorsunuz?

X