Deniz Seki'ye tekrar hapis şoku, mahkeme 6 yıl 3 ay cezasını onadı

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Yargıtay, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin, Deniz Seki'yi ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan verdiği 6 yıl 3 ay hapis cezasını onadı. Deniz Seki, yeniden cezaevine girecek.

Deniz Seki'ye tekrar cezaevi yolu-Deniz Seki'nin Cezası Onandı!-Deniz Seki kimdir?

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, şarkıcı Deniz Seki'ye ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasını oy çokluğuyla onadı. Daha önce 7 ay cezaevinde kalan Deniz Seki, yeniden cezaevine girecek.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, şarkıcı Seki'yi ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırmıştı.

Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı tebliğnamede, Seki ile diğer sanıklar hakkında, "uyuşturucu madde ticareti yapma" suçundan kurulan mahkumiyet hükümlerinin onanmasını istemişti.

Yargıtay 10. Ceza Dairesi ise tebliğnamede belirtilen istemin aksine, şarkıcı Deniz Seki'ye ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasını bozmuştu. Daire, Seki'nin suçunun, "uyuşturucu ticareti yapmak" değil, "uyuşturucu ticaretine yardım etme" fiilini oluşturduğuna hükmederek, cezasında indirim yapılmamasını bozma nedeni saymıştı.

Dairenin oy çokluğuyla aldığı karara, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Başsavcılığın itirazını görüşerek, Seki hakkındaki son kararı verdi. Kurul, oy çokluğuyla aldığı kararında, Başsavcılığın itirazını kabul ederek, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin, Deniz Seki'yi ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan verdiği 6 yıl 3 ay hapis cezasını onadı. Daha önce 7 ay cezaevinde kalan Deniz Seki, yeniden cezaevine girecek.

Onanan kararın gerekçesi
Özel yetkili İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin, Deniz Seki'yi ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı kararının gerekçesinde, sanık Deniz Seki'nin tape kayıtları içeriklerine göre, arkadaşları adına uyuşturucu maddelerden kokain maddesini daha çok sanık Sinan Yüksel'den istediği ve böylece ''başkalarına vermek'' şeklinde atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı belirtilmişti. Davanın soruşturma aşamasında 24 Şubat 2009 tarihinde tutuklanan Deniz Seki, 2 Ekim 2009 tarihindeki ilk duruşmada tahliye edilmişti. milliyet

bu zamana kadar yatmış olsa cezası biterdi aslında
keşke çıkmasaymış
şimdi yine bunalıma giricek
kilolarını da yeni vermişti galiba

evet kendiside zamanında bayhanı kınamıştı
eee ne demişler gülme komşuna gelir başına

evet kendiside zamanında bayhanı kınamıştı
eee ne demişler gülme komşuna gelir başına

aynen ya etme bulma dünyası... hapse girmiş çıkmış birinden sanatçı olamaz demişti :)) al işte sözünü tutup albüm yapmasın bir daha :)))

aynen ya etme bulma dünyası... hapse girmiş çıkmış birinden sanatçı olamaz demişti :)) al işte sözünü tutup albüm yapmasın bir daha :)))

aynen sorgulamak sanamı kaldıydı,cezasını çekmiş çıkmış
zaten yaptığından çok pişmandı ve mahcup hali vardı,kazaera oldu demişti
diğer cezasıda artık ALLAH'la onun arasında
dediğin gibi hapse girdi sanatçı olmasın bence :)

aynen sorgulamak sanamı kaldıydı,cezasını çekmiş çıkmış
zaten yaptığından çok pişmandı ve mahcup hali vardı,kazaera oldu demişti
diğer cezasıda artık ALLAH'la onun arasında
dediğin gibi hapse girdi sanatçı olmasın bence :)

evet hatırlıyorum bayhana neler neler demişti...
kendisinin de başına geldi demekki büyük konuşmucaksın :)))

Bu ülkede ünlü-ünsüz ayrımı olmasını hiç istemiyorum ünlü diye birçok insan ceza almıyor. Deniz Seki'nin yerinde başka vatandaş olsa zaten cezaevindeydi çıkarılması söz konusu olmazdı zaten. Çeksin cezasını kimseye temin etmesin bir daha. Çataya Ulusoy filan da yakalandı başkalarına satmaktan ama çıktı işte.

Bu ülkede ünlü-ünsüz ayrımı olmasını hiç istemiyorum ünlü diye birçok insan ceza almıyor. Deniz Seki'nin yerinde başka vatandaş olsa zaten cezaevindeydi çıkarılması söz konusu olmazdı zaten. Çeksin cezasını kimseye temin etmesin bir daha. Çataya Ulusoy filan da yakalandı başkalarına satmaktan ama çıktı işte.

onlarda para varda ondan .... adamlar parayı basıp çıkıyorlar
bence bu haksızlık para işlememeli cezalarda herkes yatıp çıkmalı.. cezasını çekmeli

Bu kadın ilk çıktığı zaman yıllar önce sanırım ben lise 2 de falandım. Baya bir sıskaydı o zaman ve ilk röportajında sektörde olan çarpık hayatlar gibi yaşamayacağını hatta çok makyaj yapanları palyaçoya benzettiğini söylemişti. Ahmet şarkısından dolayı baya bir iyi hatırlıyorum Deniz Seki’yi.
Ve şimdi yaptıkları, yaşantısı..
Bu kadın baydı..

çağatay da mı temin ediyomuş başkalarına
ben kullanıcı olduğu için çıktı sandım
onlar çıkıyo çünkü

Bu kadın ilk çıktığı zaman yıllar önce sanırım ben lise 2 de falandım. Baya bir sıskaydı o zaman ve ilk röportajında sektörde olan çarpık hayatlar gibi yaşamayacağını hatta çok makyaj yapanları palyaçoya benzettiğini söylemişti. Ahmet şarkısından dolayı baya bir iyi hatırlıyorum Deniz Seki’yi.
Ve şimdi yaptıkları, yaşantısı..
Bu kadın baydı..

aynen, ege nin klibinde falan oynamıştı erkekler arkadaşlar deli oluyordu onun için lisedeyken:KK53::KK53:

çağatay da mı temin ediyomuş başkalarına
ben kullanıcı olduğu için çıktı sandım
onlar çıkıyo çünkü

Tabii canım hani bir kız daha vardı ya Gizem Karaca onunla ikisi işte kullanıyorlarmış ama Çağatay temin ediciymiş. Çağatay'ın da evinde buluşup içiyorlarmış çoğu hem içici hem de çevrelerinde de temin edici zaten ama çıkıyorlar işte para para sen hangi ünlünün uyuşturucudan temin edici de olsa yattığını gördün. Deniz Seki'de yırtar bu işten yani.

Tabii canım hani bir kız daha vardı ya Gizem Karaca onunla ikisi işte kullanıyorlarmış ama Çağatay temin ediciymiş. Çağatay'ın da evinde buluşup içiyorlarmış çoğu hem içici hem de çevrelerinde de temin edici zaten ama çıkıyorlar işte para para sen hangi ünlünün uyuşturucudan temin edici de olsa yattığını gördün. Deniz Seki'de yırtar bu işten yani.

ben bu konularda katıyım valla kim suçluysa çeksin cezasını
kimsesiz garip biri olsa kolay kolay çıkamaz bence de
kendileri kullandıkları yetmiyo başkalarını da alıştırıyolar bu pisliğe
bi de topluma örnek olması gereken kişiler güya
bunlara özenip böyle şeylere bile alışabilir gençler

X